PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki rodzaj materaca wybra? do ?ó?ka? Latex czy spr??yny?



godul1
18-07-2003, 10:07
Muszę kupić materac albo dwa- jeszcze nie wiem czy jeden duży czy dwa mniejsze. Nie mogę się zdecydować czy ma być spręzynowy czy może szarpnąć się na latexowy. Nie wiem tez jakiej firmy materac nalezy zakupić. czy kierowac się tylko ceną?
W zwiazku z powyższym proszę szanownych forumowiczów o komentarze.

Alanta
18-07-2003, 10:36
Przerabiałam ten temat niedawno. Z tego, co się orientuję, najlepsze są materace sprężynowe a najlepiej, jeśli każda sprężyna ma taki woreczek z materiału, w którym sobie siedzi.
Materac nie powinien być zbyt mięki, najlepsze są średnie lub twarde.
Jeśli waga osób śpiących na materacu się różni, to lepiej kupić dwa osobne.

Joasia
22-07-2003, 03:04
Nawet jak się nie różni, to też lepiej dwa osobne. Próbowaliście kiedyś wietrzyc materac 2x2 m? Jednej osobie ciężko go nawet unieść.

godul1
22-07-2003, 08:51
To prawda Joasia, moga być z tym problemy. Ale czy ktoś z szanownych Forumowiczów ma jakieś pozytywne bądź negatywne doświadczenia z latexem bądź sprężynami?

docieplenia
22-07-2003, 23:46
Muszę kupić materac albo dwa- jeszcze nie wiem czy jeden duży czy dwa mniejsze. Nie mogę się zdecydować czy ma być spręzynowy czy może szarpnąć się na latexowy. Nie wiem tez jakiej firmy materac nalezy zakupić. czy kierowac się tylko ceną?
W zwiazku z powyższym proszę szanownych forumowiczów o komentarze.
mam materac ze sprezynami koszyczkowymi i z wierzchu gabka lateksowa - na pewno warto sprezyny w koszyczkach i teraz jakbym mial brac to lepiej 2 razy po 1m*2m niz jeden 2*2 - dlaczego?
bo jak pisze joasia - wietrzenie
bo jak masz stelaz z podnoszonymi zaglowkami (a SZCZEGOLNIE jak teraz nie masz a chcesz miec w przyszlosci) to wtedy to nie bedzie dzialac
bo latwiej kupic bedzie przescieradla :)

kierowac sie nie tylko cena ale i po prostu polezec - ja zanim wybralem to na kazdym materacu lezalem z 3 minuty na wznak na boku itd.

bezwzglednie idz do salonu gdzie zajmuja sie tylko sprzedaz LOZEK i materacy - ceny duze ale przynajmniej ludzie znaja sie na rzeczy :)

ostatnio jak ogladalem to wiem po moich doswiadczeniach z uzytkowania tego materaca co mam - ze warto brac takie materace co maja specjlanie plisowane strefy - dzieki czemu lepiej nastepuje wentylacja i wchlanianie potu :)

godul1
23-07-2003, 09:01
Docieplenia,
Popraw mnie jeśli nie mam racji ale chyba chodzi ci o sprężyny w kieszonkach albo torebkach co to niby mają gwarantować sprężystość punktową. Z argumentem o trudnością z wietrzeniem i odwracaniem dużego materaca się zgadzam, ale moja żona twierdzi, że na połączemiu materacy śpi się niewygodnie. Wydaje mi się, że ten argument odpada przy materacu latexowym bo cała powierzchnia takowego jest jednorodna. w przypadku materacy sprężynowych krawędzie są obrabiane materiałem o innej sprężystości niż reszta materaca. Niestety nie wiem jak to jest w istocie bo nigdy nie spałem na podwójnym materacu.
Tak więc proszę doświadczonych o opinie i doświadczenia
z góry dziekuję i pozdrawiam

docieplenia
23-07-2003, 10:26
Docieplenia,
Popraw mnie jeśli nie mam racji ale chyba chodzi ci o sprężyny w kieszonkach albo torebkach co to niby mają gwarantować sprężystość punktową. Z argumentem o trudnością z wietrzeniem i odwracaniem dużego materaca się zgadzam, ale moja żona twierdzi, że na połączemiu materacy śpi się niewygodnie. Wydaje mi się, że ten argument odpada przy materacu latexowym bo cała powierzchnia takowego jest jednorodna. w przypadku materacy sprężynowych krawędzie są obrabiane materiałem o innej sprężystości niż reszta materaca. Niestety nie wiem jak to jest w istocie bo nigdy nie spałem na podwójnym materacu.
Tak więc proszę doświadczonych o opinie i doświadczenia
z góry dziekuję i pozdrawiam
po pierwsze materac ze sprezynami kubelkowymi lepiej sie dopasowuje do ciala
po drugie nie wydaje dziwnych dziwiekow

ja jak pisalem mam materac 2*1,8 i wiem ze teraz bym wybral - to wybralbym wlasnie dwa mniejsze zamiast jednego wiekszego z powodow ktore podalem bo w praktyce stwierdzilem ze to spanie na srodku nie jest az tak wazne :) jak sie wydaje w teorii - ale mysle ze to kwestia indywidualnych preferencji. Obroka materaca owszem jest ale powiem szczerze ze dopiero jak przeczytalem posta to sobie uswiadomilem ze moze to byc odczuwalne - a nie jest - tyle u mnie :)

pozdrawiam

godul1
23-07-2003, 10:39
To znaczy, że nie masz doświadczeń z miejsca styku dwóch materacy :wink: .

Docieplenia a co sądzisz o materacach w całści zrobionych z latexu?

Alanta
23-07-2003, 11:07
moja żona twierdzi, że na połączemiu materacy śpi się niewygodnie
To jak Wy śpicie, w poprzek :lol: ?
U nas każdy ma swoją połowę i na niej śpi, a jak sie chcemy spotkać, to jedno przychodzi na połówkę drugiego :wink:

godul1
23-07-2003, 12:08
Alanta,
a jeżeli ta połówka jest zbyt mała na nas dwoje? :oops:

docieplenia
23-07-2003, 12:20
To znaczy, że nie masz doświadczeń z miejsca styku dwóch materacy :wink: .
Powiem szczerze,że ja też jestem za dwoma oddzielnymi materacami ale za to moja małżonka.....
Docieplenia a co sądzisz o materacach w całści zrobionych z latexu?
mnie bardziej przekonaly sprezyny kubelkowe+gabka lateks - pozatym slyszalem ze same gabkowe maja gorsza wentylacje, bo jednak miedzy sprezynami jest jakis obieg i przeplyw powietrza lepszy niz w gabce
przy wyborze lateksowego nalezy BACZNIE patrzec na producenta zeby to byl napewno latex bo gabka lateksowa sie nie wyrabia tak jak tradycyjna (a nawet jesli to baaaardzo powoli)

godul1
23-07-2003, 12:40
przy obecnych temperaturach to wentylacja materaca jest zdecydowanie bardziej istotna niż oddychanie ścian :wink:
P.S Sam bym na to nie wpadł, Dzięki

23-07-2003, 15:40
Muszę kupić materac albo dwa- jeszcze nie wiem czy jeden duży czy dwa mniejsze. Nie mogę się zdecydować czy ma być spręzynowy czy może szarpnąć się na latexowy.

latex, materac ..... latex, materac .... latex ...... coś mi się kojarzy ...... :oops:

godul1
23-07-2003, 15:54
Gościu,
czyżby: www.gumki.pl :wink:

Bartt
24-07-2003, 23:57
Szukaliśmy dobrego, twardego materaca - każdy jeden srawdzałem własnymi plecami - ceny były zawrotne, a żaden jakoś nie pasował. Wreszcie znaleźliśmy to o co chodziło - kilkanaście cm gąbki + dodatkowo włókno kokosowe. Twardy, wygodny, nie sprężynuje, a kosztował kilaset zł :). Mamy go już 3 lata

godul1
25-07-2003, 09:18
Bartt,
Czy kokos jest pomiędzy dwoma warstwami gąbki czy po wierzchu?

Alanta
25-07-2003, 09:56
Godul, to się w końcu zdecyduj: Twoja żona chce spać na złączeniu materacy, czy robić coś innego :lol:
I jeszcze jedno - materac 90*200 da sie przewieźć w aucie typu kombi, większy już nie...

godul1
25-07-2003, 09:59
Ja dumaju czto eto niemnożka gniotsa i nie łamiotsa.:-). Czego to ja moim autem nie woziłem:-) A tak wogóle to na łóżku nie tylko się śpi. :wink:

godul1
25-07-2003, 10:01
Tak poza tym to mam w aucie spory kaałek dachu i raczej nie będzie problemu z materacem 160/200. :D

Bartt
25-07-2003, 17:58
godul1 - na wierzchu

docieplenia
26-07-2003, 03:14
Tak poza tym to mam w aucie spory kaałek dachu i raczej nie będzie problemu z materacem 160/200. :D

za to przy DUZYCH materacach ze sprezynami nalezy wlasnie uwazac zeby sie nie zginal w czasie transportu np. pod katem 90 st. lub nie daj boze na pol :o

godul1
28-07-2003, 08:58
Ok Docieplenia,
będę uważał. Najwyżej POżycze jakieś sprytne auto z dużą paczką.

03-08-2003, 19:10
Aaaale.... lateks nie skrzypi przy ruchach... :oops:

Slawek :)
03-08-2003, 20:05
hey,
ciekawa dyskusja...
Ja od 3 lat jestem wlascicielem dwoch materacy ze sprezynami kubelkowymi 200x100 cm i jestem niezmiernie z nich zadowolony - moja malzonka rowniez. Materace sa pokryte po obu stronach roznymi materialami - bawelna na lato i welna na zime. Wpierw chcialem kupic jeden wspolny materac 200x200, ale nie zrobilem tego z dwoch wzgledow - transport oraz problemy z ustawieniami innych elementow lozka - nie wiem jak sie to po polsku nazywa, ale idzie mi o te "drabinki" na ktorych leza materace (niem. Lattenrost) - kupilem takie z regulacja zaleznie od wagi ciala, aby lepiej dopasowawywaly sie do spiacego. Uwazam je za rownie wazny element wygody lozka jak dobry materac - takie z regulacja sa na prawde super. No i kazde umozliwiaja wetylacje materaca - bez czego kazdy materac, niezaleznie od rodzaju niszczy sie. Na prawde radze, jak jeden z moich poprzednikow udac sie przed zakupem materaca do specjalistycznego sklepu tylko z lozkami i materacami i przetestowac kombinacje - drabinka/materac.
Co do problemu dziury w lozku :P ...
Rame lozka wykonalem sam, wezsze o 2 cm od materacy. Dzieki czemu "dziury" sie tak nie odczuwa, takze podczas snu. Ale prawda jest ze kazde z nas podswiadomie "wraca" na swoja polowe, niezaleznie od tego gdzie zasnie. :lol:

Luśka
07-08-2003, 23:59
My mamy 2 materace. Oprócz zalet takiego rozwiązania, które już są opisane wyżej, mnie dodatkowo przekonały 2 argumenty: nie muszę się "turlać" do małżonka z racji różnicy wagi, bo zawsze się jednak jakiś dołek robi oraz przy przewracaniu osobne materace nie powodują przebudzenia osoby akurat nie przewracającej się :D . Szczególnie, jeśli się niestety posiada tzw. czujny sen, jak zajączek!

godul1
08-08-2003, 09:25
Klamka zapadła,
Będzie jeden materac 160/200 ze sprężynami w kieszonkach z siedmioma strefami twardości obity 3 cm lateksu. Mam nadzieje, że nie utyję na tyle żeby robić aż taki dołek, o którym wspomniała luśka.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za rady.

Luśka
08-08-2003, 23:29
No, Godulu, chyba że z 7 strefami :lol:

16-08-2003, 21:25
A czemu większość z was uparcie mówi MATERACY
MATERACÓW, MATERACÓW - budowlańcy

Frankai
19-08-2003, 15:29
Nie wiem w ilu już łóżkach spałem. Jak kiedyś policzyłem to w jednym roku było to ze 30 :lol: Materac musi być twardy i duży. Żadnych podziałów - to mi pachnie separacją ;-) Poza tym chcę się turlać z żonką w te i spowrotem ;-) Wszędzie tam, gdzie była ze mną żonka i były oddzielne materace - a nie daj Boże kołderki - nie służyło to bliskości i igraszkom.

Dostęp powietrza ma być taki, że nie trzeba go będzie specjalnie wietrzyć, a do domu się go przywozi raz. Na upartego można na dachu zwykłego "wózka".

No i materac mimo wszystko nie może być za duży - to oddala ludzi ;-) Swoją drogą można się nawet wyspać na 60cm we dwójkę :lol:

Frankai
19-08-2003, 15:33
No, Godulu, chyba że z 7 strefami :lol:
Luśka - a nie wydaje Ci się, że ludzie mają różny wzrost i śpią w różnych pozycjach? Przy 7 strefach ich szerokość jest poniżej 30cm, co wydaje mi się niczym w stosunku do przybieranych pozycji. Tym razem piszę o sennych pozycjach ;-) Co będzie wobec tego jeżeli moja część ciała znajdzie się w nieodpowiedniej strefie :?: Wydaje mi się, że 7-strefowe to naciąganie na "wodotryski".

godul1
19-08-2003, 15:45
Frankai,
wydaje mi się, że strefy twardości będą wytmuszać prawidłową pozycję. Poprostu leżenie w złych strefach będzie mniej wygodne niż prawidłowe. Z własnego doświadczenia wiem, że we śnie przewracam się za każdym razem kiedyjest mi niewygodnie - tak więc będę się wiercił do skutku.
A zreszta dziś będzie testowanie materaca:-)))) POdobno właśnie go przywieźli.

Frankai
19-08-2003, 15:55
Poprostu leżenie w złych strefach będzie mniej wygodne niż prawidłowe. Z własnego doświadczenia wiem, że we śnie przewracam się za każdym razem kiedyjest mi niewygodnie - tak więc będę się wiercił do skutku.

Może i tak - tylko odwieczne pytanie: "tabakiera do nosa, czy nos do tabakiery"? Ja wolę, żeby materac dopasował się do mnie ;-)

Było poważnie, to teraz trochę żartem. Pewnie niedługo już będą inteligentne materece, co to sam sprawdzą i dostosują się w zależności od tego gdzie masz kręgosłup, a gdzie 4 litery, czy śpisz na boku, czy jesteś z kimś i bynajmniej nie śpicie ;-) To oczywiście żart, choć jak znam Amerykanów, to pewnie już coś takiego mają lub wkrótce wypuszczą :lol: Wszystko z nudów - wymyślają cudowne ... nikomu niepotrzebne rzeczy :lol:

godul1
19-08-2003, 15:59
Frankai,
Zgadzam się z tobą w stu procentach. Jest tylko maly problem: mam wade postawy więc chce żeby materac trochę korygował niedoskonałości mojego bolącego kręgosłupca.

Frankai
19-08-2003, 16:06
Godul1 - ja też mam. Doskonale mi pomaga basen, a materac byleby nie szkodził (miękki odpada).

godul1
19-08-2003, 16:16
Basen owszem , ale nie zawsze jest na to czas. Ostatnio niestety nie mam go zbyt wiele:-((. Do tego budzę się rano z bulem w plecech. To po części wina braku ruchu ale też niewygodnego fotela w pracy, w samochodzie no i jeszcze niewygodnego materaca. Stary materac-kiedy go kupowałem- był twardy. PO trzech latach 8używania niestety nie jesty już twardy a i sprężyny mozna już w nim bez trudu wymacać. M

godul1
20-08-2003, 12:10
No więc zdaję relację:
Materac jest super, gruby - 22 cm, twardy ale tylko tam gdzie trzeba. Acha z tym dolkiem o którym mówiła luśka to nie prawda. Na razie nie skrzypi ale pożyjemy- zobaczymy :D

john
24-08-2003, 22:43
Co sądzicie o materacu wypełnionym sianem?

JA PRZEZ OSTATNIE DWADZIEŚCIA LAT MUSIAŁEM SPAĆ NA TAKIM MATERACU!!!!!! 8) 8) 8) Całkiem wygodnie i w zgodzie z naturą :)

FULL POWAGA

godul1
25-08-2003, 08:51
John,
Jak byłem mały treż na takim spałem. Szybko jednak z niego wyrosłem. Pamiętam, że najfajniej było po wymianie wsadu. Wrażenie jakby się spało w stodole. Niestety ten rodzaj materaca raczej nie nadaje się dla alergików. Poza tym raczej nie ma właściwości ortopedycznych.
Pozdrawiam.

rammadan
25-08-2003, 23:10
Nasz materac jest sprężynowy x1.8 z włóknem kokosowym z dwóch stron. Twardy, sprężysty, i ułatwia :wink: dobry sen.

john
26-08-2003, 14:30
Ostatnio na szczęście awansowałem na tapczan (z którego wystaje sprężyna...), bo z tych materacy myszy zrobiły sobie wylęgarnię ;) (po prostu materiał zmurszał ze starości i siano już wylatywało :) ).

rammadan
26-08-2003, 14:33
Uważaj na sprężynę :lol:

John
28-08-2003, 00:44
Dwadzieścia lat spania na takim materacu i żadnych skrzywień kręgosłupa. A jak chciałem wyjść z łóżka to musiałem się wykuliwać (bo materac był strasznie wyleżany, poprostu się zapadł do środka) :D

john
07-09-2003, 22:46
CZY JEST KTOŚ JESZCZE TUTAJ

rammadan
08-09-2003, 09:35
Juz nie, wiemy że sienniki są najlepsze.
I oto Polska Ludowa 44 lata walczyła.
:lol:

ceka
08-09-2003, 15:17
Spróbuj na tej stronie:

http://www.materace-mkfoam.com.pl

oglądałam -wg mnie mają nawet fajną ofertę i nawet jakieś wyróżnienia na targach otrzymały te ich materacyki!! :D

A ceny też są konkurencyjne!! Mam cennik - osobom zainteresowanym mogę podesłać. :wink:

Maluszek
10-09-2003, 08:48
A co myślicie o materacach wodynych?

Alanta
10-09-2003, 09:39
Że nie nadają sie dla osób z chorobą morską lub lokomocyjną :D (czyli dla mnie)
Obawiałabym się też przebicia, np. przez kocie pazury...
Ale za to podobno spełnianie obowiązków małżeńskich jest bardziej urozmaicone :lol:

Maluszek
10-09-2003, 09:55
Alanto - zupełnie nie pomyślałam o chorobie morskiej :( - czyli odpada
O pazurkach kocurka też nie pomyślałam (a prześcieradła mam prawie wszystkie poniszczone) :( - znowu odpada.
Ale jak tu spełaniać obowiązki małżeńskie jak się ma chorobę morską? :wink:

Alanta
10-09-2003, 10:32
Ale jak tu spełaniać obowiązki małżeńskie jak się ma chorobę morską? :wink:
Na stałym podłożu :lol:

Maluszek
10-09-2003, 10:51
Może być twardo :D dlatego myślałam o czymś miękkim :wink:

Sonika
13-10-2005, 21:35
ten temat też był poszukiwany... :wink:

Xena z Xsary
13-10-2005, 22:21
a może się ktoś wypowiedzieć nt materaca ZEUS Janpolu bodajże?
(to ten z biednym konikiem)

baba na budowie
14-10-2005, 11:14
Dzięki Sonika za podsunięcie wątku :)
Idę dziś zamawiać łózko i materac BRW. Ciekawe czy będzie wygodny i wytrzymały. Ma sprężyny w kieszonkach i pokrowiec do ściągania i prania. Wielkość to ok. 160 na 200. Hihihi, jak będę musiała go wietrzyć to zostanę herod babą!!

godul1
14-10-2005, 11:15
Kurcze pieczone!! mój wątek ozył:-)
PO dwóch latach nadal jestem zadowolone ze swojego wyboru. Latex to fajna sprawa.

Sylur
22-10-2005, 21:53
A plecki mniej bolą?? :D

Ja właśnie jestem na etapie zakupu materaca i na razie wiem jedno chcę sprenżynki w kieszonkach. A co dalej?? Jakie warstwy obudowy kokos,koński włos, latex?? Jak za duży wybór to jakos cięzko się zdecydować.

Pozdrawiam

godul1
24-10-2005, 08:54
Ja mam od chyba juz trzech lat siedmiostrefowe sprezynki w kieszonkach plus obicie z latexu. Gdybym miał jeszcze raz kupować to chyba bym odzałował pare złociszy i kupił troche twardszy materac strefowy ale z samego latexu ale tylko dlatego żeby był jeszcze twardszy.

Co do plecków to nie ma się co oszukiwac- ćwiczeń nie zastąpi najlepszy materac. Jest jednak o tyle lepiej że nie budze sie rano z nólem w krzyzu jak to sie zdażało na strym materacu. Poza tym przestały mi drętwieć w nocy ręce ( no chyba ze się jeakoś nieszcxęśliwie zawinie)

artureski
03-11-2005, 12:16
sprężynowy ale z matą kokosową, ja mam dwustronny do tego z różną grubością maty kokosowej. To chyba najważniejsze, wykończenie to jakiś cieniutki lateksik i coś tam jeszcze plus pokrowiec ściągany -można uprać jeśli się zabrudzi, albo nawet wymienić.polecam

rimsky
07-02-2006, 21:33
zdecydowanie lateks
nic sie z nim nie dzieje, nie odgina sie (a mamy stelaz z mozliwoscia postawienia zaglowka) , w sklepie mk kolo powiedzieli mi, ze wlasnie dlatego zawsze polecaja lateks - ortopedyczny, zdrowy, sprezysty, nie do zameczenia

aanusza
08-02-2006, 14:04
A czemu większość z was uparcie mówi MATERACY
MATERACÓW, MATERACÓW - budowlańcy

obie formy są poprawne
polecam odwiedzenie strony:
http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=31140

jaszczurka
19-04-2006, 00:17
zdecydowanie lateks
nic sie z nim nie dzieje, nie odgina sie (a mamy stelaz z mozliwoscia postawienia zaglowka) , w sklepie mk kolo powiedzieli mi, ze wlasnie dlatego zawsze polecaja lateks - ortopedyczny, zdrowy, sprezysty, nie do zameczenia
witam wszystkich .w swoim zyciu mialam 2 rodzaje materacy-1spręzynowy-nie wspominam go dobrze 2 -obecny lateksowy,także z Koła.Śpimy już na nich-(2odzielne po 80cm) 3rok i nic ale to nic sie nie dzieje.wzieliśmy troszkę lepsze 7 stref ciężkosci.z wentylacją czy jakos tak sie nazywa, pokrowiec zdjmowany do prania, antyalergiczny sprężysty jesli oczywiscie mamy pod dupką stelaż.w koncu sie wysypiamy z mężem.choc mieli także w sprzedaży spręzynowy,ale cudo 600 sprezyn na m2,rewelacja no ale trzeba za nia niezle zaplacić-3 lata temu po 900zl kazdy-80 cm.wykonczony u góry lateksem oczywiscie.wiec w zasadzie to jeden i drugi jest godny polecenia.wspomne tez ze nie ma co zalowac na porządnystelaż,my otym zapomnielismy i niestety szczebelki pekaja podczas........... :lol:

aztec
10-09-2007, 10:34
Odgrzewam!
Pytanie w zasadzie jak w topiku. Lateks czy sprężyna w woreczku? Najbardziej zależy mi na opinii osób, które przesiadły (przeleżały?) się z jednego na drugi bądź odwrotnie. Aha i czy lateksowcy używają podnoszonych stelaży?

Anna Broc
10-09-2007, 12:18
Temat to dla mnie całkiem nowy,ale podziele się moimi doświadczeniami. Też zamierzam kupic łóżko z matercem. W sklepie prowadzą sprzedaż materacy
Hilding i M and K Koło foam. Stelaż zamówiłam podnoszony więc pani, b.fachowa z resztą, doradziła spręzynowy, w trakcie rozmowy stanęło na tym, że zamówiłam materac Hilding 3009 hypo, do podnoszonych stelazy raczej latekoswe nie nadaja sie. Sam materac kosztuje 497 zl, kieszonkowy.Nie wiem czy o drogo czy tanio.
Pzy okazji tematu komfortu spania to warunki w nowym domku zmusiły mnie aby spac trochę na zwykłym, nadmuchiwanym . Powiedzmy, że odczuwam kręgosłup i jakiez było moje zdziwienie gdy nie odczuwałam nic w tym rejonie. Często wstaje ze zwykłego łóżka z bólem w plecach, a tutaj wygląda na to że nie ma to dla bólów kegosłupa jak spanie na materacu nadumuchiwanym ( taki z zamszowym pokryciem, za okolo 50 zl w realu latem kupiony.) :)

AgataL
03-10-2007, 10:47
no to ja tez podnoszę temat. Pytanie do osób z doświadczeniem materacowym. Co sądzicie o tej firmie i tym materacu?
http://www.marsen.pl/go/_info/?id=357&idc=id_60&sess_id=74796ac0c0dfc4ed167b5c89d52a9554#rozmiary

oxa
19-11-2007, 12:52
Zaczynam szukac materaca, więc podnoszę :D

AgataL - jaki w końcu kupiłaś? Podziel się wrażeniami :lol:

mikita
19-11-2007, 13:54
Ja mam sprężynowy, teraz kupiłam dziecku materac lateksowy. Jak dla mnie super. Śpi mi się rewelacyjnie:) jak zdaży się, że usnę usypiając synka i później wracam na swoje łózko to nie mogę sobie znaleźć miejsca. A kiedyś uważalam swój materac za super wygodny:)

sharoon
19-11-2007, 18:28
Spałam chyba na wszystkim ;) i zdecydowanie wybieram lateksowy. Warunek: musi byc odpowiednio gruby. Drogie to jak nie wiem co, ciężkie jeszcze bardziej, ale tak wygodne, że szok. Od pięciu lat jestem szczęśliwą posiadaczką Dunlopillo Saphir M 160x200 i zamieniłabym go tylko na taki sam, ale tańszy :)

zielony_listek
20-11-2007, 13:39
Pytanie do osób z doświadczeniem materacowym. Co sądzicie o tej firmie i tym materacu?
http://www.marsen.pl/go/_info/?id=357&idc=id_60&sess_id=74796ac0c0dfc4ed167b5c89d52a9554#rozmiary

Teksty jak z tv marketu. Jak cos takiego słyszę/czytam to mi sie zapala lampka alarmowa w głowie.
Tez szukam dobrego materaca ze stelażem, ale na razie jestem dość zielona w temacie. Daj znać, proszę, jak sie dowiesz czegos o tej firmie ze źródeł pozaforumowych.

Pozdrawiam
zielony_listek

oxa
22-11-2007, 22:09
Mam pytanko odnośnie materacy lateksowych,

Jak długo utrzymuje się "zapach nowości"? Mam dziecko uczulone m.in. na wszelakie zapachy chemiczne (fornir, płyta, skóra itp.) Gdzieś czytałam, że czuc je "gumą jak w wulkanizacji"

mikita
23-11-2007, 08:25
Oxa - nasz materac lateksowy był "bezwonny":) Ale też miał taki pokrowiec frotte.

anSi
23-11-2007, 12:19
Pytanie do osób z doświadczeniem materacowym. Co sądzicie o tej firmie i tym materacu?
http://www.marsen.pl/go/_info/?id=357&idc=id_60&sess_id=74796ac0c0dfc4ed167b5c89d52a9554#rozmiary

Ja mam Neomastrę (o podwyższonej twardości) tej firmy . Jesteśmy narazie bardzo zadowoleni, no ale...użytkujemy krótko :-?

oxa
23-11-2007, 20:11
Oxa - nasz materac lateksowy był "bezwonny":) Ale też miał taki pokrowiec frotte.

Dzięki za odp. Już i tak wszędzie patrzą na mnie podejrzliwie, bo bez wąchania nie kupuję :D Nie sądzę, żeby pokrowiec frotte powstrzymał zapach materaca :lol:

sly123
22-04-2009, 10:43
Temat to dla mnie całkiem nowy,ale podziele się moimi doświadczeniami. Też zamierzam kupic łóżko z matercem. W sklepie prowadzą sprzedaż materacy
Hilding i M and K Koło foam. Stelaż zamówiłam podnoszony więc pani, b.fachowa z resztą, doradziła spręzynowy, w trakcie rozmowy stanęło na tym, że zamówiłam materac Hilding 3009 hypo, do podnoszonych stelazy raczej latekoswe nie nadaja sie. Sam materac kosztuje 497 zl, kieszonkowy.Nie wiem czy o drogo czy tanio.
Pzy okazji tematu komfortu spania to warunki w nowym domku zmusiły mnie aby spac trochę na zwykłym, nadmuchiwanym . Powiedzmy, że odczuwam kręgosłup i jakiez było moje zdziwienie gdy nie odczuwałam nic w tym rejonie. Często wstaje ze zwykłego łóżka z bólem w plecach, a tutaj wygląda na to że nie ma to dla bólów kegosłupa jak spanie na materacu nadumuchiwanym ( taki z zamszowym pokryciem, za okolo 50 zl w realu latem kupiony.) :)
Jest dokładnie odwrotnie jak piszesz. Do stelaży podnoszonych nie nadają się materace sprężynowe a lateksowe czy piankowe owszem. Przy nachylonych powierzchniach sprężyny mogą powodować rozerwanie kieszonek i w takich przypadkach reklamacje nie będą uwzględnione.

qqrq5
22-04-2009, 11:44
u nas od 2 lat są dwa osobne materace (sręzyna kazda w osobnyn woreczku)
nigdy wiecej, ponieważ materace odkształciły sie, i nie trzymaja juz swojego rozmiaru, tak wiec jezdza nam po całym łożku (tanie niestety nie były)
po srodku zrobiła sie wielka dziura i nie ma szans zeby spało z nami dziecko, bo wiecznie sie zapada :(

niedługo czeka mnie wybor nowego, wiec napewno bedzie jeden spręzynowy :)

Maluszek
22-04-2009, 11:53
a ja właśnie nabyłam jeden duży, lateksowy materac.
Na razie śpi się nieźle :D

godul1
24-04-2009, 15:41
Moge napisac o swoich doświadczeniach po przeprowadzce i rocznych doświadczeniach z latexem.
Latex w moim przypadku okazał sie zbyt twardy- drętwieja mi na nim rece kiedy spię na boku.
Zdecydowanie lepiej spi mi sie na 7 strefowym materacu kiesoznkowym który ma tylko 3cm wyściółke z latexu. Tak wiec po niecałym roku na latexie przeprosiłem sie ze starym materacem kieszonkowym. Teraz spowrotem spię na materacu schlarafia, który ma już bodajze 6 lat i nie moge o nim złego słowa powiedzieć. Nic w nim jeszcze nie skrzypi.

Ineso
26-04-2009, 16:15
Mam od miesiąca materac sprężynowy kieszonkowy z warstwa pianki z wierzchu - z nowej kolekcji Ikea. To jest duży materac 140 cm, do tej pory spałam na nim sama, wiele nie ważę, a materac ma już wyrażne wgłębienie na środku plus na brzegu (od siadania) - reklamować? wymieniać na inny? :roll:

godul1
27-04-2009, 08:41
Mam od miesiąca materac sprężynowy kieszonkowy z warstwa pianki z wierzchu - z nowej kolekcji Ikea. To jest duży materac 140 cm, do tej pory spałam na nim sama, wiele nie ważę, a materac ma już wyrażne wgłębienie na środku plus na brzegu (od siadania) - reklamować? wymieniać na inny? :roll:
Reklamować.
Mój materaz ma juz chyba 6 lat (160X200) ważę niecała setke ale zadnych wgłebień jeszcze na nim nie ma. Jest wrazenie wiekszej miękkości w miejscu gdzie zwykle spie ale wyczuwalen dopiero jak sie przewałkuje przez cały materac. Normalnie nie widac żadnych śladów użytkowania.
Wgłebienia swiadcza o tym że spręzyny sie odkształciły i to raczej dyskwalifikuje materac.

osowa
28-04-2009, 16:38
Witam serdecznie,
proszę o pomoc, radę, co lepsze; zakupiłam materac dwukomorowy kieszonkowy multuipoket (500 sprężyn na metr kw) z siedmioma strefami, ale nie wiem co lepsze, jeśli chodzi o wierzchnią warstwę: lateks połączony z kokosem, czy pianka memory foam zapamiętująca kształt ciała i dopasowująca się pod wpływem temperatury do ciała (tzw. pianka leniwa) proszę o zdanie użytkowników, jakie wrażenia z użytkowania tej pianki. Sprawa dość pilna – praktycznie nóż na gardle a właściwie materac w sypialni czeka na podjęcie decyzji, czy wymieniać, bo przyszedł nie ten co był zamówiony :)

godul1
30-04-2009, 11:45
Obawiam sie że latekx z kokosem jest dużó twardszy o tej pianki. zalezy na czym chcesz spać. Jesli sie decydowałaś na konkretny rodzaj i uznałas go za najwygodniejszy to chyba nie ma co zmieniac decyzji z powodu błedu dostawcy.
Raczej nikt nie podejmie za Ciebie decyzji - w końcu to Twój materac i Twój kregosłup ma sie czuc na nim wygodnie.

NJerzy
30-04-2009, 21:00
Testowałem różne i zdecydowałem się na lateks i kokos (na sprężynach kieszeniowych) a za najgorszą rzecz uważam piankę "memory" - ona działa tak jakby jej wcale nie było. Lepiej zafundować sobie grubszą warstwę lateksu.

osowa
02-05-2009, 01:12
no właśnie, w międzyczasie okazało się (sprzedawca przyznał) że pianka z czasem nie wiadomo jak się będzie zachowywać, poza tym w myśl tego, że dopasowywuje się do ciała, latem szczelnie otulone ciało poci się - słowa sprzedawcy/producenta- pianka nie oddycha tak jak lateks z kanalikami i kokos. zaproponował mi kilkudniowe testowanie, z czego właśnie korzystam, na razie OK. ale nie jestem do końca przekona, bo jednak dość twardo :)

martynka1
02-05-2009, 08:39
Zakupiliśmy 2 m-ce temu dwa materace (80) - lateksowe, jestem bardzo zadowolona. Jedynym minusem tych materacy jest to, że są dość ciężkie i drogie, ale ogólnie warte swojej ceny :P

ingga
05-05-2009, 15:35
Może jeszcze ktoś napisze o swoim materacu?

A przy okazji może także o stelażu pod materac...

dżordż5
31-05-2009, 10:03
Czy ktoś użytkuje materac f. HILDING i czy może podzielić się wrażeniami?Wiem, że są drogie, ale może warte swojej ceny, bo po prostu po każdej nocy na moim wysłużonym łóżku dosłownie pęka mi kręgosłup.
I jeszcze jedno pytanie - lepiej jeden materac 160x200 czy dwa 80x200.

martu
01-06-2009, 13:28
Czy ktoś użytkuje materac f. HILDING i czy może podzielić się wrażeniami?Wiem, że są drogie, ale może warte swojej ceny, bo po prostu po każdej nocy na moim wysłużonym łóżku dosłownie pęka mi kręgosłup.
I jeszcze jedno pytanie - lepiej jeden materac 160x200 czy dwa 80x200.
ha tez mamy zagwozdkę (i kłopoty z kręgosłupem).W sklepie polecaja nam Estrellę Koła w innym właśnie tej firmy co podałaś.I teraz tak jeżeli miałabym 90% pewności,że droższy rzeczywiście oznacza lepszy...kurcze jak to sprawdzić.

dżordż5
01-06-2009, 18:23
Dzisiaj zrobiłam rekonesans po sklepach, poleżałam na materacach i najwygodniej było na lateksowym. Jednak cena za materac 80x200 to ok. 2000,oo.

Może ktoś ma materac w całości lateksowy i podzieli się wrażeniami. Proszę, bardzo, bardzo proszę.

rume
01-06-2009, 22:40
Testowałem różne i zdecydowałem się na lateks i kokos (na sprężynach kieszeniowych) a za najgorszą rzecz uważam piankę "memory" - ona działa tak jakby jej wcale nie było. Lepiej zafundować sobie grubszą warstwę lateksu.

Dziwne ja mam z pianką memory, mam problemy z kręgosłupem i nie zamienię na inny. Problem w tym ile jest tej pianki memory i na jakim podkładzie.

Ja mam Kameleon Plus http://www.ncp.com.pl/index.php?strona=13

jaszczurus
02-06-2009, 09:31
A ja przestrzegam!
Chcąc zaoszczędzić kilkaset złotych kupiłem materac nie twardy lecz średni i nie śpi mi się za dobrze :(
Cokolwiek kupisz nie oszczędzaj na materacu. teraz muszę kupić nowy co mnie bardzo denerwuje bo chciałem panele w pokoju położyć :evil:

rume
02-06-2009, 23:41
A można wiedzieć przed czym przestrzegasz ?
Czy to się odnosi mojego posta bo nie bardzo rozumie?

dżordż5
03-06-2009, 07:21
Myślę, że jaszczurus przestrzega przed tanimi materacami.

Ja już zamówiłam w całości lateksowy, kosztuje majątek - 2500,00 za jeden materac o wym. 80x200, będę go mieć w piątek, więc w przyszłym tygodniu dam znać jak się na tym śpi. Do tego zamówiłam nowy stelaż pod materac z drewna bukowego, klejonego.

zielony_listek
03-06-2009, 09:46
Myślę, że jaszczurus przestrzega przed tanimi materacami.

Ja już zamówiłam w całości lateksowy, kosztuje majątek - 2500,00 za jeden materac o wym. 80x200, będę go mieć w piątek, więc w przyszłym tygodniu dam znać jak się na tym śpi. Do tego zamówiłam nowy stelaż pod materac z drewna bukowego, klejonego.

Kupiłam dla mamy materac w całości lateksowy z Janpolu 90x200, kosztował hm... cos koło 800 zł (nie pamiętam dokładnie, bo kupowałam ze stelażem i łóżkiem), siedmiostrefowy, twardy (chciałam średni, ale pracownik mi doradził twardy i mial recję). Mama była z niego bardzo zadowolona. Ja na nim spałam tylko kilka razy, ale tez byłam zachwycona nim.
Ja kupowałam stelaż z elektrycznym zagłówkiem (Koło), więc i tak musiałam materac lateksowy, ale nie żałuję wydanych pieniędzy.

Poszukaj może innej firmy i w innym sklepie.
W pierwszym sklepie (produkty Koło, Janpol) pan mi wciskał super stelaż z najlepszym materacem (bez łóżka) za ponad 3 tys.
Juz pomijam, że mnie wkurzył, bo tłumacze mu, że to dla osoby z chorym sercem i nie wolno podnosić nóg, a ten mi na siłę wciska stelaż z podnoszonym podnóżkiem...

A w innym sklepie materac praktycznie porównywalny (akurat Janpol był od reki, a na Koło musiałabym czekać, cena podobna), stelaż z tej samej serii ale z jednym silnikiem (Koło, nie potrzebowałam podnoszenia podnóżka, tylko zagłówek), gratis pokrowiec i tanie, a mnie bardzo pasujące łóżko (samo łóżko 200 zł) - razem ok. 1800 zł. Jest różnica?

AMFI
03-06-2009, 09:53
ha tez mamy zagwozdkę (i kłopoty z kręgosłupem).W sklepie polecaja nam Estrellę Koła w innym właśnie tej firmy co podałaś.I teraz tak jeżeli miałabym 90% pewności,że droższy rzeczywiście oznacza lepszy...kurcze jak to sprawdzić.

Ja śpię na estrelli koła + pokrowiec aloe vera od 3 lat i jak dla mnie bajka! Poszliśmy do sklepu z zamiarem kupna twardego materaca, ba nawet dwóch 90-tek (jak małz sie wiercił to ja podskakiwałam na nasztm starym sułtanie z ikei). Ale po merytorycznej rozmowie z obsługą sklepu i wypróbowaniu kilku materacy na ekspozycji stanęło na estrelli. Jest super!

AniDa
10-09-2010, 15:18
Zakupiliśmy 2 m-ce temu dwa materace (80) - lateksowe, jestem bardzo zadowolona. Jedynym minusem tych materacy jest to, że są dość ciężkie i drogie, ale ogólnie warte swojej ceny :P

Czy mozesz mi powiedziec, czy pomiedzy materacami jest duza szpara? Czy nie przeszkadza to w przytulaniu w lozku? Probuje przeforsowac taka opcje u meza, ale on twierdzi, ze to nie bedzie za wygodne rozwiazanie. Czy mozesz mi takze napisac jakiego typu masz materace?

Z gory dziekuje za odpowiedz

lady in red
05-10-2010, 11:43
U mnie temat zakupu materaca zaczyna być gorący i cieszę się z odgrzebanego tematu.My od kilku lat śpimy na materacu sprężynowym na twardym stelażu i powiem szczerze-jest kiepski i nie polecam.Mąż skarży się na bóle pleców i wogóle jest niewygodnie.Dlatego zastanawiam się nad materacem do nowego łóżka do domu (na razie śpimy na starym łóżku w mieszkaniu).Szukałam trochę na allegro i znalazłam producenta materacy,który ma konkurencyjne ceny i dobre komentarze. Co o tym myślicie?:
http://allegro.pl/materac-delgano-160-200-lateksowy-meblemarzenie-i1253830094.html
A może ktoś kupił coś u tego sprzedawcy lub użytkuje podobny?

lady in red
05-10-2010, 11:47
Czy są na forum użytkownicy materaców z meblika?A raczej ich rodzice ;)Zastanawiam się jaki materac kupić 7-latkowi. Meble mają być z meblika. I zastanawiam się czy kupić też u nich materac? Polecają mi go -bo super dla dziecka,ma zdejmowany pokrowiec,certyfikaty itd..To ten materac:http://www.meblik.pl/pl/materace/. Czy kupić inny?

lady in red
06-10-2010, 13:40
Nikt się nie wypowie? :(

redlum
06-10-2010, 19:10
a co sądzicie o tym z IKEI? http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00109585 - leżałem na takim 160x200 chyba z 15 min i bardzo mi się to podobało

efilo
06-10-2010, 20:41
ja ikeę odradzam. niestety nie wiem co odradzam dokladnie bo oczywiscie wszystkie sie nazywaja sultan a ja tylko to pamietam. niemniej jednak zachwyceni kieszonkowym materacem janpola kupiliśmy na szybko w ikei tez strefowy kieszonkowy do domku letniskowego. od tego czasu nie cierpie tam spać bo wstaje z bólem kręgosłupa.

do nowego domku zainwestowaliśmy w lateks z hildinga (taki średni model). jest boski. wspaniale nam się śpi od pierwszej nocy. młody ma lateks z janpolu. polecam tą fabrykę bo śpię na ich materacach od kilkunastu lat i są po prostu rewelacyjne. kupiłabym i do nas janpol piano zamiast hildinga ale... hilding był tańszy

jedna uwaga
niektóre materace z janpolu np. lateksowa Atena (tą ma właśnie młody i jest bardzo zadowolony) są materacami rehabilitacyjnymi. nie byłoby w tym nic ciekawego gdyby nie fakt że takowe są ovatowane 7% i przez to dużo tańsze od pozostałych

piogron
20-02-2013, 12:25
Podciągam temat, dzielcie się swoimi spostrzeżeniami nt materaca. Poszukuje materaca 160x200 w cenie do 2 tys.Co byście polecili.Janpol i Hilding są powyżej budzetu.

radam5
17-03-2013, 13:12
Przyłączę się do dyskusji ponieważ również szukam materaca. Kolega, który sprzedawał materace kilka lat poleca mi koło venus multi pocket. Nie jest on tani ale podobno wart swojej ceny.

mkmk10
17-03-2013, 16:39
a czy moglibyście drodzy Forumowicze podzielić się swoimi spostrzeżeniami bo nie wiem co wybrać- materac 180x200 czy dwa 80x200? mam problem z wyborem materaca ja ważę 48 km a mąż 89- to spora różnica i na dodatek mnie często boli kręgosłup lędźwiowy..