PDA

Zobacz pełną wersję : Gryzonie w wełnie mineralnej



18-07-2003, 07:43
Mam problem!!
Czy i wogóle jest możliwość zamieszkania przez gryzonie welny mineralnej. Jeżeli tak , to jaką wełnę mam zastosować twardą, czy samo rozszerzalną.

HenoK
18-07-2003, 08:03
Mam problem!!
Czy i wogóle jest możliwość zamieszkania przez gryzonie welny mineralnej. Jeżeli tak , to jaką wełnę mam zastosować twardą, czy samo rozszerzalną.
Do czego to doszło ? :-?
Domy dla gryzoni budują. :o
Tak się przejąłeś ich losem po programie w TV (fantastyczne zwierzaki) ?
Nie wiem o jakich gryzoniach myślisz ale IMHO wygodniej im będzie w tej samorozszerzalnej (twarda może je uwierać).
Nie wiem, czy nie bedzie dla nich szkodliwa, na wszelki wypadek zrób ekspertyzę, :lol: :lol: :lol: bo możesz mieć kłopoty z obrońcami zwierząt.

Wowka
18-07-2003, 08:13
Przy ociepleniu zewnętrzym ścian polecam zastosowanie aluminiowej listwy startowej. Istnieje wówczas minimalne ryzyko, że gryzoń dostanie się pod tynk. A co do ocieplenia poddasza.... to tylko chyba jedynym sposobem jest wzięcie na etat ..........

http://home.wanadoo.nl/de.animaties/poes4.gif

Sorry Alanta :P

Alanta
18-07-2003, 09:25
Heno :lol: http://forum.rokcafe.pl/images/smiles/roflmao.gif :lol:
Wowka, nie gniewam sie, wprost przeciwnie :lol: , nasza kotka świetnie się sprawdza w takich sprawach, jest bardzo łowna, przytaragała już do domu polną mysz i sporą jaszczurkę i się z nimi krwawo rozprawiła :o Dostępu do domu nie mają też miejscowe koty :D
Rodzaj wełny nie zależy od preferencji gryzonia :wink: , tylko od jej funkcji, inną się daje na dach, inną na ściany... a przed dostępem nie tylko gryzoni, ale i owadów (osy są niebezpieczne !!!) chronią specjalne siatki...

HenoK
18-07-2003, 13:26
Heno :lol: http://forum.rokcafe.pl/images/smiles/roflmao.gif :lol:
Wowka, nie gniewam sie, wprost przeciwnie :lol: , nasza kotka świetnie się sprawdza w takich sprawach, jest bardzo łowna, przytaragała już do domu polną mysz i sporą jaszczurkę i się z nimi krwawo rozprawiła :o Dostępu do domu nie mają też miejscowe koty :D
Rodzaj wełny nie zależy od preferencji gryzonia :wink: , tylko od jej funkcji, inną się daje na dach, inną na ściany... a przed dostępem nie tylko gryzoni, ale i owadów (osy są niebezpieczne !!!) chronią specjalne siatki...
Czytajcie uważnie jakie zadał [email protected] . Jemu wyrażnie chodzi o mieszkanko dla gryzoni. Ciekawe jakie gryzonie trzyma na tej FARMIE ?

tomek1950
19-07-2003, 01:29
Myślę, że jednak twardą. Samorozszerzalna może być niebezpieczna. Jak się zbyt mocno rozszerzy i dociśnie gryzonia do czegoś twardego... mogą być kłopoty :lol:

Gregor 456
28-07-2003, 21:06
A tak na powaznie czy musi sie stosowac ochrone przeciwko gryzoniom
na poddaszu ?

mbz
29-07-2003, 08:15
Gryzonie maja to do siebie, ze wejda wszedzie, na poddasze tez. Chodza w scianach, w podlogach, w dachach. Pytanie, ktore zadano na poczatku, dotyczylo tego, ze najprawdopodobniej gryzonie nie wejda w welne mineralna (chodzi chyba o ta toksycznosc welny) , w styropian na pewno tak.

waldek102
29-07-2003, 10:07
Wiem po moich doswiadczeniach, że żyją w wełnie mineralnej. Na poddaszu w czasie sotatniej zimy upolowałem 15 sztuk. najdziwniejsze jest to że wszyscy fachowcy twierdzą że nie powinno ich tam być bo wełana kuje i nie ma co jeść.

Gregor 456
29-07-2003, 13:21
jak mozna sie skutecznie uchronic ?

HenoK
03-08-2003, 12:02
jak mozna sie skutecznie uchronic ?
Skutecznej metody nie ma - u mnie mysz dostała się do mieszkania w bloku na pierwszym piętrze (weszła sobie prawdopodobnie z klatki schodowej korzystając z otwartych na chwilę drzwi).
Możesz jednak ograniczyć ryzyko. Nie przechowuj na poddaszu żywności, zabezpiecz otwory okienne zwłaszcza w piwnicy siatką metalową. Sprawdzaj od czasu do czasu, czy już nie masz "niepożądanych gości".
Możesz też sobie sprawić łownego kota.

pyrka
03-08-2003, 12:25
Umnie w bloku na parterze myszka kiedyś weszła przez miniaturową szparkę dylatacyjną przy rurce od c.o. przechodzącej przez strop. Proponuję kupić dla myszek coś "smakowitego" i skutecznego.

terminux
03-08-2003, 13:49
U moich rodziców na 6 (tak, szóstym) piętrze pojawila się mysz, która weszła wewnętrzną stroną kanału wentylacyjnego. Mieszkała sobie za szafkami w kuchni. I rodzice mieli dwie możliwosci:
1/ zaakceptować i pokochać :lol:
2/ albo :evil:
Wybrali..... domyślcie się sami.
A tak naprawdę to gryzonie nie wejdą do izolacji z wełny szklanej a do mineralnej - jak są bardzo zdesperowane to czasem się dostaną. :wink:

Tomaszos
04-08-2003, 07:33
Nieprawda że nie wejdą do wełny szklanej - wiem to z autopsji.
Poprostu nic sobie z tego nie robią.
PS. Dzisiejsze wełny szklane (ja posiadam Gulfiber) nie są tak kłujące. :lol:

tomek1950
04-08-2003, 07:45
Zgadzam sie z Tomaszosem. Rozbierałem kiedyś piec piekarski, produkcji NRD, izolowany wełną szklaną. Wełenka była kłująca bardzo, a gniazdek mysich i ich sladów bardzo dużo.

Kedrap3
04-08-2003, 10:29
W domu u znajomego, ocieplanym styropianem, kawki wydziubały sobie miłe gniazdko. Tak więc nie tylko wełna kusi zwierzęta :D :D