PDA

Zobacz pełną wersję : jak wyglądają tynki c-w zacierane gąbką?



daggulka
23-08-2007, 11:42
Witam.
Znalazłam firmę , która zrobiłaby mi tynki cementowo-wapienne za 10zł za metr (robocizna) , ale oni tych tynków nie robią na gładko ( nie filcują ) tylko zacierają gąbką.
Nie potrafię sobie wyobrazić jaki jest efekt finalny.
Może ktoś robi takie tynki lub widział i może odpowiedzieć mi czy to się nadaje od razu pod malowanie i jak to wygląda ? Zdjątka mile widziane.

W zasadzie w salonie i w holu chciałabym żeby mi je zatarli w jakiś fajny wzór - skoro już zacierają gąbką to chyba mogliby packą zrobić mi jakies fajne fikuśne wzory.
Ale pozostałe pokoje byłyby zacierane gąbką- pojęcia nie mam jak to będzie wyglądało po malowaniu.

Jeśli ktoś wie to będę bardzo wdzięczna za podzielenie się spostrzeżeniami.

Pozdrawiam, smoczyca.

pavlo09
23-08-2007, 12:18
Witam
Mam zrobione tynki metoda zacierania gabką jak dla mnie wyszły rewelacyjnie na ścianie została taka lekka fakturka nie trzeba już gładzi robic ani nic poprawiac ewentualnie mozna przeszlifowac troche papierem sciernym to w zaleznosci jak kto chce
Za tynk płaciłem 9zł + zacieranie gabka 2zł = 11zł za m2 na gotowo

daggulka
23-08-2007, 12:22
No, o to mi chodziło.... czyli nie ma tak żadnych dziurek, chropowatości..... można malować i wyglądają fajnie?

Pozdrawiam, smoczyca

23-08-2007, 12:25
.... skoro już zacierają gąbką to chyba mogliby packą zrobić mi jakies fajne fikuśne wzory...gąbką zaciera sie aby było gładko
fikuśne wzory mogliby za dodatkowa opłata - watpie czy są az takimi filantropami ...

daggulka
23-08-2007, 12:29
:D ...hm.... tak sobie mysle, że fikuśne wzory to se już sama zrobię farbą strukturalną jak będe miała taki kaprys....ale chyba tylko w holu bo w salonie to jednak bardziej widzę gładkie ściany :D .

Dzięki za odpowiedzi, jesli ktoś jeszcze chce się wypowiedzieć to chętnie poczytam....a i w przyszłości dla używających opcji "szukaj" też się przyda :wink: .

pozdrawiam , smoczyca

23-08-2007, 12:42
... fikuśne wzory to se już sama zrobię farbą strukturalną jak będe miała taki kaprys....

otóż to ... :)

pavlo09
23-08-2007, 12:51
No, o to mi chodziło.... czyli nie ma tak żadnych dziurek, chropowatości..... można malować i wyglądają fajnie?

Pozdrawiam, smoczyca



Dokładnie tak nie ma żadnych rys na tynku jak przy zacieraniu pacą
Ja zdecydowałem sie na to dopiero ja majster mi pokazał ten efekt na próbę na małej powierzchni bo powiedziałem mu że sie zdecydyje dopiero jak to zobaczę na scianie
Aha tam gdzie beda płytki czyli w kuchni i łazience nie zaciera się gabka ze względu na lepszą przyczepnośc płytek ja tak mam zostawione
A najlepszy efekt takiej roboty uzyskuje się przez zacieranie( nie wiem czy tak to sie nazywa) piaskiem kwarcowym moj majster to robił kiedys u pewnego inwestora i mówił ze efekt to jest bajeczny.i
Ale ja takiego piasku nie miałem nie mogłem dostac gdzies sie to zamawia ale niestety nie wiem gdzie
Pozdrawiam Paweł

daggulka
23-08-2007, 12:56
No właśnie....mój majster mówi, że z piaskiem kwarcowym jest za dużo zabawy :wink: ... i nie robi. Ale skoro takie zacierane gąbką też są fajne to nie ma co się czepaić :lol: .

Pozdrawiam, smoczyca.

pavlo09
23-08-2007, 13:08
No właśnie....mój majster mówi, że z piaskiem kwarcowym jest za dużo zabawy :wink: ... i nie robi. Ale skoro takie zacierane gąbką też są fajne to nie ma co się czepaić :lol: .

Pozdrawiam, smoczyca.

Mysle że bedziesz zadowolona z tych tynków zacieranych gabką a z tym piaskiem kwarcowym mozna zrobic w każdej chwili nawet jak tynk wyschnie wiem ze majstry tego nie robia bo trzeba to wcierac dośc dużą siłą ja juz tego nie bede robił bo taki stan tynku mi bardzo sie podoba i jak znajomi byli ogladac to tez byli pod wrazeniem
Ps
Na narozniki przy oknach kup listwy naroznikowe ALUMINIOWE a nie stalowe do mokrych tynków bo przewaznie w hurtownich maja stalowe a prowadzace listwy na scianach tez sa aluminiowe ale juz tych nie kupiłem bo nigdzie nie mieli tylko na zamowienie