PDA

Zobacz pełną wersję : Narożniki przy tynkach cementowo wapiennych



niedzio
23-08-2007, 14:30
Niedługo fachowcy rozpoczynają u mnie tynki. Mam kupić listwy prowadzące T6, które pozostaną później w ścianie (pierwsze pytanie ile powinienem ich przewidzieć na mb ściany - wysokość pomieszczeń 3 m) oraz jakie kupić narożniki do otworów okiennych / drzwiowych bez futryn (dostępne są narożniki stalowe ocynkowane perforowane oraz narożniki stalowe ocynkowane z siatką --> jakie będą lepsze w przypadku moich tynków).
Dzięki za sugestie i porady.

Ela_i_Maciek
23-08-2007, 17:08
U nas tynkarze mocowali listwy prowadzące (potrzebne do wyznaczenia pionowej i poziomej płaszczyzny tynku na ścianie) co 1,80 m (tak, aby złapać łatą 2 metrową).

Narożniki były perforowane (ze stali ocynkowanej).

Pozdr.
M

niedzio
24-08-2007, 15:42
U nas tynkarze mocowali listwy prowadzące (potrzebne do wyznaczenia pionowej i poziomej płaszczyzny tynku na ścianie) co 1,80 m (tak, aby złapać łatą 2 metrową).

Narożniki były perforowane (ze stali ocynkowanej).

Pozdr.
M
A jaki mieliście tynk (gipsowy czy cementowo-wapienny).
Podobno do cementowo-wapiennego powinno się dać narożniki z taką siateczką z boku (bodajże o nazwie "mokry tynk").

Ela_i_Maciek
24-08-2007, 19:12
Pytałeś o tynki c-w. Takie właśnie u nas są na ścianach. Narożniki wykonane były z profili stalowych, których brzegi zostały nacięte i rozciągnięte (można spierać się, czy w efekcie otrzymano siateczkę, czy perforację, bo ta podziurawiona część była sztywna (słowo "siateczka" sugeruje raczej coś wątłego)).

Pozdr.
EiM

jabko
24-08-2007, 19:46
Narożnika potrzebujesz takiego:
http://www.allegro.pl/item228875115_naroznik_do_mokrego_tynku_3mb_super_ cena_.html

Jest stalowy ocynkowany.
Te z siateczką są raczej na styropian albo na płyty G-K

KOM44
25-08-2007, 23:08
Narozniki ocynkowane z siatka - u mnie dawali w każdy otwór okienny i drzwiowy oraz na załomach.

niedzio
27-08-2007, 07:54
Narożnika potrzebujesz takiego:
http://www.allegro.pl/item228875115_naroznik_do_mokrego_tynku_3mb_super_ cena_.html

Jest stalowy ocynkowany.
Te z siateczką są raczej na styropian albo na płyty G-K

O to mi chodziło, źle może nazwałem siateczkę, dzięki :)

Teraz pytanie, czy te narożniki dawać w otwory drzwiowe, gdzie będą drzwi (chyba teraz są takie futryny, które obejmują otwór drzwiowy i zapobiegają obijaniu (moi wykonawcy mówią, że jeśli nie będę chciał gdzieś narożników to obrobią narożniki idealnie przy użyciu deski, stąd moje dodatkowe pytanie).

jabko
27-08-2007, 08:26
Jak masz taki narożnik to bardzo łatwo profilujesz róg.
Bez niego ciężko to zrobić (posługiwano się kiedyś np: deską)
Kosztuje to 2zł więc nie ma sensu tego nie kupić

Ale to moja opinia 8)

niedzio
27-08-2007, 15:00
Jak masz taki narożnik to bardzo łatwo profilujesz róg.
Bez niego ciężko to zrobić (posługiwano się kiedyś np: deską)
Kosztuje to 2zł więc nie ma sensu tego nie kupić

Ale to moja opinia 8)

Ja wiem, że to niedużo kosztuje, ale moi tynkarze sami proponują zrobienie tego do deski (nie wiem czy tak im łatwiej, czy chcą mi oszczędzić powiedzmy po max. 10 zł na otwór drzwiowy). Ja bym na tym akurat nie oszczędzał bo wiem jak się obtłukują narożniki, ale skoro futryny i tak się obkłada futrynami to pojawia się moja wątpliwość. :oops: