PDA

Zobacz pełną wersję : nowe miejsce kominka



tomekwil
21-08-2007, 17:59
Witam
Czy będe mógł zmienić w przyszłości usytułowanie kominka (przenieść go na inną ściane), oczywiście konsultując się z kierownikiem budowy? Projekt mam już zaadoptowany, czekam na pozwolenie na budowe (jeszcze z 3 tyg). Dopiero teraz wpadła mi ta myśl i nie wiem czy nie jest za późno.

pablitoo
21-08-2007, 18:13
Jak zabierzesz razem z kominkiem komin to tak .... :lol:

Pozdrawiam

lee28
21-08-2007, 18:58
Tak pod warunkiem że na tej ścianie będziesz mieć komin.

tomekwil
21-08-2007, 19:17
może źle sprecyzowałem pytanie. Czy moge przenieść komin i kominek na inną ściane? Czy po adaptacji projektu i uzyskania pozwolenia na budowe jest już zapóźno? Czy taką zmiane w trakcie już budowy może zatwierdzić kierownik budowy?

d5620s
21-08-2007, 20:36
pogadaj z kierownikiem budowy...

theodolit
21-08-2007, 20:44
w sumie to kierownik budowy moze sie jedynie do takiej decyzji inwestora przychylic o ile bylo w wycenie - prawnie to on nic nie ma do zatwierdzana ...


problem rozbija sie czy jest to istotna zmiana, czy nie ....

mysle ze znajdzie sie tu ktos, kto moze przedstawic interpretacje - wiem ze sa grube ksiazki z probami interpretacji tego typu rzeczy...

niby nie element glownej konstrukcji - jednak np wplywa na wyglad elewacji..

z 2 i 3 strony ludzie nie takie samowole budowlane robia - cale domy przerabiaja, przesowaja, powiekszaja etc


z kolejnej strony wszystko zalezy od czasu - bo jakby co da sie zlozyc projekt budpw;any zamienny obejmujacy powyzsza zmiane ...

komplikacja jest ze podczas zatwierdzania takowego projektu nie powino nic sie dziac na budowie

pozdrawiam
Piotrek
ps. moze naprawde ktos znajacy interpretacje istotnych zmian cos napisze ;)

Barbossa
21-08-2007, 20:50
chciałbym skromnie zuważyć, że powinno być to możliwe
i powinno wystarczyć zaznaczenie w dokumentacji powykonawczej
niestety niektórzy urzędnicy inaczej mogą taką sprawę interpretować
(pozytywny protokół kominiarski powinien pomóc załatwić to pozytywnie)
ale oczywiscie mogę się mylić - proszę nie krzyczeć ma mnie
i wybaczcie mi moją śmiałość

Jola z Melisy
21-08-2007, 20:57
My dokładnie tak zrobiliśmy. Tzn. przenieśliśmy kominek (z całym kominem oczywiście) ze środka na ścianę gabinetu. Decyzja zapadła już po wymurowaniu ścian parteru. Skonsultowaliśmy to jedynie z kierbudem, i to tylko dlatego, że u nas tam gdzie pierwotnie miał być kominek zaprojektowana była ścianka, na której dodatkowo opierał sie strop. Budujemy dom z antresola i dlatego poprosiliśmy go o doprojektowanie nam dodatkowego zbrojenia na podciągach, żeby po wylaniu stropu nie było niespodzianek. Jeśli u Was nie ma takich problemów, to śmiało możecie przestawić kominek w inne miejsce.

tomekwil
22-08-2007, 17:42
dziekuje wszystkim za odpowiedzi, mam nadzieje że sie uda