PDA

Zobacz pełną wersję : Powierzchnia docieplenia a otwory okienne



aleksandra1
15-08-2007, 19:08
Wykonawca zażyczył sobie 45 zł. za m2 docieplenia (sama robocizna).
Czy licząc ilość metrów docieplenia bierze się powierzchnię ścian jak leci, czy też odlicza się powierzchni ę otworów okiennych i drzwiowych.
Jakie są praktyki w tym zakresie i czy jest to "normalna" cena?

jacekp71
15-08-2007, 19:26
Hej,

powierzchnia otworow okiennych/drzwiowych jest wliczaan do pow. ocieplenia (tzn. to za co placisz;-)). wymagaja one bowiem obrobki, nawet bardziej czasochlonnej niz sama "gola" sciana.
czasem drzwi garazowe sa liczone w 50%.

co obejmuje te 45zl/m2 ??

aleksandra1
16-08-2007, 05:55
Te 45 zł obejmuje położenie styropianu, kleje siatki i tynku silikatowego.
Sama robocizna.
Materiały kupuję sama.

Towita
16-08-2007, 07:58
Ponieważ mam dużo dużych okien umówiłam się na obróbkę okien za mb. Za elewację zapłaciłam tyle, ile wyszło m2 wełny.

Staszekmoje
16-08-2007, 08:26
Nam również człowiek od elewacji wliczał okna do robocizny. Obróbka okien też pochłania sporo czasu, nawet więcej niż gdy robisz prostą płaszczyznę.

Kruz23
16-08-2007, 08:38
Wykonawca zażyczył sobie 45 zł. za m2 docieplenia (sama robocizna).
Czy licząc ilość metrów docieplenia bierze się powierzchnię ścian jak leci, czy też odlicza się powierzchni ę otworów okiennych i drzwiowych.
Jakie są praktyki w tym zakresie i czy jest to "normalna" cena?

Witam
Ja mam podobnie liczone jak ty, zamówiełem ekipę z Sulejówka woj. Mazowieckie za 35zł z m2 (elewacjia z kolorem, cokolika, podbitki dachowej).
Okna są liczone razem do elewacji, zapytałem kolesia dlaczego są liczone bo jest im łatwiej liczyć a i obróbka okien taniej wychodzi klientowi bo za glify wiecej wychodzi.

Czy tak taniej to nie wiem bo jeszcze nie liczyłem, ale zgodziłem sie na ten sposób liczenia.

isspro
21-08-2007, 20:49
witam obrobka jest bardzo czasochłonna my bierzemy 20zl od metra narożnika lub jak jest malo okien to wliczamy w metry