PDA

Zobacz pełną wersję : Test ankiety



Becik
17-07-2003, 08:30
Pobawię się teraz w testera ;)
Tak więc tworzę taką próbną ankietę
------------------------------------------
A teraz edit wiadomości....
------------------------------------------
Pięknie, ankieta nadal jest..to teraz dodam jedną opcję...
------------------------------------------
Opcja się dodała, wię oddałam pierwszy głos i znów edit...
------------------------------------------
No i ERROR!!! Nie ma mojej ankiety!!! No dobrze, wpisuję jeszcze raz :( ...
------------------------------------------
No i mamy PODWÓJNĄ ANKIETĘ!!! Kolejny edit...
------------------------------------------
I ankiety znów nie ma :( :( :(... znów mozolnie wklepuję, ale nie mam już siły wpisywać wszystkiego, więc dodaję tylko 2 opcje...
------------------------------------------
Ankieta ma nowy tytuł i 2 nowe pozycje
------------------------------------------
No too jeszcze jeden teścik....

Becik
17-07-2003, 08:43
I jak Wam się podoba moja ankieta? :P :P :P
Zapraszam wszystkich do zabawy w testowanie i oddawanie głosów we wszystkich możliwych opcjach.
Pozdr. B.[/b]

Obsluga techniczna
17-07-2003, 10:47
Witam,
I jak Wam się podoba moja ankieta? Wyglada na to, że podczas edycji mozna jedynie dodawac pola a nie edytowac juz istniejace.

Pozdrawiam
Dzial Informatyki
Wydawnictwo Murator

kasiek
17-07-2003, 11:17
Ankieta jest rewelacyjna, oddałam głos na drugie tak i go nie ma. :( A może by tak obsługa techniczna mogła zabronić mechanizmowi od ankiet dodawanie takich samych pozycji (nie byłyby możliwe trzy tak)? Trochę by pomogło...

Becik
17-07-2003, 11:29
Specjalnie stworzyłam ten wątek żeby naprowadzić OT na błąd w oprogramowaniu. I muszę przyznać, że jestem ciut rozczarowana reakcją... a przecież wszystko dokładnie opisałam.
Może mam rację a może się mylę, ale na mój babski rozum ( i programistyczne doświadczenia :) ) jest tak, że w momencie gdy zostanie oddany pierwszy głos, oprogarmowanie blokuje edycję ankiety. I dobrze!! Tylko że przy próbie edycji pierwszego postu ankieta w edycyjnym oknie się nie pojawia i też dobrze, no bo edycja ankiety jest wtedy zablokowana. Błąd jest w funkcji zapisującej zedytowaną wiadomość - bo zapisuje ją już bez akniety. A co się potem dziwnego dzieje, że ten ankiety się duplikują i nie przyjmują kolejnych odpowiedzi - nie wiem, ale wydaje mi się że dla twórcy tego oprogramowania nie powinno być już trudnym znalezienie przyczyny - mając powyżej opisane wszelkie objawy.
Pozdrwiam. B.

krzyss
17-07-2003, 13:04
Przeczytaj, co napisałem w ankiecie : Na jakim etapie jesteście , a zrozumiesz, czy może się podobać. Ja tam właśnie próbowałem oddać swój głos. :evil:

Becik
17-07-2003, 13:44
Nie wiem czy ktoś będzie chciał wnikać w wyniki mojego "śledztwa", ale zaryzykukuję i popiszę jeszcze trochę ;).
Właśnie po dłuższym czasie znowu zrobiłam edit mojego pierwszegoo postu - czego efekt widać - jest tam napisane, że wiadomość była zmieniana 2 razy. Dla sprostowania - była zmieniana tyle razy ile jest takich kresek:
------------------------------------------
Po prostu przy edycji krótko po wysłaniu wiadomości program nie umieszcza takiego komentarza i nie zlicza zmian.
Tytuł ankiety jest taki jak podany przy pierwszym jej tworzeniu. Wyświetla tytuły opcji z wszystkich 4-rech edycji, ale przyjmuje odpowiedzi tylko w opcjach z 1-szego utworzenia ankiety. Czyli w tym przypadku przyjmie tylko odpowież na pierwsze "Tak", pierwsze "Nie". Co do pierszego "Nie wiem" - -nie wiem, boo ta opcja była dodana w edycji, ale przed oddaniem pierwszego głosu.
I coś jeszcze -- przy kolejnym tworzeniu ankiety nie chce przyjąć jeżeli nie podamyy więcej niz 1 opcję.

zgrzesiek
23-09-2005, 13:04
Prawda jest taka, że te forum jest zwykłe standardowe phpbb (http://www.phpbb.com/), więc tam najprędzej trza by było zgłaszać te usterki. Nie jest to oprogramowanie muratora i dopóki te dziury nie zagrażają bezpieczeństwu ich systemu, to administratorzy tego forum będą to mieli wszystko w nosie. Ja się im po części nie dziwię, gdyż komu by się chciało zawracać głowę dziurami w nie swoim sofcie...