PDA

Zobacz pełną wersję : PROSZE O SZYBKĄ RADE !!!DOTYCZACĄ KOMINKA



rafio_1977
21-08-2007, 12:55
JAKIEJ RURY UZYWALISCIE DO ROZPROWADZENIA CIEPŁEGO POWIETRZA Z KOMINKA (MAJSTER MOWI O RURZE SPIRO)-TYLKO NIEWIEM CZY ONA SIE NADAJE BO PODOBNO SIE PRZEPALA

jabko
21-08-2007, 13:01
Raczej rury termoizolowane coby ciepełko leciało konkretnie tam gdzie chcesz bez strat.
I rozumiem ze rury wychodzą z nad komory

tres34
21-08-2007, 13:03
Do bani takie ogrzewanie, szum wentylatowa, smugi wokol wylotow i kurz w calym domu.

rafio_1977
21-08-2007, 13:07
TYLKO WŁASNIE JA POTRZEBUJE JAKIES 2 METRY-BO CIEPŁO ROZPROWADZAM TYLKO W PIONIE NA POKÓJ ZNAJDUJACY SIE DOKŁADNIE NAD KOMINKIEM I KORYTARZ

WIEM ZE MOJEMU OJCU CHOC MA SPIRO I ON ROZPOROWADZIŁ PO KILKU POKOJACH NIC SIE NIE DZIEJE

A KTOS JESZCZE UZYWA TEJ RURY

rafio_1977
21-08-2007, 13:10
Do bani takie ogrzewanie, szum wentylatowa, smugi wokol wylotow i kurz w calym domu.

zgoda ale jesli ktos ma to wszedzie ja tylk na odcinku 2 metrów w pionie

Barbossa
21-08-2007, 13:11
przepraszam, że się wtrącam niepytany, ale
bardzo bym prosił, jeżeli to nie kłopot, szanownego Forumowicza, o wyłączenie CapsLock'a, przy pisaniu postów
oczywiście, jeżeli to nie skomplikuje możliwości pisania
jeszcze raz bardzo przepraszam i dziękuję

rafio_1977
21-08-2007, 13:12
TYLKO WŁASNIE JA POTRZEBUJE JAKIES 2 METRY-BO CIEPŁO ROZPROWADZAM TYLKO W PIONIE NA POKÓJ ZNAJDUJACY SIE DOKŁADNIE NAD KOMINKIEM I KORYTARZ

WIEM ZE MOJEMU OJCU CHOC MA SPIRO I ON ROZPOROWADZIŁ PO KILKU POKOJACH NIC SIE NIE DZIEJE

A KTOS JESZCZE UZYWA TEJ RURY


ktos to ma ?

Barbossa
21-08-2007, 13:18
jeżeli mogę coś napisać, to są chyba różne rury spiro (z różnych materiałów)
ale nawet najzwyklejsza się nie przepali,
oczywiście jeżeli mój post nic nie wnosi do rozmowy, to serdecznie przepraszam i proszę o wyrozumiałość

rafio_1977
21-08-2007, 13:22
no własnie o to mi chodziło - ojciec uzytkuje juz 5 lat kominek i ma spiro i nic sie nie dzieje

theodolit
21-08-2007, 13:28
rura spiro wykonana z blachy ocynkowanej - o ile nie bedzie służyła do transportu spalin, nie bedzie narazona na wpływ ognia to nie powinno sie nic dziac - oprocz ew wydłużeń cieplnych (w sumie nie wiem czy spiro sie nie rozszczelnia ;D - ale pewnie nie ) nawet przy powietrzu okolo 50-70oC nie powino sie raczej nic dziac - nie wiem z 2 strony do jakich temperatur dochodzi przy graw rozprowadzeniu ciepłego powietrza .. nei mam doswiadczenia

rura spiro nie wydaje sie byc zlym materialem an to

pozdrawiam

Piotrek
ps. ciekawa jak dlugo Barbossa wytrzyma ;)

Barbossa
21-08-2007, 13:32
z pewną dozą nieśmiałości, proponuję odwiedzić tę stronę (http://www.maxair.pl/index.php?symbol=p.htm&k=13&s=64)
oczywiście, jeżeli zainteresowani mają trochę czasu na poczytanie,
a Tych którzy uznają, że z powodu czytana tego co jest w linku stracili tylko czas - serdecznie i szczerze przepraszam, wybaczcie mi

21-08-2007, 14:08
:D

nie ja padne :lol:

michall.m
21-08-2007, 14:14
:lol: :wink:

ZBYSZEK_SK
21-08-2007, 14:25
z pewną dozą nieśmiałości, proponuję odwiedzić tę stronę (http://www.maxair.pl/index.php?symbol=p.htm&k=13&s=64)
oczywiście, jeżeli zainteresowani mają trochę czasu na poczytanie,
a Tych którzy uznają, że z powodu czytana tego co jest w linku stracili tylko czas - serdecznie i szczerze przepraszam, wybaczcie mi
Barbarosa co ty tak ciągle przepraszam i przepraszam. :evil:
W dołku jesteś czy co ?
Uszy do góry, jutro będzie lepiej. :lol:

Ela_i_Maciek
21-08-2007, 15:49
U mnie rozprowadzenie na dość duże odległości (kilkanaście metrów od kominka) wykonano z rur izolowanych termicznie. Takich, jak te, na stronie w linku od Barbossy.

Pozdr.
M