PDA

Zobacz pełną wersję : zapadnięty chudziak



Maram
20-08-2007, 21:25
Mam problem Jak murarze rozszalowali strop okazało się że w dwóch miejscach w narożnikach zapadł się chudziak. Widziałem przerwę między piaskiem a betonem ok 2-3 cm. Teraz w tych miejscach uzupełnili betonem. twierdzą że to tylko w narożnikach bo ubijarka dobrze nie podeszła oraz że trochę się spieszyli przed deszczem. Mnie przy tym nie było, wydaje mi się że kiepsko ubili bo zrobili to 1 dnia.
Nie wiem czy piasek pod chudziaiem może dalej osiadać i czy może później pękać nr wylewka i terakota. Chcę zrobić dziury i sprawdzić przerwę między chudziakiem a piaskiem Jaka jest dopuszczalna pustka powietrzna?

Witos
20-08-2007, 21:30
Żadna pustka nie jest dopuszczalna. Coś wątpię w ich opowieści o zagęszczarce.

Sasha
20-08-2007, 21:36
ubijarka dobrze nie podeszła oraz że trochę się spieszyli przed deszczem

czytaj: uznali że deszcz zrobi za nich robotę - niech teraz z własnej kasy zapłacą za nowy chudziak

jacekp71
20-08-2007, 22:26
czego by nie zrobili, to zrobili to zle, i nie wazne ze zageszczarka cos tam lub tez deszcz popadywal. chudziak sie zapada, to co bedzie dalej ?
pojechac po wynagrodzeniu i tyle.

el-ka
20-08-2007, 22:42
Pustki nie może być w żadnym wypadku - ani nawet luźnego, miękkiego podłoża!!! To się zapadnie prędzej czy później, gdy chudziak bedzie "wisieć".
Ja bym zrobiła próbne odwierty w kilku miejscach i sprawdzić prętem jak wchodzi - jak w puste lub "jak w masło" - to lepiej skuć teraz niż potem popaść w koszty i łatwiej ci bedzie teraz wyegzewkować coś od ekipy niż jak się zwiną, a tobie zapadnie się gotowa posadzka - nie daj Bóg z podłogówką! :evil: Chudziak to jeszcze nie takie straty - wyobraź sobie po wykończeniu - jak już mieszkasz! :roll:

szklanka literatka
21-08-2007, 08:01
Jakas epidemia? :o

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=109743

theodolit
21-08-2007, 08:05
Jakas epidemia? :o

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=109743

ano epidemia - bo wlasnie pospiech ... pospiech bo nastepna robota czeka - a jak tu zasypywac 2-3 dni - pomijajac ile koparka by kosztowala

zasypywanie wastwami po 30cm z dobrym zageszczeniem to ciezka do przypilnowania sprawa... + oszczednosc i zasypywanie gruntem rodzimym - ktory czesto jest gliniasty etc


pozdrawiam

Petanque
21-08-2007, 13:38
zasypywanie wastwami po 30cm z dobrym zageszczeniem to ciezka do przypilnowania sprawa...

Podpowiedzcie

Jak długo może trwać zagęszczenie warstwy 30cm piasku na powierzchni 5mx10m przy użyciu płyty wibrującej ok.120kg. Myślę oczywiście o dobrym zagęszczeniu.