PDA

Zobacz pełną wersję : okna dachowe!



irone
18-07-2003, 10:16
Mam problem z doborem okien dachowych.Co mi radzicie??

tdxls
18-07-2003, 10:24
Masz do wyboru trzy dobre firmy:
Velux - górna półka jakościowo i cenowo (klapa wentylacyjna super sprawa)
Fakro - dobre, bo polskie system wentylacji też niczego sobie
Roto - tu się nie wypowiadam w ubiegłym roku nie mieli rozwiązanej wentylacji więc nie brałem ich pod uwagę, ale nie które okna były tańsze od fakrowskich.
Zwróć uwagę jak wysoko bedzie okno od podłogi. Veluxy mają uchwyt u góry i staję na palcach, aby otworzyć okno. Fakro ma klamkę u dołu, co przy oknie zamocowanym wysoko jest plusem.
Jest jeszcze Oknopol, ale jak widziałem w markecie, wątpliwa jakość chociaż tanie.

Drozdek
18-07-2003, 11:31
montowałem u siebie, już chciałem Fakro (velux-a odrzuciłem z uwagi na klamkę) ale w jednym z marketów znalazłem te okna z grzybem pod lakierem, no i zdecydowałem kupić plastikowe Roto, choć do tanich nie należą, ale wolę żółknące plastiki niż zagrzybione drewno.....

ipp
18-07-2003, 11:35
Zamontowałem u siebie 3 okna Fakro uchylno-obrotowe i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.

Drozdek
18-07-2003, 11:41
sorry, nie twierdzę że Fakro są złe, to mogła być pojedyńcza sztuka, ale sami wiecie jak taki widok wpływa na kogoś, kto właśnie chce nabyć tak produkt..... tak że orszę nie odbierać mojej wypowiedzi jako oceny produktu....

docieplenia
18-07-2003, 23:18
tu juz byl omawiany ten temat (http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=12162) nawet calkiem niedawno ;)

irone
19-07-2003, 09:09
szukam wlasciwie drewnianych okien dachowych..(okolo 10 sztuk)mozesz coas taniego polecic....

docieplenia
19-07-2003, 12:24
szukam wlasciwie drewnianych okien dachowych..(okolo 10 sztuk)mozesz coas taniego polecic....

ja osobiscie uzylem Veluxa o czym tutaj pisalem i na pewno nie jest to najtansze rozwiazanie ale okna dachowe moim zdaniem wymagaja dobrej jakosci bo sa uzytkowane w ciezkich warunkach (deszcz, mroz, snieg i ciagle zmiany temperatur) czyli bedea z zalozenia bardziej podatne na uszkodzenia niz okna tradycyjne. Co do tanich to pisali tu na forum o firmie OKNOPOL ? Nic o nich nie wiem!

Sam rozwazalem FAKRO - ROTO - VELUX i wybralem to ostatnie a poniewaz mam dach o malym spadku 15 st. to np. FAKRO sie juz nie nadawalo!

Wiem ze jakbym chcial taniej to raczej wybralbym ROTO niz OKNOPOL - mowie to na podstawie przeczytanych i zaslyszanych opinii a nie analizy oferty ;)