PDA

Zobacz pełną wersję : Tanio, taniej,...



skrzydelkomexico27
20-08-2007, 15:21
Chcemy wybudować dom. Dlatego szukam projektu, który byłby w miarę tani w realizacji. Postanowiliśmy, że będzie to dom parterowy, ze względu na fakt,że z poddaszem jest pewnie droższy w relaizacji (czasem myślę, że może lepszy byłby z poddaszem na później sama już nie wiem co zrobic).
Jaki projekt wybralibyście, jesli mielibyście ograniczoną ilośc kasy (do 250 tys. i ani grosza więcej) i nie pytam sie o wizualny wygląd bo to mnie najmniej interesuje - chce mieć dom, a jak będzie wyglądał to mnie nie interesuje - ma być tani w budowie


Co sądzicie na temat poniższego projektu

Dziękuję za opinie
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=218&IdKolekcji=

Staszek budowniczy
20-08-2007, 15:24
Ja buduje tani domek - przypatrz się mu....
Miodowy miesiąc z kolekcji Muratora

Sasha
20-08-2007, 15:45
W grudniu 2006 wychodziło mi z kosztorysu 1800 zł /m2 pow użytkowej za standard developerski. Teraz wychodzi 2500 - ale mam skomplikowany projekt.
Na dzisiaj uważam że powinno ci wyjść jakieś 1900 zł / m2 bo to parterówka, ale czy tak wyjdzie?


Jak będę kształtować się ceny materiałów i robocizny za pół roku?

skrzydelkomexico27
20-08-2007, 15:45
Staszek, czy wiesz już ile wyniesie cię budowa Twojego domku?

I mam jeszcze jedno pytaie odnośnie projektu z linku w moim pierwszym poście - Czy isnieje możliwość wybudowania tego domku ze strychem do adaptacji i o ile byłby większy koszt tego domu

Ela_i_Maciek
20-08-2007, 19:04
Czy Twój limit obejmuje tylko budowę (do jakiego etapu?), czy też prace wykończeniowe?

M

Staszek budowniczy
20-08-2007, 19:26
Staszek, czy wiesz już ile wyniesie cię budowa Twojego domku?

I mam jeszcze jedno pytaie odnośnie projektu z linku w moim pierwszym poście - Czy isnieje możliwość wybudowania tego domku ze strychem do adaptacji i o ile byłby większy koszt tego domu

Za 1,5 miesiaca bedę miał stan surowy zamknięty który bedzie kosztował cirka 105 tys.PLN.
Cała reszta powinna ( według kosztorysów na wykończeniówkę ) zamknąć się kwotą cirka 120 tys.PLN
Co do adaptacji budynku to projektant proponował ściankę kolankową ale ze względu na to że jest to dom dla mnie i mojej żońci to i tak jest za duży ...

skrzydelkomexico27
20-08-2007, 20:26
Czy Twój limit obejmuje tylko budowę (do jakiego etapu?), czy też prace wykończeniowe?

M

Mój limit obejmuje niestety całość

Sasha
20-08-2007, 21:24
ja liczę tylko i wyłącznie do standardu developerskiego, bo jak się kupuje mieszkanie to są tylko tynki, posadzki i nic więcej. Mieszkanie też trzeba wyposażyć i umeblować więc się tak nie przejmuj i buduj.

czandra
20-08-2007, 21:29
Z wykończeniem to trzeba liczyć min. 3000 zł za m2., czyli domek 100 m2 - 300 tyś. Na takie wydatki trzeba się przygotować

Sasha
20-08-2007, 21:33
można też liczyć 5000 zł / m2 tylko co to zmienia ?

dla mnie wyznacznikiem jest porównanie ceny m2 mieszkania jakie się kupuje od developera i domu w takim samym standardzie.

Tak więc cena za m2 jego domu w takim standardzie nie powinna przekroczyć 2000 zł /m2 o ile nie będzie jakiegoś fuck up na linii materiały i usługi

czandra
20-08-2007, 21:44
można też liczyć 5000 zł / m2 tylko co to zmienia ?

dla mnie wyznacznikiem jest porównanie ceny m2 mieszkania jakie się kupuje od developera i domu w takim samym standardzie.

Tak więc cena za m2 jego domu w takim standardzie nie powinna przekroczyć 2000 zł /m2 o ile nie będzie jakiegoś fuck up na linii materiały i usługi

Pewnie, że można liczyć i 5000 zł/m2, ale pytanie brzmi, czy wybudję za tyle i tyle. W stanie deweloperskim nie zamieszkasz. Musisz go jakoś wykończyć. 3 tys. to średnia cena jaka wychodzi za do wykończony do zamieszkania. Standard średni. Jeżli pytający ma 250 tys. do wydania to powinien myśleć o domu o pow. max ok. 80-90 m2.

Sasha
20-08-2007, 22:01
No ale właśnie ja nie liczę w ten sposób - dla mnie dom jest alternatywą dla zakupu mieszkania - mieszkanie kupiłbym w standardzie developerskim i dlatego cenę m2 też liczę w ten sposób.

Jedna osoba wyda na wykończenie domu 100 tys a inna 500 tys i będzie marudzić że nie mają tego tak jak chcieli.

jedyne co można jakoś porównać to standard developerski - a kolega powinien się w tej kasie zmieścić bo nie będzie miał wydatków na strop

el-ka
20-08-2007, 22:30
Chyba jednak parterowy wyjdzie drożej niż z domek poddaszem użytkowym - więcej fundamentów, ścian no i zmacznie wiekszy dach. W domku z poddaszem z kolei jest strop i schody, ale w sumie licząc materiały jednak parterówka (przynajmniej w moich wyliczeniach) wychodzi drożej. Zostaje też trochę więcej działki no i ogrzać też domek o zwartej bryle i z poddaszem jest latwiej.
Natomiast najgorsze i najmniej ekonomiczne rozwiązanie to parterówka z poddaszem "na zaś".
Nam do tej pory na domek ok. 140 m całkowitej (z garażem i stryszkiem mieszkalnym nad częścią garażową) - w sumie ok. 110 użytkowej na stan surowy otwrty poszlo ok. 100 tys. zł. Nie planujemy luksusowego wyposażenia - w każdym razie 250 - 300 to maksymalnie co możemy wydać. sądzę, że to kwota realna na stan do zamieszkania. Jednak specjalnie niżej nie przypuszczam, by dało sie zejść - chyba,ze część poddasza, jedna łazienka - jeśli w projekcie są dwie) będzie wykończona później. I np. garaż śmialo może być wykafelkowany później - to też jakiś grosz. jak bym tak nie miała całkiem kasy, to bym garaż odłożyła na lepsze czasy - zawsze można dobudować - pewnie, że to problem i syf na działce, ale chyba lepiej, żeby człowiek mieszkał niż samochód.
My mamy ściany z Ytonga jednowarstwowe, strop terriva, dachówka Tondach w cenie ok. 42 zł metr + bajery do dachu i dwa okna dachowe, 2 kominy Leier. Wykonawstwo własne "po kosztach" - tzn mąż nadzoruje, płaci robotnikom - niektórym godzinowo, niektórym "o dzieło".
Niestety łupnęły nas ceny materiałów, nawet relatywnie tańsza robocizna (bez "zysku") niewiele pomogła - przynajmniej 20 tys diabli wzięli w porównaniu z cennikami ubiegłorocznymi. Ten Ytong wbrew opiniom po ogólnym wyliczeniu kosztów wcale nie wychodzi drożej niż ściany dwuwarstwowe - zyskujemy na szybkości budowania oraz łatwości prowadzenia instalacji - wiec robocizna wyniesie nas taniej.

alex-convert
21-08-2007, 07:00
Moim skromnym zdaniem powinno wystarczyć. Zauważyłam na forum, że wiele osób twierdzi iż poniżej 300 tys nie ma sensu zaczynać budowy domku 100m2 bo na pewno braknie. Myśmy mieli do dyspozycji ok. 160 tys. I faktycznie braknie nam na piec, panele, wanne, umywalkę ale dom będzie wybudowany i na pewno się wprowadzimy. Może nie będziemy mieli luksusów, ale wszystko powoli. Piec kupimy w przyszłym roku (póki co będzie tylko rozprowadzenie ciepła z kominka), za panele i reszte zapłacimy kartą i będzie pięknie. Wystarczyłoby nam pieniędzy ale zaszaleliśmy na etapie dachu (ceramika Creaton) i meble kuchenne zamówiliśmy droższe o kilka tysięcy niż to było planowane (za to najpiekniejsze na świecie) :-) W zamian za to pewne rzeczy robimy sami (instalacje, ocieplenie poddasza)
Marzenia trzeba spełniać i mam nadzieję, że dobrniemy szczęśliwie do końca!

Dom raczej mały (pow. netto ok 120 m2), dach dwuspadowy, 5 okien dachowych, zero lukarn itp, schody drewniane z salonu... (Dom w borówkach 2 firmy Archon po sporych zmianach - zlikwidowaliśmy m.in. garaż)

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m410757176ec1b

Moja rada: buduj! Jak zaczniesz to na pewno skończysz :lol:

frykow
21-08-2007, 09:21
W stanie deweloperskim nie zamieszkasz. Musisz go jakoś wykończyć.
Eee tam, wykończenie jest dla mięczaków :) A poważnie, jak ktoś jest zdesperowany to zamieszka w stanie deweloperskim, bo i czemu by nie?

Sasha
21-08-2007, 09:24
Stan developerski nie jest taki zły - panele i płyti kładzie się szybko i sprawnie - malować można prawie od razu. Co najważniejsze to można większość z tych rzeczy zrobić samemu.

PS
Oczywiście że nie będzie to wymarzony dom, ale i tak będzie mój

piotrulex
21-08-2007, 09:48
Z wykończeniem to trzeba liczyć min. 3000 zł za m2., czyli domek 100 m2 - 300 tyś. Na takie wydatki trzeba się przygotować

taaaaaaaa

wszystko zalezy od standardu

my mamy nieco ponad 200m w 3 kondygnacjach

spokojnie starczy nam sporo mniej niz polowa sugerowanej przez Ciebie kwoty ale o tym nie ma sensu dluzej dyskutowac. zakupy i budowa rozpoczeta 2 kwietnia 2007 roku

dom to vico z archirgaph

czandra
21-08-2007, 12:14
Z wykończeniem to trzeba liczyć min. 3000 zł za m2., czyli domek 100 m2 - 300 tyś. Na takie wydatki trzeba się przygotować

taaaaaaaa

wszystko zalezy od standardu

my mamy nieco ponad 200m w 3 kondygnacjach

spokojnie starczy nam sporo mniej niz polowa sugerowanej przez Ciebie kwoty ale o tym nie ma sensu dluzej dyskutowac. zakupy i budowa rozpoczeta 2 kwietnia 2007 roku

dom to vico z archirgaph

300 tyś. za wykończony dom 200 m2, to super. Trzymam za was kciuki. A liczycie w tym zagospodarowanie działki?

piotrulex
21-08-2007, 15:04
300 tyś. za wykończony dom 200 m2, to super. Trzymam za was kciuki. A liczycie w tym zagospodarowanie działki?

projekt naprawde jest prosty i tani w budowie

robione solidnie lecz bez przyslowiowych wodotryskow

na troche czarnoziemu i kilka choinek zawsze kasa sie znajdzie zwlaszcza ze dzialka ma 459m i z 3 stron jest juz plot postawiony przez sasiadow :wink:

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 11:02
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Chciałabym jednak poznać wasza opinię na temat projektu z mojego linku, czy Waszym zdaniem jest on w porównaniu do innych tańszy w realizacji, znacie może jakies proste projekty


dzięki wielkie

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 11:30
Załamala mnie dziś rozmowa ze znajomą, która stwierdziłam, że 200 tys to mi wystarczy na stan surowy :(

W takim razie w życiu nie będę mieć wymarzonedomku,

Czy naprawde za 250 tys nie da się postawić bardzo skromnego domku?

Czy w ogóle jest ssens planowac budowę?

monika14_MM
22-08-2007, 11:39
Nie załamuj się! Na pewno się da jak się chce!

mario1976
22-08-2007, 11:48
Załamala mnie dziś rozmowa ze znajomą, która stwierdziłam, że 200 tys to mi wystarczy na stan surowy :(

W takim razie w życiu nie będę mieć wymarzonedomku,

Czy naprawde za 250 tys nie da się postawić bardzo skromnego domku?

Czy w ogóle jest ssens planowac budowę?

Ja pozwolę wyrazić moje zdanie. Moim zdaniem 250 starczy Ci na stan developerski (ten domek ma w końcu 140m2). Jesli liczysz w tym koszty ogrodzenia, zagospodarowanie terenu, przyłącza mediów i wykończenie przynajmniej kilku pomieszczeń to moim zdniem jest to bez szans chyba, że masz duży wkład własny (jakiś murarz w rodzinie, dużo wykończeniówki sam, cześć instalacji jakoś po kosztach itd.).

Czytam, ze forumowicze za 350 budują domy po 200-250m2. Zazdroszę - mi to nie wychodzi. Mi przy budowie co chwila wychodziły nieplanowane wydatki (działka była zdrenowana i przesunięcie drenów kosztowało 7000 pln, jak padało i na drodze zrobiła się papka to poszło kilka Kamazów gruzu i 1000 pln, nie zauwazyłem, że domek ma śmiesznie mały taras... na powiekszenie poszło bloszków betonowych za ....,eh, działka jest niżej niż droga i trzeba było podnieść fundament w stosunku do projektu...bloczki + dodatkowych piach, więcej ocieplenia i 2 000.....w kosztorysach tego nie planowałem :cry: - w ten to wesoły sposób puściłe nieplanowane 12 koła ).

No ale to moje zdanie oczywiście. Sam zakończyłem wczoraj stan surowy + więźbę. Czekam na dekarzy. Dom 125+25 garaż i nie wobrażam sobie jak mógłbym zamieszkać (dom+jakiś chodnik aby syn nie utopił się w błocie+jakies ogrodzenie) za 250. Licze pieniędze wydane na kazdy gwóźdz, metr papy...alles. Sam mam zamiar ocieplić poddasze, malować ściany, zrobić płytki w garazu i pomieszczeniach gospodarczych, ogrodzić....do innych rzeczy (elektryka, hydraulika) się nie dotykakam bo się nie znam.

Przelicz, przekalkuluj, pomyśl....bo jak Ci odpukać nie starczy (a życze aby starczyło) to doradzający forumowicze na pewno Ci nie pozyczą :wink:

czandra
22-08-2007, 12:23
Załamala mnie dziś rozmowa ze znajomą, która stwierdziłam, że 200 tys to mi wystarczy na stan surowy :(

W takim razie w życiu nie będę mieć wymarzone domku,

Czy naprawde za 250 tys nie da się postawić bardzo skromnego domku?

Czy w ogóle jest ssens planowac budowę?

Sens jest, tyle, że pomyślcie o mniejszej inwestycji. Za te pieniądze postawisz domek 60-80 m2. Może to mało, ale zawsze dom.
Spójrz na ten projekt:
http://www.domek.com.pl/oferta_sigma.html
250 tys. spokojnie wystarczy.

paweu
22-08-2007, 12:51
Najłatwiej duzo kasy zaoszczędzić na powierzchni domu, ogranicz się do pow. 80-100 m2, prostokątna parterówka z dwuspadowym dachem, okna PVC, wykończenie z niższej półki, kocioł i instalacja bez fajerwerków, prosta konstrukcja. Przy wykończeniu konsekwentnie sie trzymaj niższej półki cenowej, to co sie da to zrobic samemu. Na dom o powierzchni powyżej 100 m2 w tej chwili bym sie nie porwał z taka kasą. Zacząłem dwa lata temu, na 100m2 wystarczyło 200 000zł.

kachna28
22-08-2007, 13:03
Załamala mnie dziś rozmowa ze znajomą, która stwierdziłam, że 200 tys to mi wystarczy na stan surowy :(

W takim razie w życiu nie będę mieć wymarzonedomku,

Czy naprawde za 250 tys nie da się postawić bardzo skromnego domku?

Czy w ogóle jest ssens planowac budowę?
Jest, jest -nie słuchaj znajomych tylko Nas :) Ja mam jeszcze bardziej ograniczony budżet -200tys. Buduję taki domek:
http://www.projekty.z500.pl/projekt/z45.html
Kluczem do sukcesu jest prosty projekt! Dach prosty dwuspadowy, zero lukarn czy koszy. mała kubatura budynku (tylko 300m sześciennych). Inwestycję podraża też garaż, piwnica i duża ilość kominów. My jesteśmy na etapie układania dachówki (cementowej) i do tej pory wydaliśmy na materiał plus robociznę 74tys. -w kwocie tej jest już dekarz i dachówka oraz 3 okna dachowe). Najdroższe będzie wykończenie -ale to już zależy od standardu na jaki się zdecydujemy -mogą być panele za 20zł albo parkiet za 200zł, płytki można kupować w markecie na wyprzedaży po 19,90 albo w salonach łazienkowych po 90zł. Sedes podwieszany to koszt ok. 800zł -a kompakt z marketu 200zł itd. itp. Możesz mieć kominek zwykły -wkład od 1000zł, lub wyopasiony francuski za 10tys, podobnie ogrzewanie -kocioł kondensacyjny lub piec na wszystko -kaloryfery lub podłogówka -WSZYSTKO zależy od standardu! Więc radzę buduj -my też nie wiemy jeszcze czy nam się uda zmieścić w 200tys -najwyżej obniżymy nasze wymagania -ale domek i tak będzie :)
Fotki z budowy:
http://foto.onet.pl/4zes3,ck5z01c0wbkn,u.html?P=1

mario1976
22-08-2007, 13:19
Jest, jest -nie słuchaj znajomych tylko Nas :) Ja mam jeszcze bardziej ograniczony budżet -200tys. Buduję taki domek:
http://www.projekty.z500.pl/projekt/z45.html
Kluczem do sukcesu jest prosty projekt! Dach prosty dwuspadowy, zero lukarn czy koszy. mała kubatura budynku (tylko 300m sześciennych). Inwestycję podraża też garaż, piwnica i duża ilość kominów. My jesteśmy na etapie układania dachówki (cementowej) i do tej pory wydaliśmy na materiał plus robociznę 74tys. -w kwocie tej jest już dekarz i dachówka oraz 3 okna dachowe). Najdroższe będzie wykończenie -ale to już zależy od standardu na jaki się zdecydujemy -mogą być panele za 20zł albo parkiet za 200zł, płytki można kupować w markecie na wyprzedaży po 19,90 albo w salonach łazienkowych po 90zł. Sedes podwieszany to koszt ok. 800zł -a kompakt z marketu 200zł itd. itp. Możesz mieć kominek zwykły -wkład od 1000zł, lub wyopasiony francuski za 10tys, podobnie ogrzewanie -kocioł kondensacyjny lub piec na wszystko -kaloryfery lub podłogówka -WSZYSTKO zależy od standardu! Więc radzę buduj -my też nie wiemy jeszcze czy nam się uda zmieścić w 200tys -najwyżej obniżymy nasze wymagania -ale domek i tak będzie :)
Fotki z budowy:
http://foto.onet.pl/4zes3,ck5z01c0wbkn,u.html?P=1

Wszystko fajnie ale Ty budujesz 104m2 a pytający forumowicz w budżecie 250 chce 140+garaż....a to jest chyba zasadnicza róznica w kosztach (jakieś ponad 50 m2 w stanie surowym lub 30m2 w wykończeniówce). Zgodze się, że z taką kwotą mozna się porwać na dom....ale nie 140 + garaż.

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 13:19
Dziękuję za odpowiedzi ;)

Jak myślicie , czy na taki domek nas stać,
http://www.dobredomy.pl/?id_project=74&infopage=1&lustro=1


wiem , że dla niektórych wyda się on skromny ale taki nam wystarczy
Co myślicie o kosztach jego budowy

Ciekawa też jestem czy jest możliwość wprowadzenia dość dużych zmian w projekcie co do rozmieszczenia pomieszczeń

kachna28
22-08-2007, 13:25
Wszystko fajnie ale Ty budujesz 104m2 a pytający forumowicz w budżecie 250 chce 140+garaż....a to jest chyba zasadnicza róznica w kosztach (jakieś ponad 50 m2 w stanie surowym lub 30m2 w wykończeniówce). Zgodze się, że z taką kwotą mozna się porwać na dom....ale nie 140 + garaż.[/quote]

Dlatego między innymi napisałam, że garaż podraża inwestycję. Ja go nie będę miała. Zresztą ja buduję domek 133m ("po podłodze" (podwariant Z45+ wydłużony o 90cm) -a to już blisko 140 :)

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 13:32
Heh, rzeczywiście duży ten domek w pierwszym moim poście,

wybrałam go głównie dlatego gdyż wydaje mi się prosty i tani w budowie,( nie pomyślalam jednak o garażu - oczywiście wcale nie musimy go mieć )

Co myślicie o projekcie z mojego postu wyżej, dziękuuję za odpowiedzi, nawet nie wiecie jak mi pomagacie, jestem totalnym laikiem

Dodam tylko, że mam teścia murarza, który będzie ten dom budował, czyli można odliczyć ten koszt

dakota
22-08-2007, 13:40
a może ten http://www.domfort.eu/?p=szczegoly&id=222#o ?
jest tylko odrobinę większy od projektu "prosty", a pokoje już nie takie maleńkie 8)

mario1976
22-08-2007, 13:41
Dodam tylko, że mam teścia murarza, który będzie ten dom budował, czyli można odliczyć ten koszt

No widzisz. To jest dość duża oszczedność. Patrząc na ceny forumowe to w okolicy dużych miast jesteś kilkanascie tysięcy....pewnie raczej bliżej 20 do przodu. A jak teść jest murarzem i siedzi w budowlance to pewnie i więźba wyjdzie po kosztach i dużo pomoże później. Domek jest fajny. Zastanawia mnie tylko takie wielkie przeszkelnie z boku. Ciekawe jak taki smaczek wychodzi finansowo i czy nie ma tam strat ciepła dużych.

kachna28
22-08-2007, 13:44
Mi jednak bardziej podobają się z poddaszem.. Ten z postu ma 380m kubatury -a mój faworyt (Z45 :) ) tylko 300m -a dochodzi Ci poddasze i ma mniejszy dach (a to spory koszt). Poza tym w tym parterowym dużo dużych przeszkleń o nietypowych kształtach (a to kosztuje). Koszt murarza w moim przypadku to 10tys zł -jakbym go odjęła to moje koszty do etapu surowego otwartego (z dachem) wyniosłyby 64tys.

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 13:50
Dakota dzięki za link, zaraz go przejrzę

Kachna, tez ci bardzo dziękuję

Tak powiem szczerze , że ja nawet nie wiem co to jest kubatura :oops:

Też tak sobie pomyślam , ze tych przeszkleń trochę za dużo, może dałoby się to obejść

Powiem wam jeszcze o jednym, o czym pewnie powinnam na wstępie wspomnieć - w domku będzie z nami mieszkać babcia męża i ... nasze 3 koty i 2 babci :lol:
i włąsnie pod tym kątem (ze względu na babcię,n ie koty :lol: ) rozpatrując projekty, (wiem , ze najepszy byłby z użytkowym poddasze, ale podobno ? taki jest droższy w budowie) zadaję sobie pytanie , czy dałoby się z niego zrobić 2 w miarę oddzielne mieszkania, wiem że to jest mało realne, ale cóz ... taka ze mnie marzycielka

Geno
22-08-2007, 13:53
Tak powiem szczerze , że ja nawet nie wiem co to jest kubatura :oops:



Jak zajrzysz w słownik to się dowiesz :wink:

Mozesz zacząć od słowa "cube", taki film był :)

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 13:53
i jeszcze jedno, przeglądałam też projekt "Słoneczko"

http://www.dobredomy.pl/?id_project=39

porównując go do "Prostego"
http://www.dobredomy.pl/?id_project=74&infopage=4&lustro=1

i z kosztorysów na stronie wynika , że słoneczko jest tańsze (może włąsnie przez te przeszklenia?)

Koszt "Prostego" 217 tys. Zł
Kosztorys w zakresie robót do stanu pod klucz
(nie obejmuje instalacji wewnętrznych)
CENY NETTO
Koszt "Słoneczka" 167 tys. Zł

Wycena z czerwca

kachna28
22-08-2007, 13:56
Mexico- No to chyba coś mam dla Ciebie :)
http://projekty.dom.pl/detail.php?id=1829&sz=1
mały domek i 2 mieszkanka (jedno malutkie)
PS Radzę nie patrzeć na kosztorysy przy projektach -odstraszają tylko -mój wyceniono na 130tys netto stan surowy -a wyniósł połowę tej kwoty :wink:

paweu
22-08-2007, 13:57
Dakota dzięki za link, zaraz go przejrzę

Kachna, tez ci bardzo dziękuję

Tak powiem szczerze , że ja nawet nie wiem co to jest kubatura :oops:

Też tak sobie pomyślam , ze tych przeszkleń trochę za dużo, może dałoby się to obejść

Powiem wam jeszcze o jednym, o czym pewnie powinnam na wstępie wspomnieć - w domku będzie z nami mieszkać babcia męża i ... nasze 3 koty i 2 babci :lol:
i włąsnie pod tym kątem (ze względu na babcię,n ie koty :lol: ) rozpatrując projekty, (wiem , ze najepszy byłby z użytkowym poddasze, ale podobno ? taki jest droższy w budowie) zadaję sobie pytanie , czy dałoby się z niego zrobić 2 w miarę oddzielne mieszkania, wiem że to jest mało realne, ale cóz ... taka ze mnie marzycielka
Jasne, że mozna zrobić, ale w typówkach ciężko bedzie znaleźć, zostaje projekt indywidualny.

kachna28
22-08-2007, 13:58
Dakota dzięki za link, zaraz go przejrzę

Kachna, tez ci bardzo dziękuję

Tak powiem szczerze , że ja nawet nie wiem co to jest kubatura :oops:

Też tak sobie pomyślam , ze tych przeszkleń trochę za dużo, może dałoby się to obejść

Powiem wam jeszcze o jednym, o czym pewnie powinnam na wstępie wspomnieć - w domku będzie z nami mieszkać babcia męża i ... nasze 3 koty i 2 babci :lol:
i włąsnie pod tym kątem (ze względu na babcię,n ie koty :lol: ) rozpatrując projekty, (wiem , ze najepszy byłby z użytkowym poddasze, ale podobno ? taki jest droższy w budowie) zadaję sobie pytanie , czy dałoby się z niego zrobić 2 w miarę oddzielne mieszkania, wiem że to jest mało realne, ale cóz ... taka ze mnie marzycielka
Jasne, że mozna zrobić, ale w typówkach ciężko bedzie znaleźć, zostaje projekt indywidualny.
A ja znalazłam -Patrz wyżej :D

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 13:59
kachna, ten domek jest uroczy :lol:

jak myślicie, czy nie będzie droższy od tamtych?

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 14:01
Duzy - 122 metry + garaż

i ta ku...batura :lol:

co o tym myslicie

kachna28
22-08-2007, 14:02
Myślę że koszt zbliżony do mojego (prawie te same gabaryty) tylko ten garaż troszkę podroży -jakieś myślę 85tys za stan surowy z dachem :roll: Drożej będzie wykończyć (ma 2 kuchnie i 3 łazienki plus WC)...

paweu
22-08-2007, 14:04
Tylko, że ma 122 m2 + garaż 25 m2, cztery łazienki w różnych miejscach domu i trzy sypialnie na poddaszu dla małżeństwa ...

dakota
22-08-2007, 14:04
Dakota dzięki za link, zaraz go przejrzę

Kachna, tez ci bardzo dziękuję

Tak powiem szczerze , że ja nawet nie wiem co to jest kubatura :oops:

Też tak sobie pomyślam , ze tych przeszkleń trochę za dużo, może dałoby się to obejść

Powiem wam jeszcze o jednym, o czym pewnie powinnam na wstępie wspomnieć - w domku będzie z nami mieszkać babcia męża i ... nasze 3 koty i 2 babci :lol:
i włąsnie pod tym kątem (ze względu na babcię,n ie koty :lol: ) rozpatrując projekty, (wiem , ze najepszy byłby z użytkowym poddasze, ale podobno ? taki jest droższy w budowie) zadaję sobie pytanie , czy dałoby się z niego zrobić 2 w miarę oddzielne mieszkania, wiem że to jest mało realne, ale cóz ... taka ze mnie marzycielka
też coś mi ten link był znajomy troszkę :wink:
z uwagi na koty, nie na babcię :lol:

jeśli ma mieszkać babcia, to nie wahałabym się i budowała jednak z poddaszem, malutkie parterówki chyba nie będą zbyt komfortowe w tym wypadku, a bardziej rozłożysta parterówka to duży koszt fundamentu i dachu
źle jest wybudować za duży dom, ale za mały, to już katastrofa :wink:
jest całe mnóstwo gotowych projetów niedużych domów, szukajcie, a znajdziecie :D
my będziemy budować troszkę dla nas "przyduży", za to prosty ww realizacji (choć wewnątrz milion zmian) http://www.archipelag.pl/projekty-domow/arletta/?AreaMax=120&Kind=1&Name=arletta

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 14:13
kachna, dakota, wasze domy to już pełen wypas, myslałam , że taniej jest wybudowac dom parterowy (chociaz rzeczywiście te fundamenty i dach :-? )
Nie mamy dużych potrzeb co do przestrzeni w domu, będziemy mieć 1300 metrów podwórka


Dakota, czyżbyś była siostrą z miau :lol: [/size][/size]

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 14:48
http://projekty.dom.pl/detail.php?id=1829&sz=1

Tan projekt wydaje mi sie najbardziej funkcjonalny i nie trzeba by było wprowadzać zmian w projekcie, aby przystosować go do 2 mieszkań (przecież nie musimy od razu wykańczać góry)

Jak myślicie, czy dałoby się wywalić garaż ?
Tylko gdzie wtedy wpasować piec


Jak myślicie, czy wtedy można by było określić ten projekt jako w miarę tani?

dakota
22-08-2007, 15:33
http://projekty.dom.pl/detail.php?id=1829&sz=1

Tan projekt wydaje mi sie najbardziej funkcjonalny i nie trzeba by było wprowadzać zmian w projekcie, aby przystosować go do 2 mieszkań (przecież nie musimy od razu wykańczać góry)

Jak myślicie, czy dałoby się wywalić garaż ?
Tylko gdzie wtedy wpasować piec


Jak myślicie, czy wtedy można by było określić ten projekt jako w miarę tani?
czy tani, nie wiem, dużo zależy też od materiałów, z których zbudujesz, jeszcze więcej od wykończenia
prosty do z prostym dachem zawsze będzie stosunkowo tani - tańszy od domu o tej samej powierzchni ale z np. powyginanym dachem
tu jest chyba spora powierzchnia dachu, ale też miejsca dzięki temu na poddaszu więcej
ale tańszej bryły i ukształtowania dachu nie znajdziesz, reszta oszczędności to albo metraż, albo wykończenie
z projektem można zrobić wszystko, tylko adaptacja bardziej skomplikowana kosztuje
ja bym się zastanowiła nad funkcjonalnością tego akurat projektu - na grzyba dwie łazienki u góry, czy aby na pewno jest potrzebna druga, całkiem spora kuchnia, czy nie jest za mały salon, no i ten garaż... trudny do zaizolowania od góry, konieczny do odśnieżania wielki taras (czy aby potrzebny?) i byłoby mi szkoda tyle wylanego fundamentu bez żadnej funkcji mieszkalnej - czyli wolałabym zlikwidować taras i powiększyć poddasze
a obciąć garaż oczywiście też można, tylko trzeba dołożyć kotłownię gdzieś sprytnie
tak naprawdę to myślę, że podobny, albo i lepszy projekt zrobisz z każdego prostego domu z dwuspadowym dachem, to tylko kwestia porobienia ścianek

miau :wink:

dakota
22-08-2007, 15:48
http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=15
np. ten wydaje mi się dużo funkcjonalniejszy, a w zasadzie żadnym nakładem sił adaptacyjnych z części domu na dole można zrobić podobny układ jak w Bażancie

jest jednak odrobinę większy

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 15:51
czy tani, nie wiem, dużo zależy też od materiałów, z których zbudujesz, jeszcze więcej od wykończenia
prosty do z prostym dachem zawsze będzie stosunkowo tani - tańszy od domu o tej samej powierzchni ale z np. powyginanym dachem
tu jest chyba spora powierzchnia dachu, ale też miejsca dzięki temu na poddaszu więcej
ale tańszej bryły i ukształtowania dachu nie znajdziesz, reszta oszczędności to albo metraż, albo wykończenie
z projektem można zrobić wszystko, tylko adaptacja bardziej skomplikowana kosztuje
ja bym się zastanowiła nad funkcjonalnością tego akurat projektu - na grzyba dwie łazienki u góry, czy aby na pewno jest potrzebna druga, całkiem spora kuchnia, czy nie jest za mały salon, no i ten garaż... trudny do zaizolowania od góry, konieczny do odśnieżania wielki taras (czy aby potrzebny?) i byłoby mi szkoda tyle wylanego fundamentu bez żadnej funkcji mieszkalnej - czyli wolałabym zlikwidować taras i powiększyć poddasze
a obciąć garaż oczywiście też można, tylko trzeba dołożyć kotłownię gdzieś sprytnie
tak naprawdę to myślę, że podobny, albo i lepszy projekt zrobisz z każdego prostego domu z dwuspadowym dachem, to tylko kwestia porobienia ścianek

miau :wink:


hehe, własnie nie zrobię, bo się na tym kompletnie nie nam

myślałam, ze ktoś juz to przemyślał, i że są takie projekty

a dwie kuchnie są obowiązkowe, muszę mieć własną
(babcia też :lol: )
widzę ze jeszcze długa droga przede mną zanim w ogóle będę [pewna, czego chcę
A juz myślam , że znalazłam

dakota
22-08-2007, 15:52
no jasne, że Ty nie zrobisz
zrobi to projektant przy adaptacji projektu :D

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 15:56
heh :lol:


A jak wybrac ten najtańszy , najmniej skomplikowany

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 16:02
http://projekty.dom.pl/detail.php?id=2073&sz=1

a ten
numery 8 i 9 można połączyć i powstałaby łazienka
i oczywiście bez okien w dachu


na górze nie ma łazienek i garaż można p[óniej dobudować

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 16:11
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=275&IdKolekcji=

Albcyrkon, tam gdzie pomieszczenie gospodarcze zrobić można chyba kuchnię

tylko co wtedy z picem, gdzie go wcisnąć

albo ten
http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=288&IdKolekcji=

frykow
22-08-2007, 17:11
skrzydelkomexico27, ja tylko dopowiem - buduj! Ja mam chyba jeszcze bardziej ambitny cel, bo na dom 106m/kw + niemały garaż zamierzam wydać nie więcej niż 200tys. Więcej po prostu nie mam. Do tego dochodzą u mnie trudne warunki gruntowe i tak na sam stan zero wydam jakieś 30tys zł. A jednak wierzę w powodzenie planu! :) (najwyżej później się zastrzelę :P)

skrzydelkomexico27
22-08-2007, 17:16
frykow, to ja trzmam za ciebie kciukasy :lol:

Na pewno ci sie uda tak jak i mi :P

el-ka
22-08-2007, 17:27
Strzelać nie ma co! Najwyżej trochę kredytu lub jeszcze popracować, żeby coś zarobic na to co brakuje. 200 tys. to już konkretne pieniadze, nawet jeśli zabraknie - ważne, żeby doprowadzić stan budynku do jakiegoś konkretnego etapu, na którym można nieco sie wstzrymać do nastepnego przypływu kasy.
Jak dom zadaszony i zamkniety, to może troszkę poczekać.

dakota
22-08-2007, 19:01
to jeszcze polecę ten wątek - http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=74763 :wink:

channel8
22-08-2007, 19:19
Mexiko, sorry, ale się podepnę pod Twój wątek.
Chciałabym wybudować Agatkę

http://www.projekty.ign.com.pl/?p=detail&id=151

Przeznaczyłam na dom 250-300 tyś. I tej górnrnej kwoty nie mogę przekroczyć. Jak myślicie wystarczy mi kasy. A moze znacie podobny projekt do Agatki ale jeszcze tańszy w budowie?

Nie musi mieć balkonu :D

gatek
22-08-2007, 21:25
channel 8 ja buduje południowa. Moim zdaniem podobna a tańsza bo nie ma lukarny, mniej okien, a równie funkcjonalna

http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=250.
Ewentualnie rozwaz oliwke z tego samego biura i tej samej autorki

skrzydelkomexico27
23-08-2007, 10:02
co myślicie o projekcie


http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=447&opcja=opis

jest za duży, i ten dach , ale ma fajnie rozmieszczone 2 mieszkania

qlpiak
23-08-2007, 10:20
To duzy dom. Czy 3 osoby potrzebuja 180 metrow? Czy tesiowa dolozy do tych 250 tys. pieniadze na te 50 metrow dla siebie?
Jak ma byc tanio, to trzeba zaczac od ciecia metrazu. Moze programu dwoch kuchni nie da sie wtedy zrealizowac, a moze da projektem indywidulanym, nie wiem. I dach dwuspadowy, niekoniecznie duzy zadaszony taras i inne kominy, wykusze. Wlasnie wybieram projekt i przestudiowalam mnostwo dyskusji na muratorzez dotyczace tanich w realizacji proijektow. Poszukaj tych watkow, wez pod uwage dzialke i ustal liste kryteriow i nastaw sie na wiele godzin szukania projektow.

mario1976
23-08-2007, 10:36
co myślicie o projekcie


http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=447&opcja=opis

jest za duży, i ten dach , ale ma fajnie rozmieszczone 2 mieszkania

Ja myślę, że powinnaś się dokładnie zastanowić czego chcesz czego oczekujesz, porównac to z zasobnością portfela, zmierzyć siły na zamiary bo widze dużo niekonsekwencji w tym co piszesz.

Pierwszy post i wybierasz dom 140m2 przy budżecie 250 do zamieszkania. Jak dla mnie niewykonalne chyba, że ktoś rzeczywiście zamieszka w stanie developerskim bez zagospodarowania działki i włoży w budowe mase własnej pracy (fachowcy z rodziny). Kilku forumowiczów pisze Ci, ze przy takim budżecie znajdź coś mniejszego 80-100m2. Następnie jest przegląd kilku projektów i nagle pytasz czy fajny jest projekt o pu 180m2. No moim zdnaiem fajny jak się ma troszke bardziej wypchany portfel :wink: .

Wiem, że na poczatku szukanie projektu to bładzenie we mgle...ale chyba takie podstawowe kryterium jak oczekiwana co do powierzchni domu musisz znać. To tak jakbyś poszła do salonu kupić Toyotę Yaris a wyjechałabyć nowym Avensisem :wink:

kachna28
23-08-2007, 10:46
co myślicie o projekcie


http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=447&opcja=opis

jest za duży, i ten dach , ale ma fajnie rozmieszczone 2 mieszkania

Sama sobie odpowiedziałaś :) On jest ogromny! przy tym budżecie nie porywałabym się na więcej niż 120m.kw. i bez garażu...

artuross
23-08-2007, 10:56
a co myslicie o tym? http://www.z500.pl/index.php?projekt=14&rzuty=1&lustro=0 kilka osob go juz buduje :D a nawet konczy :D

skrzydelkomexico27
23-08-2007, 11:39
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=447&opcja=opis

Jest to jedyny projekt, w którym podoba mi się rozmieszczenie dwóch mieszkań, oczywiście powierzchnia tego domu jest zdecydowanie za duża.

Zlikwidowałabym też wc w mieszkaniu po lewej stronie, garaż i dołożyła okno na ścianie w kuchni.

Oczywiście powierzchnię całkowitą zmniejszyłabym do ok 90 metrów.

Teraz musze znaleźć dom mniejszy z dwuspadowym dachem, w którym można by było zaprjektować wnętrze na dole w ten sposób.

jak myślicie, czy jest to wykonalne np. w ramach adaptacji jakiegoś projektu

i najlepiej żeby góra nie była duża, np do 50 metrów kw

skrzydelkomexico27
23-08-2007, 11:45
mario, jest wiele projektów, które na zewnątrzi i pod kątem wielkości mi odpowiadają i sa dość tanie w realizacji
Dla mnie problemem jest znalezienie projektu , który przewidywałby 2 mieszkania, dlatego sięgam do tych większych, by zorientować się , jak to ma wyglądać. Mi wystarczy mały domek, i myślę własnie o adaptacji projektu. Zastanawiam się tylko, czy w ramach adaptacji, można zrobić aż tyle zmian

qlpiak
23-08-2007, 11:48
Nie wiem, czy znajdziesz architekta, ktory z ramach apaptacji zminiejszy powierzchnie o polowe i rodzaj dachu.
Sa takie projekty parterowek, w ktorych mozesz dowolnie przestawic sciany dzialowe, bo sa nie maja w srodku scian nosnych, a dach-stop oparte na wiazarach. Jak maja prosta bryle i dwuspadowy dach, to nie musza byc drogie, choc parterowki, choc zdania w tej sprawie sa podzielone. Zalezy te, jakie masz warunki gruntowe i minimalny wymagany spadek dachu. Poszukaj czegos takiego jak http://www.archipelag.pl/projekty-domow/bogna-w-ii/ i sprobuj wpisac ten uklad, co ci sie podoba, ale moze zrezygnuj z jednej z sypialni. Moze tesciowa moze spac w swoim salonie?

skrzydelkomexico27
23-08-2007, 11:51
Nie wiem, czy znajdziesz architekta, ktory z ramach apaptacji zminiejszy powierzchnie o polowe i rodzaj dachu.
Sa takie projekty parterowek, w ktorych mozesz dowolnie przestawic sciany dzialowe, bo sa nie maja w srodku scian nosnych, a dach-stop oparte na wiazarach. Jak maja prosta bryle i dwuspadowy dach, to nie musza byc drogie, choc parterowki, choc zdania w tej sprawie sa podzielone. Zalezy te, jakie masz warunki gruntowe i minimalny wymagany spadek dachu. Poszukaj czegos takiego jak http://www.archipelag.pl/projekty-domow/bogna-w-ii/ i sprobuj wpisac ten uklad, co ci sie podoba, ale moze zrezygnuj z jednej z sypialni. Moze tesciowa moze spac w swoim salonie?


Właśnie o to mi chodzi

tylko jest jeszcze jedna kwestia, czy lepszy byłby dom parterowy, czy z poddaszem użytkowym

qlpiak
23-08-2007, 11:57
Kochana, nie wywoluj wilka z lasu;) Uzyj wyszukiwarki, a dostaniesz setki postow przestawiajacych za i przeciw jednych i drugich. Warto przez nie przebrnac. Ale sprawdz najpierw, jaki spadek dachu musisz miec zgodnie z planem zagospodarowania lub decyzja i zastanow sie, czy Twoja dzialka nadaje sie na parterowke.

skrzydelkomexico27
23-08-2007, 12:41
http://www.z500.pl/index.php?wyszukiwanie=1&powierzchnia=&kondygnacje=&nazwa_projektu=

Znalazłam chyba projekt, w którym wnętrze można przystosować w taki sposób, jest też wersja z poddaszem użytkowym

Ten projket wydaje mi asię prosty

qlpiak
23-08-2007, 12:49
Link sie nie otwiera. Jak sie nazywa ten projekt?
Przesuwanie scian wewnetrznych i kominow w domach z poddaszem jest bardziej skomplikowane. Przesuniesz komin na dole, zawadza na gorze. Na poddaszu czesto sa jeszcze slupy. Jesli sciana jest nosna, nie zawsze sie da w ogole przesunac bez duzego przeprojektowywania.
Ja bym zrobila na Twoim miejscu tak. Odeszlabym od komputera. Wyliczyla, ile pomieszczen potrzebujesz i jakie ich powierzchnie jestes w stanie zaakceptowac. Zsumowala. Jak wyjdzie duzy dom, przedyskutowala z rodzina, czy rzeczywiscie tyle tego musi byc. Wypisalabym sobie kryteria taniego w realizacji domu. Potem naszkicowalabym sobie, uklad w srodku, jaki mi wydawalby sie funkcjonalny i dalej szukala domow, ktore choc troche temu odpowiadaja. Jak sie nie znajdzie, projekt indywidualny. Masz nietypowe oczekiwania: dwa mieszkania w tanim (czytaj malym) domku.

skrzydelkomexico27
23-08-2007, 12:54
z8

kachna28
23-08-2007, 13:02
A czemu w końcu nie chcesz tego projektu "bażant"? w nim byłoby najmniej zmian, jest prosty, ma 2 mieszkania, wystarczy odciąć garaż i zlikwidować 1 łazienkę na górze...

qlpiak
23-08-2007, 13:03
z8 z poddaszem to bedzie juz 160 metrow uzytkowej. Jaki masz minimalny kat dachu? Z bazancie bez garazu nie bedzie miejsca na pomieszczenie gospodarcze. Czym chcesz ogrzewac?

theodolit
23-08-2007, 13:06
bo jak widac plan jest zeby zbudowac maly dom 160mkw ;)

prawda jest ze decyzje te naleyz jeszcze raz przeyslec/ przedyskutowac i sadzac po objawach - to sie raczej nie uda ....

jak nie da sie dyscypliny na poziomie szukania projektu zachowac - to potem necacy wykonawcy/ sprzedawcy przewioza inwestycje


z tego co zauwazylem da sie zbudowac tanio - ale naprawde trzeba wiedziec co sie robi ...


pozdrawiam
Piotrek

skrzydelkomexico27
23-08-2007, 13:08
Bażant wydaje mi sie drogi w ealizacji - duża powierzchnia dachu

qlpiak - na początek mieszkalibyśmy na dole, a z czasem wykończylibyśmy górę - więc nie byłoby 160

theodolit
23-08-2007, 13:14
Bażant wydaje mi sie drogi w ealizacji - duża powierzchnia dachu

qlpiak - na początek mieszkalibyśmy na dole, a z czasem wykończylibyśmy górę - więc nie byłoby 160

tak nie wyjdzie- tez tak chcialem i porazke ponioslem ;)

po 1 - robisz od razu drozszy strop
2 - scianki kolankowe
3 - pojawia sie argumenty ze potem z brudnymi robotami (tynki/wylewki) przez gotowy dom beda ganiac
4 - docieplic dach i tak trzeba bedzie

czyli sumarycznie zaoszczedzic sie da tyle co na malowaniu/podlogach

jak juz to strzelac w cos czego nie da sie powiekszyc ;) - no ew rozbudowac wglab dzialki etc

qlpiak
23-08-2007, 13:17
qlpiak - na początek mieszkalibyśmy na dole, a z czasem wykończylibyśmy górę - więc nie byłoby 160
Tzn. na czym bys zaoszczedzila? Na podlogach, drzwiach, kaloryferach, parapetach i kontaktach? Bo rozprowadzenie instalacji na pewno bys zrobila, ocieplenie, plyty karton gips, okna i wylewki. Dochodzi strop, schody, mocniejszy fundament. Jak parterowka to parterowka, a jak z poddaszem to z poddaszem. Opcja parterowka z opcja adaptacja w przyszlosci to na pewno nie z tym budzetem. Ja pewnie ze wzgledu na warunki gruntowe zdecyduje sie na domek z poddaszem, zamieszkam na 57 metrach na dole. Ale powiem ci, ze szukajac prostego domu ok. 100-110 metrow b. trudno bylo znalesc taki, zeby na dole mial salon, kuchnie, gabinet, mala lazienke i pomieszczenie gospodarcze, przy zalozeniu, ze poddasze ma byc wygodne (niewielka roznica powierzchni parter-poddasze). A ty chcesz na dole 2 kuchnie, 2 salony, lazienke, pomieszczenie gospodarcze.
Wydaje mi sie, ze bazant bylby najmniejszym poddaszowym, jaki moglby spelnic Twoje oczekiwania. Z tym programem wnetrz mniejszej powierzchni na parterze niz 76 nie uzyskasz, a jeszcze brak kotlowni. To ile na dole, decyduje o tym, co na gorze (plus wysokosc scianki kolankowej i kat dachu), wiec przy niskiej sciance kolankowej masz tam dodatkowe 46 metrow. To tez nie jest maly dom - kubatura 677 (moj bedzie mial 450). Powierzchnia dachu jest taka, bo kat nachylenia duzy, zeby duzo powierzchni wygospodarowac. Bylby mniejszy, pomieszczenia bylyby malowygodne, chyba zeby duzo podniesc scianke kolankowa. Nie wiem, czy zmiescisz sie w 250 tys. Duzo zalezy od tego, jakie masz warunki gruntowe, jak daleko media np.
Moze 2 salony, 2 kuchnie, 2 lazienki, 1 sypialnia i pomieszczenie gospodarcze (male pomieszczenia) na ok. 100 metrach latwiej by ci bylo uzyskac w parterowce.
Ale trzymam kciuki za owocne poszukiwania.

qlpiak
23-08-2007, 15:59
skrzydelkomexico27, czy pisalam ci juz, ze masz fajny nick?
Spojrz tu: http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=62901
To niby dom letniskowy, ale jak jedna kuchnie zamknac (usunac dzrwi wejsciowe), z jednej kuchni wydzielic wiatrolap i cofnac w podcien, w jednej z lazienek zrobic pomieszczenie gospodarcze (w glebi domu, wiec chyba tylko na gaz), zostawic przeszklenia tylko od strony poludniowej, rozwazyc kominek, bedzie dla Ciebie jak znalazl - 87,4metry a dwa mieszkania. Mozna by skrocic okapy nad tarasem bo i tak powierzchnia dachu niemala. Tylko, czy taki kat dachu u Ciebie przejdzie?

theodolit
23-08-2007, 16:06
mysle ze argumentem tu jes ttez wykanczanie obu mieszkan - 2 kuchnie 2 lazienki - to ladne parenascie tysiecy

czandra
23-08-2007, 16:08
Dziękuję za odpowiedzi ;)

Jak myślicie , czy na taki domek nas stać,
http://www.dobredomy.pl/?id_project=74&infopage=1&lustro=1


wiem , że dla niektórych wyda się on skromny ale taki nam wystarczy
Co myślicie o kosztach jego budowy

Ciekawa też jestem czy jest możliwość wprowadzenia dość dużych zmian w projekcie co do rozmieszczenia pomieszczeń

Bardzo fajny domek, podobny układ do mojego, przed zmainami:
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=98&sid=5

Niestety dla mnie 250 tys. wystarczy na stan surowy zamknięty. Ale mam jeszcze poddasze i garaż wolnostojący. Musicie użyć tanich materiałów. Może wystarczy. :wink:

piotrulex
23-08-2007, 20:17
Niestety dla mnie 250 tys. wystarczy na stan surowy zamknięty. Ale mam jeszcze poddasze i garaż wolnostojący. Musicie użyć tanich materiałów. Może wystarczy. :wink:

polowa Twojej kwoty to az nadto na nasz stan surowy zamkniety czyli dachem pokytym papa i deskami oraz oknami pcv zloty dab ze szprosami. dom mamy 3-kondygnacyjny i wiekszy od Twojego

tak wiec naprawde nie mozna generalizowac z tymi kosztami :wink:

VICO z archigraph