PDA

Zobacz pełną wersję : Nadproże ceramiczne JURAND do rolet zewnętrznych.



odaro
13-08-2007, 20:26
Bardzo proszę o własne opinie użytkowników n/w nadproży

http://www.nadproza.pl/index.html

Czy rzeczywiście pasują do nich wszystkie rolety?

Jak jest jakość wykonania nadproży?

itd...

Od wczoraj jak trafiłem na ta firmę powrócił temat rolet zewnętrznych a miało juz ich nie być.

Uważam że pomysł tych właśnie nadproży jest najbardziej optymalny i nie ma wad innych systemów.

Co tym sądzicie

jurand79
13-08-2007, 23:21
...ja tylko chciałem powiedzieć, że osobiście nie mam z tym nic wspólnego :D

odaro
14-08-2007, 06:29
...ja tylko chciałem powiedzieć, że osobiście nie mam z tym nic wspólnego :D

A szkoda bo jakoś cicho w tym wątku.

odaro
26-08-2007, 17:02
Spóbuje odświerzyć wątek. Czemu nikt nie chcę tutaj pisać :cry:

Nikt nie montował takich nadproży?

U mnie kierownik stwierdził żę ność nadproży jest w przypadku dwóch okien tarasowych mniejsza niż w projekcie. W projekcie są nadproża żelbetowe.

Zaproponował aby wykonać dodatkowe zbrojenie w wieńcu czyli tzw. belka ukryta.

Oryginalnie w projekcie też tak jest że nadoproże łączy się z wieńcem stropu monolitycznego. Czyli ta ukryta belka to będzie porostu dodatkowe zbrojenie.

Jest tylko trochę mało mjesca bo nadproże Jurand ma wysokość 30cm a w projekcie jest 33cm miejsca na nadproże.

Jak myślicie czy takie nadproże nie będzie przemarzać czy nie będzie się tam skraplać woda. Mam ścianę 2W - Poro 25

odaro
27-08-2007, 22:48
Znalazłem jeszcze jedną ofertę

http://www.zfe-ziegel.com/

wygląda jeszcze bardziej ciekawie niż Jurand.

Użytkownicy rolet proszę Was napiszcie coś.

holusio
29-08-2007, 20:20
ODPUSC SOBIE WSZYSTKIE NADPROZOWE PATENTY powtarzam WSZYSTKIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pojdz w strone rolet nadstawnych
pozdr

odaro
29-08-2007, 20:53
ODPUSC SOBIE WSZYSTKIE NADPROZOWE PATENTY powtarzam WSZYSTKIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pojdz w strone rolet nadstawnych
pozdr

Nie uwierzę Ci na słowo

Proszę napisz dlaczego?

Jedna rzecz mnie martwi jak wygląda mocowanie góry okna w przypadku takiego nadproża.

Chciałbym kupić okna z OKNOPLAST wg nich okno powinno być mocowane po całym obwodzie a jak mają okno z roletami to wtedy mocowana jest roleta od góry.

OKNOPLAST współpracuje z www.mirola.pl.

jkosak
03-02-2013, 10:59
kupiłem nadproża Jurand
zamontowałem
wylałem wieńce
i nie znalazłem nikogo kto by zainstalował rolety i dał gwarancję że nie beęzie problemu
z przemarzaniem, wilgocią itd

te nadproża to jakiś stary patent

wyrzuciłem te nadproła
młotkiem
usunąłem

zrobię normalne, lane nadproża i rolety zewnętrzne chowane w elewacji
proste

nadproza.pl
28-09-2015, 13:59
Witam.
Jestem bezpośrednim producentem w/w nadproży JURAND. Chciałbym rozwiać pewne wątpliwości co do obaw jakie Państwo mogą mieć.
Jesteśmy na rynku ponad 15 lat i nie zdarzyło nam się spotkać z takimi problemami jak występowanie przemarzania czy też skraplanie wody czy występowania wilgoci. Dajemy na to gwarancję, gdyż także montujemy rolety (wszystkie pasują) w naszych nadprożach, oraz je zamykamy.
Zdarza się, jednak że montażem rolet zajmują się inne firmy i robią to często nieodpowiedzialnie, bez konsultacji z nami, bez dociepleń na różne ich "patenty".

Ponad to, często też klienci nas pytają o występowanie mostków termicznych. Jedna z firm deweloperskich w zamontowanych naszych nadprożach wykonywała testy na powstanie mostków termicznych – badania nie wykazały odchyleń od normy.

Nośność jest przebadana przez ITB (dokumenty są do pobrania z naszej strony internetowej). Do 3,5 metra nadproża są nośne .Powyżej 3,5 m nadproża są samonośne. (parametry są także dostępne na naszej stronie internetowej).

Z pytaniem o jakość nadproży, odsyłam również do naszej strony internetowej, gdzie można znaleźć dokumenty potwierdzające najwyższą jakość naszego elementu budowlanego.

W sprawie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu:
Andrzej Parulski
Producent nadproży JURAND do rolet zewnętrznych
605068176
[email protected]
www.nadproza.pl

nadproza.pl
28-09-2015, 14:04
Zapomniałem dodać informacji o zakotwienia okna od góry w przypadku gdy nasze nadproża są zamontowane w budynku.
Okno mocowane jest specjalną kotwą która łączy górę okna z nadprożem. Nie ma z tym nigdy żadnych komplikacji.