PDA

Zobacz pełną wersję : Stan zerowy, Wlkp, 170m2, prosze o opinie



Fugazi!
11-08-2007, 12:43
witam wszystkich, to moj pierwszy post na forum, przymierzam sie do budowy domu, tylko jak na razie ceny firm mnie nieco szokuja

dostalem wycene za wykonanie stanu zerowego (lacznie z wykopkami), domek 170m2, projekt APS105+2G


tylko robocizna 17tys zl netto
wszystko 46 tys zl netto

mnie sie to wydaje strasznie drogo, a co Wy o tym sadzicie??

moze ktos ma namiar na firme z Wlkp. robiaca fundamenty??

pozdrawiam

krzysgier
12-08-2007, 09:36
Witam. Ja zamierzam rozpocząc niebawem budowe "Domu w firletakch" -Archonu, 156m użytkowej i 200 całkowitej, firma budowlana wyceniła mi koszt stanu surowego bez okien i drzwi na 200tys.zł, w tym robocizna stanu zerowego 10tys.zł a całośc z towarem i sprzetami za stan zero-43ty.zł. Budowa miedzy Wrzesnią a P-niem - Paczkowo. Wieć koszty Podobne. Ile u Ciebie wycenili cały stan surowy?
pozdro

Monka81
12-08-2007, 09:48
u mnie stan surowy tylko z dachem krytym dachówką betonową, dom 156 m użytkowych, ok 190 m 2 murarz wycenił razem z materiałami na 140-150 tyś, niestety budowanie z firmą ma swoje konsekwencje , które odzwierciedlają się właśnie w cenie. Fugazi moim zdaniem to bardzo dużo . Mam dwie wyceny stanu surowego z dachem pokrytym papą, pierwsza to 40 tyś, druga to 35 tyś jest to cena budowy po sam dach.

Fugazi!
12-08-2007, 19:05
na razie nie mam wyceny za stan surowy i w tej sytuacji raczej nie bede sie o nia staral :wink:

postanowilem sam zrobic wykopy (minikoparka) i poszukac tylko kogos do fundamentow, materialy tez raczej sam bede kupowal bo widze tutaj sporo potencjalnych oszczednosci, niestety firmy (akurat ta nie wygladal zbyt okazale, stad mialem pewne nadzieje z nia) biora ceny z sufitu i chyba nawet nie chce im sie poswiecic troche czasu na zrobienie wyceny...

teresab
22-08-2007, 11:07
Witam, własnie dostałam wycenę od BOBA na wykonanie stanu zerowego i za samą robocizne wyliczył mi:
1. Ławy w szalunkach - 4750 zł +Vat
2. Wymurowanie ścian stanu zerowego+izolacja - 4100 zł +Vat
3. zasypanie piaskiem stanu zero+zabetonowanie podkładu gr. 10 cm - 2800 zł+Vat.
4. Obłożenie ścian styrodurem - 2100 zł

A na gotowo z materiałem stan zero wyniósł by ok. 33.500 zł + Vat 7%

Dom (szer 11,0*8,0m) ma powierzchni użytkowej 120 m2 +garaż 30 m2

Czy Waszym zdaniem to dużo, czy mało?

lmp119
03-10-2007, 13:53
My budujemy sami bo
1. Po pierwsze nie stać nas na porządną ekipę , a najtańszej nie mam zamiaru szukać, bo zdaje sobie sprawę z tego że żeby było porządnie musi kosztować
2. Zaoszczędzimy w ten sposób dużo dużo gotóweczki ;)
3. Nie biorę pod uwagę argumentów typu " lepiej iśc do pracy i zarobić na fachowca , niż samemu babrać się w ziemi" bo nikt z nas nie zarabia 40 tys na miesiąc
4. Jak dotąd zrobiliśmy
- wykop, beton chudziak , papa a w środek zbrojenie, zalane betonem i zawinięte to wszystko papą . Póżniej przyszły bloczki m6 - podnosiliśmy się dośc wysoko bo o 6 bloczków do poziomu 0 .
Kosztowało nas to wiele wiele mniej niż jak byśmy wzięli ekipę , no i co najwazniejsze wiemy że wszystko jest zrobione tak jak należy