PDA

Zobacz pełną wersję : Bondex lateks - słabe krycie



tomek_2
15-08-2007, 20:53
Kolor bialy mat (zielona etykieta, farba z Castoramy). Mimo zagruntowania wygipsowanych scian gruntem glebokopenetrujacym (Cekol DL-80) powloka farby po 2-krotnym malowaniu jest praktycznie przezroczysta, krycie jest b. nierownomierne. Farba minimalnie rozcienczana, zgodnie z proporjami podanymi przez producenta. Czy moge po calkowitym wyschnieciu tej farby zrobic kolejne malowanie farba akrylowa (np. Akrylit W), ktora wczesniej zdawala egzamin w innych pomieszczeniach?

toy
15-08-2007, 21:08
Potraktuj bondexa jako farbę podkładową. Moje doświadczenia z Bondex Superwall i Dulux Supermatt Plus są podobne. Dulux wg mnie lepiej kryje, a wg testów konsumenckich jest inaczej. Te dwie marki są dla mnie spalone. W Duluxie miałem mnóstwo zanieczyszczeń (granulek). Ponadto obie te farby wg mnie nie są lateksowymi. Są kruche i nieciągliwe. Około 100 zł za 10l to bardzo droga farba podkładowa.

tomek_2
15-08-2007, 22:14
A moge na ten ekskluzywny podklad za 100 zl polozyc bezposrednio Akrylit W? Nie beda sie gryzc te farby? Moze zagruntowac calosc jeszcze raz Unigruntem?

toy
15-08-2007, 22:50
Żadnego unigruntu! Po prostu maluj. Najlepiej dwie warstwy.

Damro
15-11-2009, 00:19
Potraktuj bondexa jako farbę podkładową. Moje doświadczenia z Bondex Superwall i Dulux Supermatt Plus są podobne. Dulux wg mnie lepiej kryje, a wg testów konsumenckich jest inaczej. Te dwie marki są dla mnie spalone. W Duluxie miałem mnóstwo zanieczyszczeń (granulek). Ponadto obie te farby wg mnie nie są lateksowymi. Są kruche i nieciągliwe. Około 100 zł za 10l t o bardzo droga farba podkładowa.
:o :o :o ja jestem bardzo zaowolona po malowaniu Bondexem,jedna warstwa wystarczyła :D jakie Ty ściany musiałeś mieć z uważasz tą farbę za podkładową :o