PDA

Zobacz pełną wersję : wiecha jakie zasady



mamafilipa
21-08-2007, 10:34
Witam,
Czy są jakies zasady a propo wiechy na dachu. Czy powinna być zrobiona z czegoś konkretnego, mieć konkretny kształt. A co z imprezom dla ekip budowlanych? Jak to zosrganizowaliście?
pozdrawiam,
mamafilipa

theodolit
21-08-2007, 10:38
u nas ekipa organizowala wianek - podobno żona majstra robnila ;)

my przyszykowalismy jedyna w calym cyklu budowlanym wyzerke/popojawe jak u cioci na imieniach ;)

pozdrawiam
Pioterk

ale z tego co widzialem na forum to zwyczaje sa rozne zmienne w zaleznosci od ekip/ rejonu etc - widzialem ze ludzi walili po 4 wiechy ;)

mario1976
21-08-2007, 10:39
Witam,
Czy są jakies zasady a propo wiechy na dachu. Czy powinna być zrobiona z czegoś konkretnego, mieć konkretny kształt. A co z imprezom dla ekip budowlanych? Jak to zosrganizowaliście?
pozdrawiam,
mamafilipa

Powiem Ci jutro...jak dotrę do pracy :wink: Moi górale dzisiaj kończa i widziałem, że przygotowali wycietą z desek siekierke góralską skrzyrzowaną z piłą. Jak się wczoraj pytałem po co to i czemu to się głupio usmiechali i powiedzieli, że się dzisiaj dowiem :wink:

Tak czy inaczej jade dzisiaj na budowe z dusza na ramieniu. Żona zakazała mi picia z góralami :wink: Imprezy jakoś nie przygotowuję. Ale kilka flaszek (w ekipie jest 10 osób) oczywiście zabieram. Niejakim "problemem" jest to, że oni jutro zaczynają nową budowę a sa ekipą niepijącą w pracy (nieprawdopodobne). Piwkują w wekendy....

Witos
21-08-2007, 10:48
Witam,
Czy są jakies zasady a propo wiechy na dachu. Czy powinna być zrobiona z czegoś konkretnego, mieć konkretny kształt. A co z imprezom dla ekip budowlanych? Jak to zosrganizowaliście?
pozdrawiam,
mamafilipa

Powiem Ci jutro...jak dotrę do pracy :wink: Moi górale dzisiaj kończa i widziałem, że przygotowali wycietą z desek siekierke góralską skrzyrzowaną z piłą. Jak się wczoraj pytałem po co to i czemu to się głupio usmiechali i powiedzieli, że się dzisiaj dowiem :wink:

Tak czy inaczej jade dzisiaj na budowe z dusza na ramieniu. Żona zakazała mi picia z góralami :wink: Imprezy jakoś nie przygotowuję. Ale kilka flaszek (w ekipie jest 10 osób) oczywiście zabieram. Niejakim "problemem" jest to, że oni jutro zaczynają nową budowę a sa ekipą niepijącą w pracy (nieprawdopodobne). Piwkują w wekendy....



Weź lepiej śpiewnik i poucz sie góralskich pieśni, a w domu powiedz ze wracasz po jutrze. Tak będzie bezpieczniej.

ewelina_i_marek
21-08-2007, 11:05
Zanim doszedłem do etapu wiechy, miałem na budowie 4 różne ekipy. Więc diabli wiedzą komu miałem je robić. Poza tym tak mnie skasowali, że to oni powinni mi coś postawić :lol:

tres34
21-08-2007, 12:48
Witam,
Czy są jakies zasady a propo wiechy na dachu. Czy powinna być zrobiona z czegoś konkretnego, mieć konkretny kształt. A co z imprezom dla ekip budowlanych? Jak to zosrganizowaliście?
pozdrawiam,
mamafilipa

Jezuuu, litosci. Ludzie, skad wy sie bierzecie? Robotnicy sami o to zadbaja. Wezna troche chwastow i przybija do dachu. Nie moge, od glupoty az gesto.

mamafilipa
24-08-2007, 12:31
Witam,
Czy są jakies zasady a propo wiechy na dachu. Czy powinna być zrobiona z czegoś konkretnego, mieć konkretny kształt. A co z imprezom dla ekip budowlanych? Jak to zosrganizowaliście?
pozdrawiam,
mamafilipa

Jezuuu, litosci. Ludzie, skad wy sie bierzecie? Robotnicy sami o to zadbaja. Wezna troche chwastow i przybija do dachu. Nie moge, od glupoty az gesto.
wydaje mi się ze to nie głupota tylko szacunek do robotników - ja jestem akurat ze wswoich zadowolona i chciałabym zeby o tym wiedzieli. A poza tym u nas sie samemu wieche robi. otak!

beton44
24-08-2007, 13:00
zasada jedna:

DUŻO ALKOHOLU...

24-08-2007, 13:04
... wydaje mi się ze to nie głupota tylko szacunek do robotników - ja jestem akurat ze wswoich zadowolona i chciałabym zeby o tym wiedzieli. A poza tym u nas sie samemu wieche robi. otak!
więc nie pytaj o zasady - (łamiesz/cie/) wszelkie
wieche /wiche/ robi majster brygady (murarskiej, ciesielskiej, dekarskiej, itd)
poczęstunek /w rewanzu za wieche/ - robi inwestor

ale nastała widac nowa swiecka tradycja - więc wieche zrób Ty
a poczestunek zorganizuje wykonawca /majster ekipy/
i będzie jak w filmie ,,Rozmowy kontrolowane" ... jak mawiał generał Zombik, /czyli M. Opania/ ,,najważniejsza jest tradycja, podzielimy się jajeczkiem" - w wigilię Bożego Narodzenia ...

:-?

mamafilipa
25-08-2007, 05:47
... wydaje mi się ze to nie głupota tylko szacunek do robotników - ja jestem akurat ze wswoich zadowolona i chciałabym zeby o tym wiedzieli. A poza tym u nas sie samemu wieche robi. otak!
więc nie pytaj o zasady - (łamiesz/cie/) wszelkie
wieche /wiche/ robi majster brygady (murarskiej, ciesielskiej, dekarskiej, itd)
poczęstunek /w rewanzu za wieche/ - robi inwestor

ale nastała widac nowa swiecka tradycja - więc wieche zrób Ty
a poczestunek zorganizuje wykonawca /majster ekipy/
i będzie jak w filmie ,,Rozmowy kontrolowane" ... jak mawiał generał Zombik, /czyli M. Opania/ ,,najważniejsza jest tradycja, podzielimy się jajeczkiem" - w wigilię Bożego Narodzenia ...

:-?
pierdu pierdu - jak widzisz różnie ludzie odpowiadają - więc co region to obyczaj. ok jeśli twoim celem było utrzeć mi nosa i udowodnić wszystkim jaka tępa jestem - gratuluje. Ja chciałam tylko podpatrzeć jak to u innych wyglądało. Na szczęście znaleźli się i tacy co napisali jak było bez zbędnych dodatków

25-08-2007, 06:09
...pierdu pierdu - jak widzisz różnie ludzie odpowiadają -
tzn.?
wyczytałas gdzies ze
wiechy robi inwestor a poczęstunek funduje majster ?


...
więc co region to obyczaj
ciekaw jestem w jakich to regionach jest odwrotnie ?
mozesz to rozwinąć albo zacytowac jakis przykład ?


...ok jeśli twoim celem było utrzeć mi nosa i udowodnić wszystkim jaka tępa jestem - gratuluje. Ja chciałam tylko podpatrzeć jak to u innych wyglądało. Na szczęście znaleźli się i tacy co napisali jak było bez zbędnych dodatków

pierdu, pierdu
zakładasz temat i pytasz jako laik, a parę postów nizej udajesz fachure i sama odpowiadasz na zadane sobie pytanie " ... u nas sie samemu wieche robi. otak! ..."

nie widzisz w tym rozdwojenia jaźni ?