PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga z desek -dylemat



pavlo09
24-08-2007, 10:56
Witam
Mam dylemat a mianowicie mam mozliwośc (trafiła sie okazja) kupieninia nie drogo desek podłogowych tylko teraz mam juz wylanego chudziaka na nim pape folie styropian
i wszystko jest juz przygotowane do zrobienia wylewki z mixo kreta
Chciałem sie zapytac czy mozna takie deski na wpust i pióro przyklejac do wylanego jastrychu bo podłoga na legarach odpada za niskie wyjda pomieszczenia
Jezeli mozna tak zrobic to czy pod deski trzeba jeszcze cos dawac czy potrzebne jest np ułozenie pytyt OSB
Miałem zakładac parkiet ale cena tych desek jest 3 razy tansza od parkietu

24-08-2007, 11:43
... Chciałem sie zapytac czy mozna takie deski na wpust i pióro przyklejac do wylanego jastrychu... mozna


... Jezeli mozna tak zrobic to czy pod deski trzeba jeszcze cos dawac czy potrzebne jest np ułozenie pytyt OSB ...
jesli jastrych jest połozony równo - nie trzeba

VIP Jacek
24-08-2007, 11:59
to ja się podłączę do wątku.
Znacie może parkiet, a raczej deski parkietowe z www.parkiethajnowka.pl
Chodzi mi konkretnie o parkiet postarzały. Jest to deska gr. 20 mm już wycyklinowana i poolejowana lub lakierowana.
Czy jest to dobry wyrób i można go kupić?
I drugie pytanie.
Planuję go połączyć z płytkami w salonie i muszę z tego powodu obniżyć poziom wylewki ostatecznej pod tymi deskami, aby zgrać z poziomem płytek.
Czy tak można zrobić?

pavlo09
24-08-2007, 12:15
dzieki brzoza
Czyli trzeba dopilnowac fachowcow od wylewek aby równiuto wylali jastrych z mixokreta i po wyschnieciu zakruntowac i dopiero mozna kleic deski
I jeszcze jedno pytanko jaki klej (chodzi mi o producenta i nazwe kleju )najlepiej kupic do klejenia desek podłogowych

_marcin_w
30-08-2007, 09:17
jaki klej (chodzi mi o producenta i nazwe kleju )najlepiej kupic do klejenia desek podłogowych
Generalnie do klejenia desek podłogowych używa się klej poliuretanowy, np. WAKOL PU210 (cena 141,11 zł netto za opakowanie 6,9 kg, wydajność - w zależności od równości posadzki - 1,1 - 1,3 kg/m2). Z jakiego gatunku drewna są te deski ???
Trzeba pamiętać, że po wylaniu posadzki z jastrychu musi ona wyschnąć do wilgotności poniżej 2% (mierzonej metodą CM), co trwa około 2-4 miesiące (w zależności od temp. i wilgotności powietrza). Koniecznie uprzedź wykonawców posadzki, że jest ona pod deskę podłogową (chodzi o jej wytrzymałość i równość: przy przyłożeniu łaty 2 m prześwity nie mogą być większe niż 3 mm !!!).
Pozdrawiam

Marcin