PDA

Zobacz pełną wersję : "Buduj Dom z PSB" - czy kto? korzysta??



gtca
16-07-2003, 14:05
Przede wszystkim witam wszystkich. Jestem zupełnie nowy, zarówno na forum jak i w temacie budowy domu.
Mam pytanko. Znajomy ( również zaczynający) powiedział mi o programie Buduj Dom z PSB - na www stronach PSB - wszystko wygląda
OK.
Ale czy ktoś z Was ma jakieś praktyczne doświadczenia - czy warto drążyć temat?
Dzięki z góry. Mariusz.

bacha
16-07-2003, 14:26
witaj gtca
buduję około 40 km od Wawy, ponieważ najbliższa hurtownia należy do grupy PSB jestem uczestnikiem ich programu. Uczucia mam mieszane, po 4 miesięcznych nagabywaniach dostałam kartę uprawniającą do rabatu około 5% w hurtowniach grupy PSB , korzystam z tego po drodze z pracy jeśli musze dokupic jakiś drobiazg, ale minę po okazaniu karty uprawniającej do rabatu to sprzedawcy mają nieszczególną :).
Ceny PSB na starcie ma porównywalne z innymi hurtowniami, o każdy poważniejszy zakup musiałam walczyc z handlowcem( wojna podjazdowa z groźbami typu nie można taniej ? to nie idę do konkurencji) ostatecznie kupiłam materiały dość rozsądnie ale przy drobiazgach i w feworze budowlanym inwestor traci czujność cenową ( np. 200 szt. klinkieru na komin- jaką cene może mi Pan zaproponować- stały klient , program PSB itd.- 1,4PLN( za Hansena) no niech będzie, chyba dobra cena, ale sprawdzam przy odbiorze jaka cena dla klienta " z ulicy"i oto 1.38 PLN he, he to gdzie chociażby ten reklamowany rabacik z karty?) generalnie co wychwyciłam, to starałam się zbić cenę ale nie oszukujmy sie wiele rzeczy pewnie przepłaciłam.
no jednym słowem nie namawiam, nie odradzam , PSB stara się nabić inwestora w butelke jak każdy profesjonalny skład budowlany, bądź czujny walcz o swoje , sprawdzaj oferty na forum w innych hurtowniach, trzymaj się za portfel i ciesz się budową , bo jak dom rośnie to taka radocha, że wyparowuje złość na ekipę , dostawców, banki i całą resztę.
pozdrawiam
Bacha

16-07-2003, 14:45
Dzięki za info.
"Czas reakcji" powalił mnie na kolana :)
Póki co rozpoznaję wstępnie temat - do właściwej budowy mam jeszcze sporo czasu. Póki co rośnie chwast. Ale za tydzień ma być podłączona woda :))
Jescze jedno - czy nie ma tam żadnych pułapek, skazujących mnie na zakupy materiałów tylko u nich (wyłączność) ?
Mariusz

Wowka
16-07-2003, 14:52
Z tego co wiem to nie jesteś "skazana" na wyłączność. Mam kartę PSB i kupuję tam tylko to co chcę.
Zreszta każdorazowo negocjuję konkretne ceny na dany towar u tego samego hurtownika. Karty uzyłem własciwie tylko raz przy okazji zakupu w innej hurtowni grupy PSB.
Zresztą przeczytaj dokładnie cały regulamin.
Pozdrawiam

Olmiś
16-07-2003, 20:14
Generalnie zapisać się można - to nic nie kosztuje. Kupować możesz, ale nie musisz. Ceny - raz lepsze, raz gorsze ale masz przydzielonego opiekuna i można z nim negocjować. Jak masz blisko, to drobiazgi można kupować, jechać dalej po parę groszy mniej - to może wyjść drożej (czas i benzyna)

bws22
17-07-2003, 00:31
moja znajoma brała od nich sporo rzeczy, ostateczne rabat wyszedł jakieś 7 % ale np. okna z Sokółki sprzedali jej taniej niż fabryka chciała, jest zadowolona i ich polecała; na jutro umówiłem się z handlowcem i zobaczymy co mi powie

sta28
17-07-2003, 06:17
Poki co ja jestem zadowolny z "buduj z PSB". Fakt, ze teraz kazdy ma rabaty ale przydaja sie mi np. preferencje w zwiazane np. z kolejka w dowozeniu materialow. Przydaje sie tzw. opiekun - bez skrupulow korzystam z podpowiedzi i pomocy. No i to, ze jak zamowie czegos za duzo to bez problemu zwracam. Generalnie jest OK. Aha, a rabaty od 3 do 10 %. Zalezy na co.

sszmm
17-07-2003, 06:42
Ja zgłosiłem chęć przystąpienia do programu w dwóch hurtowniach, ale żadna z nich (poza tylko telefonem z jednej nich celem sprawdzenia nr. telefonu) nie próbowała nawet mnie zachęcić abym jednak u nich kupował materiały. Generalnie sprawdzałem ceny i u pozostałych dostawców jest taniej niż w hurtowaniach PSB . Być moze tak jest tylko w moim mieście (Płock).

magero
17-07-2003, 07:04
Chyba nie tylko w Płocku. W Białymstoku, jak mąż zaszedł w sobotę!!! (kto zawraca głowę w sklepie w sobotę!!!), to facet w ogóle nie chciał z nim rozmawiać. Tylko zapytał na koniec znużony: To Pan chce kupić czy co? :o
Nie, chcemy se tylko pooglądać, bo nam się nudzi :lol:
Nie było widać by gość był zainteresowany by u nich kupować.
m.

maksiu
17-07-2003, 07:12
Wszystko zalezy od konkretnej hurtowi... ja wszedlem w program jakies 4 miesiace temu, stan surowy juz prawie stoi, i jak narazie jestem zadowolony, zawsze cos mozna dodatkowo utargowac, nadwyzka materialow bez mrugniecia okiem zwracana, dodatkowo bralem kredyt i dostalem powaznie obnizona prowizje dzieki BDzPSB
pozdrawiam

tczarek
17-07-2003, 07:45
Ja nie mam karty PSB bo w mojej okolicy te hurtownie są poprostu droższe. Ceny mają większe o około 5% do kilkunastu procent większe. Tak więc nie trzeba ufać tylko reklamie ale zdrowemu rozsądkowi.
:)

Wowka
17-07-2003, 07:56
Ja nie mam karty PSB bo w mojej okolicy te hurtownie są poprostu droższe. Ceny mają większe o około 5% do kilkunastu procent większe. Tak więc nie trzeba ufać tylko reklamie ale zdrowemu rozsądkowi.
:)

Przy różnych "duperalach" ceny rzeczywiście są przeważnie większe.
Jeśli chcesz porównać rzeczywiste różnice w cenach to wejdź na strone internetową producenta i zobacz jakie on wyznaczył ceny fabryczne danego produktu. Następnie dowiedz się jakie rabaty od tej ceny dają konkretni sprzedawcy. Od cen fabrycznych dostawałem w PSB upust nawet 15%. Jeśli ktoś z poza PSB dawał mi wyższy rabat to kupowałem oczywiście u niego. Gdy kupowałem akcesoria do sufitu z płyt k-g (wieszaki, wkrety, profile itd) na poddasze to na te "duperele" jak je nazywam dostałem w PSB rabat 25%. Płyty Knauf-a kupiłem w Praktikerze po 11 zł z małym groszem. Tej ceny nie potrafił przebić nikt.

Żaba
17-07-2003, 10:04
Wszystko zalezy od konkretnej hurtowi... ja wszedlem w program jakies 4 miesiace temu, stan surowy juz prawie stoi, i jak narazie jestem zadowolony, zawsze cos mozna dodatkowo utargowac, nadwyzka materialow bez mrugniecia okiem zwracana, dodatkowo bralem kredyt i dostalem powaznie obnizona prowizje dzieki BDzPSB
pozdrawiam

Maksiu,
podaj szczegóły, jakie są korzyści gdy bierzesz kredyt poprzez Program BDzPSB ?

Żaba

kasiek
17-07-2003, 11:13
Tak sobie czytam WAsze wypowiedzi i odnoszę wrażenie, że nie jest to żadna rewelacja. Takie warunki jak PSB (łącznie z opiekunem) dają i małe składy budowlane i większe (np. KIM na Bartyckiej w Warszawie). NO może bez dostępnych kredytów, ale krótkie kredytowanie jak najbardziej (towar na budowie, rozliczamy się pod koniec miesiąca hurtem). Oni się po prostu więcej reklamują i są bardziej widoczni. :wink:

maksiu
17-07-2003, 14:21
Żaba: obniżona prowizja do 0,8%, a ponadto reszta to standartowo...
ale jesli biezesz kredyt w walucie i np. bierzesz rownowartosc 100.000
to na samej prowizji oszczedzasz 1200 zl, wiec moze warto sie zaintresowac... aha, kredyt do wykorzystania dostajesz ty, i tylko ty decydujesz co z nim robic, hurtownia psb nie ma nic do twojego kredytu, to tak na wszelki wypadek wyjasniam
pozdrawiam

mbz
17-07-2003, 16:09
Tak sobie czytam WAsze wypowiedzi i odnoszę wrażenie, że nie jest to żadna rewelacja. Takie warunki jak PSB (łącznie z opiekunem) dają i małe składy budowlane i większe (np. KIM na Bartyckiej w Warszawie). NO może bez dostępnych kredytów, ale krótkie kredytowanie jak najbardziej (towar na budowie, rozliczamy się pod koniec miesiąca hurtem). Oni się po prostu więcej reklamują i są bardziej widoczni. :wink:

Program Buduj Dom z PSB, to nie tylko zakupy w ich hurtowniach, ale takze mozliwosc wziecia preferencyjnego kredytu budowlanego w dwoch bankach oraz mozliwosc zakupu projektu po atrakcyjnej cenie.

bws22
17-07-2003, 21:20
rozmawiałem z handlowcem z PSB i mają wszystko poza elektryką (ale elektrykę ma mój elektryk) wszystko przywiozą na telefon, wziął projekt wyliczy materiały złoży ofertę... porówam zobaczę

HRE
17-07-2003, 21:52
Mam niedobre doświadczeniez hurtowni PSB z Grodziska Maz. Dałam projekt do wyceny materiałów za 200 zł (do zwrotu gdy będę ich klientem)
Wycena została zrobiona niedbale. Zabrakło stropu - to musi pani sobie załatwic w innej firmie- nie doczekałam sie na uzupełnienie o cene blachodachówki - obiecali dosłac, dwa miesiące minęły i nie dosłali.
Nie wiem czy chcę być ich klientem. Ceny w wycenie jaką dostałam nie sa atrakcyjne, ale pewnie sa to ceny wyjściowe.
Pozdrawiam wszystkich na starcie - sama własnie zaczynam.

pingo
18-07-2003, 08:57
Rabaty jakie oferują są śmieszne - kupuję w PSB tylko drobiazgi na jakie nikt mi nie da rabatu. Co to jest 5% czy 10% kiedy gdzie indziej na rynny dostaję 18%, a np. na wełnę rockwoola nawet 41%??? Budowanie z PSB jest dobre dla bogatych a zapracowanych ludzi, dla których czas jest cenniejszy niż pieniądz.

godul1
18-07-2003, 09:15
HRE,
Zauważyłaś, że PSB w Grodzisku prawie zawsze zamykają koło piatej? Zawsze kiedy jadę z pracy koło piątej i chcę coś tam kupić to jest już zamknięte :evil: Na szcęście 400m dalej jest Anda :D

Wowka
18-07-2003, 09:16
................. Co to jest 5% czy 10% kiedy gdzie indziej na rynny dostaję 18%, a np. na wełnę rockwoola nawet 41%??? ...........

41% - Taka wysokość rabatu wprost rzuca na kolana :P

Niemniej ciekawe od jakiej ceny sprzedawca dał Tobie ten rabat. Czy od ceny fabrycznej czy też od "swojej ceny".

Spotkałem się już z przypadkiem, że facet dawał rabat na grzejniki 20 % ale o mniej więcej 10% podwyższył w swoim składzie ich cenę w stosunku do sugerowanej ceny producenta. Jednoczesnie nigdzie nie wystawił w hurtowni katalogu tego produktu na którym by był cennik producenta.
Z tego co wiem magia tak wysokiego rabatu :P zadziałała i zdobywał naiwnych a jednoczesnie zadowolonych klientów.

Jeśli Twój rabat na Rockwoola (i towar jest pełnowartościowy) wyniósł rzeczywiście 41% od ceny fabrycznej to serdecznie gratuluje i jednoczesnie przyznaję, że zazdroszczę.
Pozdrawiam

Żaba
18-07-2003, 09:34
Rabaty jakie oferują są śmieszne - kupuję w PSB tylko drobiazgi na jakie nikt mi nie da rabatu. Co to jest 5% czy 10% kiedy gdzie indziej na rynny dostaję 18%, a np. na wełnę rockwoola nawet 41%??? Budowanie z PSB jest dobre dla bogatych a zapracowanych ludzi, dla których czas jest cenniejszy niż pieniądz.

Dałam do wyceny mój projekt i na wstępie zaoferowali mi rabaty od 15 do 25%. Zobaczymy co będzie w momencie ostatecznej negocjacji ceny

pingo
18-07-2003, 09:51
Wowka, po półtora roku budowy na takie numery nikt by mnie nie nabrał :-). Rabat oczywiście od ceny katalogowej producenta, i to szczerze mówiąc bez specjalnego nacisku z mojej strony. Zawsze szukam dobrej ceny w kilku hurtowniach, bo hurtownie mają różne kanały zaopatrzenia i nie ma tak, że ktoś ma na wszystko dobre ceny. Ci po prostu mieli dobry układ z rockwoolem. Do psb zraziłem się na samym początku, obiecali mi 10% na strop po czym próbowali się wykręcić 5%, więc im podziękowałem. Istatnio próbowałem ich zapytać o tynk knaufa, to mnie ceną prawie zabili (po negocjacjach było drożej niż u innych na starcie).

pirat
18-07-2003, 10:53
Z wielkimi rabatami jest dokładnie jak WOWKA mówi zalezy od jakiej ceny wyjsciowej hurtownik sprzedawca rozpoczyna ... a wielkei plakaty typu RABAT 38 % działaja na ludzi jak lep na muchy... Odnośnie natomiast PSB na porotherm , cement pape itd dawali mi małe rabaty wiec ich olałem i kupiłem wszytsko w hurtowniach sieci VOX, natomiast dachówke, rynny , wyłaz dachowy, klinkier, kupiłem w PSB najkorzystniejszą oferte przedstawili ... by kupic korzystnie nalezy pojezdzić po hurtowniach to wiele nie kosztuje a zaosczedzić naprawdę można troche grosza ...

redek
21-07-2003, 15:14
Wszedlem do akcji PSB w jednej z duzych hurtowni w Krakowie i jestem zadowolony, choc nie wszystko u nich kupuje. Ceny z upustami mam najczesciej ciut nizsze niz gdzie indziej, czasem sporo nizsze a wyjatkowo wyzsze, wtedy po prostu robie zakupy gdzie indziej. Karte dostalem po miesiacu. Chwale sobie pomoc opiekuna i bezproblemowe zwroty. Bez obciachu zawracam im glowe duperelami, bo skoro i tak wiekszosc materialu u nich biore (skonczylem stan surowy otwarty, wiec zostawilem im ok. 40 tys.). Dzieki czlonkostwu dostalem wyjatkowo dobra cene na beton w zaprzyjaznionej z nimi betoniarni (moze udaloby sie wynegocjowac taka cene bez PSB, ale ja jestem cienki w negocjacjach cenowych). :oops: