PDA

Zobacz pełną wersję : budowa powyżej 2 lat nieekonomiczna?



maj1983
22-08-2007, 12:41
wyczytałam gdzies tu na forum, że budowanie domu dłużej jak 2 lata jest nieekonomiczne - czy tak jest? Od czego to zależy?

Sasha
22-08-2007, 12:55
od wzrostu cen i.... że tak to ujmę "niestabilności decyzji inwestora"

mario1976
22-08-2007, 12:59
wyczytałam gdzies tu na forum, że budowanie domu dłużej jak 2 lata jest nieekonomiczne - czy tak jest? Od czego to zależy?

Np od rosnących kosztów robocizny. Poczytaj archiwum forum i porównaj koszty wykonania poszczególnych etapów budowy np w przeciągu ostatnich 4 lat.

Dam Ci przykład. Znajomy buduje duży dom. Umowa na stan surowy podpisana w 2006. Ekipa powiedziała, że koszty wykonastwa tak podrożały, że opłaca im sie oddać zadatek w podwójnej wysokości i poszukac nowego inwestora.

Koszty wykończeniówki rosną tak samo.

lee28
22-08-2007, 16:03
wyczytałam gdzies tu na forum, że budowanie domu dłużej jak 2 lata jest nieekonomiczne - czy tak jest? Od czego to zależy?

Jeśli bierzesz kredyt to należy skończyć budowe jak najszybciej, żeby zmieścic sie w kosztorysie. Jeśli natomiast budujesz z własnych oszczędności i większość prac wykonujesz sam to możesz budować i 5 lat, niczemu to nie przeszkadza.

budoflaniec
22-08-2007, 19:29
to fakt, ze jak ktos ma pieniadze, to nie oplaca sie czekac
chyba ze ktos potrafi tak inwestowac gotowke, ze nie straci
jesli bedzie normalnie trzymac w banku to jest to przy obecnym wzroscie cen w budowlance na prawde nie oplacalne

ekipa kosztuje- ale przynajmnej mamy cos w zamian
trzymajac pieniadze w szufladzie tracimy na daremno

sasq
22-08-2007, 19:46
Najprościej to policzyć w ten sposób:

Ile płacicie teraz za czynsz lub wynajem mieszkania??
300 500 czy 1000 zł
a teraz policzcie sobie że musicie to płacić prze 3, 4 czy 10 lat duuuzo taniej bedzie zacisnąć żęby i jak najszypciej sie wprowadzić. Przecież wtedy jest to 1/4 a może nawet cała rata kredytu!!!

rael_ww
22-08-2007, 20:06
Budować trzeba szybko i sprawnie. Swój czas trzeba bardzo cenić, bo życie jest krótkie i trzeba się nim cieszyć, a nie tylko budować, budować, budować. ...no chyba, że ktoś to bardzo lubi :)

Witos
22-08-2007, 20:51
Budować trzeba szybko i sprawnie. Swój czas trzeba bardzo cenić, bo życie jest krótkie i trzeba się nim cieszyć, a nie tylko budować, budować, budować. ...no chyba, że ktoś to bardzo lubi :)


Ja lubię i buduje, nie dlatego żeby mieszkać tylko dlatego żeby budować. Tylko co ja będę robił jak już zbuduje?

theodolit
22-08-2007, 20:54
Budować trzeba szybko i sprawnie. Swój czas trzeba bardzo cenić, bo życie jest krótkie i trzeba się nim cieszyć, a nie tylko budować, budować, budować. ...no chyba, że ktoś to bardzo lubi :)


Ja lubię i buduje, nie dlatego żeby mieszkać tylko dlatego żeby budować. Tylko co ja będę robił jak już zbuduje?

Jakto co ... budował nastepny ;)