PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka rura osłonowa do rury wodociągowej



dzabij
22-08-2007, 12:10
Witam.

Przed zasypaniem fundamentu chcę puścić pod ławą rurę wodociągową (niebieską). Majster mówi że powinna być ona w rurze oslonowej. Czy chodzi o coś w rodzaju peszla / rury drenarskiej ?

BTW, jaką dać średnicę rury wodociągowej ? fi 32 mm będzie ok ?

Pozdrawiam

Dawid

theodolit
22-08-2007, 12:23
najczesciej doprowadza sie wode do domkow rurwa fi 40 PE

rura osłonowa moze tez byc z PE - z 1 -2 dymensje wieksza czyli np 63 PE czy cos kolo tego

dzabij
22-08-2007, 12:35
OK, dzieki. U mnie od zasówy (jest już w działce) odchodzi chyba fi 32 mm (tak jest na tabliczce) wiec chyba nie ma sensu dawać fi 40.

Jeszcze jedno, oslonę dać tylko na odcinku pod ławą czy na całej długości biegu rury w fundamencie ?

Pzdr

Dawid

theodolit
22-08-2007, 12:50
OK, dzieki. U mnie od zasówy (jest już w działce) odchodzi chyba fi 32 mm (tak jest na tabliczce) wiec chyba nie ma sensu dawać fi 40.

Jeszcze jedno, oslonę dać tylko na odcinku pod ławą czy na całej długości biegu rury w fundamencie ?

Pzdr

Dawid


co znaczy cały bieg w fundamencie - to jest to wiecej niz tylko przejscie pod lawa ?

jakby co to an calej dlugosci - jak mijamy lawe np 0,6 - to rure typu 1m etc

taka jest teoria ;D

dzabij
22-08-2007, 13:37
Cały bieg w fundamencie = pod ławą a potem w "piachu" do miejsca gdzie będzie zamontowany wodomierz, czyli wzdłuż jednej ze ścian fundamentowych w środku. Myśle że razem z 10 m

Dawid