PDA

Zobacz pełną wersję : czym uszczelnić brodzik?



kodaka
23-08-2007, 07:57
Jestem zdesperowany. Nie potrafię uszczelnić połączenia brodzika z kaflami. Był silkon sanitarny - przeciekało tak, że miałem niewielka plamę wody na podłodze pod brodzikiem po wszystkich kąpielach. Zdarłem silikon nałożyłem uszczelniacz dekarski. Plama mniejsza, ale dalej przecieka . Nałożyłem na to taśmę wykończeniową. Cieknie mniej , ale cieknie Poradźcie czym to uszczelnić!!!

wbrat
23-08-2007, 08:04
A jesteś pewien, że cieknie na styku brodziku i płytek? Ja uszczelniłem silikonem i nic nie cieknie. Sprawdź inne miejsca, np. syfon (przyłóż słuchawkę prysznicową do samego syfonu i lej tam wodę tak, żeby nie chlapać wokół). Może też cieknąć na łączeniach ścian kabiny z płytkami - masz tam uszczelnione?

kodaka
23-08-2007, 08:15
Pod brodzikiem spędziłem około tygodnia czasu. Syfon wymieniłem dwa razy. Oświetleniem ma zainstalowane jak na stole operacyjnym. Jestem pewien . Cieknie po ścianie a pod brodzikiem tworzy sie kałuża. Sprawa dla mnie jest na tyle poważna, że ściana działowa z drugiej strony robi się wilgotna. To już nie przelewki...

SAVAGE7
23-08-2007, 08:33
może fugi w płytkach masz nieszczelne.

Rezi
23-08-2007, 08:53
tasma rozprężna soudala + silikon sanitarny

pablitoo
23-08-2007, 08:57
Albo rozwiązanie extremalne - ale dające 100% pewności dobrej izolacji :

- skuć płytki - całe ściany w prysznicu pokryć hydroizolacją np Mapegum , na łączeniu z brodzikiem taśma Mapeband , potem płytki i fuga silikonowa .

Pozdrawiam

stach_past
23-08-2007, 11:29
sprawdź prysznicem pionowe łączenia kabiny ze ścianą, tam mieliśmy "źródełko"

vittorio
23-08-2007, 15:34
Jak uszczelnisz wszystko silikonem to nie ma bata żeby przeciekało!! Sprawdź na krawędziach między brodzikiem i płytkami, między ścianką kabiny i płytkami, przy zaworkach (pod osłonkami baterii), dodatkowo przejedź po wyschniętych fugach silikonem bezbarwnym. Sprawdź po raz dziesiąty syfon i rurki kanalizacyjne, może coś jest pęknięte albo pod wpływem ciężaru (osoby kąpiącej się) coś się odkształca. I wtedy będziesz miał sucho. A jak nie no to ... młotek w rękę i jechanaaaa

ewajanecka
23-08-2007, 16:12
U mnie glazurnik używał silikonu.