PDA

Zobacz pełną wersję : Co myślicie o takiej łazience ?



guciooo
12-08-2007, 12:38
Witam.

Jutro ma wpaść do mnie hydraulik i spec od kafelek.
Muszę im przedstawić plan rozmieszczenia wszystkiego w łazience.

Co sądzicie o takiej łazience ?

http://vexnet.pl/_smieci/l1.gif

http://vexnet.pl/_smieci/l2.gif

Zastanawiam się czy nie usunąć pralki z łazienki do innego małego pomieszczenia gdzie też bez problemu mogłaby stać.
Wcześniej chciałem w miejsce pralki wstawić prysznic i kupic wanne narożną, niedawno
przeczytałem, że lustro z lampami musi być w odległości 60cm od niego
więc prysznic tam odpada.

Allanah
12-08-2007, 14:07
dla mnie niedopuszczalne jest takie zamurowanie wanny w kącie w stosunkowo dużej łazience.

Można obrócić pralkę o 90 st. ściankę naprzeciwko drzwi (tą szer na 48 cm) przedłużyć o kolejne 60 cm, stworzy się wnęka na pralkę, a w kącie naprzeciwko drzwi ustawić kabinę.

Jeżeli dopuszczasz przesunięcie wc to na ściance naprzeciwko drzwi mozna powiesić umywalkę, pralka we wnęce, prysznic w miejscu wc, wannę obrócić o 90 st i ustawić na scianie z drzwiami, wc pomiędzy prysznicem i wanną

Mufka
12-08-2007, 14:09
Oj tez bym zmienila, nie podoba mi sie zamurowana wanna, prysznic postawilabym tam gdzie pralka stoi a pralke na sciane gdzie jest kaloryfer.

guciooo
12-08-2007, 14:30
Tez później pomyślałem, że z tą wanną to zły pomysł.
Byłby utrudniony dostęp do baterii nad wanną i cień z tej ścianki do wanny.

Moj nowy projekt bez pralki:

http://vexnet.pl/_smieci/l3.gif

Tutaj ścianka jest przy drzwiach, dzięki temu nikt nie będzie widział
przez matową szybkę co się mniej więcej dzieje w łazience.
Wanna nie jest obmurowana, będzie miała światło z lampy na środku łazienki.
Pralke wstawiłbym do innego pomieszczenia obok łazienki.
Zamiast pralki dałbym jakieś mebelki łazienkowe lub roślinke :)
Co o tym sądzicie ?

Mufka
12-08-2007, 15:31
Jest lepiej :).

Mufka
12-08-2007, 15:33
zacielo mi sie forum i wyslalo odp 2 razy :lol:

tojaxdotka
12-08-2007, 15:37
Czy jest jeszcze możliwość przesunięcia drzwi bardziej w lewo?

guciooo
12-08-2007, 15:52
Czy jest jeszcze możliwość przesunięcia drzwi bardziej w lewo?

Nie można przesunąć drzwi, one otwierają się na zewnątrz, nie będą uderzać w kaloryfer.

tojaxdotka
12-08-2007, 16:07
Nie chodziło mi o kaloryfer, chciałam w tą wnękę na prawo wsadzić wannę :roll:
Może tak:
na ścianie na przeciwko drzwi - wanna, na tej samej ścianie z lewej kibelek (w lewym górnym rogu)
W lewym dolnym - kabina, a obok na ścianie, bliżej drzwi - umywalka
Lub w miejscu umywalki, obok drzwi - kibelek, a umywalka na ścianie na prawo od drzwi z blatem stopniowo zwężającym się w kierunku drzwi

tojaxdotka
12-08-2007, 16:17
Albo:
kabina w lewym górnym rogu, obok( na ścianie na przeciwko drzwi) blat z umywalką. Lustro na całą ścianę - lustro na przeciwko drzwi bardzo powiększa optycznie
W lewym dolnym rogu wanna dłuższym bokiem na ścianie z drzwiami. Obok wanny, na ścianie na lewo kibelek
P.S.
Bidetu nie planujesz?

tojaxdotka
12-08-2007, 16:25
Jeżeli jest jeszcze taka możliwość, to kaloryfer zwłaszcza drabinkowy przeniosłabym bliżej kabiny, na ścianę na lewo od wejścia.

Ani@
12-08-2007, 16:39
Mysle, ze takie ustawienie naroznej kabiny nie jest najszczesliwsze. Wejscie bedzie kiszkowate i nie doda to uroku wnetrzu, jednak lepiej aby narozna miala swoje miejsce w rogu :wink: . A czy nie jest mozliwe umieszczenie umywalki na tej scianie, gdzie jest grzejnik? A kibelek i kabine moznaby zamienic miejscami - bedzie dobry dostep do kabiny, bo umywalka bedzie przeniesiona.