PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie pralkę - pomysł już zrealizowany czy wizjonerstwo



sq3hmn
16-08-2007, 21:40
Czy ktoś słyszał o takim pomyśle jak: umieszczenie pralki automatycznej w ubikacji nad toaletą?
Wydaje mi się że widziałęm to u kogoś albo gdzieś na zdjęciu, ale kilkanascie archiwalnych czasapism jak przejrzałem to nie mogę czegoś takiego znaleść. Jest to tylko moje wizjonerstwo czy pomysł wydaje się być rozsądny. A może ktoś podeśle mi jakieś namiary ... choćby jedno zdjęcie z takim ustawieniem gdziekolwiek w czasopiśmie. Zawsze to będzie info że ktoś coś takiego zastosował i sprawdza się. A może ktoś też podobnie rozwiązał ten problem?

Z góry dziekuję za podpowiedź
Marcin

tojaxdotka
16-08-2007, 22:48
Nie wydaje mi się, żeby to było wygodne :(
Pomyśl na jakiej wysokości musiałaby wisieć pralka,żeby się pod nią wygodnie siedziało (pewnie co najmniej 130cm,a co z wstawaniem?), a to z kolei mogłoby utrudniać korzystanie z pralki.
Albo musiałaby być głębiej, żeby można było wstawać nie waląc o nią głową np.we wnęce zlicowanej z zabudową stelaża, albo jeszcze wyżej :roll: np 190cm i co opuszczana jakimś mechanizmem do każdego użycia :-? , no nie wiem .... nie tanie to by było...
Poszukałabym innego rozwiązania

d5620s
16-08-2007, 23:10
Czy ktoś słyszał o takim pomyśle jak: umieszczenie pralki automatycznej w ubikacji nad toaletą?


Z góry dziekuję za podpowiedź
Marcin

Marcin, a nie możesz normalnie na ziemi tej nieszczęsnej pralczyny postawić :-?

sq3hmn
17-08-2007, 21:20
No właśnie na ziemi nie bardzo. Mam małą (wąską a długą) toaletę i nie za dużą łazienke - więc chcem oszczędzić każdy kawałek miejsca.
tojaxdotka: właśnie o czymś takim pomyślałem - kibelek na stelarzu, za nim półka. oczywiście odpowiednio nisko tak żeby dało się i proszek wsypać i do bębna nie trzeba było się wspinać, i na tej półce pralka. Czy zabudowana jakimiś drzwiczkami czy nie to już później się zobaczy. A docelowo i tak ściana między łazienką a ubikacją będzie wyburzona dlatego pranie łatwo będzie i z wanny i do wanny przenieść i powiesić na sznurkach nad wanną.
Mechanizm opuszczania podnoszenia ... ha ha ha - ale zupełnie odpada.

KOM44
19-08-2007, 18:47
Mała przestrzeń to problem, ale wieszać na ścianie - kiepski pomusł, nawet jeżeli bedzie ona stać na stelarzu. Pomuśl o drganiach podczas prania a tym bardziej podczas wirowania, szczególnie gdy żle ułozy sie pranie. Czasami pralka potrafi przy tym skakać. Podejrzewam, ze miałbyz duże problemy z prawidłowym jej zamocowaniem

KOM44
19-08-2007, 18:48
Zapomniałem dopisać moze wąska pralka o głęokości 40 cm rozwiaze problem[/b]