PDA

Zobacz pełną wersję : system termoizolacji na krokwiach



magero
16-07-2003, 13:28
Czy ktoś z Was stosował system termoizolacji na krokwiach BauderPIR?
(zamiast wełny, instaluje się na krokwiach takie płyty termoizolacyjne)
Własnie wpadły mi do ręki ulotki i jestem ciekawa jak to się sprawdza.
m.

Marzena
16-07-2003, 23:49
Wydaje mi się że mówisz o płytach z pianki piliuretanowej - oprócz ceny widzisz jakąś różnicę ,jeżeli to ma być na krokwiach???

HenoK
17-07-2003, 06:47
Kilka pytań :
1) Jaka jest cena tych płyt ?
2) Czy są dopuszczone do stosowania na polskim rynku budowlanym ?
3) Dystrybutorzy w Polsce ?

magero
17-07-2003, 06:59
No własnie dlatego pytam, bo dostałam jakąś ulotkę, a podoba mi się to, że kładzie się na krokwiach i od wewnątrz domku widać te krokwie. Nie wiem jak ma się to cenowo - jeżeli ktoś wie, to niech się podzieli informacją.
Dystrybutor na Polskę jakiś jest - mam namiary z tej ulotki jakby ktoś chciał.
Ponoć jest to stosowane np w Niemczech. Ale chciałabym się dowiedzieć czy ktoś to w Polsce u siebie stosował i jak to się sprawdza.
m.

YEYO
17-07-2003, 08:16
Witam magero. Budujemy w Białym. To miło. Wszedłem na stronę producenta i pooglądałem sobie to coś. Płyty oczywiście z pianki + warstwy bitumiczne + płyta OSB. (niestety opis tylko po niemiecku ja preferuje angielski). Zauważ że kompletny system to jeszcze izolacja chyba bitumiczna + coś w rodzaju podbitki-deskowania na krokwiach, ponieważ od wewnątrz miałabyś piankę. Ciekawe jak to wychodzi cenowo. Coś mało maja referencji na stronie. Myślę że to nowość i ciężko będzie znaleźć kogoś kto to ma zwłaszcza w Polsce.

magero
17-07-2003, 08:21
Witam magero. Budujemy w Białym. To miło. Wszedłem na stronę producenta i pooglądałem sobie to coś. Płyty oczywiście z pianki + warstwy bitumiczne + płyta OSB. (niestety opis tylko po niemiecku ja preferuje angielski). Zauważ że kompletny system to jeszcze izolacja chyba bitumiczna + coś w rodzaju podbitki-deskowania na krokwiach, ponieważ od wewnątrz miałabyś piankę. Ciekawe jak to wychodzi cenowo. Coś mało maja referencji na stronie. Myślę że to nowość i ciężko będzie znaleźć kogoś kto to ma zwłaszcza w Polsce.

Tak też myślałam, że w Polsce będzie ciężko znaleźć kogoś, kto już by to robil. A z chęcią bym obejrzała, albo chociaż bliższych info się dowiedziała. A, że jeszcze nie zaczęliśmy budowy (mam nadzieję, że w tym roku się uda), to może jeszcze coś wyszperam do tego czasu.
m.

17-07-2003, 08:25
A w którym rejonie Białego macie się zamiar budować? Ja już czekam na tynkarzy mają zacząć niedługo. COś mi się wydaje że myślisz o zielonym dachu. Ja mam taka blachodachówkę i myślę nad kolorem elewacji.

YEYO
17-07-2003, 08:29
Ten poprzedni to ja. Nie zalogowałem się.

magero
17-07-2003, 09:21
A w którym rejonie Białego macie się zamiar budować? Ja już czekam na tynkarzy mają zacząć niedługo. COś mi się wydaje że myślisz o zielonym dachu. Ja mam taka blachodachówkę i myślę nad kolorem elewacji.

Zamierzamy się budować w Gminie Dobrzyniewo Duże (kierunek na Ełk) w miejscowości Zalesie. Tak więc nie w samym Białymstoku. Na końcu wsi, pod laskiem.
m.