PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zabudować luke pomiedzy murłata a dachem?



gabik9
21-08-2007, 09:41
Witam!

Chciałbym jakos zabudować, zaizolowac przerwę która powstała pomiedzy dachem a scianką kolankową....dokladniej mówiąc wygląda to tak:

Jest scianka kolankowa do niej przykręcona jest murłata a do murłaty jest przybita krokwia. Powstała zatem przerwa pomiedzy odeskowanym dachem a murłatom. I teraz mam pytanie jak oddzielić pomieszczenia wewnętrzne od zewnątrz?? Radzili mi zeby od zewnatrz dociągnąć styropian potem włożytc watę i gra muzyka. Jednak ja nie będę ocieplał na ta zimę domu a chce sie wprowadzić..myslalem o takim rozwiazaniu żeby od wewnątrz wymurować tą sciankę pustakiem "6" bo akutrat idealnie mam tyle miejsca od murłaty, a sciana węwnętrzna bedzie równa. Tyle że potem jak ocieple od zewnątrz to powstanie luka pomiedzy styropianem a tym wmurowanym pustakiem...hmmm co radzicie???

Dzieki pozdrawiam!!

seblo
21-08-2007, 09:59
Izolacja ściany zew. powinna łączyć się z izolacją połaci dachowej - tak ja ci radzili.
To co sam proponujesz może być rozwiązaniem tymczasowym, ale później powinienneś usunąć to, co chcesz teraz domurować. Teraz sam musisz zdecydować, czy jest sens, czy może jednak przed wprowadzeniem się przynajmniej docieplić poddasze - ja właśnie tak u siebie planuję.

gabik9
21-08-2007, 10:03
poddasze bedę ocieplał juz teraz wełaną mineralną miedzy krokwie...ale zostanie przerwa na zewnatrz bo styropianu nie bedzie...

pismag
21-08-2007, 10:51
Ja zrobiłem to w ten sposób, chociaż zupełnie z innych powodów - nie mam podbitki - krokwie są widoczne, ozdobnie zakończone i pomalowane. Przybiłem do krokwi na styku ze ścianą poziomo paski płyty OSB szerokości 13 cm (u mnie ocieplenie 12 cm styro),następnie w pionie między krokwiami deski z płyty, zostawiając szczelinę wentylacyjną od góry -1cm. Styropianem na ścianie dojechałem do tej poziomej deski z płyty, a powyżej zaczyna się ocieplenie sufitu skośnego poddasza z wełny mineralnej.

GL35
21-08-2007, 12:04
Zamiast tego pustaka 6 zastosuj styropian na klej lub pianę.

gabik9
21-08-2007, 12:40
Zamiast tego pustaka 6 zastosuj styropian na klej lub pianę.

i położyć go od wewnetrznej storny murłaty czy od zewnętrznej?? Jaka piane montazowa??

GL35
22-08-2007, 05:08
Od zewnętrznej. Zlicować z murem. Przykleić docięty na wymiar do krokwii klejem np. do kasetonów styropianowych, zostawiając od dołu, między styropianem a ścianką kolankową szczelinę ok 1cm. Następnie tę szczelinę wypełnić pianą.
Zamocowany w ten sposób trzyma doskonale. Przy ocieplaniu całego budynku dociągnąć styropianem do deskowania (zostawić tylko szczelinę went.) przyklejając go na te wstawki jak na ścianę. Uzyskujemy ciągłość izolacji termicznej ściany z dachem. Jeśli ocieplenie zew. będzie wykonywane dopiero w przyszłości należy te wstawki styropianu zaciągnąć klejem (bez siatki), bo wróble lubią w nim wydziobywać gniazda.

gabik9
06-09-2007, 08:09
Ok przykleje na zewnatrz ale czy ten klej do kasetonów bedzie trzymal??
kolega mi doradził aby to przybić na gwożdzie poprzez szeroką podkładke a na około pianą dać?? co wy na to??

Jak styropian kupic? jakiej twardosci?

metrys
06-09-2007, 08:33
wszelkie uskoki, róznice najlepiej uzupełnić styropianem odpowiediej grubości. JA mam przykręcony (wkrętami z podkładkami od kołków do styro) do murłaty, na to klej siatka i grunt, poxniej tynk.
A w środku takl samo i na to tynk KNAUF MP.