PDA

Zobacz pełną wersję : SKLEPY INTERNETOWE



ann 123
16-07-2003, 21:37
CZY KUPOWAŁ KTOŚ Z WAS NP. SPRZĘT AGD W SKLEPIE INTERNETOWYM? / MAXIMEDIA/
SĄ TAM ATRAKCYJNE CENY , ALE CZY DOSTANIE SIĘ TOWAR 1 KLASY Z GWARANCJĄ ITP.
CZY MACIE Z TYM JAKIEŚ DOŚWIADCZENIA? :roll:

ArtMedia
17-07-2003, 09:18
Witam.

Ja rozważałem taką możliwość, ale zawsze znalazłem taniej w sklepie lub lokalnej hurtowni. No i dowóz miałem gratis, co nie zawsze masz w takim sklepie...

Sebastian

Honorka
17-08-2005, 09:42
Jak w temacie - czy mozna poprzez internet kupić sedes, bidet, umywalke, wannę, kabinę, itp? Jeżeli tak, mogę prosić o strony?

Dziękuję.
pozdrawiam
Honorata

GL35
17-08-2005, 10:34
http://www.mags.pl/

dociak
17-08-2005, 10:38
http://www.saninet.pl/index2.php

alison
17-08-2005, 10:44
Jak w temacie - czy mozna poprzez internet kupić sedes, bidet, umywalke, wannę, kabinę, itp? Jeżeli tak, mogę prosić o strony?

Dziękuję.
pozdrawiam
Honorata


www.allegro.pl => tam znajdziesz wszystko... Ja ostatnio kupiłam GEBERIT oryginalny a tańszy o 150 PLN - moim zdaniem warto tam zajrzeć, oczywiście zawsze trzeba byc ostrożnym, bo wiele jest podróbek.. Warto się jednak tam zainstalować, bo można "wyhaczyć" fajne okazje!
Pozdrawiam!

kiwal
15-05-2006, 19:23
Jakie znacie sklepy internetowe z wyposażeniem wnętrz: podłogi, drzwi, armatura, ceramika...

pbas
16-05-2006, 18:46
Moze to nie skromnie - ale: www.woda.com.pl. U nas mozesz kupic filtry do wody Aquafilter. Pozdrawiam, Piotr

bansz
06-01-2009, 17:54
czy kupował ktoś z Was kominek w sklepie internetowym kominki francuskie lub sklepie co?
Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym zakresie

genesis
06-01-2009, 21:45
kominek to nie taka mała rzecz - dobry waży grubo ponad 100 kg. Bałbym się kupować tego typu rzeczy w necie (chociaż w ten sposób kupuję wiele rzeczy). Jak sprawdzisz dokładnie przy odbiorze, czy wszystko w komplecie, nie ma pęknięć etc. -
A masz już wybrany typ?
Jeżeli chcesz grzać, to polecam Jotul panoramę 18 (rewelacja, 200m chałupę ogrzejesz z powodzeniem, wynosząc popiół raz na miesiąc), przu doskonałej sprawności - coś takiego mam :D
Prosta rzecz, a tak genialne rozwiązania.

pawelo_pl
07-01-2009, 06:45
Kupowałem kominek na kratki.com - przywóz to żaden problem - od tego są kurierzy ..

bansz
07-01-2009, 19:29
chcemy nabyć edilkamina idro 50 cena atrakcyjna w porównaniu ze stacjonarnymi sklepami

Wosto
07-01-2009, 19:48
Kupowałem kominek na kratki.com - przywóz to żaden problem - od tego są kurierzy ..
Jaki kupowałeś? Mnie zaciekawił Maja Panorama 12 kW...
Pozdrawiam.

pawelo_pl
08-01-2009, 07:09
Jaki kupowałeś? Mnie zaciekawił Maja Panorama 12 kW...
Pozdrawiam.
Na kratki.com - zakładasz konto - towar do koszyka , wpłata na konto i po trzech dniach kominek na budowie - bez żadnych kłopotów. Jeszcze kurier z DHL dzwoni i pyta gdzie Ci go zrzucić ...

Martinezzz
08-01-2009, 07:57
...Jeżeli chcesz grzać, to polecam Jotul panoramę 18...



genesis, czym sie kierowałeś się wybierając kominek, jakością, wyglądem czy głównie mocą, mnie czeka ta przygoda, a widzę ze wybór jest ogromny, wiec rekomendacje zadowolonych użytkowników są b.cenne :lol:

genesis
08-01-2009, 21:43
...Jeżeli chcesz grzać, to polecam Jotul panoramę 18...



genesis, czym sie kierowałeś się wybierając kominek, jakością, wyglądem czy głównie mocą, mnie czeka ta przygoda, a widzę ze wybór jest ogromny, wiec rekomendacje zadowolonych użytkowników są b.cenne :lol:

jako inżyniera, nie zadawala mnie sam wygląd kominka - technika jest dla mnie równie ważna. Wiem jaki to dylemat wybrać właściwy kominek - trwało to u mnie wiele miesięcy. Początkowo moim faworytem był Spartherm - ładny wygląd, niemiecka marka. Jako alternatywę rozważałem Hajduka (podobno kopia Spartherma). Ale wiesz jak to jest każdy sprzedawca zachwala swój towar. Aż pewnego dnia trafiłem do salonu mającego w ofercie Spartherma, Jotula i jeszcze jekieś czeskie marki, mało tego właściciel zjadł zęby na kominkach i znał się na technice. Porozmawialiśmy jak inżynier z inżynierem i biorąc pod uwagę, iż ja chciałem kominek do grzania całego domu bez potrzeby wspomagania "elektrycznością", wybór był jednoznaczny - Jotul.
Główne argumenty:
- naprawdę zamknięta komora spalania (bynajmniej nie mam tu na myśli faktu, iż są zamykane drzwiczki :) )
- Doprowadzenie powietrza do paleniska przez tzw. kurtynę od góry (genialne rozwiązanie - zalety: wyższa sprawność *, brak popielnika, szuflady na popiół, dłuższe trzymanie żaru, wybieranie popiołu co 4 tygodnie, a jak człowiek leniwy to i 8 tygodni przetrzyma :lol: )
- brak potrzeby czyszczenia szyby przez cały sezon
- żeliwna konstrukcja, i to spora (160 kg) = duża akumulacja ciepła. Przy tym konstrukcja składana doskonale kompensująca naprężenia.
- W zestawie ma płaszcz z blachy ocynkowanej, jak do tego dokupisz dystrybutor powietrza nakładany na górę, to nie potrzebujesz szpeca do zrobienia obudowy (a to kosztuje), po prostu obkładasz to wełną mineralną i robisz obudowę jaką tylko sobie wymyślisz . Ten płaszcz jest b. istotny - powoduje iż chłodne powietrze wpadając pod kominek dostaje takiego kopa, iż nie potrzebyjesz żadnych wentylatorów do jego rozprowadzenia. Na forum wyczytasz, iż bez wspomagania w poziomie możesz rozprowadzić kanały na max. 3m. Ja mam 6m spiro D=100 i dmucha jak szalone (w owym salonie było nawet ok. 10 m, w dodatku se spadem w dół i tez dmuchało - sprawdziłem organoleptycznie :) )
- Jak na żeliwny wkład ładna estetyka, żeliwo pokrywane emalią.
- co jak co, ale na ogrzewaniu domów to raczej Norwegowie znają się najlepiej.

*) etapy spalania drewna:
1. Po ogrzaniu do odpow. temp. wytwarza się gaz drzewny "holzgas" , który spala się w pierwszej kolejności. Spala się on gwałtownie w nieszczelnym kominku, natomiast nie spala się w znacznej części w szczelnych kominkach z doprowadzeniem powietrza od dołu przez ruszt (niespalony ulatuje kominem) - w skrajnym przypadku można stracić nawet 60% wartości opałowej drewna :( w Jotulu proces ten jest pod pełną kontrolą i spalanie następuje prawie w 100% (czasami w ramach zabawy robię tzw. duszki, tak przymykam przepustnicę dopływu powietrza, że pod czopuchem w znacznej odległości nad wsadem pali się fioletowy obłoczek :lol: )
2. Po wypaleniu gazu powstaje węgiel drzewny, spalający się już znacznie wolniej (jak w grilu :D ) - w kominkach nieszczelnych spala się mimo wszystko stosunkowo szybko; w kominkach szczelnych z doprowadzeniem powietrza przez ruszt w miarę długo; w Jotulu b. długo ,dlatego że jak spalanie dobiega końca, żar zostaje "otulony" od góry popiołem który spowalnia jego spalanie. W efekcie jak załadujesz kominek np bukiem do 2/3 wsadu, po 8-12 h otwierasz przepustnicę powietrza, rozgrzebujesz nieco popiół , po 3 min. masz coś w rodzaju rozżarzonego grila - dokładasz kolejne drwa, jak się rozpali przymykasz przepustnicę i masz spokój na nast 8h (o ile nie masz już za ciepło w domu) :lol:

Uwagi końcowe (ogrzewam 180 m2, już czwartą zimę - gaz + kominek)
- kocioł gazowy praktycznie służy mi tylko do podgrzewania podłogi by płytki gresowe nie były zimne.
- wcale się nie stresuję tym, iż ruscy mogą nas odciąć od gazu, brak prądu też jest mi niestraszny :lol:

ale się rozpisałem... mógłbym tak dalej ale to może w nastepnym odcinku.
pozdrawiam

dragon2006
12-01-2009, 20:21
genesis możesz konkretnie podać ile kosztował twój Jotul bo poważnie rozważam jego zakup do swojego domku

genesis
12-01-2009, 22:28
genesis możesz konkretnie podać ile kosztował twój Jotul bo poważnie rozważam jego zakup do swojego domku

dałem za niego 6200 czy 6400 z całym osprzętem (dystrybutor, kolano + rura do odprowadzenia spalin), ale to było kilka lat temu. Z tego co wiem to teraz cena katalogowa to ponad 7 tys, ale w promocji dostaniesz taniej. Musisz popytać - dogadaj się z firmą by sprzedała Ci go z montażem czyli 7% Vat (wiesz o co chodzi ;) )

kolorado
13-01-2009, 13:10
A jaki to typ?

kubek2002
13-01-2009, 13:32
czy kupował ktoś z Was kominek w sklepie internetowym kominki francuskie lub sklepie co?
Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym zakresie

Potwierdzam kupowałem kominek przez internet, ze strony kominki hmmm :roll:... już nie pamiętam, wkład przywiózł mi kurier.
Dostałem ten wkład o 400 zł taniej jak w sklepie w mojej miejscowości plus transport gratis :wink: .Ale najpierw zrobiłem rozeznanie w normalnym sklepie co, jak ,gdzie, i wysłałem zapytanie ofertowe do wielu dystrybutorów, można potargować :D :D
Pozdrawiam

genesis
13-01-2009, 16:44
A jaki to typ?

http://www.jotul.com/pl/wwwjotulpl/Main-Menu/Produkty/Drewno/Wkady-na-drewno/Jotul-I-18-Panorama/

raziu
16-01-2009, 10:24
proponuje kupic kominek z montażem, wtedy masz 7%vat, montaż wychodzi za darmo i czasem coś jeszcze zostanie.
Niektórzy myślą, że VAT z kominka można sobie później odliczyć, a to nie prawda, bo wkłady zawsze były na 22%. Lepiej wiedzieć o tym wcześniej, niż później. :)

jarek1012
16-01-2009, 10:50
Witam. Ja kupowałem polski wkład + wszystkie potrzebne akcesoria (podłączenie powietrza z zewnątrz, przepustnice do tego powietrza, kratki) przez internet na www.kratki.com i jestem bardzo zadowolony. Przed zakupem można skonsultować się ze sprzedawcą, towar przyjechał mi bezpośrednio na budowę. Odnośnie VAT, zawsze można dogadać się z wykonawcą, że to on dokona zakupu a nam zafakturuje kominek z montażem i 7% VAT.

rusek007
16-01-2009, 11:06
Potwierdzam dokonanie zakupu z kratki.pl z tym, że kupowałem poprzez allegro bo i tam wystawiali swój towar gdzie był sporo tańszy (reklama?). Naprawde była szybka dostawa i bardzo dobry kontakt ze sprzedawcą. Po licytacji domówiłem jeszcze dodatkowy osprzęt, wszystko doszlo szybko jedną przesyłką. Mój kominek to Zuzia z płaszczem wodnym 19kW, urząd skarbowy zakwalifikował go do odpisania i dostałem zwrot. Używam go drugi rok i jest OK.

Elfir
18-12-2013, 18:42
A ja odradzam zakupy w firmie GB BUDUSS w Rząska na ul. Balickiej.

Kupiłam w ich sklepie internetowym sterownik Junkers FW120 + czujnik temperatury do zasobnika. W mailach potwierdzili, że mają towar na miejscu i wyślą zaraz po zapłacie. Nie wysłali. Po upomnieniu wykręcali się problemami z kurierem. Po kolejnym upomnieniu się o przesyłkę wysłali fałszywy list przewozowy. Po następnych przestali odpowiadać. Rozłączali też rozmowy telefoniczne.
W końcu poszłam na Policję zgłosić oszustwo. Tydzień później (miesiąc po zamówieniu) towar przesłali (bez faktury i slowa przeprosin).