PDA

Zobacz pełną wersję : Ile kosztuje wykonanie szczegółowego kosztorysu?



Kedrap3
16-07-2003, 15:08
Czy ktoś ma doświadczenie ile trzeba zapłacić za wykonanie szczegółowego kosztorysu przed budową domu? Czy cena ta zależy w jakikolwiek sposób od powierzchni domu i szczegółowości projektu czy raczej jest stała? Mając przykre doświadczenia z różnymi wycenami badań geotechnicznych (od 700zł do 1700zł), nie chciałbym aby przy kosztorysie mnie "przewieźli".

Ked

16-07-2003, 16:48
Czy ktoś ma doświadczenie ile trzeba zapłacić za wykonanie szczegółowego kosztorysu przed budową domu? Czy cena ta zależy w jakikolwiek sposób od powierzchni domu i szczegółowości projektu czy raczej jest stała? Mając przykre doświadczenia z różnymi wycenami badań geotechnicznych (od 700zł do 1700zł), nie chciałbym aby przy kosztorysie mnie "przewieźli".

Ked
Kosztorys będzie Cię kosztował dużo.
Termin płatności i płatnika Ty wybierasz.
Albo zapłacisz odpowiednie pieniądze kosztorysantowi za rzetelnie zrobiony kosztorys, albo wielokrotnie większe pieniądze stracisz na negocjacjach z wykonawcami.
Wybór należy do Ciebie.
Szczegółowość projektu pomaga w zrobieniu kosztorysu, a przynajmnie powoduje, że jest on "bliższy prawdy".

Kedrap3
16-07-2003, 17:26
Ale co to znaczy "dużo"? Czy 1,000zł, czy 2,000zł czy 5,000zł? Gdzieś w innym miejscu forum ktoś podał, że może to być 1% do 2% wartości domu. Traktuje to jako żart bo przy mojej inwestycji 600,000-700,000zł nigdy nie dam za kosztorys 6,000-14,000zł!! Paranoja!! Za fantastyczny projekt indywidualny zapłaciłem 5,000zł. Za takie pieniądze zapisałbym sie na kurs kosztorysantów i sam bym ten kosztorys zrobił.

Jarecky
16-07-2003, 20:49
Hey :)

Kedrap3 nie rozumiesz ideii i celu sporzadzenia kosztorysów :)...to właśnie na podstawie kosztorysu (dokładnego), będącego pkt odniesienia dla oferentów, wybiera się najkorzystniejszą cenowo ofertę, a różnice sięgają czasem 15-30% całości inwestycji (wiem z doświadczenia)...i gdzie te Twoje 6.000 do 14.000 tys złotych...Dobrze wykonany kosztorys uszczegóławia projekt (materiały), jest podstawą do sporządzenia umowy od której ciężko jest się wykpić wykonawcy, pozwala zorganizować i rozplanować budowę w czasie, a przede wszystkim oszczędzić naprawdę duże kwoty. Im większa inwestycja, tym większe oszczędności.
Koszt wykonania kosztorysu w zależności od wielkości iwestycji nie powinien przekroczyć 500-1500zł w przypadku bud. jednorodzinnych.
Co do fantastycznego projektu indywidualnego za 5.000zł przy wysokości inwestycji szacowanej na 700.000zł, to szczerze wątpię w tę fantastyczność. Z praktyki zawodowej wiem, że za takie pieniądze projekty można jedynie "picować" bo na pewno nie zaprojektować i przemyśleć od AdoZ. Mam na myśli architekturę, konstrukcje i wszystkie branże budowlane. Z drugiej strony Kedrap3, te 5.000 zł mogłeś wydać na jakiś kurs architektury i sam sobie dom zaprojektowac ;)...nie?.
Pozdrawiam serdecznie
Ps...
Czy to jest jakaś zmowa, że dokumentację techniczną traktuje sie jako zło konieczne, a projektantów jako naciągaczy którzy dłubiąc palcem w nosie a drugim kreśląc, chcą niewiadomo jakich pieniedzy...sorry ale to wkurza...przepraszam.

HenoK
16-07-2003, 22:06
Ale co to znaczy "dużo"? Czy 1,000zł, czy 2,000zł czy 5,000zł? Gdzieś w innym miejscu forum ktoś podał, że może to być 1% do 2% wartości domu. Traktuje to jako żart bo przy mojej inwestycji 600,000-700,000zł nigdy nie dam za kosztorys 6,000-14,000zł!! Paranoja!! Za fantastyczny projekt indywidualny zapłaciłem 5,000zł. Za takie pieniądze zapisałbym sie na kurs kosztorysantów i sam bym ten kosztorys zrobił.
Życzę powodzenia w zdobywaniu wiedzy kosztorysowej.
Obiema rękami podpisuję się pod tym co napisał Jarecky i Gość.
Uważasz, że uda Ci się zaoszczędzić na projektach i kosztorysach 1 - 2 % wartości Twojej inwestycji, ale nie zdajesz sobie sprawy z tego ile stracisz realizując inwestycję na podstawie tak taniej dokumentacji.
Pewnie liczysz też na następne oszczędności biorąc taniego kierownika budowy lub inspektora nadzoru, albo z niego rezygnujac.
Rób tego typu "oszczędności" a w krótkim czasie będziesz szukał za dużo większe pieniądze rzeczoznawców, biegłych sądowych, prawników, żeby naprawić błędy które popełniłeś na poczatku drogi.
Jeżeli chcesz wiedzieć, to za niektóre kosztorysy wykonawcy są skłonni zapłacić nawet 10% wartości kosztorysowej. Jak myślisz dlaczego ?
Przecież mogliby poszukać kosztorysanta, który zrobi kosztorys za 0,1% wartości kosztorysowej.
Kto im zwróci z nawiązką te 10% ?

jarpol
17-07-2003, 07:50
Ale co to znaczy "dużo"? Czy 1,000zł, czy 2,000zł czy 5,000zł? Gdzieś w innym miejscu forum ktoś podał, że może to być 1% do 2% wartości domu. Traktuje to jako żart bo przy mojej inwestycji 600,000-700,000zł nigdy nie dam za kosztorys 6,000-14,000zł!! Paranoja!! Za fantastyczny projekt indywidualny zapłaciłem 5,000zł. Za takie pieniądze zapisałbym sie na kurs kosztorysantów i sam bym ten kosztorys zrobił.

Ja stosuje nastepujace ceny dla odbiorcy indywidualnego cena wynosi 200 pln dotyczy to domkow malych natomist wieksze inwestycje dla firm i instytucji 1-2% ceny inwestycji. W naszej okolicy zaden bank nie rozmawia z klientem jesli jego kosztorys nie jest wykonany przez inspektora nadzoru .Zapraszam

HenoK
17-07-2003, 07:55
Ja stosuje nastepujace ceny dla odbiorcy indywidualnego cena wynosi 200 pln dotyczy to domkow malych natomist wieksze inwestycje dla firm i instytucji 1-2% ceny inwestycji. Zapraszam

Nie łudź się, Kedrap3 pewnie uzna, że jego inwestycja 600,000-700,000zł to mały dom i będzie chciał szczegółowy kosztorys za 200 zł :lol: .

Kedrap3
17-07-2003, 08:39
Nie wiem czemu na mnie naskakujecie. Jak przeczytacie w pierwszej wiadomości chcę się po prostu dowiedzieć ile kosztuje zrobienie kosztorysu szczegółowego. Pytam dlatego bo oczywiście jestem zainteresowany aby takowy zrobić. Ale jako inwestor mam prawo akceptować pewne sumy, a pewne nie. I żadnej filozofii do tego dorabiać nie muszę. Po prostu jeżeli uznam, że stawka jest za droga, to nie zdecyduję się ta taką usługę i kropka.

Odpowiadając HenoK: nie, nie będę szukał tanich kierowników. Raczej myślę o firmie, która wybuduje mi od A do Z. A co do "małych domów" to nie ma co się ekscytować wartością mojej inwestycji. Dom nie będzie bardzo mały, ale też nie będzie wielki. Inwestuję w jakość.

Jarpol, dziękuję za informację. Skontaktuję się na priva.

HenoK
17-07-2003, 15:57
Odpowiadając HenoK: nie, nie będę szukał tanich kierowników. Raczej myślę o firmie, która wybuduje mi od A do Z. A co do "małych domów" to nie ma co się ekscytować wartością mojej inwestycji. Dom nie będzie bardzo mały, ale też nie będzie wielki. Inwestuję w jakość.

Jeżeli inwestujesz w jakość, to powinieneś zaakceptować fakt, ze na pewnych rzeczach nie da się zaoszczędzić, tak jak to napisał Gość w odpowiedzi na Twoje zapytanie.
Moim zdaniem dobrze, że interesujesz się kosztorysem szczegółowym - wielu inwestorów uważa to za zbędny wydatek - jednak, żeby taki kosztorys miał sens musi być zrobiony starannie, a to musi kosztować.

Ja stosuję wycenę od 2 do 10 zł za jedną pozycję kosztorysową w zależności od stopnia skomplikowania obmiarów i technologi ale nie mniej niż 0,5% wartości kosztorysu. Przy prostych technologiach i obmiarach oraz przy dużym zakresie finansowym czasami opuszczam nieco cenę.
Dla domu jednorodzinnego na sam stan surowy wychodzi ok. 100 pozycji, a jeżeli do tego doliczyć roboty wykończeniowe i instalacje to kosztorys może mieć i 300 pozycji.

Jarecky
17-07-2003, 16:12
Hey...:)
Kedrap3...nikt na Ciebie nie naskakuje, bez urazy :)...nie twierdzę, że nie trzeba liczyć się z pieniędzmi przy zlecaniu projektów czy kosztorysów, ale w wiekszości przypadków kwoty te wynikają z nakładu pracy włożonej w jej wykonanie i nie są wzięte z sufitu. Oczywiście zdażaja się przegięcia, jak w każdym zawodzie zresztą, które wynikają z nieuczciwości i wykorzystywania niewiedzy klienta...W tym przypadku należy szukać wśród pracowni sprawdzonych z referencjami itd tak jak z każdym towarem czy usługą...należy jednak pamiętać, że za jakość trzeba zapłacić (w stosunku do aut nikt nie ma wątpliwości ;))...sorry za wykład Kedrab3, reprezentujesz typowe podejście inwestora, który uważa, że za "cztery kreski na papierze musi płacić koszmarne pieniądze"...
Pozdrawiam serdecznie
Ps...
Kedrap3...ja z Henokiem nie wykopaliśmy toporu wojennego ;), tylko wykop pod solidny fundament Twojego przyszłego domku :)

29-07-2003, 00:22
Witam Wszystkich Serdecznie,
jesli ten watek jeszcze nie wygasl -ostatni post 17 lip - to czy mozecie polecic solidnego kosztorysanta?

jarpol,
czy robicie kosztorysy tylko dla inwestycji lokalnych, czy moze dla inwestycji pod Warszawa rowniez?

keramzyt
29-07-2003, 00:28
sorry, jeszcze raz lecz nie anonimowo...

Witam Wszystkich Serdecznie,
jesli ten watek jeszcze nie wygasl -ostatni post 17 lip - to czy mozecie polecic solidnego kosztorysanta?

jarpol,
czy robicie kosztorysy tylko dla inwestycji lokalnych, czy moze dla inwestycji pod Warszawa rowniez?

jarpol
29-07-2003, 07:29
jarpol,
czy robicie kosztorysy tylko dla inwestycji lokalnych, czy moze dla inwestycji pod Warszawa rowniez?


Wystarczy tylko projekt oraz xera dokumentow dostarczyc listownie na wskazany adres ponizej oraz oplate wg. omowienia telefonicznego i za kilka dni masz wszystko spowrotem poczta opieczetowane przez inspektora nadzoru budowlanego.

keramzyt
29-07-2003, 12:12
Jarpol,
dzieki

jarpol
02-08-2003, 13:18
Hey...:)
..nie twierdzę, że nie trzeba liczyć się z pieniędzmi przy zlecaniu projektów czy kosztorysów, ale w wiekszości przypadków kwoty te wynikają z nakładu pracy włożonej w jej wykonanie i nie są wzięte z sufitu)

No i wlasnie Pan Stanislaw G. zlecil wybudowanie swojego domu znanej ekipie z budow w rejonie posadowienia budynku czyli slawnego Koniaczowa gdzie buduje sie prawie caly Jaroslaw .Spisal stosowna umowe z wykonawca robot tzn. zarejestrowanej firmie ktora buduje od lat. zatrudnil kierownika budowy bez uprawnien ktory skubnal go na kwote 2 tys pln dom jest w stanie surowym i bardzo nie estetycznym wykonaniu.Teraz kiedy wykonawca w formie zaliczek wyciagnal od niego o 50% wiecej niz planowano pan Stanislaw zaczal szukac pomocy . Kierownik obrazil sie na niego a wykonawca domaga sie dalszych zaliczek. Inwestor nerwowo nie wytrzymal i zlecil dopiero teraz osobie z uprawnieniami do przeanalizowania stanu kosztow budowy okazuje sie ze pomimo pozostawania towaru w magazynie na miejscu budowy wykonawca chce wynagrodzenie za zuzyty material oraz robocizne od inwestora w ilosci 150% wymaganego kosztu wg. projektu. Po raz kolejny okazuje sie ze inwestorzy chca budowac tanio a wychodzi im drogo a zamiast cieszyc sie swoja budowa przechodza horror. Po dzisiejszej wizycie na budowie stwierdzam ze inwestor dal sie naciagnac na kwote za ktora wybudowal by garaz pod ktory ma tylko wykonane krzywe fundamenty.

Honorata
13-08-2003, 10:32
Oj Jarecky, naskakujecie na Kedrab3, naskakujecie...
Z waszych postów wynika tyle, że każdy powiniem być wam wdzięczny za "uświadomienie" nas biednych żuczków spoza branzy budowlanej...
Dziękujemy!
Ja mam podobne pytanie, inzynier budowlany bez uprawnień nadzoru, szef fimy budowlanej, który potaencjalnie miał budowac mój dom sporządził kosztorys (oczywiscie ze szczegółowym wyliczeniem materiałów), ten kosztorys nie spoadobał mi się ze względu na zbyt duże koszty robocizny, marże, zawyzone ceny materiałów budowlanych itd, dałam go wstępnie do obejrzenia inspektorowi nadzoru, który wskazał na rzeczywiste zawyżanie kosztów. Ponieważ koles nie chciał zejść z ceny, podziękowałam mu za budowę, ale muszę mu coć zpłacić za kosztorys. On stwierdził, że "co łaska"! Ale ile mam mu zapłacić, w kontekscie powyższej dyskusji, raczej 200 czy 500 zł.? Pomóżcie!

HenoK
13-08-2003, 12:00
Ja mam podobne pytanie, inzynier budowlany bez uprawnień nadzoru, szef fimy budowlanej, który potaencjalnie miał budowac mój dom sporządził kosztorys (oczywiscie ze szczegółowym wyliczeniem materiałów), ten kosztorys nie spoadobał mi się ze względu na zbyt duże koszty robocizny, marże, zawyzone ceny materiałów budowlanych itd, dałam go wstępnie do obejrzenia inspektorowi nadzoru, który wskazał na rzeczywiste zawyżanie kosztów. Ponieważ koles nie chciał zejść z ceny, podziękowałam mu za budowę, ale muszę mu coć zpłacić za kosztorys. On stwierdził, że "co łaska"! Ale ile mam mu zapłacić, w kontekscie powyższej dyskusji, raczej 200 czy 500 zł.? Pomóżcie!
Ja stosuję wycenę od 2 do 10 zł za jedną pozycję kosztorysową w zależności od stopnia skomplikowania obmiarów i technologi ale nie mniej niż 0,5% wartości kosztorysu. Przy prostych technologiach i obmiarach oraz przy dużym zakresie finansowym czasami opuszczam nieco cenę.
Nie wiem jaki był zakres tego kosztorysu i co zdaniem inspektora nadzoru było w nim zawyżone. Możesz zobaczyć też jak kosztorysy wycenia Firma Damar (http://www.damar.home.pl/Kosztorysy/cennik.htm) (mam nadzieję, że podziękują mi za reklamę).

Jarecky
13-08-2003, 20:18
Hey...:)
Droga Honoratko...zauważ, ze forum to wymiana opinii, a to, że związany jestem z branżą budowlaną pozwala mi wyrażać opinie od strony osoby zajmującej się opracowaniem dokumentacji oraz nadzorem realizacji inwestycji...Czytaj i oceniaj....to jest Twoje prawo...nikogo nie chce pouczac albo naprostowywac...Wiem jednak, że wspołpraca z doświadczonym projektantem, czy kosztorysantem owocuje oszczędnościami i daje "oręż" do ręki inwestorom we współpracy z np. wykonawcami.
W zwiazku z Twoim pytaniem... przedstawiony kosztorys mozna potraktowac jako ofertę i niekoniecznie trzeba za niego placic...chyba, że wykorzystujesz go jako podstawę do wyceny przez inne firmy...Kwestia wynagrodzenia jest sprawą indywidualną...:)
U mnie ksiadz co laska bierze nie mniej niż 500 ;)
Pozdrawiam :)

Honorata
14-08-2003, 16:32
Hey...:)
Droga Honoratko...zauważ, ze forum to wymiana opinii, a to, że związany jestem z branżą budowlaną pozwala mi wyrażać opinie od strony osoby zajmującej się opracowaniem dokumentacji oraz nadzorem realizacji inwestycji...Czytaj i oceniaj....to jest Twoje prawo...nikogo nie chce pouczac albo naprostowywac...Wiem jednak, że wspołpraca z doświadczonym projektantem, czy kosztorysantem owocuje oszczędnościami i daje "oręż" do ręki inwestorom we współpracy z np. wykonawcami.
W zwiazku z Twoim pytaniem... przedstawiony kosztorys mozna potraktowac jako ofertę i niekoniecznie trzeba za niego placic...chyba, że wykorzystujesz go jako podstawę do wyceny przez inne firmy...Kwestia wynagrodzenia jest sprawą indywidualną...:)
U mnie ksiadz co laska bierze nie mniej niż 500 ;)
Pozdrawiam :)

Ok, dzieki, zgadzam się z twoją opinią :wink:
Tak naprawdę kosztorys był ofertą konkretnej firmy, ale na pewno na przyszłość wykorzystam ilość roboczogodzin (policzona właściwie) i zestawienie matariałów, więc myślę jednak, że zapłacę mu poniżej 500 zł...

jarpol
20-09-2003, 07:11
[quote=Jarecky]Hey...:)
Droga Honoratko...zauważ, ze forum to wymiana opinii, a to, że związany do wyceny przez inne firmy...Kwestia wynagrodzenia jest sprawą indywidualną...:)
U mnie ksiadz co laska bierze nie mniej niż 500 ;)
Pozdrawiam :)


Sprawa kosztorysow i cen jest tak dluga jak dlugo trwa budownictwo a wiec wieki i jak dlugo banki oraz inne instytucje chca takich wyliczen. W mojej miejscowosci i okolicy bardzo czesto inwestorzy chca wydruk kosztorysu obojetnie jakiego ale z koszulka z ich nazwiskiem placa za to 50 pln . Drukujemy im taki kosztorys na kwote ponad 215 tys pln .Inne kwoty sa uzgadniane na poziomie za co jest to wykonywane jesli inwestor poda wymiary to cena np. 200 pln jesli dokonujemy sami pomiarow to 500 pln przy drobnych remontach natomiast przy kosztorysie szczegolowym z projektu budowlanego to 1500 - 1700 pln.
I to jest dopiero prawda co w kosztorysie to na budowie w innych przypadkach jest to poprostu jeden wielki klam.
Ale proponujemy jeszcze jedno rozwiazanie otorz sprzedajemy programy do kosztorysowania firmy MTM Digital czyli EDBUD kosztorys 3.9 z licencja producenta programu z zawartoscia ponad 215 katalogow budowlanych za program kwoty sa rozne obecnie program potanial i ceny sa na stronie www.mtm.com.pl jest to kwota mala i mozna wtedy samemu wykonac sobie kosztorys oraz dorabiac sobie na sporzadzaniu kosztorysow dla innych. Jest to dobre rozwiazanie dla osob poszukujacych pracy. Ale sie rozpisalem wiec koncze po szczegoly zapraszam na priv.
Pozdrawiam

MamaTA i Tatuj
22-10-2003, 19:27
Mi zrobia do projektu kosztorys za 244 zł :)

bodekku
27-10-2003, 08:09
Do MamaTa i Tatuj

Zapraszamy serdecznie do Klubu Budujących
Grupa Szczecińska
Razem raźniej


bodekku

Bimba
30-10-2003, 20:07
A propos kosztorysów .
Żaden kosztorys nie będzie w 100% odzwierciedlał prawdziwych kosztów budowy jesli nie bedzie on wykonany na podstawie projektu wykonawczego. Dla domków jednorodzinnych zazwyczaj inwestorzy nie robą takich ( bo drozej kosztuje projekt).
Kosztorys inwestorski zrobiony na podstawie projektu budowlanego ( takiego do pozwolenia na budowę ) jest tylko jakimś przybliżeniem dającym pojęcie o planowanych kosztach inwestycji.

Nie wyobrazam sobie wykonanie kosztorysu wykończeniówki bez szczegółowego projektu wykonawczego!

HenoK
10-11-2003, 15:38
A propos kosztorysów .
Żaden kosztorys nie będzie w 100% odzwierciedlał prawdziwych kosztów budowy jesli nie bedzie on wykonany na podstawie projektu wykonawczego. Dla domków jednorodzinnych zazwyczaj inwestorzy nie robą takich ( bo drozej kosztuje projekt).
Kosztorys inwestorski zrobiony na podstawie projektu budowlanego ( takiego do pozwolenia na budowę ) jest tylko jakimś przybliżeniem dającym pojęcie o planowanych kosztach inwestycji.

Nie wyobrazam sobie wykonanie kosztorysu wykończeniówki bez szczegółowego projektu wykonawczego!
Zgadzam się z Tobą na podstawie projketu budowlanego można w miarę rzetelnie zrobić kosztorys stanu surowego i to pod warunkiem, że projekt jet dobrze opisany.

OKuba
12-11-2003, 15:50
Tez zgadzam sie z Bimba i HenoK.
Prawda jest jednak taka ze inwestor szuka oszczednosci juz na poczatku budowy i wydaje mu sie ze jak oszczedzi na projektancie, kosztorysancie itp. to juz zarobil. Niestety okazuje sie (ale dopiero pozniej) ze wlasnie zaczal tracic.
Zgadzam sie natomiast z tym zeby sie nie dac zwariowac i nie placic za projekty astronomicznych kwot 20.000 i wyzej (no chyba ze program obiektu jest znaczny i skomplikowany ale to juz inna historia)
Tez uwazam ze dobry projekt budowlany lub wykonawczy beda pozniej procentowac (mimo ze beda troche wiecej kosztowac). Podobnie jak dobry kierownik, kosztorys wykonany przez fachowca itd. Ten "fundament" prcentuje przy pozniejszym wykonawstwie obiektu.
Pozdrawiam

rafalg
11-04-2004, 20:46
Chciałem ponowić pytanie do wątku z końca zerszłego roku. W jakich cenach mogę uzyskac kosztorys ?

izabelae
13-04-2004, 20:52
Ja zapłaciłam 700 zł netto za kosztorys rozbudowy domu (powierzchnia około 140m2). Ceny kształtują się od 500 do 1500 zł. Najlepiej znaleźć kogoś przez znajomych. Mojego kosztorysanta wskazał znajomy architekt. Nie wiem natomiast, kto mi ten kosztorys sprawdzi, sama nie jestem w stanie tego zweryfikować. Powodzenia.

jarpol
14-04-2004, 07:23
, kto mi ten kosztorys sprawdzi, sama nie jestem w stanie tego zweryfikować. Powodzenia.

kosztorys sprawdzi ci inspektor nadzoru budowlanego tylko nie dawaj kosztorysu do sprawdzenia kierownikowi budowy bo to nic nie da.

dekadent
19-04-2004, 12:47
ja dałem 1000 PLN za kosztorys domu 335m2 - zwróciło się już wielokrotnie...

Uwagi:

- trzeba b. szczegółowo określić standard wykończenia
- ustalić koszt roboczogodziny i stawkę zysku wykonawcy
- przejrzeć dokładnie pod kątem 'dziwnych' pozycji
- księga przedmiarów wykonana przez architekta bardzo ułatwia

korzystałem z usług Związku Kosztorysantów Budowlanych - polecam 8)

calk
02-05-2004, 11:05
Dzień dobry ! Jestem Technikiem Budowlanym . Moja oferta kosztorys domku jednorodzinnego za 300,00 zł . UWAGA: Kosztorys nie obejmuje instalacji sanitarnych i elektrycznych oraz przyłączy: gazu , prądu , wody i kanalizacji .
Przykładowy spis robót dla budynku jednorodzinnego , wolnostojącego , parterowego z poddaszem użytkowym , nie podpiwniczonego .
1. Roboty ziemne
2. Roboty fundamentowe
3. Strop nad podziemiem
4. Ściany konstrukcyjne
5. Strop nad parterem
6. Ściana kolankowa
7. Konstrukcja dachu
8. Pokrycie dachu
9. Ścianki działowe
10. Okna i drzwi zewnętrzne
11. Warstwy wykończeniowe podłóg
12. Drzwi wewnętrzne
13. Roboty wykończeniowe
14. Elewacje
15. Prace zewnętrzne
Kosztorysy opracowuję metodą kalkulacji uproszczonej i szczegółowej .
Wzoruję się na : "Środowiskowe metody kosztorysowania robót budowlanych ( Ogólne zasady i wzorce kosztorysowania )"
Tel. (0) 505 645 728