PDA

Zobacz pełną wersję : OLEJ silnikowy do zabezpieczenia podlogi



statysta
22-08-2007, 22:10
W altance nad piwniczką podłoga ułożona ze "zdrowych" desek. Niestety pomiędzy deskami są szpary i z piwniczki (trochę wilgotna)"ciągnie" i wydobywają się zapachy. Na deski chcę położyć cienką, twardą płytę spilśnioną (czekała na wykorzystanie chyba 20 lat) a potem na nią jakieś cienkie linoleum. Mam trochę syntetycznego oleju silnikowego (nie wykorzystany na dolewki 10/W/40).Czy dla zabezpieczenia przed wilgocią mogę tym posmarować deski i od spodu płytę (w altance w zasadzie nie śpi się i od wiosny do jesieni cały czas otwarty jest lufcik). Czy jednak opary tego oleju będą szkodliwe oraz takie zabezpieczenie nic nie da?

Andrzej Wilhelmi
22-08-2007, 22:49
Opary oleju Ci nie zaszkodzą ale wilgoć Twoim deskom na pewno i olej nic tu nie pomoże. Musisz zwentylować piwniczkę bo inaczej deski zbutwieją płyta pilśniowa zpleśnieje. Pozdrawiam.

d5620s
22-08-2007, 23:01
zgadzam się z Wilhelmim:) planujesz zrobić prowizorkę a to nie najlepiej wróży niestety

jareko
23-08-2007, 09:11
... planujesz zrobić prowizorkę ...
coz...prowizorki sa najtrwalsze :lol:
Olej bardzo dobra rzecz :) ale oprocz niego mimo wszystko wentylacja

kapusta
23-08-2007, 13:17
absolutnie nie mozna uzywać oleju silnikowego do konserwacji drewna - do tego służą specjalne oleje na bazie oleju roslinnego

jareko
23-08-2007, 13:41
absolutnie nie mozna uzywać oleju silnikowego do konserwacji drewna - do tego służą specjalne oleje na bazie oleju roslinnego
tak samo nie mozna uzywac Xylamitu :lol: - najlepszego srodka jaki kiedykolwiek wymyslono
Przykro mi ale olej silnikowy jest bardzo skuteczny

adam_mk
23-08-2007, 15:06
"absolutnie nie mozna uzywać oleju silnikowego do konserwacji drewna "

To jest jakiś przepis prawny?!!! :o :o :o
Stosowałem raz czy dwa i zadziałało...
Adam M.

jareko
23-08-2007, 15:11
"absolutnie nie mozna uzywać oleju silnikowego do konserwacji drewna "

To jest jakiś przepis prawny?!!! :o :o :o
Stosowałem raz czy dwa i zadziałało...
Adam M.
stosuje nagminnie i dziala skutecznie
tez sie zastanawiam skad takie kategoryczne stwierdzenie?

Kane66
23-08-2007, 19:12
olej silnikowy dziala bardzo dobrze ;) - sa i tacy co impregnuja/konserweruja po prostu ropą.

chcesz miec "zdrowiej" - uzyj oleju lnianego (technicznego, nie spozywczego) - czyste, bez dodatkowej chemi mogacej powodowac dziwne zapachy, wolno schnie. uwazac przy nakladaniu - latwopalne (bardzo latwopalne). wymagane wielokrotne malowanie az do nasaczenia drewna (olej dobrze penetruje drewno).

kapusta
24-08-2007, 06:41
być morze olej silnikowy działa bardzo dobrze ale niestety znacznie skraca żywotnośc drewna

szklanka literatka
24-08-2007, 07:28
chcesz miec "zdrowiej" - uzyj oleju lnianego (technicznego, nie spozywczego)


Polimeryzowany olej lniany = pokost.

Zaden olej nie pomoże na wilgoć w piwnicy. Trzeba tam powietrze ruszyc.

adam_mk
24-08-2007, 12:19
"Zaden olej nie pomoże na wilgoć w piwnicy."

Nieprawda!!!

Olej w głowie!!! (i wentylacja) :lol: :lol: :lol:
Adam M.

jareko
24-08-2007, 12:44
być morze olej silnikowy działa bardzo dobrze ale niestety znacznie skraca żywotnośc drewna
konkrety poproszę poparte literatura a nie takie rzucane hasła :lol: