PDA

Zobacz pełną wersję : płytki ceramiczne - montaż na posadzce z ogrz podłogowym



killer
16-07-2003, 12:34
Pytanie jak w poscie - zaczynam w przyszłym tygodniu układanie płytek (FLIZÓW - po krakowsku) na posadzce z ogrzewaniem podłogowym - czy należy wcześniej "przyzwyczajać" posadzkę i wstępnie ją podgrzewać - (włączyć piec) czy nie, dopiero po klejeniu?

rysio
16-07-2003, 13:35
Jesli o ogrzewanie podloza to nie wiem - wydaje mi sie, ze nie ma to sensu. Na pewno musisz miec odpowiedni klej i plytka musi przylegac do kleju w min 75%.

docieplenia
18-07-2003, 23:23
Jesli o ogrzewanie podloza to nie wiem - wydaje mi sie, ze nie ma to sensu. Na pewno musisz miec odpowiedni klej i plytka musi przylegac do kleju w min 75%.
odpowiedni czytaj - klej elastyczny przeznaczony do płytek na ogrzewanie podłogowe - musi byc odpowiednio elastyczny np. Atlas Plus, Ceresit CM17

nigdy nie slyszalem aby trzeba bylo cos takiego robic z podlaga przez - za to napewno powinna dobrze wyschnac przed klejeniem

20-07-2003, 21:45
co do kleju ARDEX XG7 PLUS ARDEX.PL

TomekM
20-07-2003, 21:48
Mnie mówiono, ze dobrze jest (ale nie konieczne) wygrzanie podłóg przed kładzeniem płytek, ponieważ moga wystąpić drobne, niegroźne pęknięcia w jastrychu związane z temperaturą. Jak to określił instalator - po wygrzaniu jastrych własciwie się ułoży. Czy miał rację - nie mam pojecia. Uważam jednak, że wygrzac nie zaszkodzi jeżeli jest taka możliwosć.

Mareko
20-07-2003, 23:03
tylko nie grzej zanim nie minie co najmniej 30 dni od wylania bo beton musi sobie sam zwiazac bez niczyjej pomocy :P a jak podgrzejesz podloge to przyspieszy schnieci wylewki co jest dla niej zabujcze ...