PDA

Zobacz pełną wersję : projekt MODRZEW pracownia HORYZONT



mialek
19-07-2003, 17:10
Czy ktos buduje dom " Modrzew " z pracowni Horyzont www.domnahoryzoncie.pl

prosciu
10-12-2003, 06:52
jet to jedna z branych pod uwagę opcji. Domek ten bardzo podoba się mojej żonce. Chętnie dowiem się czy ktos go buduje i jakie ma do niego uwagi. Prosciu

Ewunia
11-12-2003, 03:11
MODRZEW (http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=29&id_autora=1&spacer=2&proj=MODRZEW) mnie sie nie bardzo podoba. Ogromna powierzchnia użytkowa, ale do sensownego używania, to raczej jest jej niewiele. Hol na dole - 16,6, hol na górze - 15,4, razem - 32m2 w plecy. Z kuchni do jadalni, to chyba na wrotkach trzeba będzie jeździć, bo daleko. Pokoje nad garażem, a pustka nad salonem - bez sensu, chyba, że ktoś lubi niepraktyczne rozwiązania.

Jagna
11-12-2003, 10:54
A mnie się ten projekt podoba. Fakt, że spory, ale czy to wada?...
Co do tego co pisze Ewunia, to fakt, że umieszczenie kuchni i jadalni na dwóch krańcach domu nie jest wybitnie sensowne :-? Ale co do korytarzy to nie jest w/g mnie tak źle: ten na górze jest wykorzystany na...czytelnię, czy coś tam...a ten na dole to wbrew pozorom tylko kilka kroków. Mam u siebie identyczny metrarz korytarza w projekcie i w domu, który oglądałam "na żywo" byłam zdumiona, że taki jest mały i krótki a też byłam przekonana, że wrotki jak nic :P Jednak kiedy te kilka kroków /i to ze zgrabnym wymykiem biodra w celu ominięcia schodów/, należy poczynić z talerzem gorącej pomidorowej, żeby dostać się do jadalni, to już inna sprawa. Dlatego byłabym za przeniesieniem kominka pod schody i zamianą miejscami jadalni i salonu.
Ciekawa jestem tylko ile kosztuje ten dom pod klucz. Może ktoś wie?

ostry
15-12-2003, 10:09
To moj aktualny faworyt! Ale pewnie jestem nieswiadomy wielu wad tego projektu. Prosze uswiadomcie mnie. A moze jest ktos kto go buduje???

PrzemekAsia
25-03-2004, 11:29
witamy
dla nas to aktualnie faworyt. mamy dzialke z wjazdem od poludnia a taras chcemy mies po polnocnej stornie (polnocna granica dzialki to las) dlatego salon musi miec okna od PN i PD.

co do ceny to horyzont podaje ok 250,000 plus instalacje czyli pewnie w 300,000 powinien sie zamknac.

co do samego projektu to mamy zamiar powiekszyc go o drugi garaz i pomieszczenie za garazem. dzieki temu dach pozostanie w ksztalcie prostokata tylko bedzie troszke wiekszy

jesli ktokolwiek zbudowal lub budoje ten domek to bardzo prosimy pochwalic sie !!
pozdrawiamy
Przemek z Asia

ostry
25-03-2004, 11:39
Nie bedzie problemu z powiekszeniem garazu ?- mam wrazenie ze jest to dosc duza ingerencja w projekt. Ja tez jestem zainteresowany podwojnym garazem, dlatego miedzyinnymi odszedlem od Modrzewia - ale moze do niego wroce :)

PrzemekAsia
25-03-2004, 12:12
jest wersja B projektu z dodatkowym garazem, ale bez pomieszczenia za nim przez co wyglada on jak doczepiony.
rozmawialem z autorem projektu i co prawda o to sie nie spytalem, ale z rozmowy wynikalo ze firma horyzont jest bardzo otwarta na dokonywanie zmian. bardzo mili ludzie.
pozdro

ostry
25-03-2004, 12:19
tylko daszek sie wtedy robi baardzo duzy. Dach o takiej rozpietosci moze znaczaco podrozyc inwestycje...
ogladaliscie SAGE z pracowni APA? moze tez sie Wam spodoba...
www.apa-domy.com.pl
pozdr.

PrzemekAsia
25-03-2004, 12:22
saga odpada ze wzgledu na ulozenie salonu.
na naszej dzialce salon musimy miec po zachodniej stronie z oknami na PN (taras) i PD (swiatlo), dokladnie tak jak jest w modrzewiu lub np sloneczniku z horyzontu

ostry
25-03-2004, 12:34
no fakt.
Masz jeszcze jakies projekty, ktore biezesz pod uwage?

PrzemekAsia
25-03-2004, 12:39
jak na razie modrzew jest faworytem (wersja z pustką nad salonem), co nie znaczy ze sie nie rozgladamy za innymi. budowa zacznie sie dopiero za 2 lata wiec jeszcze "troszke" czasu mamy.
hej

bruner
01-06-2004, 21:18
projekt rosa z tej samej pracownico saga
tez mam taki układ dzialki jak wy i sie nad nim zastanawiam

waldzik
19-05-2005, 16:07
Czy ktos budowal Modrzew z Horyzontu? A najlepiej czy ma fotki z poddaszem? Ciekawi jestesmy jak wygladaja pokoje na gorze.
Waldzik i zonka
:roll:

Tom&Betty
31-01-2006, 14:10
Co? Nikt nie buduje tego domu?? Nie wierzę! Jest taki piękny i przestronny w środku!Spełnia nasze oczekiwania i w ogole.

Waldzik, nam się bardzo podoba ten projekt i chetnie byśmy zbudowali taki domek, jednak boimy się, że koszty budowy nas przerosną.

aasz
01-02-2006, 07:22
Widzialem ten dom tylko z zewnatrz wybudowany we Wroclawiu. Bardzo ladny.

Lori
29-03-2006, 07:09
Witam, czy sa tu osoby które zbudowały lub budują dom wg projektu Modrzew (z domnahoryzoncie.pl) ? Zastanawiają mnie koszty jakie podają na stronie. czy zaniżają czy zawyżają?
Ile trzeba liczyć na stan "pod klucz" ?
pozdrawiam :)

Lori
08-04-2006, 20:21
Naprawdę nic o tym projekcie nie wiecie ?? :-(
szkoda.
pozdrawiam

zielonooka
08-04-2006, 20:26
Lori ja ma tylko pytanie -
jak u licha ma ci ktos powiedziec - czy kosztorys z pracowni jest zawyzony (a razczej zanizony) jak nawet nie piszesz z czego chcesz zbudowac ani w jakim rejonie?! :o

jak u licha ma ci ktos policzyc stan pod klucz? :o :o :o skoro nie okreslisz nawet co chcesz miec np. na podlodze? panele za 20 zeta od metra czy parkiet za 2000/m2? I tak samo z kafelkami, kuchnia i np zwyklym kibelkiem (ceny od 60 zlotych do 6 000)

Jezu.... dobrze ze chociaz nazwe projektu podalas :lol: :lol: :lol:

Paweł i Magdalena
30-04-2006, 08:02
witaj Ja buduje Modrzew - w tamtym roku fundament a w tym ciagne właś
nie mury na porothermie 44 jak masz pytania to wal.

Paweł i Magdalena
01-05-2006, 11:42
ja buduje
właśnie zacząłem i boje sie ze kotłownia jest za mała - chyba wywale garaż .. i zrobie tam skąłd opałowo graciarniany. A samochodzik wyjedzie pod wiate
( a robie go w lustrze)

Lori
04-05-2006, 06:33
Lori ja ma tylko pytanie -
jak u licha ma ci ktos powiedziec - czy kosztorys z pracowni jest zawyzony (a razczej zanizony) jak nawet nie piszesz z czego chcesz zbudowac ani w jakim rejonie?! :o

jak u licha ma ci ktos policzyc stan pod klucz? :o :o :o skoro nie okreslisz nawet co chcesz miec np. na podlodze? panele za 20 zeta od metra czy parkiet za 2000/m2? I tak samo z kafelkami, kuchnia i np zwyklym kibelkiem (ceny od 60 zlotych do 6 000)

Jezu.... dobrze ze chociaz nazwe projektu podalas :lol: :lol: :lol:

No tak. zrozumcie kogos całkiem ZIELONEGO :oops:

Gustaw
20-06-2006, 14:33
Poszukuję osób budujących dom wg projektu Modrzew z Horyzontu. Proszę o opinię i podanie ew. kosztów budowy.

http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=59&a=135&sid=5&projekt=48

Gustaw
21-06-2006, 11:12
Czy brak wpisów oznacza, że nikt nie buduje domu wg tego projektu? Czy może nikomu on się nie podoba.

Lori
18-07-2006, 20:27
Działka u nas juz jest :-)
modrzew caly czas chodzi nam po glowie i nie widze innego dobrego projektu.
chcemy budowac z podpiwniczeniem
Pawel i Magda jak u Was ? w jakim stanie Wasza budowa ? i jak tam koszty ? czy jest tak jak pisza na stronie?
wiesz ile moze kosztowac podpiwniczenie ?
my kotlownie chcemy wyrzucic do piwnicy i powiekszyc wiatrolap o te metry
pozdrawiam

Nicol
19-04-2008, 10:45
Czy ktoś go buduje?
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=47