PDA

Zobacz pełną wersję : kabina łazienkowa w płycie - pomocy!



maciej77
12-08-2007, 15:47
Witam,
kupuję mieszkanie w bloku z wielkiej płyty i jest tam standardowa tzw. kabina, czyli gotowy element żelbetowy. Chciałbym połączyć łazienkę z WC i z dwóch mikropomieszczeń zrobić jedno sensowne.
Czy ktoś wie, czy to jest bezpieczne? Widziałem mieszkania, w których to zrobiono, i stoją, ale fachowcy mówią, że to sprawa indywidualna każdego bloku.
W spółdzielni każą czekać na odpowiedź o pozwolenie ponad miesiąc, a nie mam na to czasu.
Jeśli ktośma z tym doswiadczenie, BARDZO PROSZĘ o informację!!!
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,

Maciej

matyninak
13-08-2007, 06:18
Witam,
kupuję mieszkanie w bloku z wielkiej płyty i jest tam standardowa tzw. kabina, czyli gotowy element żelbetowy. Chciałbym połączyć łazienkę z WC i z dwóch mikropomieszczeń zrobić jedno sensowne.
Czy ktoś wie, czy to jest bezpieczne? Widziałem mieszkania, w których to zrobiono, i stoją, ale fachowcy mówią, że to sprawa indywidualna każdego bloku.
W spółdzielni każą czekać na odpowiedź o pozwolenie ponad miesiąc, a nie mam na to czasu.
Jeśli ktośma z tym doswiadczenie, BARDZO PROSZĘ o informację!!!
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów,

Maciej

Nie spotkałem się z takim przypadkiem ( mówię od razu )
ale Skoro i tak musisz mieć pozwolenie, to nic nie przyśpieszysz.
A możesz jakieś fotki wkleić?? Prawdopodobnie wszystko się da...

BigPiotr
31-08-2007, 17:44
Obecnie mieszkam w drugim mieszkaniu z wielkiej płyty. W obu pomiędzy łazienką, a ubikacją były piony kanalizacyjne i wentylacyje, co uniemożliwiało zrobienie jednego pomieszczenia. W łazience przełożyłem tylko wannę na stronę pokoju (kucie i chowanie rurek w żelbecie po obwodzie :D ), za to mi teraz woda szumi w pokoju :D .

szklanka literatka
31-08-2007, 20:11
maciej77,
w każdym bloku inaczej.
To nie tylko sprawa konstrukcji, ale instalacji i wentylacji. Jeśli masz taki maly kibelek, to czasem jest tam dziwaczne rozwiazanie wentylacji.

jarkotowa
05-09-2007, 07:43
Też kiedyś mieszkałam w wielkiej płycie i pom. łazienką i wc były kanały wentylacyjne - nie było możliwości połączenia obu pomieszczeń.