PDA

Zobacz pełną wersję : położenie paneli i parkietów



kulka i.w.
15-08-2007, 22:50
Jakie są aktualne ceny za to co w tytule?

mfirma
16-08-2007, 07:26
Panele ok 20 pln, parkiety wiecej.

Mymyk_KSK
31-08-2007, 20:35
My płacimy za ułożenie parkietu (drewno krajowe, podwójna jodełka) 65 zł/m2, robocizna (ułożenie, cyklinowanie, lakierowanie 3x mat) + materiały (kleje, lakier).

SMart
01-09-2007, 11:10
deski podłogowe barlinek: 30zł/m2 + 7zł/mb listwowanie

+ 5 lat gwarancji przy naszym montażu.
Fachowcy przeszkoleni przez Barlinek.

CMYK
04-09-2007, 08:38
ja sam z zona polozylem panele na clik classena w trzech pokojach oraz w garderobie zajelo nam to 3 dni kladlismy pierwszy raz. Pomyslelismy ze mamy wolny weekend wiec sprobujemy i udalo sie bez problemu tylko rada moja brac te AC4 lepiej wchodza i szybciej sie uklada.
CMyK

alla&martinek
04-09-2007, 13:13
my parkiet kupowalismy sami- 55zl za mkw. dab w drugiej klasie
co do ulozenia z lakierowaniem i cyklinowaniem umiowilismy sie na 35zl za m nie wiem czy to duzo czy malo?
a Panele tez planujemy polozyc sami-bo na doloe mamy ogrzewanie podlogowe- stad panele.

Tytusdj
05-09-2007, 14:18
my parkiet kupowalismy sami- 55zl za mkw. dab w drugiej klasie
co do ulozenia z lakierowaniem i cyklinowaniem umiowilismy sie na 35zl za m nie wiem czy to duzo czy malo?
a Panele tez planujemy polozyc sami-bo na doloe mamy ogrzewanie podlogowe- stad panele.

gdzie kupowaliście parkiet? i jaki wymiar?

marhaba
06-09-2007, 09:19
35 zł/m2 ułożenia parkietu + parkiet + chemia

jacekp71
22-09-2007, 02:22
panele 12-15 zl z olistwowaniem.

kulka i.w.
22-09-2007, 05:49
juz mamy położonę więc informuję o cenach:

panele: 12zł/m2
listwy: 6 zł/mb
parkiet (gotowy, tzw. finish parkiet): 30 zł/m2 + chemia
parkiet egoztyczny, przemysłowy(materiał, chemia, układanie, cyklinowanie, olejowanie): 200 zł/m2

zwierz_ak01
22-09-2007, 22:04
Rejon Krakowa - 37 zł m2 + materiał + chemia

lmp119
03-10-2007, 13:14
To zależy przede wszystkim od powierzchni i od tego jak chcesz miec ułożoną podłogę, deski . Przyklejone , a może na legarach
Normalnie wygląda to tak
Metraż parkietu powyżej 20m2 - 60zł/m2 netto - jest to cena za kompleksowe ułożenie ( przyklejenie ) parkietu + szlif + lakierowanie . Cena nie zawiera lakieru , kleju ani montażu listew. Dodatkowe prace które zażyczy sobie klient są kosztorysowane indywidualnie ( ludzie mają różne pomysły )
Metraże poniżej 20m2 60zł/m2 + 100% ( inaczej po prostu sie nie kalkuluje )

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac robimy kosztorys. Jeśłi chodzi o gwarancję - tylko i wyłącznie wtedy gdy klient zakupi u nas drewno wraz z usługą ( wtedy 7%Vat ) i tylko na poleconych przez nas materiałach . Nie dajemy gwarancji na np. lakier który klient kupił bo " było tanio "
Nie ma czegoś takiego jak tanio i dobrze ;)
A jeśli ktoś chce mieć luksus to niech płaci jak za luksus , a nie jak za standard
Dla mnie śmiechem jest to że ludzie potrafią kupić drewno za 200zł /m2 a pózniej tagują się na robociżnie o 5 zł - typowa polska mentalność

miol
03-10-2007, 14:56
Witam
Kupowałe ostatnio panele (łączone na zatrzask,bez kleju) i przy okazji spytałem się sprzedawcy o koszt ich ułożenia. Przy ok.100m2 wyszło mu jakieś 2500 czyli 25 zł/m.
Co mnie zaskoczyło to to że stwierdził, że ostatnio układał podobną powierzchnie i zajeło mu to niecałe 2 dni (dokładnie 15 godzin), stwierdziłem że niech mi nawet zajmie 6 dni to będzie się opłacało zrobić samemu.

Tahoma
06-10-2007, 10:38
po ile za metr kładą panele ? dobrego fachowca ktoś może polecić czy juz wszyscy są na wyspach :P ?
[email protected]

LuMa
07-10-2007, 14:17
My panele też będziemy kłaść sami. Robiłam rozeznanie z parkietami i na razie cena robocizny wahała się między 50 a 65 zł/m2. Niestety nie trafiliśmy na tańszych parkieciarzy :(

wojciaszek
07-10-2007, 17:09
my parkiet kupowalismy sami- 55zl za mkw. dab w drugiej klasie
co do ulozenia z lakierowaniem i cyklinowaniem umiowilismy sie na 35zl za m nie wiem czy to duzo czy malo?
a Panele tez planujemy polozyc sami-bo na doloe mamy ogrzewanie podlogowe- stad panele.

gdzie kupowaliście parkiet? i jaki wymiar?
no właśnie jesli możecie to podzielcie się tą tajemną wiedzą

Radek-10
13-10-2007, 22:08
Parkiet z Castoramy merbau-75 zł m2 + 110 zł za ułożenie,cyklinowanie i całą chemię.
Radek

lmp119
18-10-2007, 13:57
Parkiet z Castoramy merbau-75 zł m2 + 110 zł za ułożenie,cyklinowanie i całą chemię.
Radek


ZAPOMNIAŁEŚ DODAĆ ŻE TOWAR Z CASTORAMY = SZROT , ODPADY, ZWROTY Z REKLAMACJI !!!!!

Radek-10
18-10-2007, 14:44
Na pewno nie wydam ponad 100 zł za chemię (Bona ) i robotę żeby kupić szrot,być może to Twoja charakterystyczna cecha.Parkiet został dokładnie obejrzany przed zakupem i po połozeniu prezentuje się rewelacyjnie.
Radek

sylvia1
19-10-2007, 09:59
a ja zakupiłam panele w firmie, która doliczała transport montaż w cenie paneli... ułożenie 80 m2 zajęło im 8 godzin. Szybko i sprawnie. :D polecam

lmp119
15-11-2007, 11:50
Na pewno nie wydam ponad 100 zł za chemię (Bona ) i robotę żeby kupić szrot,być może to Twoja charakterystyczna cecha.Parkiet został dokładnie obejrzany przed zakupem i po połozeniu prezentuje się rewelacyjnie.
Radek


Chemia firmy BONA to już nie ta sama chemia co 10 lat temu . Na rynku jest dziś mnóstwo firm ( cenowo zblizonych do Bony ) które oferują dużo lepszą jakość . Bona w przeciągu kilku ostatnich lat bardzo popsuła sie jakościowo i teraz jadą już tylko na renomie, ale widocznie Twój wykonawca jest daleko daleko w tyle że polecił Ci tę właśnie firmę.
A co do jakości towaru upychanego do Castoramy - każdy ma inne wymagania co do jakości - tak więc nie dyskutuję , bo skoro jesteś przekoany że zrobiłeś interes życia , to nie będę nawet starała się wyprowadzić Cię z błędu ;)
Ty masz rację , Ja mam spokój i czyste sumienie że swoim klientom polecam , sprzedaję towar i usługę najwyższej jakości .

Pozdrawiam

lmp119
16-11-2007, 08:27
15Zł za panele 40 za parkiet komleksowo :D


Za tyle miałeś fachowca , czy może za tyle sam robisz ?? Jeśli to Twoja stawka to współczuję braku logicznego rozumowania. Takie ceny w parkieciarstwie ( 40 kompleksowo ) obowiązywały 10 lat temu , ale jeśli komuś mnie przeszkadza to że w każdej innej branży budowlanej ceny skoczyły o 200-300% a sam robi za grosze i psuje rynek to proszę bardzo . Dla mnie to absurd , żeby tak ciężka pracę wykonywać za pół darmo. Ludzie ceńcie się !!! i co najważniejsze nie psujcie sobie sami rynku pracy . W czasach gdy brakuje fachowców powinniście umieć to wykorzystać i w końcu podnieść ceny !! U nas ceny wahają się w granicach 70-90zł za układanie, szlifowanie i lakierowanie . Jest to cena samej robocizny !! I co najlepsze firma prosperuje i mamy zlecenia do końca przyszłego roku. Jeśli ktoś wykonuje dobrze swoją pracę, ma odpowiedni sprzęt i wiedzę to zawsze będzie miał pracę, bo nie ma lepszej reklamy niż poczta pantoflowa . Takie jest moje zdanie i nie mogę się powstrzymać przed skrytykowaniem tych co robią na granicy opłacalności !!!!
Wszyscy podnieśli ceny , począwszy od murarzy , dekarzy , a skończywszy na płytkarzach . Tylko parkieciarze ( a raczej pseudo parkieciarze ) windują ceny - tylko po co ?? Skoro tak wyceniacie swoją pracę to nie chciałabym widzieć tej podłogi ;)

wojciaszek
16-11-2007, 09:45
prawo popytu i podaży to kształtuje rynek,ale obiektywnie : 90 zł za m2 to przesada wiele ludzi zarabia tyle pracując 8 godzin dziennie a przecież ułożenie metra 2 nie wymaga tyle czasu

izat
17-11-2007, 15:39
lmp,
weź głęboki oddech i się uspokój
bo zaraz eksplodujesz :D
rób swoją pracę nawet za 200 PLN czy ktoś Ci zabrania??
wyluzuj dziewczyno
każdy sam ocenia swoją pracę i odpowiednio ją ceni

lmp119
17-11-2007, 17:06
tak tak tak, głęboki oddech się przydał, bo na tego typu komentarze zawsze się przydaje :lol:

jacekp71
17-11-2007, 22:18
droga lmp119,

prezentujesz typowy przyklad wykonawcy, majacego inwestora za idiote, dojna krowe i frajera.1

system70
18-11-2007, 17:46
Dla kazdego inwestora ktory pyta sie o cene zawsze mozna powiedziec ze najtaniej jest robic samemu .Mozna wykorzystac wieczory urlop platny bezplatny i zrobic sobie samemu

izat
18-11-2007, 19:14
Dla kazdego inwestora ktory pyta sie o cene zawsze mozna powiedziec ze najtaniej jest robic samemu .Mozna wykorzystac wieczory urlop platny bezplatny i zrobic sobie samemu
nie chodzi o najtaniej, ale o podawanie REALNYCH cen, czyli zgodnych z wkładem pracy :)
bo coraz więcej wykonawców podaje ceny z kosmosu lub z Irlandii

system70
18-11-2007, 20:18
Dla kazdego inwestora ktory pyta sie o cene zawsze mozna powiedziec ze najtaniej jest robic samemu .Mozna wykorzystac wieczory urlop platny bezplatny i zrobic sobie samemu
nie chodzi o najtaniej, ale o podawanie REALNYCH cen, czyli zgodnych z wkładem pracy :)
bo coraz więcej wykonawców podaje ceny z kosmosu lub z Irlandii
Tu jest wlasnie problem dla wielu ludzi ktorzy nie potrafia zrozumiec ceny uslugi .Bo licza wszystko na godziny wg swoich zarobkow i np kafelkarz uklada np 1m2 prostych plytek np 20min to powinien zarobic 5 zl po "ja" zarabiam 15 zl na godzine pracuja w biurze slusarz otwiera awaryjnie zamek w ciagu 2minut czyli powiniem za to wzisc 3zl itd Cena raealna to cena nie tylko za prace wykonana ale tez za umiejetnosci posiadane .najbardziej denerwuje mnie to ze ktos obliczy ze fachowiec cos robil godzine i za to dostaje np 100 i juz mu liczy a 8 godz tyle caly mc rok tyle itd to jest bez sensu

izat
18-11-2007, 20:28
dokładnie jest tak jak piszesz :)
mój glazurnik m2 ściany układa cały dzień :)
ale weź jako przykład malowanie
wykonawcy rynkowi życzą sobie za m2 6-8 PLN
uważam, że jest to wysoka cena
zwłaszcza jak mam do pomalowania 1500 m2 powierzchni
12 tys za góra 2 tygodnie pracy, to trochę sporo jak na wkład myśli w tą pracę

jacekp71
18-11-2007, 20:41
no i wszystko ladnie - pieknie, tylko nie dajmy sobie wmawiac, ze malowanie, ukladanie paneli, parkietu czy tez plytek to taka ciezka i odpowiedzialna praca i musi byc tak wysoko oplacana jak czesto sie sugeruje.

lmp119
21-11-2007, 09:47
System 70 - zgadzam się z Tobą w 100 % . Niestety mentalność Polaków wciąż pozostawia wiele do życzenia. Jeśli ktoś uważa że praca na kolanach to lekka praca - to zapraszam do branży parkieciarskiej ;) Szybki kredycik w banku na sprzęt i wyposażenie firmy i gotowe - przydałaby się jeszcze wiedza - ale skoro większość z was sądzi że parkieciarz to pospolity idiota, to na co czekacie? zakładajcie firmę - ciekawa jestem jak długo utrzymalibyście się na rynku i czy pracując w spartańskich warunkach ( często bez toalety i bieżącej wody na budowie ) też mówilibyście że to ceny z kosmosu .

Czasy się zmieniły i dziś - fachowiec - parkieciarz wcale nie oznacza już Pana Zdzisia który obala piwko za piwkiem na budowie i skończył 5 klas podstawówki A jeśli na takich trafiliście - no to współczuję. Ale nie mierzcie wszystkich jedną miarą.

Dziwą mnie wasze opinie. Gdy osoba pracująca za biurkiem zarabia 4-5 tys miesięcznie to nikomu to nie przeszkadza, ale gdy budowlaniec tyle zarabia to wielkie oburzenie w narodzie !!! Ludzie - opanujcie się i zrozumcie w końcu że budowlaniec - pijak - nieuk - to durny stereotyp który tak bardzo zakorzenił się w waszych głowach że nie jesteście wstanie spojrzeć na to obiektywnie

Wszędzie , na całym świecie osobę która ma fach w ręku ( murarz, płytkarz, stolarz, parkieciarz ) ceni się bardzo wysoko i tam nawet nikomu do głowy nie przyjdzie żeby powiedzieć że to ceny z kosmosu !! Problem polega na tym że ja wypowiadam się tu w imieniu ludzi którzy rzeczywiście znają się na swoim fachu , a nie w imieniu firmy X która powstała pół roku temu , bo ktoś skumał że na budowlance można zarobić;)

Wciąż nam daleko do reszty świata i to widać w wypowiedziach obywateli.

Jeszcze jedno na zakończenie - w parkieciarstwie ceny ruszyły w górę dopiero w zeszłym roku, a wcześniej od 15 lat stały na tym samym poziome - czy to było w porządku , czy gdybyście przez 15 lat nie dostali podwyżki ( choć wszystko wokół drożałoby na potęgę ) to bylibyście szczęśliwi ?? Wątpię
:-?

lmp119
21-11-2007, 09:53
no i wszystko ladnie - pieknie, tylko nie dajmy sobie wmawiac, ze malowanie, ukladanie paneli, parkietu czy tez plytek to taka ciezka i odpowiedzialna praca i musi byc tak wysoko oplacana jak czesto sie sugeruje.


Czyli uważasz że to lekka praca tak ?? i że zawód ten nie wymaga niczego poza młotkiem i packą do kleju ?? Pozostawię to bez komentarza - po prostu żal mi Cię.
Ciekawa jestem tylko jaki Ty wykonujesz zawód - bo analizując Twoją wypowiedż, z pewnością nie jest to zajęcie wymagające pionadprzeciętnej inteligencji .
Rusz głową i zastanów się nad tymi bredniami które wypisujesz i tym samym obrażasz ludzie pracujących w branży budowlanej .
A inna sprawa to taka - że skoro Ci drogo - to po prostu musisz sobie odpuścić ;)

miol
21-11-2007, 10:03
Witam
Żadna praca nie jest lekka, nawet ta niewymagająca wykształcenia jak pomocnik na budowie do noszenia bloczków betonowych jak jest zimno, pada deszcz i trzeba spać w baraku. Ale nie przeginajcie w drugą stronę, bo jak na razie to mało która "osoba pracująca za biurkiem" zarabia te twoje 4-5 tys, bliżej raczej 2-2,5 i jak przychodzi wtedy osoba która za ułożene paneli w ciągu 2 dni liczy sobie 2,5 tys to jednak zaczynam się zastanawiać czy wszystko jest normalnie. Bo mimo wszystko nadal nie zgadzam się z twierdzeniem które jest popularne w niektórych kręgach , że towar czy usługa jest tyle warta ile za nią zapłaci klient. Wg. mnie cena powinna być zbliżona do włożonej pracy i umiejętności. Oczywiście nikt nie zabrania żądać dowolnych kwot ale nie dziwcie się że klient może popukać się w czoło i zrezygnować z usług.

lmp119
21-11-2007, 10:28
Witam
Żadna praca nie jest lekka, nawet ta niewymagająca wykształcenia jak pomocnik na budowie do noszenia bloczków betonowych jak jest zimno, pada deszcz i trzeba spać w baraku. Ale nie przeginajcie w drugą stronę, bo jak na razie to mało która "osoba pracująca za biurkiem" zarabia te twoje 4-5 tys, bliżej raczej 2-2,5 i jak przychodzi wtedy osoba która za ułożene paneli w ciągu 2 dni liczy sobie 2,5 tys to jednak zaczynam się zastanawiać czy wszystko jest normalnie. Bo mimo wszystko nadal nie zgadzam się z twierdzeniem które jest popularne w niektórych kręgach , że towar czy usługa jest tyle warta ile za nią zapłaci klient. Wg. mnie cena powinna być zbliżona do włożonej pracy i umiejętności. Oczywiście nikt nie zabrania żądać dowolnych kwot ale nie dziwcie się że klient może popukać się w czoło i zrezygnować z usług.

To może po prostu załóżcie wątek " za mało zarabiamy " bo chyba tutaj tkwi główny problem . Płace idą w górę ale tylko w niektórych branżach ;) , ale to już nie jest wina budowlańców prawda ?? Oni mają do wyboru albo pracować w Polsce za godziwe pieniążki, albo wyjechać np. do Irlandii , UK , Szwecji , Norwegii - tam nie ma już mowy o 4-5 tysiącach , stawki wahają sie pomiędzy 8-13 tys/miesiąc . Dlatego uważam że ceny fachowców osiągnęły w końcu NORMALNY poziom . Problemem jest fakt że normalny szary obywatel zarabia za mało - ale nie można z tego powodu wyzyskiwać budowlańca i uświadamiać go ile to według Was jest warta jego praca. Albo ktoś ma i może sobie pozwolić na luksus ( bo jakby nie patrzeć drewniana podłoga to luksus , nie tylko w Polsce ) albo nie ma i zmuszony jest kupić PCV.

jacekp71
21-11-2007, 14:42
no i wszystko ladnie - pieknie, tylko nie dajmy sobie wmawiac, ze malowanie, ukladanie paneli, parkietu czy tez plytek to taka ciezka i odpowiedzialna praca i musi byc tak wysoko oplacana jak czesto sie sugeruje.


Czyli uważasz że to lekka praca tak ?? i że zawód ten nie wymaga niczego poza młotkiem i packą do kleju ?? Pozostawię to bez komentarza - po prostu żal mi Cię.
Ciekawa jestem tylko jaki Ty wykonujesz zawód - bo analizując Twoją wypowiedż, z pewnością nie jest to zajęcie wymagające pionadprzeciętnej inteligencji .
Rusz głową i zastanów się nad tymi bredniami które wypisujesz i tym samym obrażasz ludzie pracujących w branży budowlanej .
A inna sprawa to taka - że skoro Ci drogo - to po prostu musisz sobie odpuścić ;)

trudno mi odpowiadac na takie posty jak twoj, nie mam bowiem w zwyczaju odnosci sie do kogokolwiek personalnie, tak jak ty, a minimum kultury chocby forumowej wymaga zeby sie nie obrzucac wyzwiskami.

nikogo nie obrazam - twierdze tylko, ze osoby wykonujace pewne zawody (czesto przypadkowo), wymagaja wynagrodzenia nie idacego w linii z ich kwalifikacjami oraz nakladem pracy. i nie rozumiem dlaczego to mialoby byc obrazliwe. moj szef czesto ma podobne zdanie wzgledem mnie, a nie obrazam sie na niego, tylko staram sie lepiej pracowac.
poza tym nikt nikogo nie pcha do pracy na kolanach czy w mrozie. sami jestesmy kowalami wlasnego losu.

lmp119
22-11-2007, 10:15
no i wszystko ladnie - pieknie, tylko nie dajmy sobie wmawiac, ze malowanie, ukladanie paneli, parkietu czy tez plytek to taka ciezka i odpowiedzialna praca i musi byc tak wysoko oplacana jak czesto sie sugeruje.


Czyli uważasz że to lekka praca tak ?? i że zawód ten nie wymaga niczego poza młotkiem i packą do kleju ?? Pozostawię to bez komentarza - po prostu żal mi Cię.
Ciekawa jestem tylko jaki Ty wykonujesz zawód - bo analizując Twoją wypowiedż, z pewnością nie jest to zajęcie wymagające pionadprzeciętnej inteligencji .
Rusz głową i zastanów się nad tymi bredniami które wypisujesz i tym samym obrażasz ludzie pracujących w branży budowlanej .
A inna sprawa to taka - że skoro Ci drogo - to po prostu musisz sobie odpuścić ;)

trudno mi odpowiadac na takie posty jak twoj, nie mam bowiem w zwyczaju odnosci sie do kogokolwiek personalnie, tak jak ty, a minimum kultury chocby forumowej wymaga zeby sie nie obrzucac wyzwiskami.

nikogo nie obrazam - twierdze tylko, ze osoby wykonujace pewne zawody (czesto przypadkowo), wymagaja wynagrodzenia nie idacego w linii z ich kwalifikacjami oraz nakladem pracy. i nie rozumiem dlaczego to mialoby byc obrazliwe. moj szef czesto ma podobne zdanie wzgledem mnie, a nie obrazam sie na niego, tylko staram sie lepiej pracowac.
poza tym nikt nikogo nie pcha do pracy na kolanach czy w mrozie. sami jestesmy kowalami wlasnego losu.

Jeśli poczułeś się urażony to przepraszam , nie to było moim celem .
Nałeżałoby uściślić pewne kwestie - wszystkie moje poprzednie wypowiedzi tyczą się tylko i wyłącznie fachowców, a nie kogoś kto przypadkowo znalazł się na budowie
:lol:

r-kam
22-11-2007, 12:55
Popieram, jeśli fachowiec jest dobry to niech i dobrze zarabia.
U mnie rok temu robili hydraulikę w calłym domu, zgadałem się z jednym z nich, że jest po studiach, ale robi wtym fachu, bo się bardziej opłaca.
Pamiętam, że zabuliłem za ich roboty ponad osiem tys, ale jestem zadowlony, zrobili w terminie, nie było picia piwa w pracy i takie tam.
Pozdr

jacekp71
22-11-2007, 13:09
lmp119,

a no wlasnie ;-)
reke w gore ilu z nas mialo do czynienia z fachowcami ....

niestety, w wielu przypadkach dowiadujemy sie o tym po wykonaniu zlecenia ....

lmp119
23-11-2007, 08:22
lmp119,

a no wlasnie ;-)
reke w gore ilu z nas mialo do czynienia z fachowcami ....

niestety, w wielu przypadkach dowiadujemy sie o tym po wykonaniu zlecenia ....


Wiesz co jest głównym powodem tego że ludzie trafiają na nieuczciwe i niefachowe ekipy - to że większość ludzi na słowo TANIO reaguje jak na jakieś magiczne zaklęcie.
Według mnie nie istnieje coś takiego jak dobrze i tanio , a niestety większość jeszcze tego nie rozumie.
Podsumowując - chcecie luksusu to płaćcie jak za luksus !!

a jeśli ktoś szuka tanio to niech nie wymaga nie wiadomo czego ;)

Głupi przykład : znam pewną Panią, która zdecydowała się na ekipę murarską tylko dlatego że kosztorys który jej przedstawili był o połowę niższy niż kosztorysy pozostałych ekip - uwierzcie że nie chcielibyście mieszkać w tym domu , bo nie ma tam ani jednej rzeczy zrobionej zgodnie z budowlanką - i dziś ta Pani wie już dlaczego jedna ekipa kosztuje przykładowo 10 tys , a inna 30 tys.

jacekp71
23-11-2007, 10:05
przypomina mi sie taki dowcip ....

pewien znany chirurg przyjechal odebrac samochod z warsztatu.
przychodzi do placenia i lekarz pyta machanika o cene. a ta jest wysoka no i lekarz dopytauje dlaczego.
a mechanik na to:
- no coz, pan jest dobrym chirurgiem, a ja dobrym mechanikiem, chyba powinnismy tak samo dobrze zarabiac, prawda ??
pan wymienia komus chora nerke na zdrowa, a ja wymieniam w panskim aucie stary alternator na nowy. wiec podobnie pracujemy.

na to lekarz:
- taaaak, tylko niech pan sprobuje to zrobic na wlaczonym silniku ....

markal2
07-12-2007, 12:15
Jakie są aktualne ceny za to co w tytule?
Panele na gotowo ( podkład , listwy, panele ) 22 zł / m2

martin72
09-12-2007, 08:46
panele na gotowo 25zl/m2

Mushasi
09-12-2007, 21:56
panele ścienne i podłogowe 20 zł z m2
Parkiet klejony + cyklina + lakier 50 zł m2 + 200 ZŁ wypożyczenie cykliniarki której nie psiadam w to wliczone listwowanie

szczepek
13-12-2007, 21:37
15Zł za panele 40 za parkiet komleksowo :D


Za tyle miałeś fachowca , czy może za tyle sam robisz ?? Jeśli to Twoja stawka to współczuję braku logicznego rozumowania. Takie ceny w parkieciarstwie ( 40 kompleksowo ) obowiązywały 10 lat temu , ale jeśli komuś mnie przeszkadza to że w każdej innej branży budowlanej ceny skoczyły o 200-300% a sam robi za grosze i psuje rynek to proszę bardzo . Dla mnie to absurd , żeby tak ciężka pracę wykonywać za pół darmo. Ludzie ceńcie się !!! i co najważniejsze nie psujcie sobie sami rynku pracy . W czasach gdy brakuje fachowców powinniście umieć to wykorzystać i w końcu podnieść ceny !! U nas ceny wahają się w granicach 70-90zł za układanie, szlifowanie i lakierowanie . Jest to cena samej robocizny !! I co najlepsze firma prosperuje i mamy zlecenia do końca przyszłego roku. Jeśli ktoś wykonuje dobrze swoją pracę, ma odpowiedni sprzęt i wiedzę to zawsze będzie miał pracę, bo nie ma lepszej reklamy niż poczta pantoflowa . Takie jest moje zdanie i nie mogę się powstrzymać przed skrytykowaniem tych co robią na granicy opłacalności !!!!
Wszyscy podnieśli ceny , począwszy od murarzy , dekarzy , a skończywszy na płytkarzach . Tylko parkieciarze ( a raczej pseudo parkieciarze ) windują ceny - tylko po co ?? Skoro tak wyceniacie swoją pracę to nie chciałabym widzieć tej podłogi ;)
nadal 15 zł panele 40 zł za parkiet :evil:

to dobra cena, konkurencyjna , przynajmniej myśle nie narzekasz na ilosć
zleceń, szkoda ze nie w małopolsce, szukami i szukam i jakoś na razie nie moge znależć..
ale jeszcze bede wytrwaly

Rom-Kon
17-12-2007, 10:24
...panele 12-15zł/m2
...listwy 5-7zł/mb

..........stawki wielkopolska - okolice Poznania

luk__25
17-12-2007, 12:44
Tarnów, parkiet egzotyk sama robocizna 30zł/m2, kleje, chemia, przygotowanie podłoża ok.45zł/m2.

natienka
20-02-2010, 22:57
Witam,

Zastanawiam sie jak dzis ksztaltuja sie ceny w Zachodniopomorskim polozenia parkietu egzotycznego, zwlaszcza przemyslowego?

pozdrawiam

Asia...
23-02-2010, 13:18
Panele + listwy 20zł m2 okolice Wawy :)

BartekS
23-02-2010, 13:28
Parkiet dębowy na gotowo, bez wliczenia w cenę kleju i lakieru (ale z przygotowaniem podłoża i lakierowaniem) 100 zł/m2.

czmarek
23-02-2010, 19:05
Ja panele układałem z tatą i zajęło nam to 4 dni, ale układanie zaczynaliśmy zawsze po 16 tzn. po pracy :D
Mata+panele+listwy wykończeniowe, w sumie jakieś 37m2, zawsze to parę groszy można zaoszczędzić 8)

wiesław1978
24-02-2010, 18:52
panele z listwami-20-25 zł/m2
parkiety 60-80 zł/m2

Mareczek7
25-02-2010, 19:00
Za układanie+cyklinowanie z klejem i lakierem płaciłem 80zł,

bald61
25-02-2010, 21:38
a ile deska na legarach pozdrawiam

urbk
26-02-2010, 19:35
Ja planuje zakupic panele w www.swiatpaneli sa tansze niz u mnie w miescie i ulozenie jest w cenie. Nie wiem jak to sie im oplaca ale place za dojazd plus materialy od nich. Czy ktos kozystal z takiej oferty? Panele oczywiscie wczesniej obejrzane. Gwarancja na robocizne 2 lata

Laschlo
08-03-2010, 11:53
Mam ofertę na panele drewniane 20zlm2+listwowanie 5zlmb,listwy progowe 15zlszt.

natienka
14-04-2010, 10:17
Panele w Szczecinie zamowilam z montazem w cenie, tylko za listwowanie 3zl /mb. Co do parkietu przemyslowego dalej jakis zbyt korzystnych ofert nie znalazlam....

reks
23-05-2010, 17:54
panele z listwami-20-25 zł/m2
parkiety 60-80 zł/m2

75złm2 z materiałem grzesiek