PDA

Zobacz pełną wersję : kto zrobi mi analizę gruntu?!



BOHO
20-08-2007, 19:29
czy wiecie kto w Wawie (jaka firma lub instytucja ) może mi zrobić analizę gruntu z działki?
na działce były zasypywane kiedys doły i obawiam się, że może być to jakiś żużel hutniczy....
chcę się dowiedzieć, czy nie jest to w jakikolwiek sposób szkodliwe, że np nie promieniuje....
co możecie mi doradzić ?

BOHO
20-08-2007, 20:59
nikt nie ma żadnej złotej myśli? :-?

Geno
20-08-2007, 22:14
Jak chciałbym dla dziecka znaleźć maskotkę wpisałbym w google "miś puchatek".

Jeśli chcesz znaleźć kogoś kompetentnego wpisz geolog lub geotechnik Warszawa.

Dorosły jesteś.

BOHO
20-08-2007, 22:21
Jak chciałbym dla dziecka znaleźć maskotkę wpisałbym w google "miś puchatek".

Jeśli chcesz znaleźć kogoś kompetentnego wpisz geolog lub geotechnik Warszawa.

Dorosły jesteś.

lepiej nie bądź taki "najlepszy doradca na tym forum"..... szukam kogoś, kto z własnego doświadczenia wie coś na ten temat, bo taki jest chyba cel tego forum....
więc albo coś wiesz i podziel się swoimi doświadczeniami, albo wpisz "miś puchatek" i baw się dobrze....

PS.dorosły jestem a ty?

Geno
20-08-2007, 22:24
Jak chciałbym dla dziecka znaleźć maskotkę wpisałbym w google "miś puchatek".

Jeśli chcesz znaleźć kogoś kompetentnego wpisz geolog lub geotechnik Warszawa.

Dorosły jesteś.

lepiej nie bądź taki "najlepszy doradca na tym forum"..... szukam kogoś, kto z własnego doświadczenia wie coś na ten temat, bo taki jest chyba cel tego forum....
więc albo coś wiesz i podziel się swoimi doświadczeniami, albo wpisz "miś puchatek" i baw się dobrze....

PS.dorosły jestem a ty?

W takim razie proponuję wizytę u okulisty jeśli nie widziałś jak wpisałem geolog i geotechnik...

BTW. Status "doradcy" mi powiewa.

P.S. Pytanie retoryczne. Niepotrzebnie się gotujesz. Zwycięstwo nad lenistwem i przeproszenie się z wyszukiwarką to ciekawe zjawisko.

Barbossa
20-08-2007, 22:24
lepiej nie bądź taki "najlepszy doradca na tym forum"..... szukam kogoś, kto z własnego doświadczenia wie coś na ten temat, bo taki jest chyba cel tego forum....
więc albo coś wiesz i podziel się swoimi doświadczeniami, albo wpisz "miś puchatek" i baw się dobrze....

PS.dorosły jestem a ty?
chyba nie bardzo, bo z czytaniem jakiś problem



Jeśli chcesz znaleźć kogoś kompetentnego wpisz geolog lub geotechnik Warszawa.

.
ale chyba zna to tylko z książek :D

Geno
20-08-2007, 22:28
lepiej nie bądź taki "najlepszy doradca na tym forum"..... szukam kogoś, kto z własnego doświadczenia wie coś na ten temat, bo taki jest chyba cel tego forum....
więc albo coś wiesz i podziel się swoimi doświadczeniami, albo wpisz "miś puchatek" i baw się dobrze....

PS.dorosły jestem a ty?
chyba nie bardzo, bo z czytaniem jakiś problem



Jeśli chcesz znaleźć kogoś kompetentnego wpisz geolog lub geotechnik Warszawa.

.
ale chyba zna to tylko z książek :D

Wiesz Barbossa , sam się zastanawiam, od 2003 roku i ślepota, chyba jakaś forma ekspiacji. Trzeba się z okulistą jednak przeprosić.

Sasha
20-08-2007, 22:29
Widzisz Geno... jeszcze zjeb... dostałeś :)

Z doświadczenia: takie badania wykonują geotechnicy i aby dostać pozwolenie na budowę musisz mieć projekt zaadoptowany do twoich szczególnych warunków gruntowych

Więc w kolejności:

1. Odpalamy przeglądarkę www
2. wpisujemy w adresie www.google.pl
3. wpisujemy geotechnik Warszawa - bądź gdzie tam mieszkasz
4. Bierzemy kartkę papieru i mozolnie przepisujemy nr tel
5. Dzwonimy i dowiadujemy się za ile
6. Po negocjacjach z tym czy z tamtym wykonujemy takie badania
7. Płacimy za usługę

Mam nadzieję że instrukcja spełniła twoje oczekiwania
W razie jakichkolwiek wątpliwości jestem do twojej dyspozycji

PS
Tylko mi się tu nie obrażaj :) spokojnie - jak chcesz to pytaj dalej - będziemy odpowiadać jak będzie trzeba :)

Geno
20-08-2007, 22:32
Widzisz Geno... jeszcze zjeb... dostałeś :)



Już się przyzwyczaiłęm,że broń Boże zwrócić komuś uwagę,że przypomina 13 letniego gimnazjalistę z przemożną chęcią otrzymania wszystkiego na platynowej tacy... :wink:

BOHO
20-08-2007, 22:37
lepiej nie bądź taki "najlepszy doradca na tym forum"..... szukam kogoś, kto z własnego doświadczenia wie coś na ten temat, bo taki jest chyba cel tego forum....
więc albo coś wiesz i podziel się swoimi doświadczeniami, albo wpisz "miś puchatek" i baw się dobrze....

PS.dorosły jestem a ty?
chyba nie bardzo, bo z czytaniem jakiś problem



Jeśli chcesz znaleźć kogoś kompetentnego wpisz geolog lub geotechnik Warszawa.

.

ale chyba zna to tylko z książek :D

Wiesz Barbossa , sam się zastanawiam, od 2003 roku i ślepota, chyba jakaś forma ekspiacji. Trzeba się z okulistą jednak przeprosić.

no proszę.... porady nie usłyszałem, ale za to natknąłem się na klub wzajemnej adoracji.... no dalej chłopaki - wyrzućcie z siebie przed snem te całodzienne frustracje....
a jak chcecie sobie posłodzić, to załóżcie sobie własny temat i się tam będziecie pieścić..... powodzenia.....

BOHO
20-08-2007, 22:39
Widzisz Geno... jeszcze zjeb... dostałeś :)



Już się przyzwyczaiłęm,że broń Boże zwrócić komuś uwagę,że przypomina 13 letniego gimnazjalistę z przemożną chęcią otrzymania wszystkiego na platynowej tacy... :wink:

a ja się przyzwyczaić do odzywek "najlepszych doradców na tym forum" jakoś nie mogę..... ech życie....

PS. ciagnie cię do 13 letnich gimnazjalistów? to chyba nie ten portal....

Geno
20-08-2007, 22:45
Widzisz Geno... jeszcze zjeb... dostałeś :)



Już się przyzwyczaiłęm,że broń Boże zwrócić komuś uwagę,że przypomina 13 letniego gimnazjalistę z przemożną chęcią otrzymania wszystkiego na platynowej tacy... :wink:

a ja się przyzwyczaić do odzywek "najlepszych doradców na tym forum" jakoś nie mogę..... ech życie....
Wiesz , kiedyś poszedłem do lekarza.

Spytał: co Panu dolega.

Powiedziałem - boli.

Spojrzał na mnie wzrokiem patrzącego na bezradnego ,bezmyślengo skorupiaka.

Więc myśle czasami sobie,że jak ma sie >18 lat to wypada reprezentować jakiś poziom pewnej pracowitości a nie czekać na łaskę Boga.

Oczywiście moge się mylić.

Taka dygresja nie mająca związku z autorem temat: Łagodnie mówiąc chyba czasami trzeba mieć jakiś ban na IQ aby zadawać to samo pytanie jeśli wisi ne tej stronie, np. 100 raz o izolację lub coś w tym stylu.

BTW. BOHO , zaczepka intelektualnie słaba jeśli chodzi o gimnazialistów a " Cię" się pisze z dużej litery, chyba,że wychowanie kształtował chlewik.

Pozdrawiam

BOHO
20-08-2007, 22:47
Widzisz Geno... jeszcze zjeb... dostałeś :)

Z doświadczenia: takie badania wykonują geotechnicy i aby dostać pozwolenie na budowę musisz mieć projekt zaadoptowany do twoich szczególnych warunków gruntowych

Więc w kolejności:

1. Odpalamy przeglądarkę www
2. wpisujemy w adresie www.google.pl
3. wpisujemy geotechnik Warszawa - bądź gdzie tam mieszkasz
4. Bierzemy kartkę papieru i mozolnie przepisujemy nr tel
5. Dzwonimy i dowiadujemy się za ile
6. Po negocjacjach z tym czy z tamtym wykonujemy takie badania
7. Płacimy za usługę

Mam nadzieję że instrukcja spełniła twoje oczekiwania
W razie jakichkolwiek wątpliwości jestem do twojej dyspozycji

PS
Tylko mi się tu nie obrażaj :) spokojnie - jak chcesz to pytaj dalej - będziemy odpowiadać jak będzie trzeba :)

nie mam zamiaru dostawać żadnego pozwolenia na budowę, ani adoptować żadnego projektu......
proponuję w kolejności:
1.przeczytać UWAŻNIE! mój pierwszy post
2.odnieść się do niego w przypadku posiadania doświadczenia w tym zakresie

wyraźnie napisałem, że mam kilka dołów zasypanych czymś, co przypomina mieszaninę ziemi z żużlem, być może hutniczym.......
ja TYLKO chcę wiedzieć, co to dokładnie jest i czy nie jest niebezpieczne dla zdrowia....
ŻADNE projekty, ŻADNE adaptacje, ŻADNE pozwolenia.....

PS.nie obrażam się.....tylko przyjmuję sposób dyskusji adwersarza....

Sasha
20-08-2007, 22:48
BOHO

ale chociaż napisz czy odpowiedź cię satysfakcjonuje...

Jest OK czy też czegoś brakuje? A moze chodziło ci o cos innego ???

BOHO
20-08-2007, 22:51
Widzisz Geno... jeszcze zjeb... dostałeś :)



Już się przyzwyczaiłęm,że broń Boże zwrócić komuś uwagę,że przypomina 13 letniego gimnazjalistę z przemożną chęcią otrzymania wszystkiego na platynowej tacy... :wink:

a ja się przyzwyczaić do odzywek "najlepszych doradców na tym forum" jakoś nie mogę..... ech życie....
Wiesz , kiedyś poszedłem do lekarza.

Spytał: co Panu dolega.

Powiedziałem - boli.

Spojrzał na mnie wzrokiem patrzącego na bezradnego ,bezmyślengo skorupiaka.

Więc myśle czasami sobie,że jak ma sie >18 lat to wypada reprezentować jakiś poziom pewnej pracowitości a nie czekać na łaskę Boga.

Oczywiście moge się mylić.

Taka dygresja nie mająca związku z autorem temat: Łagodnie mówiąc chyba czasami trzeba mieć jakiś ban na IQ aby zadawać to samo pytanie jeśli wisi ne tej stronie, np. 100 raz o izolację lub coś w tym stylu.

BTW. BOHO , zaczepka intelektualnie słaba jeśli chodzi o gimnazialistów a " Cię" się pisze z dużej litery, chyba,że wychowanie kształtował chlewik.

Pozdrawiam

potwierdzam - możesz się mylić.....

PS. tematu o analizie składu gruntu(?) jakoś nie spotkałem....

Geno
20-08-2007, 22:52
BOHO

ale chociaż napisz czy odpowiedź cię satysfakcjonuje...

Jest OK czy też czegoś brakuje? A moze chodziło ci o cos innego ???

Sam nie wiem, jeśli nie geolog i geotechnik jest w stanie stwierdzić jaki jest grunt choćby był radioaktywnym żużlem to nie wiem kto. Może stomatolog.

BOHO
20-08-2007, 22:56
BOHO

ale chociaż napisz czy odpowiedź cię satysfakcjonuje...

Jest OK czy też czegoś brakuje? A moze chodziło ci o cos innego ???

Sam nie wiem, jeśli nie geolog i geotechnik jest w stanie stwierdzić jaki jest grunt choćby był radioaktywnym żużlem to nie wiem kto. Może stomatolog.

może.... właśnie szukam kogoś, kto miał taki lub podobny przypadek....

to co ? juz starczy ?

Sasha
20-08-2007, 22:57
Teraz BOHO to cię nie rozumiem

mogłeś się trochę wkurzyć na początku o misia puchatka, ale teraz już ..... serio... zdradzisz tajemnicę o co pytałeś jeżeli nie o gościa do badania gruntu?

Edit:
Pisałem wcześniej że każde warunki są szczególne więc wymagane jest badanie gruntu. Dopiero po tych badaniach będziesz wiedział co i jak i dopiero wtedy mozesz poszukać ludzi którzy przeszli podobne doświadczenie., Dzisiaj to masz do wykonania badanie aby się dowiedzieć czy wogóle coś masz na tej swojej działce

Geno
20-08-2007, 22:58
BOHO

ale chociaż napisz czy odpowiedź cię satysfakcjonuje...

Jest OK czy też czegoś brakuje? A moze chodziło ci o cos innego ???

Sam nie wiem, jeśli nie geolog i geotechnik jest w stanie stwierdzić jaki jest grunt choćby był radioaktywnym żużlem to nie wiem kto. Może stomatolog.

może.... właśnie szukam kogoś, kto miał taki lub podobny przypadek....

to co ? juz starczy ?
Pewnie, Ja ju ż swoje napisałem. MOoesz próbowac nawet u Cyganki. Niemniej jednak analizą gruntu zajmują się geolodzy i geotechnicy.

Pozdrawiam.

BOHO
20-08-2007, 22:59
BOHO

ale chociaż napisz czy odpowiedź cię satysfakcjonuje...

Jest OK czy też czegoś brakuje? A moze chodziło ci o cos innego ???

nie

przeczytaj moją instrukcję - raptem 2 punkty.....

Geno
20-08-2007, 23:01
BOHO

ale chociaż napisz czy odpowiedź cię satysfakcjonuje...

Jest OK czy też czegoś brakuje? A moze chodziło ci o cos innego ???

nie

przeczytaj moją instrukcję - raptem 2 punkty.....
Kup 30 świnek morskich i jak przezyją miesiąc to ok. Albo skorzystaj z wczesniejszych rad.

Sasha
20-08-2007, 23:03
Pisałem wcześniej że każde warunki są szczególne więc wymagane jest badanie gruntu. Dopiero po tych badaniach będziesz wiedział co i jak i dopiero wtedy mozesz poszukać ludzi którzy przeszli podobne doświadczenie., Dzisiaj to masz do wykonania badanie aby się dowiedzieć czy wogóle coś masz na tej swojej działce

BOHO
20-08-2007, 23:07
BOHO

ale chociaż napisz czy odpowiedź cię satysfakcjonuje...

Jest OK czy też czegoś brakuje? A moze chodziło ci o cos innego ???

nie

przeczytaj moją instrukcję - raptem 2 punkty.....
Kup 30 świnek morskich i jak przezyją miesiąc to ok. Albo skorzystaj z wczesniejszych rad.

no dobra - jedna rada jest.....
ktoś jeszcze ?

Barbossa
20-08-2007, 23:11
możesz worek tego szmelcu wsadzić komuś, kogo nie lubisz, po wyro (mnie raczej nie, bo materac leży na podłodze, worek nie wlezie) i patrzyć czy kudły, zęby i paznokcie nie wypadają

albo poszukać nauczyciela PO (nie Platfusów Ochwaconych), oni mają dozymetry, pożycz i sprawdź


próba poradzenia, w formie lepszej, gorszej, beznadziejnej, nic nie daje, totalna porażka, szkoda nerwów;
Szybkaosa - masz rację

BOHO
20-08-2007, 23:11
Pisałem wcześniej że każde warunki są szczególne więc wymagane jest badanie gruntu. Dopiero po tych badaniach będziesz wiedział co i jak i dopiero wtedy mozesz poszukać ludzi którzy przeszli podobne doświadczenie., Dzisiaj to masz do wykonania badanie aby się dowiedzieć czy wogóle coś masz na tej swojej działce


jakie warunki ? w ogóle czytałeś, co napisałem?
ja chcę analizę czegoś co leży w kilku dołach i udaje ziemię! a ja mam podejrzenia, że nie do końca nią jest.....
czy jesteś może jakimś urzędnikiem i masz obsesje w temacie projektów, warunków, adaptacji i tego typu historii? bo już nie wiem....

szybkaosa
20-08-2007, 23:13
BOHO

ale chociaż napisz czy odpowiedź cię satysfakcjonuje...

Jest OK czy też czegoś brakuje? A moze chodziło ci o cos innego ???

nie

przeczytaj moją instrukcję - raptem 2 punkty.....
Kup 30 świnek morskich i jak przezyją miesiąc to ok. Albo skorzystaj z wczesniejszych rad.

no dobra - jedna rada jest.....
ktoś jeszcze ?

Ludzie starają się Ci pomóc, a Ty traktujesz ich jak petentów w urzędzie albo w przychodni.
Co za "kto jeszcze"? :-?

BOHO
20-08-2007, 23:14
możesz worek tego szmelcu wsadzić komuś, kogo nie lubisz, po wyro (mnie raczej nie, bo materac leży na podłodze, worek nie wlezie) i patrzyć czy kudły, żeby i paznokcie nie wypadają

albo poszukać nauczyciela PO (nie Platfusów Ochwaconych), oni mają dozymetry, pożycz i sprawdź

rada numer dwa.....jeszcze ktoś?

BOHO
20-08-2007, 23:18
BOHO

ale chociaż napisz czy odpowiedź cię satysfakcjonuje...

Jest OK czy też czegoś brakuje? A moze chodziło ci o cos innego ???

nie

przeczytaj moją instrukcję - raptem 2 punkty.....
Kup 30 świnek morskich i jak przezyją miesiąc to ok. Albo skorzystaj z wczesniejszych rad.

no dobra - jedna rada jest.....
ktoś jeszcze ?

Ludzie starają się Ci pomóc, a Ty traktujesz ich jak petentów w urzędzie albo w przychodni.
Co za "kto jeszcze"? :-?

a to niby w jakim temacie ? czy tylko taka dygresja moralizatorska? ten etap mamy juz za soba.... przykro mi , ale spóźniłaś się.....

Sasha
20-08-2007, 23:21
Wywołałeś do odpowiedzi więc masz


czy wiecie kto w Wawie (jaka firma lub instytucja ) może mi zrobić analizę gruntu z działki?

Tak Sir, analizę gruntu robią geotechnicy - firm jest od cholery. Ukażą się tym oczom po odpaleniu www.google.pl


na działce były zasypywane kiedys doły i obawiam się, że może być to jakiś żużel hutniczy....

Rozumiem, że to twoje przypuszczenia, ale tę sprawę może rozstrzygnąć tylko BADANIE GRUNTU.



chcę się dowiedzieć, czy nie jest to w jakikolwiek sposób szkodliwe, że np nie promieniuje....
co możecie mi doradzić ?

Tak jak pisałem wcześniej: Możemy ci poradzić badanie gruntu - przecież nikt na forum nie da ci odpowiedzi czy to co masz na działce jest dobre, złe , nieistotne. Jak mamy Ci pomóc dobry człowieku kiedy ty sie napisz zamiast czytać ze zrozumieniem

szybkaosa
20-08-2007, 23:23
Obliczenie ilości ~4C, obecnego w danym znalezisku, jest kłopotliwe ze względu na niską koncentrację tego izotopu. Pierwszy system, zastosowany przez W E Libby pomysłodawcę i laureata nagrody Nobla, opierał się na obliczeniu promieniowania f3-, emitowanego przez specjalnie przekształconą próbkę.

Próbka spalić tak, żeby przekształcić zawarty w niej węgiel w dwutlenek węgla (COz). Dwutlenek węgla jest gazem o temperaturze i ciśnieniu otoczenia i jako taki może być poddany obliczeniom w specjalnych urządzeniach, nazywanych <<licznikami gazowymi>>. Przy pomocy wyżej opisanej metody określa się ilość '4C poprzez pomiar radioaktywności. Trudności wiążą się z obliczeniem próbek o niskiej emisji w środowisku naturalnie poddanym intensywnemu promieniowaniu. Aktualnie wraz z udoskonaleniem przyrządów dokonuje się pomiarów na próbkach, których ciężar mieści się w dziesiątkach miligramów

Drugi i bardziej nowoczesny system przewiduje określenie ilości ~ 4C za pomocą spalania próbki do dwutlenku węgla oraz następującym po nim przekształcenie w węgiel elementarny Ten ostatni zostaje potem poddany analizie, przy użyciu specjalnego narzędzia zwanego <<akceleratorem-spektrometrem masowym>> (AMS). Nie zagłębiając się w szczegóły techniczne, urządzenie to pozwala na odparowanie węgla elementarnego oraz na bezpośrednie określenie przy pomocy spektrometru masowego ilości '4C. Oprócz tego określa się również ilość 13C i 12C. Zaletą tej metody jest zastosowanie mniejszej ilości próbek (parę miligramów) oraz bardziej zwarty czas przeprowadzania analizy Metoda AMS jest nowocześniejsza od metody obliczenia. W wielu przypadkach jej wyniki odpowiadają wynikom otrzymanym za pomocą metody obliczenia, w innych z kolei pojawiają się znaczne rozbieżności.

Możliwość błędu oraz ograniczenia procedury

Zarówno metoda AMS jak i metoda obliczenia od danych doświadczalnych przechodzi do określenia wieku próbki, posługując się całym szeregiem rachunków, które oczywiście posiłkują się specjalnymi systemami kalibracji w celu poprawiania błędów oraz właściwej oceny naturalnych i nieuniknionych statystycznych rozproszeń danych. Ogólnie rzecz ujmując, przy pomocy systemu radioaktywnego węgla uzyskujemy datowanie zgodne z prawdziwym wiekiem znaleziska, wcześniej określonym pewnymi drogami doświadczalnymi, dającymi się nakreślić w oparciu o zdobycze archeologii, historii itp.
Stwierdzenie to powinno zostać poddane uważnej ocenie, zwłaszcza iż znane są przypadki pewnej rozbieżności pomiędzy prawdziwym wiekiemznalezisk a ich wiekiem określonym na drodze radiodatacji.
Najczęściej spotykane rozbieżności występują w przypadku próbek silnie zanieczyszczonych w ciągu wieków w wyniku kontaktu z otoczeniem.
Z drugiej strony najdokładniejsze radiodatacje zostały przeprowadzone na próbkach przechowywanych w zamkniętych, bardzo szczelnych, pojemnikach.
Ze względu na jednorodność ciężaru powierzchnia wystawiona na interakcję z otoczeniem jest bardzo duża w porównaniu do innych systemów (drewna, skóry), a to z powodu małej średnicy włókna (rzędu dziesiątek mikronu). Jeżeli w czasie przygotowywania próbek nie zostanie w całości usunięty materiał obcy bardzo łatwo jest popełnić poważne błędy w określeniu wieku znaleziska.
W istocie, określanie wieku przy pomocy pomiaru zawartości węgla ~ 4C jest dobrą metodą, którą należy potraktować z uwagą, ale która jednocześnie przedstawia pewne braki. Jej wyniki powinno się oceniać w odniesieniu do rodzaju próbki oraz jej historii, jak również porównywać z rezultatami uzyskanymi w wyniku zastosowania innych metod określania wieku oraz charakterystyki znaleziska.

rada numer trzy.....jeszcze ktoś?

Sasha
20-08-2007, 23:29
chylę czoła - fachowa metoda i uważam że jest znacznie lepsza od mojej i od Geno. Tylko jak do cholery pobrać te próbki? :)

BOHO
20-08-2007, 23:30
rada numer trzy....
bynajmniej nie chodzi mi o ustalenie wieku mojej wątpliwej gleby/żuzla, tylko czy nie jest chemicznie i radioaktywnie niebezpieczna dla zdrowia....
jakby inna bajka......chociaż aktorzy ci sami......
trochę za szybko jak na osę....

szybkaosa
20-08-2007, 23:33
chylę czoła - fachowa metoda i uważam że jest znacznie lepsza od mojej i od Geno. Tylko jak do cholery pobrać te próbki? :)

To był żart, nie obraźcie się, ale wkurzył mnie pewien gość na forum :lol:

Ps. Nie radzę stosować opisanych przeze mnie metod...

Sasha
20-08-2007, 23:36
Ja się nie obrażam - z zasady :)

PS
Tylko jak ten facet pobierze te próbki - może sam? Metodą odkrywkową ? :)

BOHO
20-08-2007, 23:37
chylę czoła - fachowa metoda i uważam że jest znacznie lepsza od mojej i od Geno. Tylko jak do cholery pobrać te próbki? :)

To był żart, nie obraźcie się, ale wkurzył mnie pewien gość na forum :lol:

Ps. Nie radzę stosować opisanych przeze mnie metod...

etap żarcików i dowcipów, którym końca nie było.... też już mamy dawno za sobą....

Barbossa
20-08-2007, 23:39
moim zdaniem wyczerpaliście mozliwości doradzenia temu Forumowiczowi,
jeżeli do tej pory nie pomogło, to dalsze próby niestety mijają się z celem

Sasha
20-08-2007, 23:39
No i co dalej ? Dostałeś precyzyjną odp wcześniej?


Wywołałeś do odpowiedzi więc masz


czy wiecie kto w Wawie (jaka firma lub instytucja ) może mi zrobić analizę gruntu z działki?

Tak Sir, analizę gruntu robią geotechnicy - firm jest od cholery. Ukażą się tym oczom po odpaleniu www.google.pl


na działce były zasypywane kiedys doły i obawiam się, że może być to jakiś żużel hutniczy....

Rozumiem, że to twoje przypuszczenia, ale tę sprawę może rozstrzygnąć tylko BADANIE GRUNTU.



chcę się dowiedzieć, czy nie jest to w jakikolwiek sposób szkodliwe, że np nie promieniuje....
co możecie mi doradzić ?

Tak jak pisałem wcześniej: Możemy ci poradzić badanie gruntu - przecież nikt na forum nie da ci odpowiedzi czy to co masz na działce jest dobre, złe , nieistotne. Jak mamy Ci pomóc dobry człowieku kiedy ty sie napisz zamiast czytać ze zrozumieniem

Czy to cię satysfakcjonuje? Może sprecyzuj pytanie?

BOHO
20-08-2007, 23:40
Ja się nie obrażam - z zasady :)

PS
Tylko jak ten facet pobierze te próbki - może sam? Metodą odkrywkową ? :)

nie....poprzez adaptację projektu.....

BOHO
20-08-2007, 23:41
moim zdaniem wyczerpaliście mozliwości doradzenia temu Forumowiczowi,
jeżeli do tej pory nie pomogło, to dalsze próby niestety mijają się z celem

zgadzam się.... to państwu już dziękujemy.... miłej nocy.....

Sasha
20-08-2007, 23:42
Ja się nie obrażam - z zasady :)

PS
Tylko jak ten facet pobierze te próbki - może sam? Metodą odkrywkową ? :)

nie....poprzez adaptację projektu.....

skoro nie budujesz to po cholerę wszedłeś na to forum ? To forum dla budujących domów ale nie geotechników. Znajdz forum dla geaotechników lub geologów i tam zadaj to swoje pytanie.

Ostatecznie zawsze zostaje onet.pl

BOHO
20-08-2007, 23:47
Ja się nie obrażam - z zasady :)

PS
Tylko jak ten facet pobierze te próbki - może sam? Metodą odkrywkową ? :)

nie....poprzez adaptację projektu.....

skoro nie budujesz to po cholerę wszedłeś na to forum ? To forum dla budujących domów ale nie geotechników. Znajdz forum dla geaotechników lub geologów i tam zadaj to swoje pytanie.

Ostatecznie zawsze zostaje onet.pl

wszedłem bo chciałem.....poniał?
masz jakieś kompleksy czy marzy ci się cenzura na forum?

PS. trzeba UWAŻNIE czytać cudze posty....
PS2. poopowiadaj może jeszcze na temat "dla kogo WEDŁUG CIEBIE jest to forum"...... wesoło będzie..... :lol:

Sasha
20-08-2007, 23:51
ROTFL

moja propozycja: przeczytaj uważnie jeszcze raz wszystkie posty w tym wątku, baczną uwagę zwróć na zadane przez ciebie pytanie a potem na odpowiedzi.

Jeżeli czegoś brakuje i masz wątpliwości pytaj - a nie jak jakiś dziwak się napinasz.

szybkaosa
20-08-2007, 23:52
Ja się nie obrażam - z zasady :)

PS
Tylko jak ten facet pobierze te próbki - może sam? Metodą odkrywkową ? :)

nie....poprzez adaptację projektu.....

skoro nie budujesz to po cholerę wszedłeś na to forum ? To forum dla budujących domów ale nie geotechników. Znajdz forum dla geaotechników lub geologów i tam zadaj to swoje pytanie.

Ostatecznie zawsze zostaje onet.pl

wszedłem bo chciałem.....poniał?
masz jakieś kompleksy czy marzy ci się cenzura na forum?
PS.trzeba UWAŻNIE czytać cudze posty....

A i kultury trochę nie zaszkodzi. A wszyscy odpowiadali bo tak chcieli, poniał?
Masz jakieś kompleksy czy marzy ci się cenzura na forum?

szybkaosa
20-08-2007, 23:54
ROTFL

moja propozycja: przeczytaj uważnie jeszcze raz wszystkie posty w tym wątku, baczną uwagę zwróć na zadane przez ciebie pytanie a potem na odpowiedzi.

Jeżeli czegoś brakuje i masz wątpliwości pytaj - a nie jak jakiś dziwak się napinasz.

Ty to masz cierpliwość, pozazdrościć :D

BOHO
20-08-2007, 23:58
ROTFL

moja propozycja: przeczytaj uważnie jeszcze raz wszystkie posty w tym wątku, baczną uwagę zwróć na zadane przez ciebie pytanie a potem na odpowiedzi.

Jeżeli czegoś brakuje i masz wątpliwości pytaj - a nie jak jakiś dziwak się napinasz.

no tak....nie ma to jak wzorcowa wymiana myśli:

BOHO - na działce były zasypywane kiedys doły i obawiam się, że może być to jakiś żużel hutniczy....chcę się dowiedzieć, czy nie jest to w jakikolwiek sposób szkodliwe, że np nie promieniuje....
Sasha - Z doświadczenia: takie badania wykonują geotechnicy i aby dostać pozwolenie na budowę musisz mieć projekt zaadoptowany do twoich szczególnych warunków gruntowych....

i co to ma niby być za odpowiedź ? ? ?

proponuj czytać uważnie posty , a nie odpowiedać jak dziwak, co ślina przyniesie....

BOHO
21-08-2007, 00:01
Ja się nie obrażam - z zasady :)

PS
Tylko jak ten facet pobierze te próbki - może sam? Metodą odkrywkową ? :)

nie....poprzez adaptację projektu.....

skoro nie budujesz to po cholerę wszedłeś na to forum ? To forum dla budujących domów ale nie geotechników. Znajdz forum dla geaotechników lub geologów i tam zadaj to swoje pytanie.

Ostatecznie zawsze zostaje onet.pl

wszedłem bo chciałem.....poniał?
masz jakieś kompleksy czy marzy ci się cenzura na forum?
PS.trzeba UWAŻNIE czytać cudze posty....

A i kultury trochę nie zaszkodzi. A wszyscy odpowiadali bo tak chcieli, poniał?
Masz jakieś kompleksy czy marzy ci się cenzura na forum?

a mówiłem, że etap żarcików już mieliśmy za sobą..... znowu spóźniona....

gonzo29
21-08-2007, 07:13
tu masz adresy stacji które badają glebę
podstawowe badania kosztują w Lublinie 7.50 gr - spytaj jak się pobiera próbki
http://www.schr.bip.nor.pl/?aid=5

BOHO
21-08-2007, 08:42
tu masz adresy stacji które badają glebę
podstawowe badania kosztują w Lublinie 7.50 gr - spytaj jak się pobiera próbki
http://www.schr.bip.nor.pl/?aid=5

dziękuję bardzo! właśnie o coś takiego mi chodziło!

jak widać można konkretnie podejść do tematu i pomóc bliźniemu, zamiast wyszydzania i złośliwości, które prezentują niektórzy "najlepsi doradcy....." i członkowie ich klubu wzajemnej adoracji......
uczcie się chłopaki ! :wink:

Sasha
21-08-2007, 08:51
A pewnie że się uczymy - cały czas :)
tylko że to jest forum dla budujących swoje domy więc tematyka pytań i odpowiedzi jest również pod takim kątem.

Ja np jak chcę się czegoś dowiedzieć o snowboardzie to nie wypisuję tego w wymianie doświadczeń ponieważ jest to forum o budowaniu i urządzaniu. Jest do tego oddzielny wątek http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=99560&highlight=snowboard

Ja bardzo często nie potrafię do końca sprecyzować pytania ponieważ za mało wiem na dany temat, ale właśnie wchodząc na forum tematyczne mam nadzieję że ktoś mi pomoże.

Ergo: dobre sprecyzowanie pytanie, ale co ważniejsze umieszczenie go na właściwym forum pozwala zaoszczędzić sporo nerw

BOHO
21-08-2007, 09:05
A pewnie że się uczymy - cały czas :)
tylko że to jest forum dla budujących swoje domy więc tematyka pytań i odpowiedzi jest również pod takim kątem.

Ja np jak chcę się czegoś dowiedzieć o snowboardzie to nie wypisuję tego w wymianie doświadczeń ponieważ jest to forum o budowaniu i urządzaniu. Jest do tego oddzielny wątek http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=99560&highlight=snowboard

Ja bardzo często nie potrafię do końca sprecyzować pytania ponieważ za mało wiem na dany temat, ale właśnie wchodząc na forum tematyczne mam nadzieję że ktoś mi pomoże.

Ergo: dobre sprecyzowanie pytanie, ale co ważniejsze umieszczenie go na właściwym forum pozwala zaoszczędzić sporo nerw

no to jeszcze raz:

pytanie BOHO - na działce były zasypywane kiedys doły i obawiam się, że może być to jakiś żużel hutniczy....chcę się dowiedzieć, czy nie jest to w jakikolwiek sposób szkodliwe, że np nie promieniuje....
i
odpowiedź Sasha - Z doświadczenia: takie badania wykonują geotechnicy i aby dostać pozwolenie na budowę musisz mieć projekt zaadoptowany do twoich szczególnych warunków gruntowych....

wypowiadanie się na OKREŚLONY temat, jest jak widać, dla niektórych pewnym problemem.... natomiast pouczanie innych CO i GDZIE mają pisać, przychodzi im dosyć łatwo.... można i tak.....

PS.jak nietrudno się zorientować (można nawet przeczytać) temat forum brzmi: Wymiana doświadczeń..... i ja właśnie chciałem usłyszeć porady i o doświadczeniach innych w zakresie badania gruntu...... tak trudno to pojąć ? :-?

Sasha
21-08-2007, 09:21
wejdź tutaj http://forum.muratordom.pl/index.php i zobacz co jest napisane nad Wymiana Doświadczeń. Napisane jest forum o budowaniu i urządzaniu.

Czy twój wątek dotyczył urządzania u budowania? NIE.
Czy chciano Ci pomóc bo być może niezbyt precyzyjnie zadałeś swoje pytanie? TAK

Po prostu wszyscy zakładają że osoby przebywające na tym forum wykazują się min. choćby intelektem i zadadzą swoje pytanie w odpowiednim miejscu.

Tak więc zamiast się pieklić zastanów się czy to nie ty zachowałeś się trochę niestosownie. Na innym forum twój wątek zostałby po prostu zamknięty.

BOHO
21-08-2007, 09:38
wejdź tutaj http://forum.muratordom.pl/index.php i zobacz co jest napisane nad Wymiana Doświadczeń. Napisane jest forum o budowaniu i urządzaniu.

Czy twój wątek dotyczył urządzania u budowania? NIE.
Czy chciano Ci pomóc bo być może niezbyt precyzyjnie zadałeś swoje pytanie? TAK

Po prostu wszyscy zakładają że osoby przebywające na tym forum wykazują się min. choćby intelektem i zadadzą swoje pytanie w odpowiednim miejscu.

Tak więc zamiast się pieklić zastanów się czy to nie ty zachowałeś się trochę niestosownie. Na innym forum twój wątek zostałby po prostu zamknięty.

widzę, że trudno ci idzie, ale przeczytaj raz jeszcze moje "nieprecyzyjne pytanie":

pytanie BOHO - na działce były zasypywane kiedys doły i obawiam się, że może być to jakiś żużel hutniczy....chcę się dowiedzieć, czy nie jest to w jakikolwiek sposób szkodliwe, że np nie promieniuje....

i twoją "precyzyjną odpowiedź":
odpowiedź Sasha - Z doświadczenia: takie badania wykonują geotechnicy i aby dostać pozwolenie na budowę musisz mieć projekt zaadoptowany do twoich szczególnych warunków gruntowych....

zakłądając nawet, że pytanie było nieprecyzyjne, to odpowiedź jest kompletnie na inny temat i nijak się do pytania nie odnosi..... jest jakby z innej bajki i mówi zupełnie o czym innym.... naprawdę masz takie problemy z percepcją tematu ? mi naprawdę nie chodzi o poznanie twoich wolnych myśli.... jak masz coś w temacie - pisz! jak nie - nie zaśmiecaj tematu.....

PS.z tym zamykaniem to masz jakieś dziwne ciągotki......chyba pracowałeś w cenzurze, albo jako nauczyciel......co ?

BOHO
21-08-2007, 09:46
wejdź tutaj http://forum.muratordom.pl/index.php i zobacz co jest napisane nad Wymiana Doświadczeń. Napisane jest forum o budowaniu i urządzaniu.
Czy twój wątek dotyczył urządzania u budowania? NIE


taaaaaaaaa..... jeszcze mi napisz że mam płacić abonament TV..... :lol:

i skąd ten moralizatorski ton? jak chcesz być konsekwentny to zobacz sobie o czym ludzie piszą na tym forum i zacznij ich pouczać.... popularność masz zapewnioną.... :lol: powodzenia....

Sasha
21-08-2007, 09:50
OK

Nie rozumiesz i nie znasz netykiety więc trudno. Każde miejsce również szeroko rozumiany internet ma swoje prawa i zasady zachowania. Ty po prostu nie rozumiesz że zadałeś pytanie w złym wątku i ludzie próbowali ci pomóc mając na uwadze miejsce zadania pytania.

Na takich jak ty mówi się dzieci neostrady. Jeżeli nie wiesz co to za określenie to podam link

http://www.i-slownik.pl/1,1860,dziecko,neostrady.html

i jeszcze

http://dziecineo.prv.pl/

BOHO
21-08-2007, 09:56
ja nie wiem, czy to jest dobry wątek, czy nie..... wiem , że twoje odpowiedzi były bez sensu, biorąc pod uwagę zadane pytanie......

a propos dzieci.....jeśli na lekcji biologii, padnie pytanie z innego wątku, np. gdzie leży Wenezuela, to oczekiwana odpowiedź powinna dotyczyć położenia tego kraju, czy nadal pantofelka i jego funkcji życiowych? a może dzieci powinny wyjść natychmiast z klasy, bo to przecież "nie ten wątek".....

jak masz jeszcze coś do powiedzenia W TEMACIE - to proszę bardzo.... jeśli nie - to żegnam....

PS. ach te prawa i zasady...... nauczyciel jak nic.... :lol:

Sasha
21-08-2007, 11:08
ja nie wiem, czy to jest dobry wątek, czy nie.....
No i właśnie w tym problem, ze nie wiesz :)

a propos dzieci.....jeśli na lekcji biologii, padnie pytanie z innego wątku, np. gdzie leży Wenezuela, to oczekiwana odpowiedź powinna dotyczyć położenia tego kraju, czy nadal pantofelka i jego funkcji życiowych?

ale jeżeli zostanie zadane pytanie o silnik okrętowy to Pani biolog też powinna się wypowiedzieć?


a może dzieci powinny wyjść natychmiast z klasy, bo to przecież "nie ten wątek".....
to raczej pani powinna wyjść z klasy bo pewnie pomyliła lekcje :)

PS
Nie jestem nauczycielem - ale uważam, że czasem warto się trochę postarać i przeczytać zasady zachowania. Gdybyś założył ten wątek w odpowiednim miejscu odstałbyś od razu dobra i precyzyjną odpowiedź, a tak nikt na początku cię nie zrozumiał.

BOHO
21-08-2007, 11:45
ja nie wiem, czy to jest dobry wątek, czy nie.....
No i właśnie w tym problem, ze nie wiesz :)

a propos dzieci.....jeśli na lekcji biologii, padnie pytanie z innego wątku, np. gdzie leży Wenezuela, to oczekiwana odpowiedź powinna dotyczyć położenia tego kraju, czy nadal pantofelka i jego funkcji życiowych?

ale jeżeli zostanie zadane pytanie o silnik okrętowy to Pani biolog też powinna się wypowiedzieć?


a może dzieci powinny wyjść natychmiast z klasy, bo to przecież "nie ten wątek".....
to raczej pani powinna wyjść z klasy bo pewnie pomyliła lekcje :)

PS
Nie jestem nauczycielem - ale uważam, że czasem warto się trochę postarać i przeczytać zasady zachowania. Gdybyś założył ten wątek w odpowiednim miejscu odstałbyś od razu dobra i precyzyjną odpowiedź, a tak nikt na początku cię nie zrozumiał.

był taki, co zrozumiał.... czyli jednak można.... wystarczy UWAŻNIE czytać słowo pisane.....
a W TEMACIE coś jeszcze ?

Sasha
21-08-2007, 12:02
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b5/DoNotFeedTroll.png

BOHO
21-08-2007, 12:08
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b5/DoNotFeedTroll.png

widze że stale dbasz o to, żeby poziom twoich odpowiedzi pozostał niezmienny.... gratulacje....

Sasha
21-08-2007, 12:27
hehehe :)

a wiesz chociaż co wkleiłem ?

BOHO
21-08-2007, 12:31
hehehe :)

a wiesz chociaż co wkleiłem ?

a w temacie wątku?

Whitemag
21-08-2007, 12:59
Lubie przegladac to forum, w wolnych chwilach sledze rozmaite posty.... panuje tu przyjacielski, fajny klimat...
Wchodze w wymiane doswiadczen, rzucam okiem... i otwieram ten temat zalozony przez BOHO.

....i wlasnie koncze czytac i zamiast sie zrelaksowac i jeszcze czegos dowiedziec... znow sie wkurzylem na kolejnego ignoranta.

BOHO, przepros i wyjdz. :evil:

BOHO
21-08-2007, 13:03
Lubie przegladac to forum, w wolnych chwilach sledze rozmaite posty.... panuje tu przyjacielski, fajny klimat...
Wchodze w wymiane doswiadczen, rzucam okiem... i otwieram ten temat zalozony przez BOHO.

....i wlasnie koncze czytac i zamiast sie zrelaksowac i jeszcze czegos dowiedziec... znow sie wkurzylem na kolejnego ignoranta.

BOHO, przepros i wyjdz. :evil:

masz jakis problem? to opowiedz wszystkim...... może ktoś ci pomoże....

a może chcesz w ten sposób zaistnieć, bo nikt inny nie chce z toba pogadać... co ? ale to nie ten portal......

tres34
21-08-2007, 13:05
czy wiecie kto w Wawie (jaka firma lub instytucja ) może mi zrobić analizę gruntu z działki?
na działce były zasypywane kiedys doły i obawiam się, że może być to jakiś żużel hutniczy....
chcę się dowiedzieć, czy nie jest to w jakikolwiek sposób szkodliwe, że np nie promieniuje....
co możecie mi doradzić ?

Nie wiem, ale poszedlbym do urzedy gminy/miasta i o to spytal. Oni wiedza jakimi gruntami dysponuja, a kiedys musieli sie jakos tego dowiedziec.

BOHO
21-08-2007, 13:08
czy wiecie kto w Wawie (jaka firma lub instytucja ) może mi zrobić analizę gruntu z działki?
na działce były zasypywane kiedys doły i obawiam się, że może być to jakiś żużel hutniczy....
chcę się dowiedzieć, czy nie jest to w jakikolwiek sposób szkodliwe, że np nie promieniuje....
co możecie mi doradzić ?

Nie wiem, ale poszedlbym do urzedy gminy/miasta i o to spytal. Oni wiedza jakimi gruntami dysponuja, a kiedys musieli sie jakos tego dowiedziec.

proszę cię..... daj spokój..... to był teren prywatny i pani z gminy widziała go, czy słyszała o nim, ostatni raz pewnie ze 25 lat temu.....

Whitemag
21-08-2007, 13:22
BOHO, ja nie mam - Ty masz... nawet nie umiesz go sprecyzowac.
Jesli chcialbym zaistniec i zdobyc grono adwersarzy, poprosilbym Ciebie o adres tej dzialki, wzial kamere, rozbil tam namiot, spedzil miesiac i rzucilbym tasme na pozarcie mediom.

BOHO
21-08-2007, 13:45
BOHO, ja nie mam - Ty masz... nawet nie umiesz go sprecyzowac.
Jesli chcialbym zaistniec i zdobyc grono adwersarzy, poprosilbym Ciebie o adres tej dzialki, wzial kamere, rozbil tam namiot, spedzil miesiac i rzucilbym tasme na pozarcie mediom.

własciwie temat jest zakończony, bo uzyskałem satysfakcjonująca mnie odpowiedź..... nieco się spóźniłeś i nie bardzo rozumiem teraz, co chcesz osiągnąć........ale skoro masz takie ciekawe przemyślenia to pisz dalej.....

PS. byli tacy, co zrozumieli i sam temat i pytanie, i mogli też konkretnie pomóc.... jak widać można było..... wystarczy chcieć....
jak jednak masz kłopot ze zrozumieniem dosyć prostego tekstu w jęz.polskim, to ty masz problem, nie ja......

BOHO
22-08-2007, 19:17
tu masz adresy stacji które badają glebę
podstawowe badania kosztują w Lublinie 7.50 gr - spytaj jak się pobiera próbki
http://www.schr.bip.nor.pl/?aid=5

kurcze pieczone! robią tylko analizę chemiczną gleby, ale juz fizykochemicznej nie...... nie stwierdzą mi czy jest to czysta gleba, czy gleba + jakiś żużel....

szybkaosa
22-08-2007, 19:20
tu masz adresy stacji które badają glebę
podstawowe badania kosztują w Lublinie 7.50 gr - spytaj jak się pobiera próbki
http://www.schr.bip.nor.pl/?aid=5

kurcze pieczone! robią tylko analizę chemiczną gleby, ale juz fizykochemicznej nie...... nie stwierdzą mi czy jest to czysta gleba, czy gleba + jakiś żużel....

Bardzo nam przykro z tego powodu.

BOHO
22-08-2007, 19:22
tu masz adresy stacji które badają glebę
podstawowe badania kosztują w Lublinie 7.50 gr - spytaj jak się pobiera próbki
http://www.schr.bip.nor.pl/?aid=5

kurcze pieczone! robią tylko analizę chemiczną gleby, ale juz fizykochemicznej nie...... nie stwierdzą mi czy jest to czysta gleba, czy gleba + jakiś żużel....

Bardzo nam przykro z tego powodu.

no, ja myślę.....

Sasha
22-08-2007, 23:04
BOHO

brawo !!! serio
wszcząłeś burdę a teraz... radź sobie sam :)

jesteś po prostu internetowym trollem

żebyś nie nie obraził to proszę poczytaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling

wklej sobie takii oto avatar http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b5/DoNotFeedTroll.png

martadela
22-08-2007, 23:12
BOHO.... tragedia :roll:

BOHO
23-08-2007, 08:19
BOHO

brawo !!! serio
wszcząłeś burdę a teraz... radź sobie sam :)

jesteś po prostu internetowym trollem

żebyś nie nie obraził to proszę poczytaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling

wklej sobie takii oto avatar http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b5/DoNotFeedTroll.png

czy to jest post w temacie wątku, czy postanowiłeś go tak bezinteresownie zaśmiecić ?

ile razy można powtarzać? masz coś KONKRETNEGO i NA TEMAT - to pisz..... a jeśli nie to nie zaśmiecaj...... czy tak trudno zrozumieć ? a może język polski stanowi dla ciebie problem ? a może zdania złożone ? już sam nie wiem......

BOHO
23-08-2007, 08:20
BOHO.... tragedia :roll:

o kurcze! a co ci się stało ?

PS. może masz coś w temacie ? czy tak piszesz, bo nie masz co robić?

martadela
23-08-2007, 08:53
Zajrzałam tu bo podobnie jak Ty muszę wykonać badania gruntu.

Czytając ten wątek nie da się nie zauważyć Twojej agresywnej postawy, czemu właściwie atakujesz ludzi?

Miej trochę dystansu, nie bierz wszystkiego tak do siebie. Musisz być zestresowaną osobą.

A w temacie, mój znajomy kupił działkę na której, jak się później okazało, był gruz i śmieci różnej maści... Wezwał ekipę speców, skasowali 600zł. Oczywiście wykonali badania pod kątem przyszłej budowy. Tak się jednak zastanawiam, we Wrocławiu była wielka góra gruzu, w którym był tłuczeń rtęciowy, jak sprawdzić czy nie mamy tego świństwa na działce?

Zlecić odwierty i poprosić o badanie gleby pod kątem rtęci?

Sasha
23-08-2007, 18:05
Tak
Pozostał ci telefon do lokalnego geologa.
http://www.pf.pl/serwis/Geolodzy,+geofizycy-Wroc%C5%82aw-V1_YP.html
Jeżeli nie uda ci się skontaktować z żadnym we wrocku zawsze możesz odwołać się tu: http://www.polgeol.pl/index.php?id=12

martadela
23-08-2007, 21:17
Dzięki Sasha :lol:

Jutro będę dzwonić do geologa który robił badania kumplowi, jak sie czegoś dowiem to dam Wam znać...

Ps. ja na szczęście nie mam wstrętu do Googla ani do Pf :wink: