PDA

Zobacz pełną wersję : Kąt nachylenia dachu - pytanko



mowaleria
22-08-2007, 21:03
Witam!
Mam pytanko odnośnie kąta nachylenia dachu. W planie zagospodarowania przestrzennego jest napisane, że kąt nachylenia dachu od 30 stopni. Kupiliśmy projekt domu o kącie nachylenia dachu 30 stopni ale daszek nad wejściem i nad tarasem jest o kącie 28 stopni :-? - czy to trzeba przeprojektować? Chodzi o ten projekt http://www.domna5.pl/index.php?opcja=details&id=17&nazwa_projektu=SASZA&autor=Paweł%20Piątka
Bardzo proszę - pomóżcie :)

iwonaszczytno
22-08-2007, 21:19
A po co? w projekcie masz wyrażnie napisane kąt dachu 30 stopni, a że daszek 28 - to nie okulistyka to budowa, bez paniki nie powinno być problemów

rael_ww
22-08-2007, 21:36
Ja miałem podobny dylemat. Dach 28 stopni, a w warunkach zalecany minimum 30 stopni. Wykonałem jeden telefon do urzędu gminy, drugi do osoby weryfikującej projekt przy wydawaniu pozwolenia na budowę. Słowo „zalecany” zinterpretowali, że nie jest to obowiązkowe. Spałem spokojnie, a pozwolenie dostałem bez problemu. Myślę, że kontakt z ludźmi, którzy takie kwestie oceniają przy wydawaniu pozwolenia na budowę jest dobrym pomysłem. …bo wiadomo, że jest prawo i jego interpretacje. A budowa musi przebiegać sprawnie :)

dakota
22-08-2007, 21:38
też tak uważam :D

jeśli można podepnę się ze swoim problemem - może i w moim wątku ktoś odpowie http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=110092

mowaleria
22-08-2007, 22:01
A ja oddałam dzisiaj projekt do adaptacji i pani w biurze projektowym mnie poinformowała że muszą zmienić ten daszek bo ma 28 stopni a powinien mieć 30. Zastanawiam się czy to nie jest naciąganie - bo za tą zmianę muszę zapłacić dodatkowo 150zł netto :-?

Andrzej Wilhelmi
22-08-2007, 22:13
To jest ewidentne naciąganie zgodnie z prawem!!! Spytaj kierownika budowy czy nie wystarczy jego korekta na projekcie i będzie bez kosztów. Pozdrawiam.

rael_ww
22-08-2007, 22:43
Osobiście uważam, że te dodatkowe zadaszenia są mniej istotne. Wg mnie powinny przejść w urzędach. Zresztą te dodatkowe zadaszenia są malutkie i pełnią funkcę dekoracyjną :)
Ale powiem Ci, że ja jestem zwolennikiem stosowania jednego kąta nachylenia dla wszystkich części dachu. Spójrz na to również z tej perspektywy :)

Andrzej Wilhelmi
22-08-2007, 22:54
rael_ww zdecydowanie masz rację! Tak się zastanawiam czy nie jest to czasem błąd projektanta. Mogło do niego dojść np. przy zmianie kąta całego dachu z 28* na 30* i przez nieuwagę nie skorygowano tych daszków. Pozdrawiam.

mowaleria
22-08-2007, 23:02
To jest ewidentne naciąganie zgodnie z prawem!!! Spytaj kierownika budowy czy nie wystarczy jego korekta na projekcie i będzie bez kosztów. Pozdrawiam.

Niestety nie mam jeszcze kierownika budowy :-? , dopiero oddałam projekt do adaptacji.
Czy myślicie że te małe daszki pozostawione bez zmian mogą być przyczyną nieotrzymania zgody na budowę - tak mnie dzisiaj poinformowano w biurze projektowym. Zupełnie się na tym nie znam, a po co mam niepotrzebnie zmieniać coś, co być może wcale nie musi być zmieniane. Mnie się podoba tak jak jest :roll:

rael_ww
22-08-2007, 23:11
Tak może być, że to błąd. Teraz w gotowych projektach jest wiele niedoskonałości. W moim projekcie gotowym połowa zawartości to były kserokopie katalogów producentów. Niektóre strony dotyczyły innych wariantów domu. A i konstruktor adaptator wprowadził sporo poprawek.

Andrzej, dzięki za "zdecydowane" uznanie dla początkującego.
Urosłem :)

Andrzej Wilhelmi
22-08-2007, 23:48
Andrzej, dzięki za "zdecydowane" uznanie dla początkującego.
Urosłem :)

Pij mleko będziesz WIELKI! :lol:
Pozdrawiam.