PDA

Zobacz pełną wersję : projekt OKSANA pracownia ARCHIPELAG



Maryla1
04-01-2007, 11:24
Witam!
Zamierzam wybudować Oksane. Czy może ktoś już wybudował taki domek?

$ebo
18-08-2007, 20:24
Od dłuższego czasu próbuję znaleźć odpowiedni projekt domu dla mojej rodziny. OKSANA z Archipelagu jest projektem najbardziej zbliżonym do moich potrzeb i ograniczeń (dość wąska działka) może nie tyle wizualnie, co pod względem układu pomieszczeń. Przyznaje jednak, że jestem (jeszcze) laikiem zarówno w temacie projektów jak i ciągu dalszego. Zwracam więc się z prośbą o pomoc w ocenie Oksany. Cenne będą wszelkie uwagi.


link do projektu:
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/oksana
[/b]

zielonooka
18-08-2007, 21:17
wiesz zatanawia mnie to co napisales :

jest projektem najbardziej zbliżonym do moich potrzeb i ograniczeń (dość wąska działka) może nie tyle wizualnie, co pod względem układu pomieszczeń
bo sa raz ze setki bardzo zblizonych (jak nie prawie identycznych) projektow na rynku - a byc moze troszke mniej "szalonych" jesli chodzi o zew. wyglad , a dwa ten dom jest na dzialke o min. 21.0x26.2 m - czyli nie takiej znowu bardzo waskiej

Uklad pomieszczen - taki "normalny" ani nie zachwyca ani nie powala na kolana
Prawde mowiac wydaje mi sie ze to nie projekt domu jednorodzinnego z 2stanowiskowym garazem a - dwustanowiskowy garaz z doklejonym na doczepke "domkiem" :-? Bardzo duza powiechnia dachu - i duzy kat nachlenia i chyba prawie calkowity brak scianek kolenkowych (chyba - bo nie mam przekroju wiec tylko sie moge zastanawiac jak niefajne sa pom. na poddaszu)
Na ok 4 osobowa rodzine - przewidziano 1 wspolna lazienke :-? (bo nie licze tego malenstwa na parterze ) - za to mamy absurdalnie duzy strych (do ktorego prowadza waskie i niewygodne schodki) oraz rownie duuuzy (wielkszy od lazienki :-? :o ) korytarz na poddaszu... duzy ale za to zueplnie nie ustawny i ciemny - czyli nawet nie zorganizuje sie tam jakiegosc kacika czy mini biblioteczki.

Z zewnatrz natomiast - w mojej opini - sen szalonego architekta :D
No ludzie... , ja uwazam ze przydalo by sie troche umiaru :D_
Tu taki daszek, tu śmaki, tu - jakby bylo malo - naczólki , tu deseczki ozdobne, a tu balkonik, a na dokladke strzelimy jeszcze okragle okienko na front ... a co! :roll: :lol:


Wg mnie - nie nie i jeszcze raz nie. Nie zeby byl jakis koszmarny ten projekt :) ale zapewniam ze szukajac - znajdziesz duzo ladniejsze i zdecydowanie funkcjonalniej zaprojktowane domy a spelniajace te same warunki co ten.
Pozdrawiam!

Ewa7506
18-08-2007, 21:56
Faktycznie projekt niefajny. Ja jeszcze dorzucę, że przy 140 metrowej powierzchni 7m2 kuchni to troche maluśko :-? I ten klitkowaty wiatrołap przy dosyć sporawym holu...

zielonooka
18-08-2007, 22:20
Na wiatrolap nawet juz nie zwrocilam uwagi - tak mnie "porazila" wizualizacja :wink:
Masz oczywiscie racje - malenki, niewygodny, nieustawny i nie wiem gdzie by sie trzeba bylo schowac przy nakladaniu np. butów - zeby np. nagle nie oberwac ktorymis drzwiami :wink:

$ebo
19-08-2007, 08:13
Dziękuję za wasze spostrzeżenia.

Nie ukrywam, że projekt OKSANA to jeden z ostatnich pomysłów. Pierwszymi projektami, które zwróciły uwagę mojej żony i mnie były:

Kryształ
http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=136&opcja=opis

Nastka
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/nastka/?Kind=1&Name=nastka&ProjectMirror=1

Miriam - niefortunna nazwa :wink:
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/miriam/?Part=14&TypeCategory=1%2C2%2C4

Amanda
http://www.archipelag.pl/projekty-domow/amanda/?Part=20&TypeCategory=1%2C2%2C4

Lapis
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=174


Moja żona przejrzała już chyba setki tych projektów i naprawdę strasznie ciężko jest nam się na coś konkretnego zdecydować. Chcielibyśmy poznać opinie osób, które mają wiedzę o projektach, budowaniu, samych domach i ich funkcjonalności większą od naszej. Dlatego też wszelkie uwagi, które napiszecie będą dla nas na wagę złota.

Chcemy w końcu zacząć załatwiać wszelkie papierki i nareszcie wybrać projekt...

Ewa7506
19-08-2007, 11:17
Moim skromnym zdaniem najlepszy układ pomieszczeń ma Nastka. Wszystko proporcjonalne. Na dole spora kuchnia i salon. Na poddaszu wszystkie sypilane ustawne, niemałe i z oknami, łazienka też duża i z oknem, plus dla pralni i malutki minus za brak garderoby. Fajny jest ten dwustronny kominek. Nie jestem ekspertem ale takie zewnętrzne kominy trzeba dokładniej izolować a w tym domku są takie 2.

Co do wyglądu zewnętrznego to wszystkie te domki biją na głowę potworka z wczoraj! Tam architekt zapomniał tylko dodać kręcącego się na wietrze koguta na szczycie tej dzidy w dachu. :wink:

zielonooka
19-08-2007, 12:20
Hm a mnie zaczyna zastanawiac - czy faktycznie wszystko przemysleliscie - domy owszem podobne, ale "poukladane" troche w rozne strony.

Moze powiedz jak masz wjazd na dzialke bo to naprawde duza roznica czy salon jest od wchodu czy poludnia a sypialnie od polnocy czy wschodu/zachodu :[
Pytanie tez jakiw masz zapisy w WZ (lub PZP) - czy wszystko jedno jak jest ustawiona kalenica domu - frontem czy bokiem, czy nie ma ograniczen jesli chodzi o kat spadku itp. Raz garaz 2 stan , raz 1 - czyli jak rozumiem nie ma to znaczenia dla was? Raz 2 pom na parterze (pokoj i gabinet ) raz 1 (tylko gabinet) - to tez nieistotne?


Wydaje mi sie (moze bledne wrazenie) ze sie troche w szukaniu pogubiliscie i - ze wybieracie jakis projekt ktory sie wam jako tako sposobal tak ogolnie - po czym probujecie dostosowac sie do niego.
A chyba nie tak jak powinno byc , czyli - na poczatek bardzo konkretnie wypisujecie to co chcecie miec w projekcie domu - od spraw najwaznieszych (nie podlegajacych dyskusji ) po mniej wazne i konsekwentnie szukacie czegos co najbardziiej bedzie waszym wymaganiom odpowiadalo :) Mysle ze to jest realne :)

Wiec moze po prostu napisz czego oczekujesz : jaki przedzial powierzchni domu was interesuje, na ile osob budowany bedzie dom , jaki ma miec program (ile pokoi , co na parterze, co na poddaszu, jak duze pom gosp, ile miejsc garazowych) jak to sie ma do stron swiata,, bo na razie mam wrazenie ze wybieracie ... np. projekty domow o niebieskim dachu :wink:

$ebo
12-12-2007, 16:02
Nadszedł ten dzień - moja Dorcia zdecydowała - wybór padł na projekt NATALIA z pracowni architektonicznej MG Projekt.

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/index.php

Chętnie poznam wasze zdanie na jego temat. Dzisiaj pobiegliśmy z żonką załatwić przyłącze energetyczne i wodne, oddaliśmy wniosek o warunki zabudowy, a także spotkaliśmy się już z naszym kierownikiem budowy, który będzie nam również adaptował projekt. Zaraz uciekam na spotkanie z murarzem, który postawi dla nas dom w październiku 2008 w stanie surowym.

Dzisiaj był bardzo owocny dzień :lol:

jotka2
04-06-2008, 15:03
Ja postawiłem dom z tematu, Oksana odbicie lustrzane, teraz wykańczam wnętrze (parkiet, płytki). Jeden z niewielu projektów, który podpasował mi (wąska działka, 2 garaże, idealne umiejscowienie względem stron świata na działce). Nie ma takiej tragedii jak piszesz, oczywiście jeśli się z głową wiele rzeczy pozmienia :) kuchnia nieduża, ale stanowi jedną część z jadalnią. Dla kogoś, kto lubi szaleć "przy garach" może być jednak za mała.



Na ok 4 osobowa rodzine - przewidziano 1 wspolna lazienke :-? (bo nie licze tego malenstwa na parterze )

tak to niestety prawda :roll:



za to mamy absurdalnie duzy strych (do ktorego prowadza waskie i niewygodne schodki)

schodki to są takie, jakie się zamontuje ;) można zamontować dość wygodne. A powierzchnia ? :) wspaniała :)



Tu taki daszek, tu śmaki, tu - jakby bylo malo - naczólki , tu deseczki ozdobne,

daszki deseczki można wywalić, co niniejszym uczyniliśmy 8)


a tu balkonik, a na dokladke strzelimy jeszcze okragle okienko na front ... a co! :roll: :lol:

j.w. pozostał tylko balkon frontowy a zamiast okrągłego okienka zwykłe duże okno w wielkim pokoju nad garażem :)

Gdybym miał wybierać drugi raz projekt na tą działkę, wybrałbym to samo.
Jedyne do czego się mogę przyczepić to sama jakość techniczna projektu (szczególnie rysunki więźby). Totalna porażka.

pozdrowienia
jk