PDA

Zobacz pełną wersję : harmonogram robót wykonczeniowych



Tahoma
21-08-2007, 19:57
Kochani!
jaka jest prawidłowa kolejnośc robót wykonczeniowych stanu dewelopperskiego?
Innymi słowy co robić najpierw:
1- płytki na podłodze łazienki
2- tzw. biały montaz łazienki a potem płytki na scianach czy odwrotnie
3- montaz drzwi wewnętrznych do tejże łazienki i in. pomieszczeń a potem kładzenie paneli podłogowych czy odwrotnie?

Muszę to sobie rozłozyć w czasie i nie wiem jak najlepiej -pomóżcie!

jajmar
21-08-2007, 21:03
Stan deweloperski to bez płytek i bez białego montażu.

ad1,2 przed montazem urządzeń trzeba położyć wszystkie płytki ściany i podłogę.

ad3. kolejnośc dowolna, ale w przypadku paneli chyba bym wcześniej zamontował futryny potem podlogi

Tahoma
22-08-2007, 15:16
No właśnie stan dewelopperski muszę samodzielnie tj. we własnym zakresie wykończyć tak aby nadawał się do zamieszkania. Jak rozumiem najlepiej ma być to tak:
- futryna drzwi do łazienki , potem płytki podłogowe i scienne a potem wanna, umywalka itd.

A murek z pustaków szklanych ( przesłaniajacy WC) przed płytkami czy juz na połozoną podłogę?

Dzięki!!!! :D

22-08-2007, 15:24
pustaki szklane na posadzce

Tahoma
23-08-2007, 15:43
Żebyśmy sie dobrze zrozumieli- scianka z pustaków najpierw a potem płytki na podłodze?

Tahoma
23-08-2007, 15:45
a propos - tekst o trawie i wietrze super :)

OK
23-08-2007, 16:01
ad1,2 przed montazem urządzeń trzeba położyć wszystkie płytki ściany i podłogę.

A jak potem zrobić obudowę wanny np.?, albo stelaża do podwieszania kibelka? :o

Ja chyba jednak w łazience zrobię na odwrót, na koniec zostaje tylko armatura i meble niewbudowane. Aha, no i podwieszenie jednak tego kibelka :lol:

Sciankę z pustaków też będę stawiać po kafelkach, ale głównie ze względów finansowych (przede wszystkim mniej docinania kafelków - mniejsze straty :wink: ), poza tym jak będę robić na samym końcu, to mogę się w ogóle nie zdecydować na tę ściankę. Ale tu się nie będę upierać, że tak jest lepiej :D

Edybre
23-08-2007, 20:16
Czy te płytki nie popękają od takiego obciążenia?

OK
24-08-2007, 09:50
Nie powinny. Będzie gres albo granit. Jak nie strzelą przy układaniu, to potem już nic się nie powinno dziać. Po za tym, nie chcę murować tej ścianki na zaprawę, są jakieś systemy klejowe itp., więc ścianka będzie na pewno dużo lżejsza niż normalnie.
Pozdrawiam

jul_c
24-08-2007, 12:14
a jak z scianami robisz?
tz czy najpierw czekasz az troche pooddychaja i wilgoc wyjdzie czy od razy jakies cekole lub tapety??
na podłogi tez od razu kafelki kładziesz, nie lepiej poczekac az przestanie wszystko pracować??

OK
24-08-2007, 12:57
Nie muszę czekać, bo remontuję, więc ściany stoją od ok. '49. Chyba już odetchnęły :D Jeśli chodzi o podłogę, to chyba będę robić wylewki (okaże się, jak zerwę starą terakotę, bo nie wiem, na czym ona jest, może być różnie :o ). Poczekam 3-4 dni i kleję. Powiedziano mi, że pod terakotę, czy inne okładziny tego typu nie trzeba czekać tygodniami, natomiast ma to znaczenie przy wszelkiego rodzaju podłogach drewnianych, panelach i wykładzinach.