PDA

Zobacz pełną wersję : Koszt ocieplenia stropu wełną.



mika31
23-08-2007, 15:28
Jaki jest całkowity koszt tzn.materiały i robocizna.
Dostałam ofertę na ekofiber: 30cm warstwa na powierzchni 100m2 drewnianego stropu wraz z robocizną 5 800,-
Chciałabym wiedzieć co wyjdzie mnie taniej.

stach_past
24-08-2007, 11:44
Jaki jest całkowity koszt tzn.materiały i robocizna.
Dostałam ofertę na ekofiber: 30cm warstwa na powierzchni 100m2 drewnianego stropu wraz z robocizną 5 800,-
Chciałabym wiedzieć co wyjdzie mnie taniej.

też miałem ofertę, nawet ciekawa bo dobrze uszczelni, wszędzie się wciśnie bo z automatu, ale szukałem doświadczeń ludzi z ekofibrem i entuzjazm bliski zeru. :o

mika31
24-08-2007, 11:50
Mój murarz mówił, że we Francji Ekofiber króluje.

stach_past
24-08-2007, 13:50
Mój murarz mówił, że we Francji Ekofiber króluje.
generalnie byłem za, ale brak entuzjazmu u posiadaczy oraz cena mnie odstręczyła. Robię wełnę gorszego gatunku, ale grubszą warstwę - łatwiej będzie upchać po szczelinach i zachowa się ilość ocieplenia.

mika31
24-08-2007, 17:54
Stach a po ile kupujesz tę wełnę gorszego gatunki i jaką?

stach_past
24-08-2007, 20:24
Stach a po ile kupujesz tę wełnę gorszego gatunki i jaką?
przepraszam, chodziło o to jaką metodą zrobię ocieplenie strychu nieużytkowego. Poradził mi to kolega, który jiuż zbudował.
kupił na składzie najgorszy rodzaj wełny i dał jej grubszą warstwę. Dzięki temu, że ta wełna dość "lużna" udało się ją łatwo poupychać po kątach.
Jest też już wełna w granulacie coś na podobieństwo ekofibru, ale tańsze. Tylko znowu nie wiem jak z dostępnością tego towaru,

p.s. czy tylko ja nie nadążam już z przeglądaniem netu - tak wiele tematów do wyjaśnienia i taka ilość opinii.

prokowal
26-08-2007, 18:40
Podnoszę !

też rozważam ekofiber, ale mi we wstępnych przymiarkach (zgrubne pomiary)podano ok. 80 zł za m2 - dach: popaprana koperta i garaż, poddasze użytkowe, warstwa też 30-tu cm, gęstość ok. 50 kg/m2. Liczę, że po dokładnych obmiarach cena spadnie, ale póki co czekam na wykonanie więźby.
Sam koszt wełny dla takiej warstwy wychodzi mi ok. 45-50 zł (20+10). Jeszcze nie znalazłem oferty na ułożenie. Ceny, które wyszukałem, z reguły są podawane w komplecie z regipsami.

stach_past: ale szukałem doświadczeń ludzi z ekofibrem i entuzjazm bliski zeru.

czy możesz rozwinąć, bo ja tylko jedną informację od użytkownika na forum znalazłem. a może właśnie o to chodziło ? inna sprawa, że nie znalazłem negatywnych opinii

stach_past
26-08-2007, 20:35
stach_past[/b]: ale szukałem doświadczeń ludzi z ekofibrem i entuzjazm bliski zeru.

czy możesz rozwinąć, bo ja tylko jedną informację od użytkownika na forum znalazłem. a może właśnie o to chodziło ? inna sprawa, że nie znalazłem negatywnych opinii

od razu zastrzegam, jako laik szukam doświadczeń, i o ekofibrze jak wpisałem do Szukacza tylko kilkadziesiąt postów, jedna osoba dość długo już się zastanawia, druga osoba odpowiedziała wymijająco.
Poczytałem, trochę przeraża mnie że to będzie luzem na poddaszu, a najbardziej że jest takie drogie.
Bo ułożyć wełnę będzie łatwo i myślę że to jeden dzień roboty na 100 mkw. więc liczę tak: koszt wełny plus 200 zł dniówki i wychodzi max 30zł.

alla&martinek
04-09-2007, 13:31
mi facet powiedzial ze ociepli welna + z wykonczeniem tzn regipsy i obrobka okien dachowych za 20-25zl/m- to hcyba nieduzo?