PDA

Zobacz pełną wersję : grzyb na ?cianach



18-07-2003, 10:12
mam pytanko Mieszkam w starym poniemieckim domu i mam taki problem na ścianach pojawiają się plany (takie ja by pleśń lub grzyb) co to js\est i od czego
Na ścianie gdzie gipsowałem gips odchodzi od ścian jak by był mokry
Jak sobie z tym poradzić
próbowałem to wycierać Podzczas wycierania jest bardzo nieprzyjemny zapach.Po wytarciu pojawiło się jeszcze więcej.
Prosze o pomoc

farbiarz
23-07-2003, 19:01
Musisz koniecznie sprawdzić co jest przyczyną powstania takiego grzybka na ścianie. Zazwyczaj nieodpowiednia wentylacja, gromadzenie sie pary wodnej w pomieszczeniu lub też dziurawy dach albo rynny. Trzeba będzie to naprawić. Do usunięcia grzybka spróbuj jakiegoś środka robionego na bazie chloru (są takie dostępne w sklepach z farbami środki do usuwania pleśni, glonów i grzybów), dobry jest PUFAS. Może być też zwykłe ACE (domowa metoda :)) Jeśli grzybek wyjdzie znowu po jakimś czasie, być może bedziesz musiał wezwać ekipe do osuszenia budynku..

Bartt
24-07-2003, 22:48
Nie czytając tego wątku właśnie użyłem pufasa - REWELACJA :)
Myślałem, że zedrę warstwę tynku, spryskam preparatem, zaszpachluję, pomaluję i będzie to wyglądało. Z czystego lenistwa najpierw spryskałem. Nie została nawet mała plamka na tynku :):):). Podobnie potraktowałem silikon i drzwi kabiny natryskowej. Polecam - koszt jakieś 14zł, lekko pachnie chlorem, ale znośnie

farbiarz
25-07-2003, 18:25
Na drzwi kabiny prysznicowej i silikon polecam szczegolnie odgrzybiacz SAN PROFI, jest delikatniejszy (nie zawiera chloru) i mamy pewność, że nie stanie nam sie nic z drzwiami, np. nie zmatowieją. Nadaje się również do spoin, brodzików i wanien akrylowych.
Farbiarz

Jovisoco
19-07-2005, 10:47
To po prostu jakaś pleśń.
Pleśń z mieszkania można usunąć bez potrzeby rozbijania ścian, przebudowywania wentylacji, czy dopłacania do ogrzewania. Problemem, jaki sprzyja pojawianiu się pleśni jest kondensacja wilgoci na ścianie, wskutek różnicy temperatury powietrza w mieszkaniu i ściany. O ile zniwelowania różnicy temperatur wiąże się z ogromnymi nakładami, o tyle prostsze jest sprawienie, aby wilgoć po prostu nie osadzała się. Można to osiągnąć stosując specjalną farbę antykodensacyjną, która ma nasepujące cechy:
1. jest termoizolacyjna - zapobiega oddziaływaniu termicznemu powietrza wewnątrz mieszkania na chłodniejszą ścianę, oraz na częste zmiany temperatury w łazienkach i kuchniach (niejako oddala jak pole magnetyczne cząsteczki wody)
2. jest dźwiekochłonna
3. posiada związki chemiczne, które dzięki swym właściwościom zapobiegają wszelkiemu rozwojowi pleśni
4. jest przyjazny dla ludzkiego zdrowia
ten produkt to CASAVIVA Anticondensa firmy BRIGNOLA
Co bardzo ważne produkt ten jest prosty w zastosowaniu.
zapraszam na stronę informacyjną producenta: www.brignola.pl
kontakt: [email protected] lub tel. 089 512 32 76

DaAn
05-08-2005, 11:19
Bartt, a jak dawno rozprawiles sie z tym grzybem? Boje sie, ze takie grzyby dosyc szybko ponownie sie pojawiaja...

Sp5es
05-08-2005, 22:16
Jovisoco,

Na innych wątkach od 2 tygodni wisi pytanie o wyjaśnienie tego cudu fizyki. Taki rewelacyjny produkt, a tu nic...