PDA

Zobacz pełną wersję : Z czego budujecie????



pawed2
23-08-2007, 14:47
Właśnie jestem przed decyzją na resztę mojego życia z czego mam budować swój dom??!!....Naprawdę nie wiem- bo chcę tanio a jednocześnie dobrze (zastanawiam się nad pustakiem max) projektantka poleciła beton komórkowy dodam że ściany będą jednowarstwowe. kusi mnie max ale proszę o wasze zdanie, skoro coś wybraliście na powstanie waszych domów to podzielcie się opinią dlaczego,czym się kierowaliście ceną jakością czy może firma...Czekam na opinie oraz rady ludzi dobrego serca :cry:

Geno
23-08-2007, 14:49
dodam że ściany będą jednowarstwowe. kusi mnie max ale proszę o wasze zdanie,

Moje zdanie jest takie,że jak zrobisz Maxa jednowarstowego to będzie ciekaweie w tym wątku.

pawed2
23-08-2007, 15:07
a mianowicie?????..bo jestem w tym temacie laik :oops: proszę o konkrety czyli co pustak nie bardzo :-?

Natalia Stanko
23-08-2007, 15:09
Pawle, rób jak ci każe projektant z BK- jeśli chcesz ścianę jednowarstwową.
Maxa musisz ocieplać.

Endriuszka
23-08-2007, 16:30
Pawle, rób jak ci każe projektant z BK- jeśli chcesz ścianę jednowarstwową.
Maxa musisz ocieplać.

a BK nie trzeba ocieplac ?????


P.S. BK to jest to samo co: "suporex" = beton komórkowy bo się już pogubiłem :( wiem że to jest naprawde dziecinne pytanie :oops: :oops: :oops:

czandra
23-08-2007, 17:10
Pawle, rób jak ci każe projektant z BK- jeśli chcesz ścianę jednowarstwową.
Maxa musisz ocieplać.

a BK nie trzeba ocieplac ?????


P.S. BK to jest to samo co: "suporex" = beton komórkowy bo się już pogubiłem :( wiem że to jest naprawde dziecinne pytanie :oops: :oops: :oops:

Ściany o grubości 36, 36,5, 40 lub 42 cm i przy gęstości 350 lub 400 (grubość bloczka zależy od producenta), murowanej na klej, nie trzeba ocieplać. Liczy się przy tym dokładność materiałów i wykonywanych prac. Wejdź sobie na stronę
http://www.xella.pl/downloads/pol/product/Poradnik_Murowanie_z_YTONGa.pdf
Jest tam sporo ciekawych informacji.

jacekp71
23-08-2007, 22:59
Czekam na opinie oraz rady ludzi dobrego serca :cry:

tu sa sami ludzie bez serca, wiec nie licz na jednoznaczna odpowiedz na pytanie czy sciana 1W czy 2W ;-) to dyskusja w stylu "jajko, czy kura ?" ....

KOM44
23-08-2007, 23:06
Polecam suporeks 36 cm w odmianie 400, ja budowałem z takich, na zaprawie klejowej. Faktycznie nie trzeba ich docierplać. Maja jednak one wadę nie lubią być za długo wystawiane na działanie czynnikóww atmosferycznych, slatego trzeba je tynkować, jak przeliczysz koszty, to od tynku bardziej opłaca sie dać styropian, Ja na zały budynek dałem 5 styropiane, tylko na ściane półnącną, która jest nieosłonienta dałem 10. Polecam sprawuje sie to rozwiazanie bardzo dobrze.

JACKIE P
23-08-2007, 23:14
mieszkamy już trzeci rok w technologii 1w - Porotherm 44,5 bez docieplenia - rewelacja. Moge z czystym sumieniem polecić.

jacekp71
23-08-2007, 23:20
Polecam suporeks 36 cm w odmianie 400, ja budowałem z takich, na zaprawie klejowej. Faktycznie nie trzeba ich docierplać. Maja jednak one wadę nie lubią być za długo wystawiane na działanie czynnikóww atmosferycznych, slatego trzeba je tynkować, jak przeliczysz koszty, to od tynku bardziej opłaca sie dać styropian, Ja na zały budynek dałem 5 styropiane, tylko na ściane półnącną, która jest nieosłonienta dałem 10. Polecam sprawuje sie to rozwiazanie bardzo dobrze.

a styropianu to niby sie nie tynkuje ?

magpie101
26-08-2007, 12:40
My wybudowalismy z suporeksu 36 cm bez ocieplenia. Teraz bedziemy tynkowac, wprowadzamy sie jesienia, wiec dopiero w przyszlym roku wypowiem sie czy budowanie z maxa to byl dobry wybor.

Lookita
26-08-2007, 12:54
a ja stawiam z Ytonga 40 cm,nastawiam sie na nie docieplanie,powiem jak zamieszkam,czyli wiosna 2008.....

Endriuszka
26-08-2007, 13:36
u mnie suporex 24 kosztuje 9zł brutto :o :o :o i napewno przy duzej ilości takiej jak np. na cała budowę to napewno byłoby taniej :)
a ten suporex jest z oddziału "SOLBET-u"

Natalia Stanko
26-08-2007, 17:26
To sie ciesz, ze po 9zł, ja w boomie cenowym musiałam dokupić po 15zł za BK24.

KOM44
26-08-2007, 17:48
a styropianu to niby sie nie tynkuje ?[/quote]

Nie styropianu sie nie tynkuje. Styropian się okleja siatka i klejem. Potem mośna zagruntować i malować zwykła farba lub żucić sienki puc lub akrtyl. Technologia zdecydowanie inna od tynkowania, przy tym lepsza, a cena prawie ta sama

Witos
26-08-2007, 19:16
Nie styropianu sie nie tynkuje. Styropian się okleja siatka i klejem. Potem mośna zagruntować i malować zwykła farba lub żucić sienki puc lub akrtyl. Technologia zdecydowanie inna od tynkowania, przy tym lepsza, a cena prawie ta sama

Weź to przepisz po polsku bo nic nie kleje.

jacekp71
26-08-2007, 23:05
Nie styropianu sie nie tynkuje. Styropian się okleja siatka i klejem. Potem mośna zagruntować i malować zwykła farba lub żucić sienki puc lub akrtyl. Technologia zdecydowanie inna od tynkowania, przy tym lepsza, a cena prawie ta sama

dzieki tobie wiem teraz ze tynk to wapno z piaskiem,a nie np akryl czy silikon.
dzieki !!

PS
cos sie koledze na klawiaturka wylalo ??

Natalia Stanko
27-08-2007, 12:32
Nie styropianu sie nie tynkuje. Styropian się okleja siatka i klejem. Potem mośna zagruntować i malować zwykła farba lub żucić sienki puc lub akrtyl. Technologia zdecydowanie inna od tynkowania, przy tym lepsza, a cena prawie ta sama[/quote]

Mośna i tak...