PDA

Zobacz pełną wersję : podjazd i ścieżda do domu-niekonwencjonalnie



aleksandra1
22-08-2007, 09:24
Chciałabym zrobić jakieś prosty w wykonaniu (tak żeby ktoś kto ma dwie lewe ręce też mógł wykonać), niedrogi podjazd (właściwie miejsce parkingowe) dla samochodu osobowego i ścieżkę do domu.
Jednocześnie dobrze by było, gdyby rozwiązanie to było ciekawe i ładne.
Mam nadzieję, że nie za dużo wymagań ? :D :P :lol:
Chodzi o domek na wsi z przeznaczeniem na cele rekreacyjne, więc nie będzie nadmiernej eksploatacji.
Zastanawiałam się nad kostką, ale wszyscy mają kostkę. Poza tym nie jest ani tania ani łatwa w ułożeniu

Pozdrawiam

aleksandra1
22-08-2007, 21:25
Nikt nie ma pomysłu?

el-ka
22-08-2007, 21:53
Może tzw. "zielone oczko" - takie elementy plastikowe, które utwardzają powierzchnię i wsiewa sie w nie trawę.
Lub specjalna kostka, takie romby lub chyba ładniejszy nieregularny jak kamienie brukowe "kamień sjeneński" (bodajże tak się nazywa) z otworami do wsiania trawy.
Jest to łatwiejsze do ułożenia od kostki, tak przynajmniej twierdzili, ci którzy go kładli. Gorzej chodzi się w szpilkach, ale na wsi to chyba nie ma znaczenia. Wygląda za to naturalniej i jest więcej powierzchni zielonej.
Może też być powierzchnia żwirowa, ale ona wbrew pozorom jest stosunkowo trudna w utrzymaniu.
"Więcej grzechów nie pamiętam!" :wink:

d5620s
22-08-2007, 22:43
kostka brukowa nie jest wcale trudna do ułożenia-najwazniejsze jest przygotowanie i wyrównanie terenu a to trzeba zrobić zawsze(!)-choćbys nie wiem co kładł-jak nie bedziesz robił wzorków i łamańców-ok. Układasz, zasypujesz piaskiem i gotowe :lol: oczywiscie w uproszczeniu-ale tam gdzie kupisz kostkę to ci powiedza jak to ułozyć

fmj
23-08-2007, 08:53
Tym, że większość ludzi kładzie teraz kostkę betonową, nie trzeba się sugerować. Osobiście uważam, że jest paskudna, a juz do domku na wsi kompletnie nie pasuje. Zdecydowanie lepszy efekt daje stara cegła (chociaz nieco mniej trwała), dla postarzenia polecam pomalować parę razy owsianką, zaraz sie ładniutko pokryje zielonym meszkiem. Trzeba się rozejrzeć, najlepsze są rozwiązania niekonwencjonalne, może połamane płyty kamienne. Kostka betonowa niestety ma zbyt regularną przemysłową formę no i jest... betonowa. Ale oczywiście jeśli ci się podoba, to wolna droga. Ciekawa jestem co wybierzesz.

Seba7207
23-08-2007, 08:56
Ja natomiast radziłbym wkopać pionowo 50cm bale np drewniane (dąb), natomiast pomiędzy nie wsypać i ubic żwir. Bale oczywiście trzeba zaimpregnować.

sSiwy12
23-08-2007, 09:01
Odpowiednio pociete podkłady kolejowe stawiane na "sztorc". Powinien wyjść ładny bruk drewniany.

d5620s
23-08-2007, 10:52
wydawało mi sie że pytanie brzmiało-jak łatwo wykonać podjazd:) drewniane bele na sztorc to nie najłatwiejsza technika ale efekt faktycznie fajny

fmj
23-08-2007, 10:58
W temacie wątku jest "niekonwencjonalny". Zazwyczaj niekonwencjonalny i prosty (w wykonaniu) nie idą w parze. A już tym bardziej jak chodzą nam po głowie betonowe prefabrykaty. A efekt ścieżki z pniaków jest świetny, tylko czasem troche śliskawy po deszczu. Ja widziałam pniaki obsypane wiórami z ogranicznikami drewnianymi po stronie trawnika czy masywów kwiatowych, super zapach (trochę wiórów, trochę gnicia), ale całość naprawdę nastrojowa. Pycha.

joaz
23-08-2007, 13:53
Witam.
My położyliśmy zwykłe kamienie. Po roku wyglądają jakby na podjeździe leżały lata. Obrosły zieleninką i nabrały patyny. Wygląda to naprawdę świetnie. Niestety ta metoda wymaga cierpliwości. Najpierw trzeba uzbierać mnóstwo kamieni, płaskich z jednej strony, a potem pobawić się w ich dopasowanie na ścieżce.Ale warto. Poleżą wieki. :wink:

fmj
23-08-2007, 13:55
Jestem za. Kamienie to rewelacja. A już taka ścieżka zrobiona samemu ma wyjątkowy charakter. Sama zamierzam się też tak pobawić.... Na razie dom trzeba odbudować, ale i tak tęsknię już do grzebania w ziemi.

smiejus
23-08-2007, 14:34
może kamień sjeneński

http://www.kkp.pl/%5CBAZA%5C5%5C5061.jpg