PDA

Zobacz pełną wersję : beton niepodlewany - skutek opłakany?



mieczotronix
18-07-2003, 17:12
zrobili mi ławy i pojechali. Beton przykryli folią i docisnęli ją posypując ziemią, żeby tak od razu nie wysechł. No i w sumie nie wiem czy przez dwa bardzo upalne dni temu betonu (specjalnie tak piszę - bo na forum jakaś wolna amerykanka panuje i ludzie odmieniają jak w wojsku np. przyłącz, nadproż, układanie kafelek, itd. - to i ja dorzucam od siebie coś kreatywnego) no więc czy te dwa upalne dni temu betonu nie zaszkodzą? Co się dzieje z betonem, którego się nie podlewa? Czy popęka? Po czym poznam po odpakowaniu ław z folii, że coś jest nie tak?

18-07-2003, 17:34
A nie możesz sam w tym czasie podlewać?Są straszne upały więc nie wiem,czy to będzie korzystne dla tego betona ;)
opal

mieczotronix
18-07-2003, 18:06
nie mogę podlewać - bo brzydzę się zejść do studzienki żeby wodę podłączyć - nie chcę z niej wypłoszyć wodnika, a hydrauliki do mokrej roboty przyjdą dopiero w poniedziałek. Na szczęście widzę przez okno, że właśnie nadchodzi upragniona burza. Czy powinienem brać płaszcz i jechać na działkę poodwijać folię?

Olmiś
18-07-2003, 18:20
A i owszem, powinieneś. Co prawda ziemia wokół ław jest mokra, ale beton należy polewać i to obficie zwłaszcza w pierwszych 2-3 dniach...

A na wodnika to spluń 3 razy przez lewe ramię i łapkę czarnego kota miej przy sobie, to ci nic nie zrobi..

Jarecky
18-07-2003, 19:21
Hey...
A co się będe produkował...znalazłem link ; http://www.domino.alpha.pl/porady/20.html
Pozdrawiam :)

mieczotronix
21-07-2003, 22:03
chcę powiedzieć, że system z zakryciem ław folią chyba się sprawdza. minęło pięć dni od wylewania betonu, a po wsunięciu łapy pod folię czuję, że beton jest cały czas wilgotny. Napewno to nie to samo co podlewanie, ale jak ktoś nie ma jeszcze wody (ja mam dopiero od dziś) albo ludzi do podlewania, to taki system działa. Warunek jest taki, żeby ławy wylewane były w folię, a nie w ziemię. No i po przykryciu folią, folię trzeba dobrze naciągnąć i przycisnąć (przysypując ziemią), żeby wiatr nie pozrywał.

KasiaA
05-08-2003, 09:27
Po co schodzić do studzienki? Nie da się podłączyć do tego węża ogrodowego? U nas sie dalo. Wąż jest wyciągnięty na zewnątrz. Nie trzeba za każdym razem schodzić do środka. A wodników się nei boj. Są sympatyczne. Sama jeste :D m jednym z nich :D

galber
05-08-2003, 10:46
Jeżeli folia jest szczelna i wilgoć nie paruje to beton powinien dobrze wiązać bez podlewania. Jednak radziłbym sprawdzić czy całe ławy są dobrze i szczelnie przykryte.

05-08-2003, 12:59
Dajcie spokoj z tym podlewaniem betonu.
Podlawa się kwiatki.Beton można polewać.