PDA

Zobacz pełną wersję : Hydrofor jaki? Jakiej firmy ? Jaki zbiornik? Jakie parametry



18-07-2003, 10:04
Witam, przekopałem forum, powydzwaniałem kilka kurtowni i sklepów i co sprzedawca to inna oferta i inne parametry godne polecenia. Jedni polecają ze zbiornikiem 20 litrowym inni 100. Tak więc pozostało mi tylko forum.
A mnie chodzi o zwykły hydrofor do zwykłego domu jednorodzinnego pod Wawą dla 4-5 osobowej rodziny z ogrodem. Lusto wody jest płytko, jakieś 1-2 m, studnia wiercona, głębokość 15 m. Zależy mi na cichej pracy urządzenia, oraz na niezawodnym działaniu. Słyszałem że najlepsze są niemieckie, ale głośne, ważne też są jakieś tam elementy ze stali nierdzewnej i wiele innych. Z góry dziękuję za informacje.

godul1
18-07-2003, 11:47
Jubba,
Jeżeli chcesz z instalacji domowej podlewać ogród to weź lepiej duży zbiornik i pompę z mocnym trójfazowym silnikiem. Pompa z małym zbiorniczkiem będzię sie często załączała i czasem może nie starczac jej wydajności. Jeśli masz mało miejsca to możesz zastanowić się nad pompą bezzbiornikową groundfosa. z tego co widziałem w sklepie na ekspozycji to jest ona też dość cicha.

juras
18-07-2003, 12:26
Dołączam się do prośby Jubby.
Marka dobrej pompy głębinowej i hydroforu oraz ich ceny potrzebne.
Najlepiej w promieniu 100 km od Lublina.

Juras

18-07-2003, 12:40
Odwiedziłem kilka sklepów. Otóż z założenia odżuciłem wszystkie włoskie pompy, bo w ciągu pół godziny przyszło dwóch klientów z reklamacjami. Zależy mi na cichej pompie, czyli pięciowirnikowej czy pięciostopniowej. W jednym sklepie zapytałem się o taką, tylko niemiecką odpowiedzieli że takiej to nie ma wogóle na rynku. W drugim sklepie znalazłem tylko pięciowirnikwe i tylko niemieckie. Zademonstrowali i chodzi jak suszarka do włosów. Zbiornik wezmę chyba 100 l. Zapytałem o wirniki ze stali nierdzewnej, odpowiedzieli, że niemcy takich nie robią. Mam nadzieję że w trzecim znajdę tylko niemieckie, pięciowirnikowe i na dodatek ze stali nierdzewnej. Ale nadal jest to szukanie po omacku. Czy ktoś zna niemieckie hydrofory (pompy) pięciostopniowe, z wirnikami ze stal inierdzewnej? Albo niemiecką firmę specjalizująca się tylko w takich pompach?

juras
18-07-2003, 12:48
Odwiedziłem kilka sklepów. Otóż z założenia odżuciłem wszystkie włoskie pompy

A ja właśnie słyszałem, że włoskie są ok. Kolesie dawali tutaj za pompę z hydroforem ok. 2100zł - ponoć jakieś z górnej półki.