PDA

Zobacz pełną wersję : Kocioł kondesacyjny, potrzebny mu komin? (przewód na dach)



MARTiiii
21-08-2007, 07:47
Czy przy zastosowaniu kotła gazowego kondesacyjnego trzeba w ogóle murowac komin spalinowy dla niego, wszelkie schiedle itp? Czy nie wystarczy przypadkiem ten przewód spalinowy co jest przy tych kotłach podprowadzić wysoko na dach (dodatkowo ten sam by zaciągał z dachu powietrze dla kotła - rura w rurze).
Sam ten przewód można by jakoś zabudować albo go puścić w dodatkowym kanale wentylacyjnym żeby nie było go widać. Po co komin do tego?

pablitoo
21-08-2007, 07:58
Nie trzeba budować komina - można nawet wypuścić przewód spalinowo-powietrzny przez scianę .

Kotły kondensacyjne maja na wylocie wentylator i wydmuchują spaliny - przewód spalinowy pracuje na nadciśnieniu i jeżeli się wypuszcza się ten przewód przez komin to trzeba użyć specjalnych wkładów z kwasówki uszczelnionych na łączeniach .

Pozdarwiam

kachna28
21-08-2007, 08:49
Potwierdzam -ja będę miała kocioł kondensacyjny -z rurą wypuszczoną przez ścianę. Miimo, że będzie wisiał w kotlowni w której jest komin -nie podłączam go do niego.

MARTiiii
21-08-2007, 09:11
Mam sąsiada blisko za miedzą więc puszczenie tego przez ściane odpada, poza tym brudna ściana po jakimś czasie no i pewnie jakiś smród.

A zapuścić ten przewód po ścianie przez strop na dach z parteru i go czymś zasłonić albo nawet wpuścić w kanał wentylacyjny. (koim jakiś tam będize tlyko wentylacja)

A co sądzicie postawieniu takeigo pieca z zasobnikiem nie na parterze tylko na poddaszu użytkowym pom. 8m kw. nad kotłownią na parterze? Będzie bliżej do dachu.

theodolit
21-08-2007, 09:13
o ile kubatura pomieszczenia > 6,5m3 oraz srednia wysokosc pomieszczenia >2,2m to nie bedzie kłopotu na poddaszu.

tak osobiscie interpretowal bym przepisy

pozdraiwam
piotrek

kachna28
21-08-2007, 09:51
Mam sąsiada blisko za miedzą więc puszczenie tego przez ściane odpada, poza tym brudna ściana po jakimś czasie no i pewnie jakiś smród.

A zapuścić ten przewód po ścianie przez strop na dach z parteru i go czymś zasłonić albo nawet wpuścić w kanał wentylacyjny. (koim jakiś tam będize tlyko wentylacja)

A co sądzicie postawieniu takeigo pieca z zasobnikiem nie na parterze tylko na poddaszu użytkowym pom. 8m kw. nad kotłownią na parterze? Będzie bliżej do dachu.
jaki brud i smród? gazem palisz a nie węglem! To jest mała, krótka rurka -sąsiad jej nawet nie zauważy :) (najlepiej przejdź się do jakiegoś sklepu z kotłami to Ci pokażą jak to dokładnie wyglada).

Witos
21-08-2007, 10:24
...

A co sądzicie postawieniu takeigo pieca z zasobnikiem nie na parterze tylko na poddaszu użytkowym pom. 8m kw. nad kotłownią na parterze? Będzie bliżej do dachu.

To zależy jaki zasobnik i jaki strop. Czasem można się zdziwić bo taki piecyk z zasobnikiem to wazy sporo. A powierzchnia nacisku jest mała.

1971KJ
21-08-2007, 11:24
Jak masz piec o wiekszej mocy niz 26KW musisz miec komin.

Heath
21-08-2007, 11:53
Przy wypuszczaniu przewodu spalinowego przez ścianę musi być zachowana odpowiednia odległość od okna (zdaje się że 0,5 m).

kachna28
21-08-2007, 12:46
Przy wypuszczaniu przewodu spalinowego przez ścianę musi być zachowana odpowiednia odległość od okna (zdaje się że 0,5 m).
U mnie akurat na tej ścianie nie ma okna :) Ale chyba muszę wypuścić przewód dłuższy niż mam okap dachu (85cm)?

MARTiiii
21-08-2007, 21:25
Dowiadywałem się dziś trochę i ten przewód musi być min 1,5m od okien umieszczony.

Po burzy mózgów jednak robimy komin, ze względu na sąsiada. Raczej by miał wonty co do tego, a niechcemy skłócić się z sąsiadem z któym mamy bardzo dobre stosunki.

Robię komin 15x15 w niego wstawie kwasówkę pewnie od tych od pieca, bez ocieplenia bo i po co. Piec jednofunkcyjny ale jednak nie Kondesat (bezsensu) 20kw lub mniej, jak znajde, z zamknęta komorą spalania obowiązkowo.