PDA

Zobacz pełną wersję : CENA PROJEKTU?



francach
24-08-2007, 10:08
Dziś otrzymałem wiadomość o wysokości ceny projektu pod indywidualne zamówienie z polskiej bardzo znanej i wszędzie nagradzanej pracowni architektonicznej. Projekt domku jednorodzinnego o powierzchni 145 m2 kosztuje 82 000 brutto. Hmmm, chyba pozostanę przy projekcie gotowym ...

minkapinka
24-08-2007, 13:21
Dziś otrzymałem wiadomość o wysokości ceny projektu pod indywidualne zamówienie z polskiej bardzo znanej i wszędzie nagradzanej pracowni architektonicznej. Projekt domku jednorodzinnego o powierzchni 145 m2 kosztuje 82 000 brutto. Hmmm, chyba pozostanę przy projekcie gotowym ...

A musisz zamawiac w renomowanej pracowni? Sa setki małych pracowni, w których dobry projekt malego domu zrobisz za 10 tys. Jestem zorientowana w cenach, bo sama szukałam architekta.

glowac
24-08-2007, 20:12
Dziś otrzymałem wiadomość o wysokości ceny projektu pod indywidualne zamówienie z polskiej bardzo znanej i wszędzie nagradzanej pracowni architektonicznej. Projekt domku jednorodzinnego o powierzchni 145 m2 kosztuje 82 000 brutto. Hmmm, chyba pozostanę przy projekcie gotowym ...


:o może coś Ci się pomyliło???
My na początku roku szukaliśmy projektanta, którego domy są w Muratorze (swoją drogą BOSKIE).
Facet projektuje domy z duszą, pięknie wkomponowane w okolicę, przestronne.
Redakcja podała nam do niego namiar i bierze ok. 17,000zł a uważam, że to naprawdę sporo.
Niestety terminy oczekiwania jak dla nas niedopuszczalne więc wybraliśmy projekt gotowy.

BorsukiCztery
24-08-2007, 21:45
a ja jestem po spotkaniu z architektem (młody,choć "z dorobkiem", mała - 2 osobowa - pracownia) i cena mnie nieco przygniotła...
projekt standardowo 200 zł/m2... przy naszych preferencjach: domku 150-170 m2, prostym (raczej typ unowocześnionej "stodoły") wychodzi...
30 000
ups... chyba pomyślimy jednak o gotowcu...

zielonooka
24-08-2007, 21:53
prawde mowiac jestem troche zaskoczona cenami (akurat w moim przypadku - pozytywnie :wink: :lol: )
kiedys (z 5-7 lat temu) byly takie ceny ze za projekt indywidualny to architekt brak 50 tys (nawet i 100 )
potem "dupnelo" i byly projekty indywidualne i po 3-4 tys
teraz widocznie "wraca do normy":)

Osobiscie uwazam ze rozsadna cena za indywidualny projekt zaczyna sie od 10 tys ( bo typowy to cena projektu ~ 1500/2000 zł, plus wrysownaie na dzialke (~ 1000) plus adaptacja (~ 2000-3000 (czasem wiecej))) czyliz 5000 zwykle wyjdzie. a jednak "prestiz" mniejszy niz "indywidualny" :) w gore - do powiedzmy 20 przy bj skomplikowanych obiektach (ale caly czas standardowych)
"Wykrecone" domy czy domy na tridne dzialki czy "trudnych" Inwestorow - na pewno wiecej :)
80 tysiecy - no coz, jak ktos stawia dom za milion zlotych to coz to jest te 80 patykow, ale jak ktos chce sie zmeiscic w kwocie 300 tys za caly dom to faktycznie 80 tys powala
Ale dobre imie robi swoje - NIKT nie kaze robic projektu w prestizowej firmie tak samo jak nikt nie kaze robic w ogole projektu indywidualnego :)

minkapinka
25-08-2007, 09:46
a ja jestem po spotkaniu z architektem (młody,choć "z dorobkiem", mała - 2 osobowa - pracownia) i cena mnie nieco przygniotła...
projekt standardowo 200 zł/m2... przy naszych preferencjach: domku 150-170 m2, prostym (raczej typ unowocześnionej "stodoły") wychodzi...
30 000
ups... chyba pomyślimy jednak o gotowcu...

rozmawialam z wieloma architektami i cena 200zł/m2 jest chora. Architekci z uprawnieniami i z wieloletenim doswiadczeniem biora 70-100 zł za metr.
WYbrałam architektów, którzy za projekt domu 300m2 chca troche ponad 20 tys.

glowac
24-09-2007, 14:53
Dość znany architekt bierze 140 pln /m2 - jego domy są często na łamach Muratora - roczna kolejka na realizację...