PDA

Zobacz pełną wersję : Gres Nowej Gali II gat. - czy ktoś ma doświadczenia?



Annja
15-08-2007, 07:04
Będąc ostatnio w lokalnej hurtowni budowlanej dowiedziałam się od miłego pana o promocyjnej cenie na gres polerowany NG w wymiarze 30x60 ( SL 01 i 02 ) - 74 zł brutto!!! Tak się podnieciłam, że już miałam płacić, jak pan nieśmiało dodał, że to gres w II gat. Mój zapał gwałtownie spadł. Pytałam pana na czym mogą polegać wady tych płytek i otrzymałam odp. że z reguły II gat, NG trzyma wymiar lecz mogą być różnice w odcieniu poszczególnych płytek.
Czy ktoś z was ma może doświadczenia z gresem NG w II Gat.? Warto się w to pakować czy nie? Czy podłoga może być faktycznie "plamiasta"?
Chyba nie zniosę ceny 140 zł za m.kw. gresu przy całym parterze w podłogówce :-? No i zastanawiam się, czy za te 74 zł kupować II gat. znanej i porządnej firmy czy np gres chiński w I gat.?

Aga_koty
15-08-2007, 09:19
Ja mam łazienkę w gresie Nowej Gali. Travertino w I gatunku. Generalnie za te pieniądze spodziewałam się lepszej jakości. Płytki nie zawsze trzymają wymiar i zdarza się, ze są krzywe (np. jeden róg jest lekko zapadnięty...).

malmuc
15-08-2007, 13:27
Ja mam łazienkę w gresie Nowej Gali. Travertino w I gatunku. Generalnie za te pieniądze spodziewałam się lepszej jakości. Płytki nie zawsze trzymają wymiar i zdarza się, ze są krzywe (np. jeden róg jest lekko zapadnięty...).
to samo słyszałam od znajomej

Annja
15-08-2007, 20:45
Dzięki dziewczyny. Skoro I gat. nie trzyma wymiaru to o tym co się dzieje z II gat wolę nawet nie myśleć :-?
Chyba będę skazana na gres made in China :wink: Ale pociesza mnie sporo pozytywnych wypowiedzi użtkowników "chińszczyzny" na tym forum.

Aga_koty
16-08-2007, 07:17
Ja mam w kuchni na ścianach gres polerowany Made in China. Idealny!

zott36
16-08-2007, 07:28
Aga czekam na foty Twojego bardzo ładnego mieszkanka , może założyłabys swój wątek w galerii , proszę :D .

Annja
16-08-2007, 15:43
Ja mam w kuchni na ścianach gres polerowany Made in China. Idealny!
No proszę, jeszcze jeden forumowicz zadowolony z chińskiego gresu! A wypowiedź tym cenniejsza, że masz porównanie tej "chińszczyzny" z renomowaną jakby nie było "Nową Galą".
Widzę, że decyzja o wyborze gresu na posadzki nie będzie taka trudna :D