PDA

Zobacz pełną wersję : IMMERGAS Zeus Victrix 20 - kondensacyjny z wbud. zasobnikiem



werms
21-08-2007, 18:21
Proszę osoby, które mają (albo montują) taki piec o opinie na jego temat.

Próbuję dobrać piec do ogrzania piętrowego domku 130 m2 (dwie łazienki). Zależy mi na wysokiej wydajności c.w.u. (możliwości poboru wody równocześnie na parterze i piętrze). Z powodu braku kotłowni, piec musi znajdować się w jednej z łazienek - stąd najodpowiedniejszy wiszący, pod którym zmieści się jeszcze pralka

Do IMMERGASU przekonuje mnie cena i 5-letnia gwarancja.

werms
22-08-2007, 14:31
Mili forumowicze, ponawiam swoją prośbę o opinie na temat tego kotła, bardzo mi na tym zależy :-?

jprzedworski
22-08-2007, 19:00
Już ponad dwa lata używam i chwalę. Dom mam podobny, ok. 150 m2, 3 osoby dorosłe. Dwie łazienki, z tym że korzystamy tylko z prysznica. Prysznice zwykłe, nie panele z wieloma natryskami. Temperatura w zasobniku ustawiona na ok. 40 stopni, więc raczej nisko. Nigdy nie brakowało nam ciepłej wody, a przecież można jeszcze podnieść temperaturę i włączyć coś, co firma nazywa "Gaudium Magnum" - ichni patent zwiększający ilość wody. Nawet nie próbowałem, jak to działa.
Piec umieszczony może nietypowo, na poddaszu we wnęce koło łazienki. Zamknięte drzwi, wygląda jak szafa. Oczywiście w tej szafie jest wentylacja, bo to jest koło łazienki - po prostu po drugiej stronie komina wentylacyjnego. Spaliny puszczone jednym szachtem w rurze koncentrycznej (chyba 60x100), drugi kanał to wentylacja.

rael_ww
22-08-2007, 19:44
Już ponad dwa lata używam i chwalę. Dom mam podobny, ok. 150 m2, 3 osoby dorosłe. Dwie łazienki, z tym że korzystamy tylko z prysznica. Prysznice zwykłe, nie panele z wieloma natryskami. Temperatura w zasobniku ustawiona na ok. 40 stopni, więc raczej nisko. Nigdy nie brakowało nam ciepłej wody, a przecież można jeszcze podnieść temperaturę i włączyć coś, co firma nazywa "Gaudium Magnum" - ichni patent zwiększający ilość wody. Nawet nie próbowałem, jak to działa.
Piec umieszczony może nietypowo, na poddaszu we wnęce koło łazienki. Zamknięte drzwi, wygląda jak szafa. Oczywiście w tej szafie jest wentylacja, bo to jest koło łazienki - po prostu po drugiej stronie komina wentylacyjnego. Spaliny puszczone jednym szachtem w rurze koncentrycznej (chyba 60x100), drugi kanał to wentylacja.

Jak oceniasz poziom hałasu kotła? Prawdopodobnie będę instalował kocioł z wb.zas. w kuchni, a moja kuchnia jest otwarta na salon.

jprzedworski
22-08-2007, 20:13
Trochę mi trudno ocenić, bo nie znam innych. Chyba jest dość cichy. Teraz go wcale nie słychać, bo jak wspomniałem, jest w "szafie". Przez jakiś czas był na wierzchu i nie było to kłopotliwe.

werms
23-08-2007, 21:00
Dzięki za odzew, biorę go na 90%, ale przydałoby się, gdyby ktoś jeszcze napisał.

werms
23-08-2007, 21:09
Spaliny puszczone jednym szachtem w rurze koncentrycznej (chyba 60x100), drugi kanał to wentylacja.

U mnie są kominy SCHIEDEL. Będę musiał wpuścić w środek rurę 80mm z kwasówki, żeby zrobić wylot spalin.
Mam jeszcze pytanie, ile kosztuje coroczny serwis tego pieca i czy coś już musiało być wymieniane, naprawiane?
Serdeczne dzięki

jacekp71
23-08-2007, 22:51
[quote="wermsU mnie są kominy SCHIEDEL. Będę musiał wpuścić w środek rurę 80mm z kwasówki, żeby zrobić wylot spalin. [/quote]

a po co ci kwasowka w schiedlu ????????
po to kupiles komin z ceramicznym wkladem, zeby nie montowac kwasowki - ta ceramika ma lepsze wlasciwosci niz kwasowka.

w razie watpliwosci dzwon do schiedla, powiedza to samo.

jprzedworski
24-08-2007, 11:41
Pytanie, co masz na myśli "komin Schiedla", bo jest trochę odmian. Ja mam komin wentylacyjny Schiedla, czyli same pustaki. W to weszła kwasówka koncentryczna 60x100 i piec hula. Jak jest wkład ceramiczny, to jest to trochę bez sensu w przypadku kotła kondensacyjnego, gdzie najlepieej dać rury koncentryczne. A tu co? Na kwasy narażona jest rura spalinowa, czyli ta w środku. Rurę ceramiczną, używać do zasysania powietrza??? Jak z tą lokatą w reklamie. :wink: :lol:
Ale to tak teoretycznie, bo nie wiem, jaki komin masz na myśli.

jacekp71
24-08-2007, 22:15
jak ktos pisze o kominie to mam na mysli komin, a nie kanaly wentylacyjne ;-) ale widocznie sie mylilem ;-)

chodzilo mi o to, ze znam przypadki kiedy np do komina quadro czy avant proponowano rowniez montaz kwasowki.

jprzedworski
25-08-2007, 08:43
OK, ale kominy też są różne: Rondo, Rondo Plus, Quatro, Avant, Multi. Tu żadna nazwa nie padła. Jak już komin systemowy, to od razu odpowiedni do danego zastosowania. Kombinowanie potem, że "może kwasówkę", jest bez sensu.

rael_ww
25-08-2007, 09:08
Witam,

Jakie wg Was jest najbardziej ekonomiczne rozwiązanie z tym kominem? Jeżeli chodzi o Schiedel, to jaki? A może jeszcze coś innego?

Chodzi o odprowadzenie spalin (nie przez ścianę) z kotła kondensacyjnego.

jprzedworski
25-08-2007, 09:27
Jeśli Schiedel, to Avant. Albo zwykły kanał wentylacyjny i koncentryczna rura z kwasówki w środek. Co jest bardziej ekonomiczne, nie wiem. Wszystko zależy od wysokości. Ja np. mam piec na poddaszu i tej kwasówki potrzebowałem ze dwa metry.

jacekp71
25-08-2007, 20:42
jesli system schiedla + kondensat to jedynie avant.

zanim pojawil sie avant, ludzie z schiedla polecali do kondensatow komin quadro, ale ze slyszenia wiem ze to nie jest dobre rozwiazanie, sa podobno problemy z podlaczeniem itp.

najczesciej stosuje sie: do kotlow gazowych kominy quadro lub avant,
do paliw stalych (tez kominki) system rondo lub rondo plus.
multi jakos malo popularny jest .... przynajmniej w mojej okolicy ;-)

jprzedworki,
z calym szacunkiem do twojego systemu, ale kominem schiedla bym tego nie nazwal ;-)

gosciu01
26-08-2007, 00:31
używam od 3 lat. bez problemów, ale mam nadzieję na 5x tyle :D

co do hałasu, w drugim domu mam starego junkersa do c.o. i jakiś inny do cwu ( taki układ starego domu, że muszę mieć dwa kotły ). ten victix jest prawie niesłyszalny. czsem jakieś bulgotanie wody słyszę, jak stoję przy nim, ale zazwyczaj siedzę w salonie, daleko za zamkniętymi drzwiami kotłowni i nic za nic nie słychać :D

Z minusów - jak dla mnie słabe funkcje programowania. Do cyrkulacji dołożyłwm własny moduł złożonyu z zegara dobowego i drugiego programowalnego + jakiś kondensator z wiertarki. Już nie pamiętam, ale wszystko znalazłem na tym forum :P . Podłączyłem to do wyjścia, które pokazał mi instalator podczas instalacji kotła. Ale to takie moje "widzimisie".
Można zastosować inny moduł sterowania zamiast firmowego, ale jak dobrze poszukać to można mieć tanio i dobrze !

Jeśli chcesz wybrać kocioł to poznaj wpierw "swojego" instalatora !
Nie ważne czy będzie to firma X czy Y, ważne są umiejętności i profesjonalizm serwisu !
Co do kotła Victrix.
Firma w moim odczuciu średnio prestiżowa ( 3 do 3+ ) , jakość ( 4 do 4+ ) w skali 2-5.

jprzedworski
26-08-2007, 07:51
jprzedworski,
z calym szacunkiem do twojego systemu, ale kominem schiedla bym tego nie nazwal ;-)Ja też. Po prostu chciałem się dowiedzieć, o jakiego Schiedla chodzi w tym przypadku i podałem przypadek krańcowy. Nadal nie wiem, ale "prowokacja" była.
Quatro są do pieców z zamkniętą komorą, ale z ograniczeniem. Producent podaje minimalną temperaturę spalin 80 stopni, czyli dobry kondensat ma coś koło tego.
Avant - typowo dla kondensatów, Multi ma możliwość podłączania wielu pieców w tym samym pionie, czyli pewnie droższy.

werms
26-08-2007, 21:55
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Mój problem z kominem polega na tym, że jest on już gotowy i go nie zmienię. Jest to "schiedel rondo plus" i nadawałby się do zwykłego kotła z otwartą komorą spalania. Victrix jest piecem kondensacyjnym i wymaga przewodu dostarczającego powietrze. Muszę więc przerobić mój komin. Proszę o porady, jak najlepiej to zrobić. Zaznaczam, że nie mam raczej innej możliwości doprowadzenia powietrza do łazienki, w której będzie kocioł. Z góry dziękuję.