PDA

Zobacz pełną wersję : Obowiązująca linia zabudowy - prośba o radę



Julka_G
21-08-2007, 10:49
Witam,

mam prośbę o pomoc - otóż dowiedziałam się, że według Planu Zagospodarowania linia zabudowy obowiązująca dla mojej działki to 6m. Moja działka ma jednak około 30m szerokości i 70m długości, więc chciałam odsunąć bardziej dom od drogi. Co ważne, WSZYSTKIE (3) domy stojące na działkach obok wzdłuż mojej ulicy są odsuniete od ulicy na 12-18m.

Niestety w gminie nie wiedzą z czego to wynika (może z tego że tamte domy wznoszone 3-4 lata temu nie były objęte jeszcze planem).

Czy jest szansa coś zrobić (oprócz zmiany planu, bo to potrwa pewnie parę lat)? Trochę dziwnie będzie wyglądał mój dom przysunięty do ulicy i nie stojący w linii z innymi. Do tego te 6m to strasznie mało :cry: .

Dzięki za rady,
Julia

Barbossa
21-08-2007, 10:52
przwdopodobnie nieprzekraczalna linia zabudowy...
a to oznacza, że nie bliżej

tryllu
21-08-2007, 10:55
no, nie spotkałem się, żeby plan określał twardo 6m.
weź wypis z planu i będzie jasność.
na potrzeby budowy domu mieszkalnego wypis powinien być za free.

Julka_G
21-08-2007, 10:55
przwdopodobnie nieprzekraczalna linia zabudowy...
a to oznacza, że nie bliżej

No właśnie niestety nie nieprzekraczalna :cry: , a obozwiązująca. inaczej nie było by problemu.

e-Mandzia
21-08-2007, 10:57
Witaj Julko_G, u mnie też plan zagospodarowania przewidywał 6m, ale.....był zapis, że można stawiać w linii zabudowy. Więc może poszukać tego zapisu w Twoim planie - no chyba, że już szukałaś i go nie ma. Z własnego doświadczenia wiem, że każdy urzędnik mówi inaczej, więc radzę sprawdzić samemu. Mało tego mój architekt mając na bieżąco do czynienia z urzędnikami, twierdzi, że jest jeden plan dla danej miejscowości, a za każdym razem urzędnicy różnie podchodzą do usytuowań budynków. On nie odpuszczał i przeważnie wywalczył to co chciał. Wytłumaczyć tego nie potrafił, skąd tak różne interpretacje urzędnicze :roll:

theodolit
21-08-2007, 10:57
no, nie spotkałem się, żeby plan określał twardo 6m.
weź wypis z planu i będzie jasność.
na potrzeby budowy domu mieszkalnego wypis powinien być za free.

z tego co wiem miejscowe plany powinny byc dostepne udostepnione w internecie

pozdrawiam

Julka_G
21-08-2007, 10:57
no, nie spotkałem się, żeby plan określał twardo 6m.
weź wypis z planu i będzie jasność.
na potrzeby budowy domu mieszkalnego wypis powinien być za free.

Mam już wypis z planu i stoi własnie twardo "obowiązująca linia zabudowy 6m...".

Jest to o tyle dziwne, że mój dom swoim położeniem zburzy jako taki ład w lokalizacji domków :o .

ewelina_i_marek
21-08-2007, 10:58
My mieliśmy obowiązującą linię zabudowy 10 m. jednak po 3 miesiącach przepychanek, wniosków, rysunków i opinii budowlańców (na 10 m. przebiegała sieć kanalizacyjna) udało nam się uzyskać zgodę od wojewódzkiego urbanisty na 15 metrów.
Tak więc depcz ścieżki, pisz do wszystkich, kompletuj mapki i nie poddawaj się. Do tego wymagaj, aby pod wszystkim podpisywali się urzędnicy z imienia i nazwiska powołując się na konkretny przepis. To ich zmiękcza.

e-Mandzia
21-08-2007, 10:59
no, nie spotkałem się, żeby plan określał twardo 6m.
weź wypis z planu i będzie jasność.
na potrzeby budowy domu mieszkalnego wypis powinien być za free.

No niestety, u mnie kosztował 60zł. ale w internecie jest za free. Ja wydając te 60 zł. okazałam się nie free, a fraaajerem :cry:

romwis
21-08-2007, 11:12
U mnie linia ta była w odległości 10 m od powiatowej drogi asfaltowej ale w PnB otrzymałem zgodę na budowę w odległości 180m od niej i to bez żadnych komentarzy ze strony władz lokalnych. Wodociąg wiejski także dociągnęli mi 3 lata temu w to odległe ale urokliwe miejsce gdzie teraz staram się budować swój dom :-)
2 tygodnie temu drogę tę pokryto nowiutką nawierzchnią asfaltową i przy okazji zrobiono mi (za dodatkową opłatą) asfaltowy zjazd na działkę. Tyle, że marnej jakości bo grucha z betonem go wzięła i solidnie nadwyrężyła :-(
pzdr.
-romwis

michall.m
21-08-2007, 11:13
nieprzekraczalne 6 m, oznacza, że nie możesz blizej, ale możesz dalej, czyli mozesz odsunać się nawet o 20 metrów jesli masz ochotę
ja też mam 6 metrów i odsunęłam sie dziesięć w wyrysie powinnaś mieć na czerwono oznaczone linie na działce (mapa) w jakiej lokalizacji mozesz sie budować, u mnie cały środek tj, 6 od drogi i po cztery reszta boków....

ANIAILIS
21-08-2007, 12:12
michall.m, OBOWIĄZUJĄCA linia zabudowy

michall.m
21-08-2007, 12:39
OBOWIAZUJĄCA LINIA ZABUDOWY:
w projektowaniu urbanistycznym linia określająca obszar dopuszczalnego lub wymaganego położenia budynków.

jesli to ten drugi przypadek to tak, ale jakoś mi się nie wydaje... :roll: :wink: