PDA

Zobacz pełną wersję : Posadzka w garazu. Na chudziak pape czy folie?



piotrulex
21-08-2007, 21:51
garaz mam okolo 1m ponizej poziomu ziemi. woda gruntowa jeszcze z 1,5m ponizej. wykonawca mowi, ze na chudziak dajemy pape, pozniej styropian i normalna wylweke. kolega robi tak samo tylko zamiast papy daje ta gruba czarna folie budowlana. jest to tansze. szybciej sie uklada. macie jakies doswiadczenia w tej kwestii?

jesli folia to jaka?

jesli papa to jaka i jak kladziona?

piotrulex
22-08-2007, 20:56
nikt nie mial takiego dylematu?

nikt sie nad tym nie zastanawial?

faflusniak
22-08-2007, 22:10
Położyłem dwie warstwy folii. Folię kupiłem w Castoramie bo była po prostu grubsza (0,3 mm) niż w składach budowlanych (0,2 mm).

Zdecydowałem kłaść folię bo: prościej i szybciej się ją kładzie (papę trzeba zgrzewać), nie reaguje tak jak papa ze styropianem, kładąc papę i tak trzeba położyć na nią jedną warstwę folii by oddzielić od styropianu.

U mnie garaż jest na poziomie gruntu. Czy zrobiłem dobrze do nie wiem. Czas pokaże.

MARTiiii
22-08-2007, 22:22
Jak tym masz takie cos to wal pape. Folie to sobie mozna klasc jak sie jest ponad gruntem i to na dobrym terenie, a pod chidziakiem masz duzo piachu.

Renia
23-08-2007, 08:19
Jak tym masz takie cos to wal pape. Folie to sobie mozna klasc jak sie jest ponad gruntem i to na dobrym terenie, a pod chidziakiem masz duzo piachu.
Potwierdzam.
Daj pape zgrzewana na gorąco do chudziaka, potem folię, żeby papa nie reagowała ze styropianem, potem styropian i wylewkę zbrojona siatka metalową.
I przypilnuj żeby dobrze ulozyli ta izolację, bo najmniejsza "dziurka" czy niedoróbka bedzie skutkowac przedostawaniem sie wilgoci.....

piotrulex
23-08-2007, 08:38
Daj pape zgrzewana na gorąco do chudziaka, potem folię, żeby papa nie reagowała ze styropianem, potem styropian i wylewkę zbrojona siatka metalową.
I przypilnuj żeby dobrze ulozyli ta izolację, bo najmniejsza "dziurka" czy niedoróbka bedzie skutkowac przedostawaniem sie wilgoci.....

tak pewnie zrobie

nie jestem tylko pewnien tej siatki metalowej - w jakim celu to sie kladzie i czy tylko w garazu czy w calej piwnicy?

a co do pilnowania to naprawde nie musze tego robic - uwierz ale mam solidnych majstrow :wink:

Renia
23-08-2007, 08:56
W garażu samochód będzie stał, ciężki jest, nie ? Może siatka wskazana ? Napewno wzmocni wylewke.
W piwnicy pewnie niepotrzebna....

jacekp71
24-08-2007, 01:24
jak dasz 8-10 cm betonu B20 na dobrym podlozu, to zadne zbrojenie nie jest potrzebne ....

cemik1
24-08-2007, 06:35
Papa oczywiście. Ja nie będę jednak dawał styropianu. Garaż jest też zagłębiony na około metr i nie będzie ogrzewany. W związku z tym nie ma co uciekać do ziemii. Ziemia natomiast będzie akumulatorem i, mam nadzieję, zimą ciepło będzie przepływało do garażu. Styropian by to hamował. Oczywiście ściany, także fundamentowe, i strop ocieplony.

piotrulex
24-08-2007, 07:23
jak dasz 8-10 cm betonu B20 na dobrym podlozu, to zadne zbrojenie nie jest potrzebne ....

garaz ogrzewany wiec 5 styropianu i 5 wylewki - tak juz sa ustawione poziomy

niedzio
24-08-2007, 15:46
jak dasz 8-10 cm betonu B20 na dobrym podlozu, to zadne zbrojenie nie jest potrzebne ....

garaz ogrzewany wiec 5 styropianu i 5 wylewki - tak juz sa ustawione poziomy

Nie za cienko tej wylewki do garażu na 5 cm styropianu ?
Ja też będę miał 5 cm styropianu i planuję na to dać 8 cm wylewki.

piotrulex
24-08-2007, 20:46
jak dasz 8-10 cm betonu B20 na dobrym podlozu, to zadne zbrojenie nie jest potrzebne ....

garaz ogrzewany wiec 5 styropianu i 5 wylewki - tak juz sa ustawione poziomy

Nie za cienko tej wylewki do garażu na 5 cm styropianu ?
Ja też będę miał 5 cm styropianu i planuję na to dać 8 cm wylewki.

hmmmmmmmm

nie zastanawialem sie nad tym. jutro pogadam z majstrem aczkolwiek jest to fachura ktorego darze 100% zaufaniem

moze zapytam sie o ta siatke metalowa w wylewke

Piotr-M
24-08-2007, 20:56
Witam,

A może zamiast papy folię PCV gr. 1-1,5mm, zgrzewaną na gorąco, taką jak daje się do oczek wodnych. Folia z usługą położenia i zgrzewania - 9pln/m2, sama folia ok.5pln/m2.
Tylko nie wiem, jak się to ma do kosztu papy.

pablitoo
24-08-2007, 21:45
garaz ogrzewany wiec 5 styropianu i 5 wylewki - tak juz sa ustawione poziomy

Nie za cienko tej wylewki do garażu na 5 cm styropianu ?
Ja też będę miał 5 cm styropianu i planuję na to dać 8 cm wylewki.

U mnie 10 cm styropianu i około 12 cm jastrychu / zbrojonego siatką stalową - oczka 10 cm / .
Garaż nie podpiwniczony .

Pozdrawiam

Tedii
24-08-2007, 22:28
Mam sucho więc folia.6cm styropian i wylewka 8cm zbrojona siatką.Na to kafle.