PDA

Zobacz pełną wersję : Kredyt



Adamo
20-08-2001, 10:53
Obawiam się, że będę zmuszony do wzięcia kredytu na budowę domu. Byłbym wdzięczny, jakbyście mi doradzili, jaki z oferowanych kredytów na rynku jest najkorzystniejszy ze względów finansowych. Myślę o kredycie na około 15 - 20 lat.

mkonos
20-08-2001, 12:37
Rozważ kredyt w $ w BOŚ. sam taki wziołem na 20 lat. Euro jest teraz słabe więc należy się spodziewać że jego cena w najbliższym czasie wzrośnie, więc nie jest to najlepsza waluta na kredyt. Ale kto wie co będzie za 20 lat? Życzę trafnych decyzji. pzdr.

Adamo
20-08-2001, 13:57
Dzięki za radę, ale obawiam się, że $ też mogą pójść w góre, szczególnie po wyborach, kiedy już wszyscy się upewnią co do tego, jak stoi nasza gospodarka. Oprocentowanie wynosi tu około 8-9 %, prawda ?

kcieslak
23-08-2001, 10:00
Ja bym polecał Rheinhyp BRE Hipoteczny. Mają niskie oprocentowanie.
Tylko, że wymagają dosyć dużego wkładu własnego.

beata
07-11-2001, 12:27
obecnie uważam, że małe oproentowanie w EURO mają banki:
Ge Bank Mieszkaniowy
Raiffeisen Centrobank
Millenium Bank
dwa pierwsze banki oferują zmianę waluty podczas trwania kredytu (przewalutowanie) w przypadku, gdy stwierdzimy iż obena waluta nam nie odpowiada.
Oczywiście i tak musisz sprawdzić oferty banków, ponieważ możesz nie spełniać kryteriów aby wziąć kredyt.Bank też powie Ci jakich żąda dokumentów od Ciebie i jakie zabezpieczenia będzie stosował. W przypadku kredytów hipotecznych jest to przważnie zastaw w księdze wieczystej, także dobrze by było abyś miał założoną księgę wieczystą dotyczącą twojej działki na siebie.

08-11-2001, 12:55
Słyszeliście może o kredytach z Polskiego Towarzystwa Finansowego PTF ? Oferują bardzo korzystne warunki. Np. gdy weźmie się 50 000 PLN na 20 lat to płaci się 333 PLN na miesiąc podczas gdy we wszystkich innych bankach kwota ta przy takich warunkach wynosi ponad 700 PLN.
Zastanawiam sie tylko gdzie tu jest haczyk ?

Dlugi
08-11-2001, 13:46
On 2001-11-08 13:55, Anonymous wrote:
Słyszeliście może o kredytach z Polskiego Towarzystwa Finansowego PTF ?
....
Zastanawiam sie tylko gdzie tu jest haczyk ?


Nie jest to przypadkiem system argentynski?

Daniel
08-11-2001, 14:25
Właśnie nie wiem. I dlatego pytam.
Z drugiej strony firma jest duża. Oddziały w całej Polsce. Strona internetowa: http://www.ptf.pl.
Sam nie wiem. Może sprubuję wtedy dam znać czy nie ma żadnego haka.

08-11-2001, 16:16
Nie jest to system argentyński. Firma udziela, a właściwie pośredniczy w udzielaniu kredytów budowlanych. Są to normalne kredyty bankowe z tym że firma pośredniczy w czynnościach pomocniczych mających na celu uzyskanie kredytu od banku. A haczyka w wysokości raty nie ma. Bo piszą np. o kredycie 50 000 zł i każdy przelicza złotówki (wysoki %). Tymczasem jest to kredyt np. we frankach szwajcarskich na 4,6% rozłożony na 30 lat (tyle można u nich maksymalnie) a spłata podana jest w złotówkach po przeliczeniu fr na zł. Stąd tak niska rata.

Daniel
09-11-2001, 07:37
Witam !
Jesli dobrze rozumiem to haczyk jednak jest. Jezeli kredyt jest w obcej walucie, to w momencie gdy zmienia sie relacja waluta -złoty polski, tzn. waluta drożeje, to wspomniana, niska, rata wzrasta o tyleż samo co waluta w stosunku do złotego.
Czyli któregoś miesiąca może sie okazać, że mam do zapłacenia "nieco" więcej niż sie spodziewałem.

GrzegorzM
09-11-2001, 08:55
Biorąc kredyt w obcej walucie trzeba zwrócić uwagę na to po jakiem kursie jest on przyznawany a po jakim jest on spłacany.
Najkorzystniej pod tym względem wypada chyba Bud-Bank bo jest to kurs średni a nie kurs kupna i sprzedaży banku.

Słyszałem, że PGK to niezły przekręt (http://www.gazeta.pl/alfa/index.jsp?dzial=020487)
Natomiast o PTF nic nie wiem .

Ja wziąłem kredyt na 13 lat w Powszechnym Banku Kredytowym w
frankach szwajcarskich ( oprocentowanie oparte o LIBOR6M)
powyżej 150.000 można negocjować marze banku

dodatkowej informacje [email protected]

09-11-2001, 19:05
Tak Daniel, może się okazać że masz ratę wyższą po wzroście kursu waluty w której bierzesz kredyt. Ale jak weźmiesz kredyt w zł to od razu będziesz miał ratę dwa razy wyższą.

kip
07-01-2002, 11:40
W temacie KREDYTÓW na nieruchomości, materiały budowlane i ziemię zapraszam do zapoznania się z moją wypowiedzią dostępną na forum: Murator Forum Index >> Różne problemy i opinie >> Wątek: Kto wie coś o firmie TeFI (Towarzystwo Finansowo Inwestycyjne, 1 Ogólnopolski Otwarty Fundusz Mieszk.

Mam dostęp do najlepszej i w 100% pewnej oferty finansowej na polskim rynku!!!!!!!!

karola
07-01-2002, 13:58
Kip, jesli twoja oferta jest naprawdę taka rewelacyjna to dlaczego nie opiszesz jej tu na forum?
Chętnie poczytamy, a nuż znajdą sie chętni?
Jesli stajesz sie tajemniczy robisz sie podejrzany

kip
07-01-2002, 14:23
Witaj! Oferta jest naprawdę ciekawa. Jest to jedyny na świecie system finansowania (sprzedaż na świecie od ponad 8 lat, a w Polsce prawie 5 lat, bez skarg do organizacji konsumenckich ze strony klientów korzystających z systemu). Osobiście nie mam nic do ukrycia, wręcz chętnie podzielę się z Wami swoją wiedzą, zaś system jest na tyle szeroki, iż wymaga kompleksowego przedstawienia. Proponuję spotkanie, w przypadku zainteresowania proszę o maila: [email protected]