PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt chudziaka kr?conego na budowie



Bartt
18-07-2003, 10:17
Zastanawiam się, czy chudziaka też zamawiać w betoniarni, czy kręcić na budowie.
Jaki jest koszt m3 betonu klasy B7,5-B10 kręconego na budowie?

Drozdek
18-07-2003, 11:36
newłaściwe pytanie- jeśli już zdecydowałeś o wylewaniu chudziaka weź pod uwagę fakt, ile czasu Ci to zajmie (koszty w tym przypadku to rzecz drugorzędna), ilu ludzi będzie to musiało robić, no i nie zapomnij o tym, że prac przy betonowaniu nie powinno się przerywać, więc będziesz sobie musiał zorganizować pracę na zmiany... przepraszam za tą ironię, ale wiesz, a niech wyłączą prąd luyb coś w tym stylu...... tak że raczej betoniarnia......

Olmiś
18-07-2003, 19:04
I tak, i nie. Zależy co i jak zalewasz. Przy chudziaku można spokojnie robić przerwy, przy ławach czy fundamentach - lepiej nie, choc i tak jak dobrze zbrojone to nic się nie stanie.

Co do kosztów - chudziak kręcony może wyść nieco taniej niż z betoniarni - a może i nie. Zależy po ile kupujesz piach, żwir cement i ile u ciebie kosztuje gotowy beton. No i w końcu jak się rozliczasz z ekipą - za konkretną pracę, czy za calość, a moze chcesz sam wylewać?

Bartt
18-07-2003, 20:19
Chodzi mi o chudziaka pod ławy - wyjdzie tego jakieś 4m3 - nie wiem czy opłaca się zamawiać pompę, a całości z gruchy od razu przecież w wykop nie wleję

Olmiś
19-07-2003, 12:16
Pompa- nieopłacalna sprawa dla 4 m3. Z gruchy tez ciężko będzie wlać i rozprowadzic równo. U mnie kręcili i rozwozili taczką - jeden wyrównywał w wykopie. Moga to robić w takim tempie jak im pasuje - kawałek wykopać - i zalać.

marek1967
19-07-2003, 15:18
człowieku 4 m3 betonu to pryszcz a policz ile kasy zostanie w kieszeni ja robiłbym samemu trzech kumpli browar i od rana jedziemy

19-07-2003, 22:42
Ludzie, co Wy piszecie???????????
Jakie kręcenie betoniarą na budowie???
B-15 z gruchy z pompą- 140 zł
B-20 -145 zł
B-25 -150 zł
4 m3 to dużo- pompa i grucha powinna do Was przyjechać w podanych powyżej cenach z pocałowaniem w rękę!!!!
Policzcie sobie, czy "więcej ukręcicie własną betoniarką" :lol: :lol: :lol:

Bartt
21-07-2003, 09:07
No właśnie chciałbym mieć wynik do porównań. Ile kosztuje w betoniarni wiem sam. Odpowiedzcie na pytanie z nagłówka :)