PDA

Zobacz pełną wersję : okna - szprosy - ciepło



wojtek l
24-08-2007, 07:41
ja mam takie banalne pytanie
mam nadzieje ze wypowiedza sie szpece od okien. jak to jest z tymi szprosami w oknach pcv czyli szprosami wewnatrz szybowymi.czy posiadanie takich okien naraza nas na duze straty cipła czy jest to raczej ubytek niewielki i robienie z igły widly?
wiadomo juz ze współczynnik k moze zwiekszyc się z 1.1 nawet do 2.8
(gdy szprosów bedzie dużo a u nas bedzie) jakby ktos mógł napisac tak normalnie dla mniej zorientowanych np. czy temperatura w pokoju ze szprosami w takim wypadku bedzie o np.3 stopnie nizsza?czy jak?

pomózcie podjac decyzje :( :(

Sasha
24-08-2007, 07:48
budujesz dom pasywny to raczej nie rób, w przeciwnym wypadku... rób atak aby było ładnie i żeby żona była zadowolona. Nie wszystkie decyzje jakie się podejmuje na budowie sa podyktowane praktycznością zastosowania.

Poza tym policz jaką powierzchnię zajmują szprosy w stosunku do szyby :)

PS
Ludzie nie dajcie się zwariować :) jeżeli macie ruchliwego szkraba 5 lat to i tak będzie wypuszczał więcej ciepła z waszego domu niż jakieś tam szprosy :)

jareko
24-08-2007, 10:24
..Ludzie nie dajcie się zwariować :) jeżeli macie ruchliwego szkraba 5 lat to i tak będzie wypuszczał więcej ciepła z waszego domu niż jakieś tam szprosy :)
Święte słowa Panocku, Święte słowa :)

wojtek l
24-08-2007, 11:25
dzieki Wam chłopaki
czyli nie ma sie co przejmować gdyz utrata ciepła jest raczej znikoma?! :P

jareko
24-08-2007, 12:41
to nie tak - zaraz zresztą zakrzyczą nas Ci co walczą o każde 0,00000001 % we współczynniku k :lol:
Co jest dla kogo?
Ty dla domu czy dom dla Ciebie? ;)
Czy zabulisz za ogrzewanie 10 zeta wiecej na sezon czy mniej - jakie to ma znaczenie?
Nie dajmy sie zwariować :lol:

Bełatka
24-08-2007, 20:36
a tak chciałam szprosy, a tu wyszlo że nie tylko na estetyce oszczędziłam to jeszcze na ogrzewaniu. Sknera ze mnie :-?

I.W.
24-08-2007, 21:28
Też o to pytałem a dokładniej które szprosy (zewn z podziałem szyby czy wewn) "wypuszczają" więcej ciepła. I jednoznacznej odpowiedzi nie było. Kupiłem okna z wewnętrznymi i co zauważyłem że szprosy nie dotykają szyb. Na skrzyżowaniach są malutkie przezroczyste punkty z tworzywa i tylko tam jest styk z szybą. To jest tez po to żeby szprosy nie "dzwoniły". W mniejszych oknach tego nie ma ale szprosy szyby nie dotykają.

pablitoo
24-08-2007, 22:07
dzieki Wam chłopaki
czyli nie ma sie co przejmować gdyz utrata ciepła jest raczej znikoma?! :P

Aby mieć sto procent pewności że nic ciepła nie stracisz - zastosuj szpros zewnętrzny nakładany :)

I wilk syty i owca cała :lol:

Pozdrawiam

I.W.
24-08-2007, 22:13
Aby mieć sto procent pewności że nic ciepła nie stracisz - zastosuj szpros zewnętrzny nakładany :)


Tylko taki nakładany żeby dobrze wyglądał powinien mieć imitację podziału szyby w tym miejscu/ A ramka stanowiąca podział też nie jest termicznie bez znaczenia.Widziałem tylko naklejane z obu stron (tzn mam takie w pracy) i wyglądaja kiepsko. Względy finansowe pomijam ale u mnie w oknach różnica między nakładanym z podziałem szyby a wewnętrznym to ok 1000.

pablitoo
24-08-2007, 22:33
I.W - > myślałem o takich (http://img371.imageshack.us/img371/5904/oknabq8.jpg) szprosach ...

Pozdrawiam

Sasha
24-08-2007, 22:55
a co to za różnica - nich sobie zrobią takie szprosy jak im się podobają. Naprawdę nie ma to żadnego znaczenia... no może w warunkach laboratoryjnych ale chyba każdy wie ze okno i jego współczynnik przenikania również się obniża wraz z wiekiem okna.... dzieje się to również bez szprosów :) I co? I nic. Kazdy się przściga że jego okno to ma ....

Tak więc ludzie wyluzujcie trochę w tej walce o jakieś pierdoły o budujcie domy dla siebie. Ocieplenie jest ważne ale bez przegięć

pablitoo
24-08-2007, 23:00
(...)

Tak więc ludzie wyluzujcie trochę w tej walce o jakieś pierdoły o budujcie domy dla siebie. Ocieplenie jest ważne ale bez przegięć

Zgadza się - jak wybieraliśmy z żoną stolarkę okienną - wybraliśmy szprosy nakładane dlatego bo bardzo nam się spodobały - żadnych współczynników nie braliśmy pod uwagę ... :lol:

Pozdrawiam

wojtek l
25-08-2007, 06:26
pablitonie bardzo wiem o jakich szprosach mówisz.nakładane sa z tego co wiem ale tylko do okien drewnianych a ja zaznaczyłem ze biorę okna pcv.Mozesz mi przysłac na prv cos wiecej o tych waszych oknach i szproszach ?

ale podejrzewam ze masz drewniane

pablitoo
25-08-2007, 07:36
pablitonie bardzo wiem o jakich szprosach mówisz.nakładane sa z tego co wiem ale tylko do okien drewnianych a ja zaznaczyłem ze biorę okna pcv.Mozesz mi przysłac na prv cos wiecej o tych waszych oknach i szproszach ?

ale podejrzewam ze masz drewniane

wojtek l -> masz rację - nie doczytałem w Twoim poście że mówisz o oknach pcv ... - ja mam drewniane .

Pozdrawiam

Arkady1978
25-08-2007, 08:35
Szprosy naklejane sa równiez w ofercie okien PCV. Co do szprosów i współczynnika U to podzielam opinie Jareko, nie możemy przsadzać.

SNCF
25-08-2007, 09:59
...

I.W.
25-08-2007, 22:48
I.W - > myślałem o takich (http://img371.imageshack.us/img371/5904/oknabq8.jpg) szprosach ...

Pozdrawiam
Ja też (prawie) :wink: Po prostu żeby te szprosy dobrze wyglądały nie powinny być widoczne od tyłu patrząc pod kątem i dlatego robiona jest imitacja podziału szyby tzn do szyby zespolonej wrzucana jest ramka odpowiadająca kształtem szprosom. Patrząc na szpros wydaje się jak by tam była mała szybka widać jej ramkę a nie widać tyłu szprosu naklejonego po drugiej stronie szyby.